jak to traktować?

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

mistigri
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2007, 18:47
Skąd: Łódź
Płeć:

jak to traktować?

Postautor: mistigri » 17 kwie 2007, 19:24

Witam wszystkich!
Jestem nową uczestniczką forum,więc nie wiem czy taki temat już był. Zastanawiam się, czy jeżeli bawiłam się z chłopakiem w seks oralny..tudzież on wkładał mi paluszki i niestety poszła wówczas błona dziewicza..ale nie odbyliśmy właściwego stosunku, to czy mimo wszystko można mówić, że jest się dziewicą? Bo chodzi mi konkretnie o szczepienie przeciw rakowi szyjki macicy..z tego co słyszałam, podobno mogą ją dostać tylko dziewczęta, które nie rozpoczęły jeszcze współżycia..i nie wiem, czy w takim razie mnie to też dotyczy czy nie...bardzo proszę o odpowiedź
Pozdrawiam
mistigri
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 17 kwie 2007, 19:26

Nie jesteś dziewicą, ale jeśli penisa Ci do pochwy nie wsadzał, to raczej mogłabyś zaszczepić się na raka.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 kwie 2007, 19:38

jestes dziewicą ! - jak widac poglad bedzie rózny - dla mnie bopwiem nie liczy sie kawałek skórki .

Poza tym - zle słyszałaś

szczepionla to 3 x po 1200zł ZENADA !!
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 17 kwie 2007, 19:49

Andrew pisze:szczepionla to 3 x po 1200zł ZENADA !!

trochę przegiąłeś <lol2> owszem, jest droga, ale nie aż tak :)
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 17 kwie 2007, 21:01

mistigri pisze:Bo chodzi mi konkretnie o szczepienie przeciw rakowi szyjki macicy..z

To nie jest szepionka przeciwko rakowi, tylko wirusowi, który MOŻE powodować raka :)
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 kwie 2007, 21:03

lollirot pisze:
Andrew pisze:szczepionla to 3 x po 1200zł ZENADA !!

trochę przegiąłeś <lol2> owszem, jest droga, ale nie aż tak :)


byc moze ! przegiołem , gdy sie o nią pytalem jak sie pokazała , tyle kosztowała , moze sie coś zmieniło <browar>

acha !! juz mi zona podpowiada teraz 3x 600zł
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2007, 21:03 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 17 kwie 2007, 21:03

Bash pisze:To nie jest szepionka przeciwko rakowi, tylko wirusowi, który MOŻE powodować raka :)

właśnie - przeciwko wirusowi HPV :)
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Mychola
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 206
Rejestracja: 23 paź 2006, 15:35
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: jak to traktować?

Postautor: Mychola » 17 kwie 2007, 21:14

mistigri pisze:tudzież on wkładał mi paluszki i niestety poszła wówczas błona dziewicza..


fizycznie dziewicą nie jesteś...
Ale myślę, że spokojnie możesz mówić, że jesteś, ponieważ jak sama wiesz, do stosunku nie doszło. Ja przynajmniej tak to rozumiem :)
Każdy ma inne zapatrywanie na ten temat.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 17 kwie 2007, 21:24

mistigri pisze:które nie rozpoczęły jeszcze współżycia..

a rozpoczełaś ??
jak bys tamponem popsuła albo wibratorem to tez bys nie wiedziala czy sie szczepic czy nie ??
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 17 kwie 2007, 21:27

mistigri pisze:szczepienie przeciw rakowi szyjki macicy..z tego co słyszałam, podobno mogą ją dostać tylko dziewczęta, które nie rozpoczęły jeszcze współżycia..
Szczepienie jest dla kobiet do ok. 40stki (albo 45 - nie pamietam teraz dokladnie). Bez wzgledu na to, czy wspolzyly czy nie.

Andrew pisze:szczepionla to 3 x po 1200zł ZENADA !!
3x 550zl. Przynajmniej w Warszawie, w CMD na Foksal.

Swoją droga, musze w koncu pojsc na drugie...
mistigri
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 kwie 2007, 18:47
Skąd: Łódź
Płeć:

Dzieki

Postautor: mistigri » 17 kwie 2007, 21:42

Noo,to dzieki wielkie wszystkim za odp:)
Sophie: z tego co mi wiadomo,to szczepienia są dla dziewcząt około 12 roku życia, a potem jakoś 18-25....jakos tak mniej wiecej..koszt to jest 3x400zl.

Chodzilo mi tylko o informacje co do czystego sexu. Z tego,co widze,to nie ma roznicy w tym aspekcie.Dziekuje wszystkim za posty:)
Pzdr
mistigri
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 17 kwie 2007, 21:43

sophie pisze:Szczepienie jest dla kobiet do ok. 40stki (albo 45 - nie pamietam teraz dokladnie). Bez wzgledu na to, czy wspolzyly czy nie.
aler chodzi o to ze jezeli kobieta juz wspołzyła to jest duze prawdopodobienstwo ze i tak ma juz którys z tych wirusów które mogą powodowac raka szyjki macicy wiec najlepiej jest zaszczepic dziewice, które jeszcze tych bakterii "nie dostały" od swojego partnera....tak tłumaczyła to pani doktor....po prostu u dziwicy jest większe prawdopodobienstwo skutecznosci tej szczepionki a panstwo chce dac pieniadze na to co jest najbardziej pewne....moze w przyszłosci dla wszytskich kobiet bedzie to dostepone za darmo....ale jezeli autorka topicu nawet była juz po swoim pierwszym razie to i tak moze sie zaszczepic tyle ze musi za to zapłacic z własnej kieszeni.
Awatar użytkownika
Leonardo
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 31 mar 2007, 13:14
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Leonardo » 18 kwie 2007, 20:01

Definicja:
Dziewictwo oznacza stan człowieka, kobiety lub mężczyzny, przed podjęciem stosunków seksualnych. Innymi słowy, kobieta jest dziewicą, a mężczyzna prawiczkiem, jeśli nie współżył seksualnie z drugim człowiekiem.

Częsty pogląd utożsamiania dziewictwa z istnieniem u kobiety błony dziewiczej jest uważany przez naukowców za błędny. Potwierdzone naukowo są przypadki kobiet, które rodziły się bez wykształconej błony dziewiczej. Błonę dziewiczą, jak każdy element ciała można również stracić niekoniecznie współżyjąc z drugim człowiekiem. Może ona ulec uszkodzeniu również podczas wypadku, intensywnego uprawiania pewnych rodzajów sportu, a także podczas zabiegu lekarskiego lub masturbacji albo niewłaściwego używania tamponów itp. Z drugiej strony znane są przypadki, że błona dziewicza nie uległa przerwaniu podczas stosunku seksualnego. Często w takich przypadkach stosuje się specjalne nacięcie lekarskie. Jakkolwiek w większości przypadków obecność błony dziewiczej pokrywa się z faktycznym nie odbywaniem stosunków seksualnych w przeszłości, to jednak wspomniane wyżej przypadki negują tę metodę jako wiarygodną. Ponadto utożsamianie dziewictwa z faktem istnienia błony dziewiczej jest mylne w przypadku uprawiania seksu oralnego lub analnego. Podobnie kobieta, która uległa wypadkowi i straciła błonę dziewiczą, może nadal być uważana za dziewicę.
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 18 kwie 2007, 22:10

Obecność (lub nie) błony nie musi świadczyć o dziewictwie. Gdyby pozbycie się błony mogło nastąpić TYLKO w wyniku stosunku płciowego można by tak to traktować. A jeśli dziewczyna pozbędzie się tej błony w inny sposób np. na WF-ie czy na rowerze albo tamponem, a nie odbyła jeszcze stosunku płciowego, to co, nie jest dziewicą? Myślę, że to sprawa indywidualna i każda może się czuć tak jak chce wg. własnego sumienia. Dlatego nie przywiązałbym tak wielkiej wagi do tego całkiem nikomu nie potrzebnego fałdu skórki.
Kochać i być kochanym
ja-czyli-ona-19
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 06 maja 2007, 16:23
Skąd: stąd :P
Płeć:

Re: jak to traktować?

Postautor: ja-czyli-ona-19 » 09 maja 2007, 00:25

mistigri powiedziała:
..tudzież on wkładał mi paluszki i niestety poszła wówczas błona dziewicza..ale nie odbyliśmy właściwego stosunku,

Widzisz musze sie przyznać ze jeszcze niedawno byłakm w takiej samej sytuacji. W bardzo podobny sposób bawiłam sie ze zwoim chłopakiem i także przez to straciłam bądż naderwałam błone dziewiczą. Nie wiem czy jesteś dziewiczą bo ... nie mam owej wiedzy na ten temat. Wiem tylko ze wczowaj stałam się kobietą.( pierwszy raz uprawialiśmy prawdziwy sex) i chce tu zaznaczyć ze nie poczyłam jakiego kolwiek bólu i dyskomfortu. Miałam wrażenie jakbym poraz kolejny uprawiała sex i poraz kolejny sprawiało mi to wielką przyjemność. Tak więc moim osobistym zdaniem nie jesteś dziewicą, chociaż mogę siię mylić
... :)

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 405 gości