po jakim czasie ginekolog moze wykryc ciąże??

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Pyśka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2006, 19:56
Skąd: Rzeszów
Płeć:

po jakim czasie ginekolog moze wykryc ciąże??

Postautor: Pyśka » 25 lip 2006, 14:20

Mam takie pytanko: kochałam się z chłopakiem 4 i 6 lipca (z prezerwatywą - dni płodne) a u ginekologa byłam 19. Aktualnie okres spóźnia mi się już 5 dni, czy jest możliwość zejestem w ciąży a ginekolog jeszcze jej nie zauwżył??
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 25 lip 2006, 14:22

Pyśka pisze:zy jest możliwość zejestem w ciąży a ginekolog jeszcze jej nie zauwżył??

Tak. To jeszcze moglo byc za wczesnie. No i jak sie idzie "z ciaza" to badanie wyglada troche inaczej.
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 25 lip 2006, 14:24

Dwutygodniową ciążę miałby wykryć? Musiałby wiedzieć, czego szukać na dopochwowym usg. Przy rutynowej wizycie raczej nie bardzo to widzę.

Z prezerwatywą się kochałas i ciąże podejrzewasz? Dlaczego?
Awatar użytkownika
TFA
Weteran
Weteran
Posty: 3055
Rejestracja: 01 wrz 2005, 00:57
Skąd: litwini wracają
Płeć:

Postautor: TFA » 25 lip 2006, 14:30

pani_minister pisze:Z prezerwatywą się kochałas i ciąże podejrzewasz? Dlaczego?


No bo sa takie kobity, ze nawet jak bierze tabletki, a jaj facet mial dwie gumy na sobie, to bedzie podejrzewac ciaze tylko dlatego ze okres sie spoznia. To juz chyba z 1000 temat tego typu jaki tu widze, kazdej co zaczyna swoja przygode z seksem spoznia sie okres na poczatku, ciekawe czemu ? :|
Pyśka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 14 mar 2006, 19:56
Skąd: Rzeszów
Płeć:

Postautor: Pyśka » 25 lip 2006, 14:48

pani_minister pisze:Dwutygodniową ciążę miałby wykryć? Musiałby wiedzieć, czego szukać na dopochwowym usg. Przy rutynowej wizycie raczej nie bardzo to widzę.


No właśnie nie wiem czy nie widać, bo rzekomo juz po 2 tygodniach następuje tzw. rozpulchnienie szyjki i macicy

Z prezerwatywą się kochałas i ciąże podejrzewasz? Dlaczego?

okres spóźnia mi się juz 5 dni, a zawsze miałam jak w zegarku, a jak wiadomo prezerwatywa nie jest w 100% skuteczna, a nie widze innych powodów takiego stanu rzeczy, typu: zmiana klimatu, dieta itp
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 25 lip 2006, 14:52

Moja siostra byla prawie miesiac od zaplodnienia (no troche mniej :)) miala robione USG, wczesniej jej test wyszedl pozytywny i mimo to ginekolog kazala jeszcze poczekac, bo jeszcze 100% ciazy stwierdzic sie nie dalo. Wiec po 2 tyg. tym bardziej.
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
zadurzona
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 196
Rejestracja: 11 lip 2006, 15:33
Skąd: planeta Wenus
Płeć:

Postautor: zadurzona » 25 lip 2006, 17:13

mi się wydaje że po tak długim czasie gin powinien już coś zauwarzyć... w końcu to już wiecej niż 10 dni...
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 25 lip 2006, 17:42

pani_minister pisze:Dwutygodniową ciążę miałby wykryć? Musiałby wiedzieć, czego szukać na dopochwowym usg. Przy rutynowej wizycie raczej nie bardzo to widzę.

Ginekolog jest w stanie wykryc dziesieciodniowa ciaze. Tez sie dziwilam jak sie dowiedzialam :?
Pyśka pisze:No właśnie nie wiem czy nie widać, bo rzekomo juz po 2 tygodniach następuje tzw. rozpulchnienie szyjki i macicy

A jeszcze wczesniej jest w stanie wybadac jakos inaczej. Nie pamietam dokladnie bo dawno temu mi juz to tlumaczyla moja ginekolog w Polsce ale jest do wykrycia i to bez usg.
złotooka kotka pisze:Moja siostra byla prawie miesiac od zaplodnienia (no troche mniej ) miala robione USG, wczesniej jej test wyszedl pozytywny i mimo to ginekolog kazala jeszcze poczekac, bo jeszcze 100% ciazy stwierdzic sie nie dalo

Moze chodzilo jej o kwestie donoszenia bo plod w tym okresie jest bardzo podatny na poronienie i dlatego kazala zaczekac. Ale w kazdym razie wykryc sie da.
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
złotooka kotka
Weteran
Weteran
Posty: 1141
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:26
Skąd: Lenenja
Płeć:

Postautor: złotooka kotka » 25 lip 2006, 18:01

runeko pisze:inekolog jest w stanie wykryc dziesieciodniowa ciaze.

Tak, ale wtedy jak idziesz do niego i mowisz, ze przypuszczasz ciaze. I wtedy robi np. USG etc.
Przy normalnym badaniu nie. Moze co najwyzej zaczac podejrzewac i zrobic dodatkowe badania.

runeko pisze:Moze chodzilo jej o kwestie donoszenia

Chodzilo o stwierdzenie. Zrobila USG i pokazala malenka kropeczke mowiac, ze to jest pecherzyk plodowy. Prawdopodobnie. Bo moze byc tez czyms innym (juz dokladnie nie pamietam czym, musialabym z siostra pogadac). I ze trzeba jeszcze troszke poczekac, zeby zobaczyc czy sie w plod rozwija. A wszelkie proby sprawdzania "na sile" moglyby temu potencjalnemu dzidziusiowi zaszkodzic.

Poczekalismy i teraz jest mala (w tej chwili prawie 13 miesieczna) rozrabiacha.
off// w razie potrzeby kontaktu pisac na zlotooka_kotka@o2.pl
Awatar użytkownika
runeko
Weteran
Weteran
Posty: 1457
Rejestracja: 29 gru 2005, 21:31
Skąd: Chicago
Płeć:

Postautor: runeko » 25 lip 2006, 18:03

złotooka kotka pisze:Moze co najwyzej zaczac podejrzewac i zrobic dodatkowe badania

No o to mi chodzi wlasnie.
złotooka kotka pisze:Poczekalismy i teraz jest mala (w tej chwili prawie 13 miesieczna) rozrabiacha.

<browar>
Ainsi sera, groigne qui groigne.
Grumble all you like, this is how it is going to be.
XMen
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 24 lip 2006, 23:26
Skąd: Rz
Płeć:

Postautor: XMen » 30 lip 2006, 09:48

Nie no niemusisz byc w Ciazy bo stres i nerwy przed ciaza powoduja ze okres moze sie opuzniac.
Awatar użytkownika
a.b1
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 210
Rejestracja: 22 cze 2006, 15:31
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: a.b1 » 03 sie 2006, 12:27

Pyśka pisze:czy jest możliwość zejestem w ciąży

testy (z krwi) wyłapują już w 4 dniu PO ZAPŁODNIENIU, nie po stosunku.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości