Nouvaring

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
radomir
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 161
Rejestracja: 23 wrz 2005, 15:28
Skąd: Polska
Płeć:

Nouvaring

Postautor: radomir » 19 paź 2005, 20:52

czy moze któras z Pań stosuje?
Ostatnio zmieniony 16 lut 2010, 06:45 przez radomir, łącznie zmieniany 2 razy.
...
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 21 paź 2005, 00:56

jak widac zadna niestety .... wejdz na www.google.pl i wpisz nazwe tabletek....na pewno znajdziesz jakies forum gdzie ktos to stosawal....
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie
I tylko jedno zostaje
*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 21 paź 2005, 01:05

Z tego co wiem, jest to spirala. Wiec raczej nie znajdziesz tu dziewczyn, ktore ja maja. Bo jak wiadomo, takie srodki anty nie nadaja sie dla tzw. nierodek...
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 21 paź 2005, 01:09

sophie pisze:jest to spirala.


a tego to nie wiedzilam :):D Sorka za maly blad :)
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 21 paź 2005, 01:12

Nie jestem pewna, ale na niemieckich forach pisano o tym jak o spirali. Stad moj wniosek, poza tym, nazwa :]
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 21 paź 2005, 01:23

hmmmmmm po polsku niestety nic niemoglam znaleź o tej metodzie antykoncepcyjnej.....a czemu taki jakis dziwny wynalazek chcesz stosowac???!!! Wszystko co sprawdzone jest dobre....ja wyznaje taka zasade....
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 21 paź 2005, 01:28

U nas najpopularniejsza wkladka jest Mirena. Z tego co widzialam, Nuova nie jeszcze w Polsce jest dostpena, lub dopiero ja wprowadzili na rynek (albo wprowadza niebawem). Ale grupa targetowa sa starsze kobiety. Owszem, wkladki to wygodna sprawa, ale niestety, dopiero gdy ma sie juz dziecko :/
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 21 paź 2005, 01:36

Najlepsza metoda jest po prostu nie uorawianie seksu :D Jest w 100% niezawodna.....:) Ja osobiscie wole tabletki, tylko trzeba niestety o nich pamietac codzien....
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 21 paź 2005, 11:51

sophie pisze:Nie jestem pewna, ale na niemieckich forach pisano o tym jak o spirali. Stad moj wniosek, poza tym, nazwa

Ja wyczytałem, że to pierścień dopochwowy.
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 21 paź 2005, 14:33

cubasa pisze:pierścień dopochwowy


Czyli dzialanie bardzo zblizone do spirali -> z czego wynika, ze nie dla mlodych dziewczyn.
Awatar użytkownika
radomir
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 161
Rejestracja: 23 wrz 2005, 15:28
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: radomir » 21 paź 2005, 21:18

usa i niemcy metoda sprawdzona a Polska,,,100 lat za murzyniatkami niestey...;(
...
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 22 paź 2005, 13:54

radomir pisze:usa i niemcy metoda sprawdzona a Polska,,,100 lat za murzyniatkami niestey...;(


Niestety :/
Tak samo jak plastry weszly u nas dlugo po tym, jak pojawily sie na zachodzie. Poza tym, tam juz jest wybor. U nas sa az jedne :>
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 03 lis 2005, 08:10

sophie pisze:Owszem, wkladki to wygodna sprawa, ale niestety, dopiero gdy ma sie juz dziecko

Z mojej wiedzy wynika, że wcale niewygodna (wyjątkowo obfite krwawienia), niekoniecznie dla kobiet rodzących, jednorazowo droga (instalacja nie jest pokrywana przez NFZ) i zawodna. Sam znam 2 dziewczyny które z wkładką powiększyły rodziny :(
Grzeczne dziewczynki idą do nieba

Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 03 lis 2005, 14:15

guli pisze:niekoniecznie dla kobiet rodzących


Pytalam 3 ginekologow i kazdy mi mowil, ze nie sa dla nierodek. Poza tym w ulotkach wkladek/spirali jest tez napisane, ze sa dla kobiet, ktore juz rodzily.

guli pisze:jednorazowo droga

Ale i tak wychodzi taniej niz tabletki albo gumki (choc w tym drugim przypadku to zalezy od tego, ile sie kocha)
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 03 lis 2005, 16:54

sophie pisze:Pytalam 3 ginekologow i kazdy mi mowil, ze nie sa dla nierodek. Poza tym w ulotkach wkladek/spirali jest tez napisane, ze sa dla kobiet, ktore juz rodzily.

Moja żona miała kilka lat temu a nic mi nie wiadomo o potomku :)
Poza tym mają jeszcze jedną poważną wadę. Nie zabezpieczają w trakcie okresu :(
Grzeczne dziewczynki idą do nieba



Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
Awatar użytkownika
radomir
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 161
Rejestracja: 23 wrz 2005, 15:28
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: radomir » 03 lis 2005, 19:46

to nie spirala moi panstwo. a pisza ze mlode panny tez mogą.
...
Awatar użytkownika
nata
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 400
Rejestracja: 11 lip 2004, 12:58
Skąd: jestem?
Płeć:

Postautor: nata » 03 sty 2009, 17:45

odgrzebuję temat

któraś z dziewczyn stosuje ten krążek?

mi ostatnio lekarz bardzo polecał, działa na zasadzie tabletek anty (wydziela stopniowo hormony), po 21 dniach się go wyjmuje na czas krwawienia

i nie jest żadną wkładką ani spiralą, wobec czego nadaje się dla nierodek
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 07 sty 2009, 16:29

kiedy w koncu zrozumiecie , ze mało która dziewczyna która brała jakąkolwiek rzecz hormonalną antykoncepcyjną ma kłopoty !! jak nie po roku to w dalszej perspektywie
wkleje tu z innego forum ku przestrodze ! choc sam wiem o kłopotach z wlasnego podwórka ...

" I tak wiem, ze nie kazdy wezmie sobie do serca moja przestroge.
I tak wiem, ze powiecie, ze to, ze ja przezywam cos takiego, nie znaczy wcale ze ktos inny musi. Ze kazdy organizm jest inny, inaczej reaguje itd.
I tak wiem, ze wiekszosc z was nadal bedzie truc sie tabletkami, bo wazniejszy jest dla was ten spokoj psychiczny w trakcie stosunku.

Nie licze zatem na sukces, ale mam jednak mala nadzieje, ze moze uratuje ktorejs z was zycie.

Moja przygoda z tabletkami zaczela sie gdy mialam 17 lat i gdy wykryto u mnie torbiel jajnika. Lekarz przepisal mi tabletki na torbiel. Bylam oczywiscie w siodmym niebie, bo juz wspolzylam z owczesnym chlopakiem i cieszylam sie, ze przy okazji bede miec spokoj z antykoncepcja. Dodam, ze moj lekarz uwazany jest za jednego z najlepszych w wojewodztwie, a tabletki, ktore mi przepisal, to Novynette - czyli tzw. "najslabsze".
Pierwszy rok ich brania byl super - zero stresu, super regularne okresy, zero bolu przed okresem (a wczesniej mialam ostre, takie, ze prawie ladowalam na pogotowiu), lepsza cera itd.
Pozniej zaczelo sie od gwaltowengo spadku libido. Stracilam kochajacego chlopaka, bo nie chcialam sie z nim spotykac, nie chcialam zblizen, po prostu nie mialam ochoty (mimo ze wczesniej bylam wulkanem w tej kwestii). Pozniej zaczely sie ostre migrenowe bole glowy, jakich wczesniej w zyciu nie mialam (to bylo po ok. dwoch latach od momentu brania tabletek). Postanowilam zmienic tabletki, sadzac, ze po prostu zle je dobralam. Lekarz przepisal mi Harmonet (czyli kolejne "slabe" i "najmniej szkodliwe"). Nic sie nie poprawilo, bylo wrecz gorzej. Zaczelam popadac w stany depresyjne, przestalam wychodzic z domu, spotykac sie ze znajomymi, z usmiechnietej energicznej dziewczyny stalam sie zgorzkniala, stara baba! Zero energii, zero zycia. Zaczelam chorowac, bole glowy mialam prawie codziennie. Zaczely sie moje problemy z oczami (straszny bol), ogolnie ze zdrowiem, zaczelam tez chorowac w miejscu intymnym (grzybice pochwy nawiedzaly mnie regularnie, mimo ze oczywiscie dbam bardzo o higiene i wczesniej nie wiedzialam co to grzybica). Lekarz ostrzegal, ze przy braniu tabletek anty grzybice pochwy sa na porzadku dziennym. A wiec myslalam, ze to normalne, ze tak musi byc i tyle. I trulam sie dodatkowo antybiotykami. Moje stany depresyjne zaczely sie poglebiac, az rodzina zaczela sie niepokoic. nagle bardzo polubilam sen. Gdy nie musialam isc do pracy - kladalm sie spac. Spalam w nocy i w dzien, w kazdej wolnej chwili. Mimo ze wczesniej nie potrafilam zasnac jak jest jasno. Badania watroby itd. robiolam zawsze na biezaco i wszystko bylo niby ok.
Po pewnym czasie zaczely sie problemy z cera, co przy mojej slabej wtedy psychice skonczylo sie tzw. tradzikiem neuropatycznym, ktory trwa do dzis. Po zerwaniu z kolejnym chlopakiem, co juz nawet nie mialo dla mnie wiekszego znaczenia (w ogole wtedy zycie nie mialo dla mnie wiekszego znaczenia), pomyslalam o zmianie tabletek. I tak oto po raz trzeci zmienilam tabletki i zaczelam przyjmowac Logest (kolejny slaby). Moja rodzina, widzac co sie ze mna dzieje, postanowila mi pomoc. Poszlam z mama do zaprzyjaznionego bioenergoterapeuty, ktory mial zobaczyc "od srodka" co mi tak naprawde jest (skoro zwykli lekarze uwazali, ze wszystko ze mna ok, a jednak nie bylo ok, to trzeba bylo posunac sie do takich czynow). Ow czlowiek stwierdzil, ze mam totalnie zatruty organizm przez tabletki i ze powinnam je czym predzej odstawic, co tez uczynilam.
Po pieciu latach trucia sie na wlasne zyczenie, odstawilam tabletki i dopiero wtedy sie zaczal najwiekszy cyrk. Nieregularne cykle, zachwiania nastroju, poglebienie sie fatalnego stanu cery itd. Mysle, ze mogloby byc jeszcze gorzej, gdybym nie byla pod opieka tego bioenergo... Zaczelam brac naturalne tabletki na usuniecie toksyn, pic ziola na przeczyszczenie itd. Zeby jak najszybciej "wyplukac toksyny". Za pare miesiecy minie rok od momentu zarzucenia tabletek. Bole glowy i oczu zniknely jak reka odjal. Mam znowu super regularne miesiaczki i nie bola tak jak kiedys. Libido powoli wraca, ale jeszcze dluga droga aby wrocilo do stanu normalnego. Niestety nie moge sobie poradzic z cera - przez tradzik neuropatyczny sama sie okaleczam, ale licze, ze to w koncu minie. Powoli zaczynam wychodzic do ludzi, choc pociag do ciaglego snu nadal pozostal jeszcze. Powoli wracam do siebie, ale porownujac siebie sprzed tych kilku lat - piekna, usmiechnieta, pelna zycia dziewczyna, i teraz - zmarnowana, zmeczona, oszpecona na wlasne zyczenie - stwierdzam, ze nie bylo warto. Mam tylko nadzieje, ze nie bede miala problemu z zajsciem w ciaze i ze urodze normalne zdrowe dziecko. Chyba jeszcze nie jest za pozno.

Dziewczyny! Tabletki anty przepisuja lekarze glownie dlatego, ze dostaja od koncernow ogromna kase za reklamowanie i przepisywanie swoich produktow. Kazda taka malutka tabletka, to ogromna ingerencja w naturalny organizm. Ogromna dawka hormonow, ktore tylko szkodza, nie pomagaja. Wiem, ze obecnie nie ma rownie skutecznej metody anty i sama nad tym ubolewam, ale naprawde wole si epomeczyc, liczac dokladnie dni plodne i nieplodne, robiac pomiary temperatury pochwy itd, do tego kochajac sie w gumce, niz truc organizm i doprowadzac do powolnej jego ruiny.
Niestety nie pokaze swojego zdjecia przed i po, bo chce zostac anonimowa, ale w sumie szkoda, bo wtedy moglybyscie na wlasne oczy sie przekonac co takie tabletki moga zrobic z czlowiekiem.
Pamietajcie, ze u mnie na poczatku tez bylo lepiej i ze problemy nie zaczely sie od razu. U mnie zaczely sie po ok. roku, u was moga sie zaczac nawet po 5 latach, u innych po 7! Niewazne kiedy, wazne ze kiedys na pewno sie zaczna. Bo nie ma mocnych na to. Zaden organizm tego nie przejdzie.
W ogole to zapomnialam napisac, ze zawsze bylam zdrowa, zdrowo sie odzywialam, uprawialam kilka intensywnych sportow naraz, nie palilam, pilam tylko okazjonalnie, a wiec nie trulam sie niczym innym.
Mam nadzieje, ze zastanowicie sie zanim postanowicie jednak pzyjmowac tabletki."
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
wÓdeczka
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 28 paź 2005, 22:48
Skąd: opole
Płeć:

NuvaRing?

Postautor: wÓdeczka » 21 maja 2009, 13:34

Jak w temacie. Lekarz przepisal mi ta nowinke i jestem ciekawa opini.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 21 maja 2009, 13:54

Przyklejam, następnym razem za niekorzystanie z wyszukiwarki dam ostrzeżenie
Awatar użytkownika
wÓdeczka
Bywalec
Bywalec
Posty: 38
Rejestracja: 28 paź 2005, 22:48
Skąd: opole
Płeć:

Postautor: wÓdeczka » 21 maja 2009, 17:55

Przepraszam,ale z wyszukiwarki korzystałam. W tym temacie ktoś ,źle wpisał nazwę,więc nic nie znalazłam. Poprawna nazwa to NuvaRing a nie NuovaRing. Takie małe sprostowanie.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 22 maja 2009, 11:31

W takim razie przepraszam.
Zmienię nazwę na poprawna, dzięki za te uwagę :)
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Nouvaring

Postautor: Mijka » 16 lut 2010, 01:37

Zastanawiam się nad zmianą metody antykoncepcji. Teraz poza nowymi pigułkami i plastrami pojawił się też pierścien dopochwowy nuovaring, jestem ciekawa opinii osób, które przetestowały jego działanie. Znajdą się takie? :)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 16 lut 2010, 02:33

Moja współlokatorka stosowała i była bardzo zadowolona, według niej same plusy. No i tyć przede wszystkim przestała.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 16 lut 2010, 02:48

W internecie można przeczytać dużo nieciekawych rzeczy, ale ginekolodzy niby polecają, ze względu na stały poziom hormonów i oszczędzanie wątroby. A koszt porówywalny do tabletek, a jeszcze często można dostać piewszy pierścien za darmo w gabinecie właśnie.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
Posty: 7
Rejestracja: 20 lis 2003, 01:07
Skąd: POL
Płeć:

Postautor: admin » 17 lut 2010, 11:23

Nie każdy chłop z widłami to Posejdon
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 17 lut 2010, 16:06

Dzięki, nie znalazłam w wyszukiwarce, a nazwa podana przeze mnie jest jak najbardziej poprawna, konkretne produkty nazywają się inaczej.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
MiloDi
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 paź 2010, 19:23
Skąd: PL
Płeć:

Postautor: MiloDi » 02 sty 2011, 03:16

Od trzech lat stosuje i mi akurat bardzo pasuje. Nie myślę na razie o zmianie na coś innego. Zdarza się jednak dośc często, że prezerwatywa pęka jak krążka nie wyjmę- to taki jedyny minus, wytrzeszcz oczu u faceta <bojesie> Więc jeśli się nie ma stałego partnera to lepiej nie ryzykować i wyjmować krążek przed sexem- na 3 godz dziennie można go wyjmować a działanie antykoncepcyjne nie jest przerwane.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości