Pigułka a biegunka

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Favourites
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2006, 22:17
Skąd: Sokołów Podl.
Płeć:

Pigułka a biegunka

Postautor: Favourites » 17 paź 2006, 22:28

Cześć wszystkim!
Mam pewien problem...w ubiegły czwartek (dzis jest wtorek) miałam w nocy i rano tzw "luźny stolec"...około 8 rano w czwartek wzięłam tabletkę (dziewiętnastą) ale po godzinie znów wylądowałam na wc. Następnego dnia wzięłam tabletkę również ok. 8 rano, jak zwykle. Później jeszcze musiałam sie załatwić, ale było to po ok 6 godzinach...Moja biegunka na pewno nie była ostra, w zasadzie trwała tylko noc i ranek.Od poniedziałku zaczęłam 7-dniową przerwę. W między czasie zabezpieczalismy się dodatkowo prezerwatywą, więc ciąża raczej nie wchodzi w grę, ale zastanawiam się, czy dobrze zrobiłam robiąc przerwę? Jeśli nie, to co teraz? Prosze o odpowiedź. Pozdrawiam. K.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 paź 2006, 22:31

Favourites, a czmeu mialabys przerwy 7dniowej nie robic? :?
Favourites
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2006, 22:17
Skąd: Sokołów Podl.
Płeć:

Postautor: Favourites » 17 paź 2006, 22:32

Nie wiedziałam, czy ta czwartkowa tabletka nie jest tak jakby zapomniana...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 paź 2006, 22:35

Nawet jesli...ale jak rozumeim mimo wszytsko normalnie wzielas w piatek 20sta tabletke i w sobote 21 ? Ja tak to co ma do tego przerwa? :?
Favourites
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2006, 22:17
Skąd: Sokołów Podl.
Płeć:

Postautor: Favourites » 17 paź 2006, 22:38

Hmm...wzięłam wszystko normalnie potem ale zastanawiam się czy na czwartkowa nie jest opuszczona...czy uważasz że teraz normalnie po przerwie mam zacząć nowe opakowanie i wszystko będzie ok? NIe będzie możliwości zajścia w ciążę?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 paź 2006, 23:09

Pewnie.
Zajscia w ciaze raczej i tak byc nie moze za bardoz bo macie jeszcze gumki.
Ale tak ja bym uwazala do konca 7 dniowej przerwy i zaczela nastepne opakowanie juz bez zadnegos strachu :)
Favourites
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 17 paź 2006, 22:17
Skąd: Sokołów Podl.
Płeć:

Postautor: Favourites » 18 paź 2006, 21:54

Dzięki! Już jestem spokojniejsza.
Tamara
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2007, 12:21
Skąd: Katowice
Płeć:

Tabletka i biegunka.

Postautor: Tamara » 14 paź 2007, 12:38

Kolejna osoba pytająca o radę ;).

Wczoraj o godzinie 20.00 (zresztą jak zwykle) zabrałam tabletkę (Cilest, 12 tabletka). Około godziny 21 wylądowałam w toalecie z ostrą biegunką. Ta trwała do prawie 2 w nocy. Dziś rano, zabrałam kolejną tabletkę, bo ponoć ma się '36 godzin na zabranie kolejnej od tej wydalonej'. Czy to zapewni antykoncepcję? Gdyż jeszcze dzisiaj z samego rana kochałam się, i jak już się wszystko wali, strzeliła gumka i wszytko wylądowało we mnie.

Chciałam zapytać czy wzięcie przeze mnie tabletki dziś rano było dobrym rozwiązanie, i czy działanie antykoncepcyjne będzie przedłużone. I jak należy brać kolejne tabletki - zabrać normalnie dzisiaj tabletkę wieczorem (o 20.00) czy kiedy?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
agata
Weteran
Weteran
Posty: 1636
Rejestracja: 12 lut 2004, 14:31
Skąd: wielkopolska
Płeć:

Postautor: agata » 14 paź 2007, 18:39

Tamara pisze:bo ponoć ma się '36 godzin na zabranie kolejnej od tej wydalonej'
tak jest napisane w ulotce?
Tamara
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 14 paź 2007, 12:21
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Tamara » 15 paź 2007, 14:41

agata pisze:
Tamara pisze:bo ponoć ma się '36 godzin na zabranie kolejnej od tej wydalonej'
tak jest napisane w ulotce?

W ulotce nie ma nic na temat biegunki. A w temacie o wymiotach nie pisze jak postępować w przypadku wydalenia tabletki, tylko o osłabionym (bądź braku) działania antykoncepcyjnego.

NFORMACJE ODNOŚNIE BIEGUNKI


1. Jedynie biegunka do 4 godzin po przyjęciu pigułki może spowodować, że tabletka się nie wchłonie. Same rewolucje w żołądku nie mają znaczenia.

2. Jeśli podejrzewasz, że tabletka się nie wchłonęła, weź następną. Jeśli różnica czasu między tabletką z poprzedniego dnia, a nową, wziętą po ewentualnym wydaleniu kolejnej nie przekroczyła 36 godzin, jesteś zabezpieczona. Nawet, gdy był to trzeci tydzień, przerwę można spokojnie zrobić. Jeśli różnica między tabletkami przekroczyła 36 godzin - zabezpieczenie zostało naruszone, postępuj zgodnie z fragmentem ulotki, dotyczącym spóźnienia powyżej 12 godzin. Oznacza to, że po zastanowieniu się, który to tydzień brania, stosujesz się do tego, co radzi ulotka w przypadku zapomnienia tabletki w danym tygodniu. Jeśli chodzi o stosunki przed wystąpieniem biegunki, poszukaj informacji w ulotce.

Przykład:
Bierzesz tabletki o 10.00 codziennie. Odstęp między tabletkami wynosi 24 godziny. Z przyjęciem możesz się spóźnić do 12 godzin. Czyli różnica czasowa między tabletkami może wynieść do 36 godzin. Oznacza to, że jeśli wczoraj wzięłaś tabletkę o 10.00, dziś o 10.00 (czyli po 24 h), ale wydaliłaś, to jeśli wyrobisz się z przyjęciem kolejnej do godziny 22.00 to jesteś zabezpieczona, bo nie minie 12 godzin spóźnienia.

Wzięcie dodatkowej tabletki powoduje, że Twój cykl się skraca, tzn. tabletki przyjmujesz przez 20 dni, nie 21. Nie jest to problem, gdyż podaje się, że już 17 tabletek branych dzień pod dniu wystarczy do pełnego zabezpieczenia.

3. Jeśli podejrzewasz, że tabletka się nie wchłonęła, mimo to nie przyjmujesz kolejnej, uznaj to za zapomnienie tabletki i postępuj zgodnie z ulotką. Oznacza to, że po zastanowieniu się, który to tydzień brania, stosujesz się do tego, co radzi ulotka w przypadku zapomnienia tabletki w danym tygodniu. Jeśli chodzi o stosunki przed wystąpieniem biegunki, poszukaj informacji w ulotce. (...)

źródło: http://lekka.pl/forum/Biegunka,a,pigulki,,10,12183.html
leo6267
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2008, 12:40
Skąd: Wawa
Płeć:

Pigułki i biegunka po raz enty

Postautor: leo6267 » 28 lis 2008, 12:57

Wiem, że temat biegunki był już kilka razy poruszany, ale chciałabym się mimo wszystko jeszcze raz upewnić. Zapomniałam przedostatniej pigułki z opakowania, niby nie minęło 12 godzin (tylko 9), ale stwierdziłam, że nie będę robiła 7-dniowej przerwy. Dwa dni temu rozchorowałam się i dostałam biegunkę, akurat godzinę po wzięciu tabletki. Wzięłam więc drugą z zapasowego opakowania, to samo miało miejsce wczoraj i znowu musiałam wziąć drugą pigułkę :( Dzisiaj czuje się znowu fatalnie i zastanawiam się czy aby nie wziąć pigułki wcześniej i czy wg was jestem i byłam zabezpieczona?
Dzieki za wszelkie sugestie i odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 28 lis 2008, 19:35

bede niemiły ! u kazdego ginekologa u którego byłem jest conajmniej jedna ulotka co robic jak sie zapomni jednej tabletki , jak dwóch i jak trzech ! a mimo to z czystej wygody tu pytają , a i tak zapomna co i jak - wejsc na chwile do gabinetu , do poczekalni i wziasc sobie taka ulotke wlozyc do szafki , szuflady i bedzie po problemie. [:D] <browar>

1http://rogowski.biz/index.php?option=com_content&task=view&id=36&Itemid=66
2http://resmedica.pl/ffxraportakt.html
3http://www.zdrowemiasto.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=3263&alt=54
Ostatnio zmieniony 28 lis 2008, 19:37 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
leo6267
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 lis 2008, 12:40
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: leo6267 » 28 lis 2008, 22:02

Kurczę, ale ja mam ulotkę, w tym rzecz, że nie jestem pewna czy dobrze zrobiłam biorąc te dwie zapasowe tabsy czy nie. No nic, dzięki mimo wszystko.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 28 lis 2008, 22:10

Ja bym ich nie brała, wolała bym sie dodatkowo zabezpieczyć
yohana
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 28
Rejestracja: 29 lis 2006, 21:13
Skąd: Poznań
Płeć:

tabletka a biegunka...?

Postautor: yohana » 29 lip 2010, 00:36

Bylo tak. O 12 po poludniu wzielam tabletke, o 17 'przeczyscilo' mnie jednorazowo (bol brzucha, luzny stolec), czy mozna to zatem nazwac biegunka i czy istnieje mozliwosc ze tabletka sie nie wchlonela? W ulotce pisza tylko o 'ostrej' biegunce, co myslicie? Istnieje potrzeba zabezpieczania sie prezerwatywa? Jak dlugo?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 lip 2010, 05:34

Chcesz byc pewna to przez tydzien gumka

[ Dodano: 2010-07-29, 05:34 ]
Swoja droga kiedy to jest 12 po poludniu? ;p
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 29 lip 2010, 06:30

Tabletka maaaaaaaaaksymalnie 4 h się wchłania więc tu się wchłonęła. A nawet jeśli nie to żadna biegunka.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 29 lip 2010, 12:28

yohana pisze:Istnieje potrzeba zabezpieczania sie prezerwatywa?

Nie :)
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 30 lip 2010, 19:49

Zjadłąś pewnie jakiegoś niemytego pomidora i dostałaś sraczki, nie wiązałbym tego z tabletkami.
Ręce me do szabli stworzone, nie do kielni.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 30 lip 2010, 20:00

TFA, nie chodzi przecież o to, czy tabletka spowodowała biegunkę :>
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Pysia
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 27
Rejestracja: 31 lip 2010, 20:00
Skąd: Rybnik
Płeć:

Postautor: Pysia » 31 lip 2010, 21:02

przerwa z tym nie ma nic wspólnego:)
Jestem księżniczką swojego losu, królową swojej bajki...

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości