Pierwszy raz, antykoncepcja

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Nexis
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 20 sie 2006, 02:06
Skąd: Śląsk
Płeć:

Pierwszy raz, antykoncepcja

Postautor: Nexis » 20 sie 2006, 02:17

Temat pewnie był już poruszany ale musi być nieźle ukryt bo zbliżonego do mojego nie znalazłem. A i tak każdy przypadek jest inny...

Sprawa wygląda tak, że chcemy z dziewczyną już odbyć stosunek. Mamy po 18 lat, jesteśmy pewni, bardzo tego chcemy, bla bla bla :P

Ona z natury może nie jest panikara ale bardzo obawia się ciąży a ja chcę jej zapewnić komfort psychiczny więc musimy się na maksa zabezpieczyć. Była u ginekologa, dostała tabletki i byłoby ok, ale chcielibyśmy już zacząć wcześniej, zanim się skończą wakacje, a okres się jej zacznie na przełomie sierpnia i września.

No to teraz szukamy skutecznej metody. Na pewno będzie gumka, ale do tego coś by jeszcze musiało być. Na pewno nie chcemy zafundować jej żadnych "bomb hormonalnych" a i na środki dopochwowe też bardzo nie chce się zgodzić. Jak uważacie, czy prezerwatywa i stosunek na dosłownie parę dni przed okresem dadzą skuteczną ochronę? Czy lepiej jeszcze coś zastosować. Dodam, że cykle ma równe, 29, 30 dniowe.

P.S.Nie proszę o żadne porady w stylu "lepiej zaczekać" bo nie o to chodzi. Nie zdecydujemy się teraz to nie. Pytam o to, jak powinniśmy się do tego zabrać gdy się zdecydujemy :P
Awatar użytkownika
Fenix_
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 92
Rejestracja: 06 maja 2006, 12:27
Skąd: z południa
Płeć:

Postautor: Fenix_ » 20 sie 2006, 11:20

wydaje mi sie, ze gumka jest wystarczajacym zabezpieczeniem...jest male prawdopodobienstwo ze peknie jak ja dobrze zalozysz, musisz tylko uwazac zeby sie nie zsunela, po co sie zabezpieczac tabletkami i jeszcze innymi srodkami ? bez sensu w ogole...
"Od krzywd się nie odłączy nikt, za żadne skarby.
Zbrodnia poczucie winy karmi.
Nieważne elitarny czy zwykły, w każdym strach zmusza do modlitwy.
W obliczu śmierci nie ma sprytnych, nie ma odważnych.
Straszy brak uzyskania drugiej szansy!"

OSTR
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 20 sie 2006, 12:10

no mysle ze jesli ma regularne cykle to przed okresem nic wam nie grozi;) no i gumka starczy chyba no bo co innego jak srodkow dopochwowych nie chce itd.
chociaz ja po sobie wiem ze najwiekszy komfort psychiczny mam przy tabletkach.ale skoro mozecie nie doczekac tego no to gumka i juz:P
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 20 sie 2006, 15:59

Jak uważacie, czy prezerwatywa i stosunek na dosłownie parę dni przed okresem dadzą skuteczną ochronę?
No przeciez to oczywiste.
A skoro ma regularne cykle, to zrobiłbym to bez zadnych zabezpieczeń 2, 3 dni przed okresem. Pierwszy raz fajniejszy bez gum :P
Awatar użytkownika
asiorek;*
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 20
Rejestracja: 16 sie 2006, 14:27
Skąd: koniec swiata
Płeć:

Postautor: asiorek;* » 20 sie 2006, 17:27

Raczej wystarczy:)jeszcze przed okresem powinno byc ok :)i wiesz co mysle??z gumka wiadomo bezpiecznie:)ale bez...pierwszy raz...miodzio:)bo z gumka to mniejsza przyjemnosc;) ale zrobicie jak bedziecie uwazac.PAPA
:)
*dzieweczka*

Postautor: *dzieweczka* » 20 sie 2006, 18:30

ja mam 17, mój facet 19 :) ja swój 1-raz mam przed sobą, on już dawno za.
ale myśląc o współżyciu, też bałabym się jechać tylko na gumeczce :D

ale tab + prezerw. = przesada:P np:)
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 20 sie 2006, 20:56

*qbass* pisze:zrobiłbym to bez zadnych zabezpieczeń
asiorek;* pisze:ale bez...pierwszy raz...miodzio:)bo z gumka to mniejsza przyjemnosc;)
Co wy gadacie?! Bez zabezpieczenia? No brawo <brawo>
Potem pojawią się posty że ktoś został mamusią albo tatusiem dzięki takim "mądrym" radom.
Chłopak chce się zabezpieczyć a wy mu robicie wodę z mózgu :/
To jest stąpanie po kruchym lodzie!
Obrazek
*qbass*
Weteran
Weteran
Posty: 1001
Rejestracja: 21 sty 2006, 23:39
Skąd: zewsząd :)
Płeć:

Postautor: *qbass* » 20 sie 2006, 23:06

Joasia pisze:Co wy gadacie?! Bez zabezpieczenia? No brawo
A niby czemu nie?! Skoro pisze, że ma regularne cykle, to dlaczego tuż przed okresem nie?
Joasia pisze:Chłopak chce się zabezpieczyć a wy mu robicie wodę z mózgu
To jest stąpanie po kruchym lodzie!
A to, co Ty piszesz, to wg mnie histeria niepotrzebna ;P Tyle.
Awatar użytkownika
Candy Killer
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 431
Rejestracja: 17 sie 2005, 17:14
Skąd: wro
Płeć:

Postautor: Candy Killer » 20 sie 2006, 23:39

no lepiej zeby sie zabezpieczyli bo to nigdy nic nie wiadomo:P
ja tam swoj pierwszy raz mialam bez gumki i bylo super ale ja bylam zabezpieczona tabletkami wiec nie musielismy sie o nic martwic..a jak tu nie ma tabletek to chociaz ta prezerwatywa niech bedzie.
Awatar użytkownika
Joasia
Weteran
Weteran
Posty: 998
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:17
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Joasia » 21 sie 2006, 20:08

*qbass* pisze:A to, co Ty piszesz, to wg mnie histeria niepotrzebna ;P Tyle.
qbass Tobie się udaje i jeszcze nie jesteś tatusiem - chwała Ci za to! :]
Ale nie znaczy to że oni np by nie wpadli. Lepiej się zabezpieczać niż nie - proste :P Tyle ode mnie ;)
Obrazek
BryknietyTygrys
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 24 lip 2005, 19:26
Skąd: Belchatow
Płeć:

Postautor: BryknietyTygrys » 25 sie 2006, 12:58

ja uzylam z moim miskiem tylko gumki, bez zadnych tabletek :) a jak chcesz miec wieksza pewnosc to zanim "dojdziesz" wyjdz z niej :)
my tak zrobilismy i nie bylo az tak zle :P
Siema cześć i czołem pytacie skąd się wziąłem :D
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 26 sie 2006, 08:18

Ja byłam na pigułkach, ale to dlatego, że bałam się pierwszego razu właśnie przez schizy z ciążą.
Ale myślę, że wystarczy obliczyć w przybliżeniu, kiedy ma dni niepłodne, kupić dobrą prezerwatywę w aptece i będzie dobrze.
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 179 gości