plamienie, ktorego mialo nie byc

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
sabinka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 136
Rejestracja: 25 sty 2005, 23:18
Skąd: gdynia
Płeć:

plamienie, ktorego mialo nie byc

Postautor: sabinka » 23 kwie 2006, 21:48

Ok drodzy forumowicze, znowu wracam do was z problemem :)

skorzystalam nawet z opcji SZUKAJ ale mojego problemu nie ma, wiec pisze ;)


Tabletki Cilest biore ponad rok, chcialam teraz pierwszy raz zazyc jedno opakowanie po drugim, bez 7dmio dniowej przerwy ( z takich czy innych powodow ;) )
i przez tyydzien ( w ktorym zawsze mialam przerwe i okres) wszystko bylo ok, teraz jest 9ty dzien kiedy biore to nastepne opakowanie (czyli tak "normalnie" bralabym 2ga tabletke z nowego opakowania) i od wczoraj mam plamienie :/

nie ukrywam, ze baaaardzo mi sie to nie podoba no i troche zastanawia :/

Czy ktos wie jaka moze byc tego przyczyna? Czy to normalne czy juz mi zwiasstuje jakies klopoty? :(
I czy dostane normalny okres ( a raczej nienormalne krwawienie z odstawienia) w normalnym terminie podczas nastepnej przerwy?

pogubilam sie, a myslalam ze wiem juz wszystko o tabletkach :(
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 23 kwie 2006, 22:42

sabinka, wiesz co biore te same tabletki i taka sama ilosc czasu, ale ja nigdy nie bralam jednego opakowania po drugim. po prostu nie chcialam sobie wlasnie nic pokopac z zadnymi plamieniami czy czyms.
sabinka pisze:Czy ktos wie jaka moze byc tego przyczyna?

Moze taka, ze przez ponad rok bralas caly czas tak samo i dostawalas okres co 28 dni i organizm sie przyzwyczail do odstawienia po tych 21 dniach. W sumie to cholera wie. Ale wydaje mi sie, ze po tym calym opakowaniu powinnas dostac okres normalnie.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Re: plamienie, ktorego mialo nie byc

Postautor: Andrew » 24 kwie 2006, 08:14

sabinka pisze:........................

(

widisz a w temacie gdzie piszemy z Mrt , ze cilest jest "be!" piszesz ze bierzesz i wszystko jestr dobrze ! widac nie jest <mlotek> <browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
sabinka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 136
Rejestracja: 25 sty 2005, 23:18
Skąd: gdynia
Płeć:

Re: plamienie, ktorego mialo nie byc

Postautor: sabinka » 24 kwie 2006, 10:55

Andrew pisze:
sabinka pisze:........................

(

widisz a w temacie gdzie piszemy z Mrt , ze cilest jest "be!" piszesz ze bierzesz i wszystko jestr dobrze ! widac nie jest <mlotek> <browar>


qrcze moja kolezanka brala Logest i tez miala cos takiego, wiec nie napisze ze konkretnie cilest jest be jesli to sie zdarza przy innych tabletkach tez <mlotek>
Awatar użytkownika
konstancja
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 131
Rejestracja: 20 kwie 2005, 23:48
Skąd: z kosmosu...:]
Płeć:

Postautor: konstancja » 25 kwie 2006, 23:50

qrde..czepiacie sie!kazdy bierze co bierze..i kazdy organizm jest inny,kazdy problem jest inny i kazdy boryka sie z roznymi !problemami!!A nie,ze stekacie..a ta stare bierze..a ta to..bla bla bla..opanujcie sie..:>..
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 kwie 2006, 20:49

sabinka pisze:qrcze moja kolezanka brala Logest
Ja biore Yasmin i tez mam to. Tzn plamieniem tego nazwa chyba nie mozna i w sumie nie wiem - niewykluczone ze to zwykle uszkodzenia przy sexie bo zazwyczaj nieco "leci" po nim teraz a tez wlasnie jestem bez przerwy pierwszy raz.
Awatar użytkownika
phoenix
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 29 kwie 2006, 12:42
Skąd: Z nienacka
Płeć:

Postautor: phoenix » 29 kwie 2006, 18:57

Plamienie przy stosowaniu tabletek jest czymś normalnym, czasem się zdarza. Przy dłuższym braniu bez przerwy, tym bardziej. Organizm różnie reaguje, widocznie Twój właśnie tak.
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 22 maja 2006, 19:45

Ja musze zrezygnowac z przerwy po 2 opakowaniu i nie wiem wlasnie czy wszytsko bezdie o.k. bo moze organizm nie bedzie przyzwyczajony i nie bedez abezpieczona albo cos innego ?
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,
możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,
nowy dzien zawsze daje nowe życie,
słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 22 maja 2006, 20:23

zabezpieczona będziesz
szkoda tylko że tak musisz zrobić przy pierwszym opakowaniu
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 22 maja 2006, 22:04

Rebeca2006 pisze:bo moze organizm nie bedzie przyzwyczajony i nie bedez abezpieczona albo cos innego ?
Wszystko bedzie ok. Zabezpueczona bedziesz.
Awatar użytkownika
casaa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 20 maja 2005, 16:48
Skąd: pd-zach
Płeć:

Postautor: casaa » 25 maja 2006, 00:18

skad ja to znam :] Sabinka probowalam zrobic tak juz 2 razy i oba zakonczone niepowodzeniem :( tez biore cilest i dokladnie jak piszesz u Ciebie przy 2 tabletce a u mnie przy 4 wystapilo plamienie i normalny okres :] potem nie mialam zadnych kolpotow z kolejnymi miesiaczkami :)
Till the end of world my Sweetheart. Kocham Cię :*
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 26 maja 2006, 15:54

No wlasnie z ta przerwa glupio wyszlo ale akurat bedziemy na wakacjach i nie chce psuc sobie tego okresem tabletki zaczynam brac od nastepnego okresu i nie wiem jak organizm po 2 opakwoaniachm oze zareagowac na ten brak przerwy ;(
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,

możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,

nowy dzien zawsze daje nowe życie,

słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
Anula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 272
Rejestracja: 05 maja 2006, 22:52
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Anula » 26 maja 2006, 17:46

Rebeca2006 pisze:No wlasnie z ta przerwa glupio wyszlo ale akurat bedziemy na wakacjach i nie chce psuc sobie tego okresem tabletki zaczynam brac od nastepnego okresu i nie wiem jak organizm po 2 opakwoaniachm oze zareagowac na ten brak przerwy ;(


Ciężko cokolwiek przewidzieć, bo to indywidualna sprawa każdego organizmu, ale mi się wydaje, że bez sensu nie robić tej przerwy. Raz, że dopiero zaczynasz brać tabletki i organizm się dopiero zaczyna przyzwyczajać. Dwa, że częste są jak widać przypadki, że to po prostu nie skutkuje. Ja raz próbowałam i potem żałowałam. Plamienie zaczęło się mniej więcej w tym czasie, w którym dostałabym okres i w dodatku trwało prawie cały miesiąc - aż do następnej przerwy :| Trzy, że krwawienie przy tabletkach na ogół jest krótsze i mniej obfite niż normalnie, więc nie jest tak uciążliwe. Lepiej przemęczyć się jakoś te 3 dni, niż ryzykować cały miesiąc.
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 26 maja 2006, 18:34

Anula, No to mnie pocieszylas hehe , no chyba jednak tak by bylo lepiej wkoncu okres potrwa 3-4 dni i sie skonczy a palmienie , choelra to wie :P Dzieki za pomoc :P

[ Dodano: 2006-05-26, 18:42 ]
A wymyslilam cos takeigo bo wyczytalam ze tabletke mozna wziasc tez 5 tego dnia cyklu ( przy 1 opakowaniu) czy wtedy bede tez zabezpeiczona w peirwszym miesiacu ? Jakbym wziela w piatym dniu to dalej mialabym brac 21 dni i 7 przerwy czy nie 21 a 16? Jakbym przesunela te peirwsze opakowanie o 5 dni bylabym uratowana od okresu nad morzem :) Poradzcie cos , dzeiwczyny, niemam teraz mozliwosci wizyty u lekkarza.
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,

możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,

nowy dzien zawsze daje nowe życie,

słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 26 maja 2006, 22:59

Rebeca2006 pisze:mozna wziasc tez 5 tego dnia cyklu ( przy 1 opakowaniu) czy wtedy bede tez zabezpeiczona w peirwszym miesiacu ?
Tak al enie w pierwszym tygodniu. Pierwszy tydzien trza dodatkowo sie zabezpieczac potem ponoc juz bezpiecznie.
Rebeca2006 pisze:Jakbym wziela w piatym dniu to dalej mialabym brac 21 dni i 7 przerwy
Tak.
Rebeca2006 pisze:Jakbym przesunela te peirwsze opakowanie o 5 dni bylabym uratowana od okresu nad morzem
Ale nie od gumki :]
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 27 maja 2006, 14:01

moon pisze:Ale nie od gumki :]
Ale ten czas na dmorzem bylby po 2 meisiacach juz a zabezpieczac sie dodatkowow mamy 7 dni w peirwszym opakowaniu tabletek? bo juz sie pogubilam. Na ulotce jest napisane, ze mozna zaczac brac tez 2 i 5 dnia ale o dodatkowym zabezpieczeniu nie znalazlam nic
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,

możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,

nowy dzien zawsze daje nowe życie,

słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 maja 2006, 16:56

Jak zaczynasz od 1 dnia - od razu masz zabezpieczenie.
Jak od 5 po tygodniu.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości