Gumki do oralu, analu etc.

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

Baobabub
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 16 kwie 2005, 06:07
Skąd: inąd ;)
Płeć:

Gumki do oralu, analu etc.

Postautor: Baobabub » 30 maja 2005, 04:54

Wlasnie przeczytalem gdzies jakis glupi artykol o tym, ze grubsze prezerwatywy to sa do sexu analnego, ciensze do dopochwowego, a smakowe do oralu. Wg mnie to bzdura i ciensze mozna stosowac tez do analu tak samo jak grube do "normalnego". Niech wiec ktos kompetentny odpowie mi na kilka pytan:
czy sa w ogóle takie podzialy anal/pochwa?
czy smakowe/zapachowe mozna takze stosowac dopochwowo?
czy nic sie nie stanie jak dziewczyna possa czlonka z prezerwatywa ze srodkiem plemnikobujczym? czy tak mozna?
czy slina ma negatywny wplyw na lateks i po "robieniu loda" z gumka nie mozna juz tej samej prezerwatywy uzyc przy stosunku dopochwowym?

niektore pytania moze glupie ale czytajac ten artykol zwatpilem <boje_sie> .
Awatar użytkownika
tr3sor
Weteran
Weteran
Posty: 936
Rejestracja: 13 paź 2004, 03:51
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: tr3sor » 30 maja 2005, 05:42

Nieslyszalem o takich podzialach :O. I niesadze zeby taki w ogóle istnial :>
A dlaczego mial by byc zakas stosowania smakowych/zapachowych do seksu "pochwowego" jak to ladnie nazywasz :>
Raczej na 99% nie ;]. Srodek plemnikobojczy jest na wewnetrznej stronie, tzn na tej ktora przylega bezposrednoi do "wielkiego ptaka"
Co prawda w slinie sa rozne kwasy, ale nie na tyle mocne aby zaszkodzic gumce :P (o ile dobrze pamietam to one tylko cukry zlozone na proste zaczynaja rozkladac :P). No chyba ez gumka bedzie z cukru :P
Obrazek


Śladem własnej "legendy" ... ;)
Baobabub
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 16 kwie 2005, 06:07
Skąd: inąd ;)
Płeć:

Postautor: Baobabub » 30 maja 2005, 07:16

Przytocze fragment:

"Bezpieczniejsze formy zachowań seksualnych, to cała gama przyjemnych doświadczeń, takich jak: dotykanie, pieszczenie, głaskanie, całowanie, masowanie, lizanie, szczypanie całego ciała partnera/partnerki, ale bez kontaktu z jego wydzielinami (spermą, wydzielinami pochwy i szyjki macicy oraz krwią).

(...)

Prezerwatywę ściąga się zaraz po wytrysku. To może być nieco kłopotliwe - teraz jest błogo i przyjemnie i, ostatnią rzeczą, jaką teraz chcesz się zajmować to ściąganie gumki. Ale jest to konieczne, ponieważ członek po wytrysku zmniejsza swoją wielkość, gumka robi się "za duża" i to co w niej się znajduje, może się wylać. Przytrzymaj ją przy wyciąganiu penisa z pochwy (albo z odbytu - jeśli miałeś stosunek doodbytniczy), zawiąż ją, żeby jej zawartość się nie wylała i wyrzuć do śmieci. Jeśli jesteś zakażony HIV, przed zawiązaniem wypłucz prezerwatywę pod bieżącą wodą - w ten sposób nie narazisz nikogo na kontakt z twoją spermą.

(...)

Natomiast lateksowe drobiazgi to, rękawiczki i chusteczki lateksowe. Tych pierwszych można używać, kiedy masz skaleczenia i ranki na dłoniach a zamierzasz wkładać je tu i ówdzie (np. do pochwy albo odbytu). Wtedy chronisz swoje błony śluzowe i nie narażasz się na ryzyko jakiejś infekcji. Jest to ważne również wtedy, gdy sam jesteś czymś zakażony/zakażona - chronisz wtedy partnerkę albo partnera. Z kolei chusteczki lateksowe służą do ochrony zewnętrznych narządów płciowych kobiety (sromu) w czasie, gdy partner lub partnerka pieści ustami i językiem tę część ciała. Jeśli ma on lub ona na ustach tzw. "zimno" czyli opryszczkę, może nią ciebie zakazić. Taką chusteczkę można kupić w niektórych aptekach (nazywają się oral dem i korzystają z nich czasami podczas pracy stomatolodzy), można ją również zrobić samodzielnie przecinając wzdłuż prezerwatywę."

Byly tez "normalne" rzeczowe porady ale sex w rekawiczkach i minetka przez husteczke brzmia nieco dziwnie, nie wiem moze jestem nie na czasie. A jakbym mial HIV to nie uprawialbym sexu w ogóle, a juz na pewno nie z osoba ktora kocham........
Tak przy okazji wyrzucacie prezerwatywy do smietnika? Ja spuszczam w kiblu.
Ostatnio zmieniony 30 maja 2005, 07:20 przez Baobabub, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tr3sor
Weteran
Weteran
Posty: 936
Rejestracja: 13 paź 2004, 03:51
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: tr3sor » 30 maja 2005, 07:19

Bao~ ale wyjasnij mi jaki to ma zwiazek z tematem ;o. Bo niedokonca rozumiem, no chyba ze jestem "nie na czasie" <banan>
Obrazek





Śladem własnej "legendy" ... ;)
Baobabub
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 16 kwie 2005, 06:07
Skąd: inąd ;)
Płeć:

Postautor: Baobabub » 30 maja 2005, 07:22

no z postami wyzej nie ma ale przytoczylem inne "perelki" z tego artykolu ktory spowodowal ze zalozylem ten topic
Awatar użytkownika
krzyniu
Maniak
Maniak
Posty: 658
Rejestracja: 22 maja 2004, 12:19
Skąd: ~~~
Płeć:

Postautor: krzyniu » 30 maja 2005, 07:58

tak jest jak mowisz znacdzy tez tak slyszalem...ale po 1 zastanawiam sie po co do oralu gumy? po dwa to do dopochwowych sa kazde rezewatywy, alefaktem jest i to sparwdzonym ze natych grubszych jest napisane "zalecane przy stosunkach analnych"i to dlatego ze tarcie jest duzo wieksze i im grubsza tym mniejsze prawdopodobienstwo ze peknie...co do felieto to no naparwde uwazam ze gguma jest zbedna, nie wiem czy te gumki sa smakowe na pewno pachna
i tyle na ten temat:)
Awatar użytkownika
kurek
Maniak
Maniak
Posty: 569
Rejestracja: 06 paź 2004, 13:32
Skąd: z prawa :P
Płeć:

Postautor: kurek » 30 maja 2005, 08:02

nie noi wydaje mi sie ze to tylko wskazowki
w koncu chyba smakowe lepiej do oralu uzywac a ciensze do analu
zakazu nie ma i nikt ci nie zabroni ich uzywac inaczej <browar>
Zamykam oczy i udaje ze nie widze...
Zatykam uszy i udaje ze nie slysze...
Zamykam serce i udaje ze nie czuje...
To nie jest yba najlepsza modlitwa...
.:LZY:.
Awatar użytkownika
krzyniu
Maniak
Maniak
Posty: 658
Rejestracja: 22 maja 2004, 12:19
Skąd: ~~~
Płeć:

Postautor: krzyniu » 30 maja 2005, 08:26

no pewnie kurek ale co do takich durexów thin czy jakos tak no tych sienkich to, stzrelaja jak balony zreszta opisalem juz to, a jestem na 100% pewien ze nawet bys nie wsadzil w tylek bo by juz szczelila ale masz racje kurek kazdy moz robic co chce bo to jego sparwy a ta opakowaniach pisza wskazówki
Awatar użytkownika
sarah
Weteran
Weteran
Posty: 832
Rejestracja: 11 sty 2004, 20:44
Skąd: W-w/W-wa
Płeć:

Postautor: sarah » 30 maja 2005, 10:24

Baobabub pisze:czy sa w ogóle takie podzialy anal/pochwa?

Niby sa ale nikt nie zakaze uzywac Ci tego odwrotnie. Tylko po ca grubsza prezerwatywe stosowac do stsunku dopochwowego? Zebys mniej czul? Jak juz napisano do analnego zaleca sie grubsze bo nie ma tam nawilzenia i wieksze jest tarcie.
Baobabub pisze:czy smakowe/zapachowe mozna takze stosowac dopochwowo?

Tak
Baobabub pisze:czy nic sie nie stanie jak dziewczyna possa czlonka z prezerwatywa ze srodkiem plemnikobujczym? czy tak mozna?

Bleeee... jak mozesz w ogóle laczyc ssanie czlonka z prezerwatywa. Przecie to ochyda <belt1>
Sciagnij lepiej to wdzianko obojgu wam bedzie przyjemniej. Nie wiem szczerze mowiac jakto jest z tym srodkiem plemnikobojczym. Czy ma jakis smak i w ogóle. Raczej przeciwskazan nie powinno byc bo na opakowaniu byloby ostrzezenie zeby unikac kontaktu z ustami.

Baobabub pisze:czy slina ma negatywny wplyw na lateks i po "robieniu loda" z gumka nie mozna juz tej samej prezerwatywy uzyc przy stosunku dopochwowym?

Slina nie ma negatywnego wplywu na lateks. Mozna tej samej prezerwatywy uzyc potem do stosunku.

Cos Ty sie tak uparl tego loda w prezerwatywie. Przeciez to jest ochydne
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 30 maja 2005, 14:46

Baobabub pisze:czy smakowe/zapachowe mozna takze stosowac dopochwowo?

buahaha smakowe są TYLKO DO LIZANIA :D
broń Boże do sexu

to żart
prezerwatywa to zabezpieczenie stosowane do sexu (obojętnie czy analnego czy zwykłego)
ale nie oralnego oczywiscie <belt3>
no chyba że ktoś lubi
Awatar użytkownika
Pogosia
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 239
Rejestracja: 12 kwie 2005, 13:53
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Pogosia » 30 maja 2005, 16:26

nata pisze:ale nie oralnego oczywiscie
no chyba że ktoś lubi


to tak jakby jeść lizaka bez ściągania papierka :D
Some things in life are like fucking for virginity - you know it's pointless but it feels so good that you just don't want to stop.
Baobabub
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 16 kwie 2005, 06:07
Skąd: inąd ;)
Płeć:

Postautor: Baobabub » 30 maja 2005, 16:34

@sarah
spokojnie ja tak nie robie i nie mam zamiaru po prostu przeczytalem ten artykol ktory spowodowal u mnie pewne refleksje ;)
antykoncepcja w moim zwiazku zajmuje sie moja kobietka, prezerwatyw nie uzywamy dlatego mam powyzsze watpliwosci
a inna sprawa ze chcialem zasiegnac opini fachowca a nie "wydaje mi sie ze" <papa>
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 30 maja 2005, 16:42

Pogosia pisze:to tak jakby jeść lizaka bez ściągania papierka


To ja juz wole sobie ten papierek zalozyc, bo chyba wiesz co sie dzieje z lizakiem jak sie go lize <boje_sie> :P
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 30 maja 2005, 17:27

jeju, do oralu gumki sa jak wyladujesz z partnerem nieznanym tylko po to zeby porzed chorobami chronic. nie sadze zeby jakas zaufana para mogla uzywac ich w ten sposob, bo i po co? :)
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 31 maja 2005, 01:28

Baobabub pisze:Jeśli jesteś zakażony HIV, przed zawiązaniem wypłucz prezerwatywę pod bieżącą wodą - w ten sposób nie narazisz nikogo na kontakt z twoją spermą.

Sugerujesz ze sa ludzie ktorzy grzebia w smieciach, rozwiazuja je i... wysysaja zawartosc?
Awatar użytkownika
krzyniu
Maniak
Maniak
Posty: 658
Rejestracja: 22 maja 2004, 12:19
Skąd: ~~~
Płeć:

Postautor: krzyniu » 31 maja 2005, 22:02

a niec hse wysysaja:)hehe w sumie ja to nigdy w domowym koszu tego nie umieszczam,zawsze wywalam gdzies po drodze jak odprowadzam, na przystanek albo co
Baobabub
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 16 kwie 2005, 06:07
Skąd: inąd ;)
Płeć:

Postautor: Baobabub » 06 cze 2005, 04:02

Maverick pisze:
Baobabub pisze:Jeśli jesteś zakażony HIV, przed zawiązaniem wypłucz prezerwatywę pod bieżącą wodą - w ten sposób nie narazisz nikogo na kontakt z twoją spermą.

Sugerujesz ze sa ludzie ktorzy grzebia w smieciach, rozwiazuja je i... wysysaja zawartosc?

Boze to jest fragment tego debilnego artykulu, dlatego w ogóle zalozylem ten topic.
A ja jak korzystalem z gumek to po prostu splukiwalem w kiblu a nie do smieci. Jakos nigdy mi sie nie zapchalo.
S E T
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 06 cze 2005, 15:00
Skąd: WARSZAWA
Płeć:

Postautor: S E T » 06 cze 2005, 16:16

krzyniu pisze:zawsze wywalam gdzies po drodze jak odprowadzam, na przystanek albo co

- to mądry to ty niejesteś raczej jeśli wywalasz to gdzie popadnie to tak jak dziwczyny by tampony na ulicy wyrzycały. No chyba że wywalasz gdziesz do kosza po drodze.
Awatar użytkownika
Antichrist
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 05 cze 2005, 17:21
Skąd: Skąd: Skąd:
Płeć:

Postautor: Antichrist » 06 cze 2005, 17:14

lollirot pisze:jeju, do oralu gumki sa jak wyladujesz z partnerem nieznanym tylko po to zeby porzed chorobami chronic. nie sadze zeby jakas zaufana para mogla uzywac ich w ten sposob, bo i po co? :)


do oralu gumka to w ogóle paranoja nawet z nieznajomym ( musi być troche znajomy jesli mu obciągasz ;) ) do seksu z nieznajomym-znajomym to sie zgodze
a do analu to nawet i zaawansowanej parze sie przyda :) (chyba ze ma sie jakies srodki nawilzające )
I am better of two evils
Awatar użytkownika
Lawrence
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 301
Rejestracja: 16 kwie 2005, 00:56
Skąd: Melmac
Płeć:

Postautor: Lawrence » 06 cze 2005, 17:16

S E T pisze:- to mądry to ty niejesteś raczej jeśli wywalasz to gdzie popadnie to tak jak dziwczyny by tampony na ulicy wyrzucały.


Taaaa - ida trzy tampony ulica i spiewaja: Bylo nas trzech, w kazdym z nas inna krew.... :D
Bo z tylu różnych dróg przez życie, każdy ma prawo wybrać źle...
Awatar użytkownika
krzyniu
Maniak
Maniak
Posty: 658
Rejestracja: 22 maja 2004, 12:19
Skąd: ~~~
Płeć:

Postautor: krzyniu » 06 cze 2005, 20:06

S E T pisze:- to mądry to ty niejesteś raczej jeśli wywalasz to gdzie popadnie to tak jak dziwczyny by tampony na ulicy wyrzycały. No chyba że wywalasz gdziesz do kosza po drodze.

ehhh no a gdzie mam wywalac?na trawnik?zawiniente w papier wywalam do kosza ---> na przystanku powiedizalem, w domu nie chce bo jeszcze by kto znalazl przez przypadek albo co
Awatar użytkownika
Lawrence
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 301
Rejestracja: 16 kwie 2005, 00:56
Skąd: Melmac
Płeć:

Postautor: Lawrence » 07 cze 2005, 20:12

A ile masz lat zeby sie wstydzic ze wyrzucasz prezerwatywy??
Chyba ze nie jeszcze 18?? Albo moze rodzina jest wychowana na Rydzyku, ze to zlo....??
Bo z tylu różnych dróg przez życie, każdy ma prawo wybrać źle...
Awatar użytkownika
krzyniu
Maniak
Maniak
Posty: 658
Rejestracja: 22 maja 2004, 12:19
Skąd: ~~~
Płeć:

Postautor: krzyniu » 07 cze 2005, 22:09

nie no mam 19 i czgeo ma sie wstydzic, ale chodzi o to ze kochamy sie za kazdy mrazem jak rodzice sa w domu, i ni ewiem czy wiedza powiedzmy co robimy za scianą, wiedza ze sie kochamy ale pewnie sadza ze czasami od swieta, jak by mama znaajdowala po kazdej wizycie mogla byc sie jakos hmm odezwac,
Awatar użytkownika
Lawrence
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 301
Rejestracja: 16 kwie 2005, 00:56
Skąd: Melmac
Płeć:

Postautor: Lawrence » 08 cze 2005, 08:56

Przeciez mozesz zawinac np w husteczke higieniczna albo dwie..........
I nie ma sprawy......a poza tym, gdyby zauwazyli cos, to IMHO powinni byc zadowoleni ze syn dba o bezpieczny seks - w koncu kiedys musi wkroczyc w dorosle zycie...... :) bedzie dobrze...:)
Bo z tylu różnych dróg przez życie, każdy ma prawo wybrać źle...
Awatar użytkownika
GNRose
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 442
Rejestracja: 02 cze 2005, 15:02
Skąd: Wrocek
Płeć:

Postautor: GNRose » 09 cze 2005, 15:30

tr3sor pisze:Srodek plemnikobojczy jest na wewnetrznej stronie, tzn na tej ktora przylega bezposrednoi do "wielkiego ptaka"

:) To by sie nawet zgadzalo, ale tylko w przypadku kupowania gumek juz rozwinietych :) Zauwaz, ze przy zwijaniu gumki wewnetrzna strona jednej (juz zwinietej) warstwy styka sie z zewnetrzna strona czesci gumki, ktora bedzie zwinieta za chwile. Wniosek-w przypadku prezerwatyw plemnikobojczych masz dokladnie tyle samo srodka wewnatrz jak i na zewnatrz gumki ;)
Co do gumek do analnych zabaw natomiast, to moim zdaniem, na podstawie moich doswiadczen, wieksze znaczenie od rodzaju gumki ma rodzaj srodka nawilzajacego, ktorego uzywasz. Nie bez kozery napisane jest, ze srodki na bazie olejow dzialaja niszczaco na lateks-sam mialem okazje raz czy dwa razy sie o tym przekonac, kiedy przy uzyciu olejku do masazu ptak doslownie "wyszedl bokiem" gumki :/ Od tego czasu kupuje tylko i wylacznie specjalne zele nawilzajace (najlepiej durexa) i innym szczerze polecam to samo-sa doskonale sliskie, dobrze sie rozprowadzaja i nie brudza ani nie zatluszczaja niczego. No, to tyle reklam, wracamy do programu ;)

Edit: Acha, co do wyrzucania zuzytych gumek, to tutaj akurat popieram krzynia-sam tez robie dokladnie tak samo <browar> (mowa o wyrzucaniu do koszow na smieci, zeby nie bylo niedomowien :) ) Kto mieszka z rodzicami z gatunku nieco bardziej konserwatywnych, czy tez po prostu wscibskimi czy upierdliwymi sasiadami, ten wie, o czym mowie :) Poza tym-"czego oczy nie widza, tego sercu nie zal"... ;) Zdecydowanie nie polecam natomiast spuszczania ich w toalecie-kiedy nabiora troche powietrza, to za cholere nie chca splynac, a podobno potrafia tez wyplynac po kilku dniach, co akurat moze byc srednio zabawne, jesli zauwazy to np. zona czy dziewczyna powrociwszy po kilkudnowej nieobecnosci ;)
The boy you trained, gone he is... Consumed by Darth Vader

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Agnieszka i 140 gości