Apel do Krzysia

Zagadnienia związane ze sferą fizyczną (cielesną), a także z problemami dotyczącymi tematów współżycia i kontaktów cielesnych. Pozycje seksualne - wymiana doświadczeń.

Moderator: modTeam

gracja

Apel do Krzysia

Postautor: gracja » 16 gru 2003, 00:48

Od razu zaznaczam, ze nie chce nikogo krytykowac, a jedynie o cos prosic. Obserwuje Cie Krzys od pewnego czasu i nie osmiele sie dyskutowac z Twoim zdaniem na niektore tematy np. metod naturalnych (wiem, ze kierujesz sie wiedza z "jakistam" ksiazek, prawdopodobnie wydawnictw katolickich :), ktore przekonuja do takich metod. Jestes w bledzie i masz z zoną wielke szczescie - jak juz ktos napisal. Oczywiscie daja jakas gwarancje, ale ryzykiem jest pisac takie rzeczy o pewnosci owych metod na forum, gdzie uzytkownikami sa w wiekszosci mlodzi ludzie i moga sobie wziac do serca opinie kogos tak doswiadczonego jak Ty. Nie wiem KIEDY zdobywales swoja wiedze, ale wiadomo, ze nauka idzie do przodu, a Ty czytales "Malzenstwo Doskonale" w wieku 17 lat ! Czyli 21 lat temu ! Na metody naturalne wplywaja rozne czynniki, jesli chodzi o taka metode jak sprawdzanie sluzu (ktora polecasz) - sa przeciwskazania, chociazby takie jak stres czy zmiana klimatu! Dlatego badz ostrozny, po prostu boje sie o nastolatkow, ktorzy faktycznie pojda 1 raz do lozka bez prezerwatywy!

Jeszcze jedno - staraj sie nie robic dramatycznych bledow ort., gdyz tracisz swoja wiarygodnosc w moich oczach.

Poza tym dziekuje, za niektore Twoje wypowiedzi, pare razy naprawde mi pomogles! Dzieki! I dalej sluz swoim doswiadczeniem - mlodym i bezbronnym niekiedy:)
Pozdrawiam
Szacuneczek dla Pana :)
Ostatnio zmieniony 19 maja 2006, 13:53 przez gracja, łącznie zmieniany 1 raz.
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Re: Apel do Krzysia

Postautor: SueEllen » 16 gru 2003, 11:48

Gracjo,
Nie mam najmniejszego zamiaru występować w roli adwokata Krzysia. Sam się będzie bronił. Zauważ jedną rzecz: zarzucasz propagowanie przez niego metod naturalnych na forum odwiedzanym przez młodych ludzi. Ja odbieram te informacje tylko jako informacje. Warto wiedzieć, że coś takiego jak NPR i obserwacja śluzu istnieje. Wiedzieć - nie znaczy stosować!

Nie zamierzam swoim postem tworzyć towarzystwa wzajemnej adoracji, do tego jestem daleka, gdyż w wielu sprawach z Krzysiem po prostu się nie zgadzam. Daleko mi również do katolicyzmu. Prawda jest jednak taka, że z wieloma pogladami szerzonymi przez kk i NPR-owców zgadzam się całkowicie. Nie neguję seksu przed ślubem, ale uważam, że wielu młodych ludzi do niego po prostu nie dorosło. Na niedojrzałość jest jedna rada: trzeba poczekać. Wiem, ze w młodych żyłach krew mocno buzuje (sama mam 22 lata, więc wiem co mówię). Trzeba jednak wiedzieć, i uswidomic młodym ludziom, że seks to nie tylko przyjemność. I nie chodzi tylko o to, że rodzą się z tego dzieci. To dziedzina życia wielowymiarowa. To poteżna broń. Poprzez nieumiejętne, nieodpowiednie się posługiwanie własną seksualnością, naprawdę można kogos bardzo skrzywdzić, siebie również. Dlatego nie można traktować seksu jak tabliczki czekolady: siegam po nią zawsze gdy mam na to ochotę, a jak nie mam ochoty, to wyrzucę na śmietnik. NPR uczy odpowiedzialności za siebie i partnera i że rozpoczynając życie seksualne, trzeba być świadomym konsekwencji i trzeba je później ponosić. Nie mówiąc już o tym, że nijak nie ingeruje w organizm. To właśnie są jego zalety. Nie znaczy to wcale, ze należy odrzucic wszelka antykoncepcję i ślepo ufać NPRowi. Warto jednak poznać różne rozwiązania, by następnie wybrać jedno odpowiednie dla siebie. To się nazywa wolny wybór i "doskonała znajomość rynku" :wink: .
ramona
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 66
Rejestracja: 25 lis 2003, 12:24
Skąd: Międzyzdroje
Płeć:

...

Postautor: ramona » 16 gru 2003, 11:53

Krzys jak narazie nie będzie sie bronił bo jak napisał - " przez jakiś czas mnie nie będzie - cieszycie sie prawda " - chodz nie wątpie ze na ten post w puźniejszym czasie odpowie
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 18 gru 2003, 21:57

A to dlaczego mam sie bronić , nie ma takiej potrzeby ! Nikogo nie namawiałem na siłę !! na naturalne metody antykoncepcji , mówie tylko ze sa i doskonale działają jak sie swa partnerkę pozna dogłebnie , sak w tym ze nie chce sie młodym tego robic bo wybierają prostrze rozwiązania , i oki , skoro tak im lepiej to nie ma sprawy .Sam tez uzywam innych metod antykoncepcji bo po to one sa , i wiem tez o tym ze to zalezy od bardzo wielu czynników mówie tu o metodach naturalnych , jak pisałes od klimatu czy czegos tam jeszcze , boje sie ze Ty sam byś sie zdziwił jak wiele tych czynników jest , ale nie o to tu chodzi , Te metody sa i działaja doskonale, a o ile sex jest przyjemniejszy bez gumki to tylko wiedza Ci co mają o tym jakies pojecie , I nie krytykujcie mnie za błedy , bo gdyby Twój post przekopiowac do WORDA TO OJ SAM ZOBACZ JAK TAM JEST CZERWONO ,pewnie ze mozna sie bronic ze nie stawia sie ł tylko l czy ą - a , dla mnie błedami sa wszystkie błedy i dopóki stawiacie je , ja tez sie jakos nie przejmuję , hi hi hi to nie praca magisterska i tyle !!
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora

Wróć do „Seks, kontakt fizyczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 213 gości