yasmin

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 13 sie 2006, 10:20

biedronka00 pisze:któraś z Was tak miała?

Przez pierwsze 3 miesiace mialam takie pseudo skrzepy.
Awatar użytkownika
amelka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 105
Rejestracja: 12 kwie 2006, 17:13
Skąd: nvm
Płeć:

Postautor: amelka » 13 sie 2006, 14:22

musisz poczekac,dopiero zaczynasz barc te tabletki,ja poczatkowo mialam podobnie ale z czasem przeszlo:)
niunia***
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 17 wrz 2005, 19:31
Skąd: kraków
Płeć:

Re: YASMIN- PROBLEM

Postautor: niunia*** » 13 sie 2006, 17:46

biedronka00 pisze:Od wczoraj zaczęłam brać nowe opakowanie Yasmin <po raz pierwszy> bo dostałam okres. Dziś wzięłam już drugą tabletkę, ale we krwi miesiączkowej zauważyłam skrzepy, które nie występowały wcześniej gdy brałam diane 35. Czy jest to powód do niepokoju, czy któraś z Was tak miała? czy powinnam iść do ginekologa z tym i odłożyć tabletki?



Tak musisz poczekac ja brałam Yasmin przez 1,5 roku..na poczatku tez tak było ale potem oki.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 13 sie 2006, 18:03

Praktycznie wszystkie pigułki anty zwiększają krzepliwość krwi (i dlatego właśnie zakrzepica jest jednym z najczęsciej występujacych powikłań). Jak zaczną Ci puchnac nóżki, to leć do lekarza - zresztą mam nadzieję, że przed przepisaniem pigułek zrobiono Ci komplet badań?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sie 2006, 13:29

Całe życie mam skrzepy. Choc przy tabletkach jakos tak bardziej w sumie.

To nic złęgo, to normalne przeciez...
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 14 sie 2006, 13:36

ja też mam skrzepy od kiedy pamiętam... przecież ta krew w czasie okresu to nie jest tylko krew...
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
Migotka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 12
Rejestracja: 14 sie 2006, 01:19
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Migotka » 14 sie 2006, 14:10

skrzepy moga sie pojawiac u kazdej z nas ale nie powinny byc wieksze niz 1cm bo to oznacza ze poziom firynogenu w krwi menstruacyjnej jest zbyt wysoki i nalezy sie udac niezwlocznie do lekarza.
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 14 sie 2006, 15:06

Migotka pisze:ale nie powinny byc wieksze niz 1cm

hmmm... ja swoich nie mierze..... i jakos chyba nie mam zamiaru:P moim zdaniem to normalne, ze sie w tej krwi pojawiaja.
"To jest tak, że gdy mam co chcę,

Wtedy więcej chcę.

Jeszcze."
Awatar użytkownika
zagubiona_wenus
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 05 lip 2006, 10:24
Skąd: dolnyśląsk
Płeć:

Postautor: zagubiona_wenus » 14 sie 2006, 16:13

Ja też nie mierze ale na oko wiem ile to jest 1cm. Jest normalne ale jak skrzepy są za duże to już nie jest normalne!!
grzeczne dziewczynki idą do nieba... niegrzeczne idą tam gdzie chcą!
toffik14
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2006, 22:45
Skąd: bydgoszcz
Płeć:

Postautor: toffik14 » 14 gru 2006, 22:54

hejka, dzis zaczełam brać tabletki yasmine, wczesniej nigdy nie brałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych, zdecydowałam się na nie przez bardzo bolesne miesiączki no i antykoncepcję. Mam lekka astme (powiedziałam o tym lekarzowi), niskie cisnienie krwi i lecze sie na żylaki czesto bola mnie nogi. Czy w takim razie moge przyjmowac ten lek? Lekarz powiedział że bedzie "super wszystko" lecz ja mu jakos nie wierze po przeczytaniu ulotki. Proszę więc o waże doświadczenia z tym lekiem... jakies skutki uboczne? tycie? bóle glowy?? z góry dziex :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 gru 2006, 23:01

toffik14 pisze:Czy w takim razie moge przyjmowac ten lek?
Nieskie cisnienei jeszcze ok. Ale z astma i zylakami dal Ci tabletki anty? <boje_sie> Mysle z epowinnas sie skonsultowac z innym jeszcze lekarzem. Ja bym sie bala na Twoim miejscu.
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 16 gru 2006, 17:30

hmm a gdzieś nie jest napisane w ulotce, że nie należy brać przy żylakach?
bo mi się wydaję, że widziałem coś takiego tylko że nie na yas..
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 16 gru 2006, 19:34

vkajot pisze:hmm a gdzieś nie jest napisane w ulotce, że nie należy brać przy żylakach?
Tzn to sie samo przez sie rozumie. Zdaje sie ze w Yas tez tak jest ale nei dam glowy. No bo skad sa zylaki?A co powoduja tabsy?No wlasnie...
toffik14
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 14 gru 2006, 22:45
Skąd: bydgoszcz
Płeć:

Postautor: toffik14 » 18 gru 2006, 22:51

hmm... jest napisane ze powoduja zakrzepice, ale nie zylaki...nie ma przeciwskazan jak sa zylaki zeby nie brac... wiec... te moje nie za za wielkie takie poczatki w sumie, alemacie racje.... no nic zobaczymy po miesiacu:) skonsultuje sie jeszcze z jednym lekarzem i sie okaze...
salome
Bywalec
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 28 cze 2005, 11:25
Skąd: London
Płeć:

Postautor: salome » 27 gru 2006, 22:27

kochana, ja bralam yasmin....
zle sie czulam, zadnej ochoty na seks-jak w ulotce, senna....
serce zaklulo mnie dwa razy....
raz bardzo mocno-tuz przed snem....
od tego dnia nie wzielam yasmin.....
i czuje sie lepiej....
po nowym roku ide po plastry
Salome

xxx

Nigdy nie licz na to ze facet da Ci szczescie.
Musisz miec w zanadrzu cos innego.
Musisz polegac na sobie.
roześmiana
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 paź 2006, 22:42
Skąd: Olsztyn
Płeć:

Postautor: roześmiana » 14 sty 2007, 21:22

Ja biorę yasmin od pół roku (to są moje pierwsze tabletki anty) i jak narazie wszystko ok oby tak dalej. Ani nie schudłam, ani nie przytyłam i libido tak jak wcześniej. <aniolek>
niunia***
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 17 wrz 2005, 19:31
Skąd: kraków
Płeć:

Postautor: niunia*** » 16 sty 2007, 20:02

Robaczek pisze:hmm ja je dostałam po tym jak przytyłam po Harmonecie 8 kg. Ponoć te są stworzone dla kobiet które mają jakieś tam środki uboczne przy innych tabletkach.

Jestem w trakcie 2 opakowania, ale tak bardzo boli mnie brzuch kiedy je zazywam(jak miałam przerwę to nie bolało) że praktycznie nie mogę się do niego dotknac - i jest taki hmm nabrzmiały :/

Ja kupuję za ok 44zł :(


ja tez tak miałam ale juz po 3 opakowaniu zmniejszył sie ból..a ze nabrzmiały hmm...to niestety troszke zostało..
a kupuje po 36 zł.
Awatar użytkownika
mika
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 22 lis 2004, 17:29
Skąd: swinkowo
Płeć:

Postautor: mika » 12 lut 2007, 23:42

ja od 14 dni biorę yasmin. sa to moje pierwsze tabletki. sama chcialam yasmin a raczej tabletki po których się nie przytyje(podejrzewałam ze poleci yasmin). teraz się troszkę denerwuje bo nie zrobiła mi żadnego badania przed przypisaniem. nawet ciśnienia nie zbadała.

moon pisze:. Ale z astma i zylakami dal Ci tabletki anty? <boje_sie>


ja tez mam astmę. w ulotce czytałam ze należy zgłosić się do lekarza gdy wystąpi astma ale ja już mam.

o problemy z ciśnieniem też mnie nie pytała, a mama ma nadciśnienie.

jak pytałam się o przeciwwskazania do brania powiedziała mi że tylko zakrzepica i ew palenie po 35 roku życia.


w związku z tym mam pytanie czy wiecie czy yasmin koliduje z rozkurczowymi lekami?(oxis) ja się nie doszukałam ale może jednak coś jest.

na razie nie mam skutków ubocznych prócz bólu piersi (szczególnie w nocy). mam tez teraz uporczywy kaszel ale to raczej przeziębienie.
Z puzzli układałam sobie świat. Jedej części zabrakło! Tej z napisem: SZCZĘŚCIE
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 lut 2007, 23:47

mika pisze:ja tez mam astmę. w ulotce czytałam ze należy zgłosić się do lekarza gdy wystąpi astma ale ja już mam.

o problemy z ciśnieniem też mnie nie pytała, a mama ma nadciśnienie.
A sama jej nie powiedzialas? :|
I co toza lekarz durny ze tylko to wymienia:
mika pisze:jak pytałam się o przeciwwskazania do brania powiedziała mi że tylko zakrzepica i ew palenie po 35 roku życia.
i badan nie robi.
Ja majac astme i nadcisnienie bym tabletek brac nie zaczela...
Awatar użytkownika
mika
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 22 lis 2004, 17:29
Skąd: swinkowo
Płeć:

Postautor: mika » 13 lut 2007, 00:16

nadciśnienia nie mam z tego co mi wiadomo ale w rodzinie jest dużo osób z tymi problemami. jak bede szla na kontrole za półtora tygodnia gdzieś to jeszcze pogadam z nia. nie wiem moze należy zmienic lekaża? :/ nie lubie zmian dopiero sie do niej przepisałam
Z puzzli układałam sobie świat. Jedej części zabrakło! Tej z napisem: SZCZĘŚCIE
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 13 lut 2007, 00:17

mika pisze:nie wiem moze należy zmienic lekaża?
Ja bym do tekiego nie chodzila stanowczo... I do tego lekarza Mika - byka walnelas ;)
Awatar użytkownika
mika
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 182
Rejestracja: 22 lis 2004, 17:29
Skąd: swinkowo
Płeć:

Postautor: mika » 13 lut 2007, 00:25

moon pisze:I do tego lekarza Mika - byka walnelas


ojojoj jaki wielki jak sie to stało <wstydnis> <zalamka> wybaczcie dyslektykowi :( i tak się bardzo staram :]

Ja bym do tekiego nie chodzila stanowczo.


zas szukanie nowego ginekologa. ja mam chyba pecha <szubienica>
Z puzzli układałam sobie świat. Jedej części zabrakło! Tej z napisem: SZCZĘŚCIE
Awatar użytkownika
senioritka88
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 13 lut 2007, 22:15
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: senioritka88 » 13 lut 2007, 23:01

Ja też własie mam zamiar brać Yasmin i mam nadzieje, że wszystko bedzie OK!! Moja ginekolog powiedziała, że biorąc tabletki niepowinno być żadnych skutków ubocznych, a jak są to trzeba zmienić tabletki...
Mam nadzieje, że niebęde musiała;)
be delicious...
Grace

Postautor: Grace » 13 lut 2007, 23:05

senioritka88 pisze:Ja też własie mam zamiar brać Yasmin i mam nadzieje, że wszystko bedzie OK!! Moja ginekolog powiedziała, że biorąc tabletki niepowinno być żadnych skutków ubocznych, a jak są to trzeba zmienić tabletki...
Mam nadzieje, że niebęde musiała;)

my tez mamy taką nadzieję :) Mimo tego, odradzam wszystkim antykoncepcje hormonalną - wygoda uzależnia a nie zawsze jest zdrowa.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 13 lut 2007, 23:43

senioritka88 pisze:a jak są to trzeba zmienić tabletki...
Zalezy jeszcze jakie. Niektore sa przejsciowe :]
Awatar użytkownika
ulotna_chwila87
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 26 sty 2007, 23:19
Skąd: Katowice
Płeć:

Yasmine a okres przez cały miesiać :|

Postautor: ulotna_chwila87 » 28 lut 2007, 20:41

witam.. mam problem.. szukałam tego w topikach ale nie znalazłam..

więc.. około 6 stycznia skończyłam brać tabletki "cilest", zrobiłam sobie miesiąc przerwy i ponownie zaczęłam brać tabletki ale inne.. yasmin. Teraz mam taki problem, według ulotki zaczęłam brać tabletki podczas pierwszego dnia okresu i wydawałoby się, że jest wszystko ok, ale okres(plamienie) nie minął przez cały okres brania pierwszego opakowania tabletek i teraz za 5 dni mam już przyjmować następne opakowanie i nie wiem czy to jest normalne:/.
Czy jeśli w kolejnym miesiącu będę miała to plamienie muszę iść do ginekologa?

i jeszcze jedno czy to ma jakikolwiek wpływ na skuteczność tabletek?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 lut 2007, 23:01

ulotna_chwila87 pisze:nie wiem czy to jest normalne
Skoro bralas juz inne tabletki to chyba powinnas wiedziec ze rozne anomalie moge wystepowac lacznie z plamieniami [a raczej przede wszystkim z nimi!] i jesli bedzie sie to nasilac to nalezy isc do lekarza.
ulotna_chwila87 pisze:czy to ma jakikolwiek wpływ na skuteczność tabletek?
A co masz napisane w ulotce?Wiem ze moze nie ma tam napisu:
"ulotna_chwila87 nie boj sie plamienia nie maja wplywu na skutecznosc" ale wystarczy pomyslec zeby wiedziec ze nie.
Jak Ci to przekszadza to idz ze do lekarza zwyczajnie!
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 01 mar 2007, 15:20

ulotna_chwila87, warn 2 za zalozenie tematu ktory widnieje w najczesciej poruczanych tematach.
leni
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 22 sty 2006, 21:07
Skąd: z domu :)
Płeć:

Postautor: leni » 02 mar 2007, 10:14

ja tez mam astmę. w ulotce czytałam ze należy zgłosić się do lekarza gdy wystąpi astma ale ja już mam.

o problemy z ciśnieniem też mnie nie pytała, a mama ma nadciśnienie.

jak pytałam się o przeciwwskazania do brania powiedziała mi że tylko zakrzepica i ew palenie po 35 roku życia.

Strasznie mnie dziwią takie wypowiedzi, ktorych jest sporo na forum. Fakt, że bylam tylko u jednego ginekologa, ale nie wybieralam go jakos szczegolnie, do mojej przychodni poszlam po prostu. Mam zupelnie inne doswiadczenia niż te tu opisane.
Przy pierwszej wizycie musialam opowiedziec o wszystkich pobytach w szpitalu, leczeniu u specjalistów, wyliczyc choroby w rodzinie 2 pokolenia wstecz (z tym byl problem, to pani sięgnela do karty mojej mamy i z niej przepisala), opisac bardzo szczegolowo jak przebiega moj okres i zostalam skierowana na badania (morfologia + hormonalne).
Jakie macie doswiadczenia, zwykle lekarze sie szczegolowo wypytuja czy raczej po prostu zapisuja tabletki ? :|
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 02 mar 2007, 10:46

leni pisze:Jakie macie doswiadczenia, zwykle lekarze sie szczegolowo wypytuja czy raczej po prostu zapisuja tabletki ? :|
Powinni tak wypytywac. To tylko dobrze swiadczy o Twoim lekarzu :)

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości