czy przerwa jest konieczna?

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
sabinka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 136
Rejestracja: 25 sty 2005, 23:18
Skąd: gdynia
Płeć:

czy przerwa jest konieczna?

Postautor: sabinka » 08 wrz 2005, 21:59

j.w.


czy przerwa w braniu tabletek jest konieczna? jesli tak to najlepiej po jakim okresie ja zrobic?

dodam ze biore tabletki Cilest, juz od osmiu miesiecy i tak sie zastanawiam nad ta przerwa..... u ginekologa mam wizyte umowiona dopiero na pazdziernik wiec pytam juz teraz tutaj :P


jest jakar regula czy to zalezy od organizmu?

dzieki ;)
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 08 wrz 2005, 23:19

hehe ja biore tabletki bez przerwy juz 4 lata :P i jak sie konsultowalam z ginekologiem to mowil ze jesli nie trzeba (tj. partner nie wyjezdza a ciazy nie planuje) to zeby nie robic przerwy
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 09 wrz 2005, 15:52

Ja wprawdzie pigułek nie biorę ;) ale mogę Ci powiedzieć, że przyjmując nowoczesne środki m.in. takie jak Cilest nie musisz robić przerwy a już na pewno nie po kilku miesiącach. Możliwe, że za 2 lub 3 lata lekarz Ci to zaproponuje ale na razie nie musisz się przejmować :)
Grzeczne dziewczynki idą do nieba

Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 09 wrz 2005, 18:55

Rózne są szkoły na ten temat , jedni mówią ze nie trzeba , inni ze moze by trzeba było dla sprawdzenia czy po przerwaniu braniu tabletek , wystapi owulacja , czyli czy wsio jest oki , czy nie zaszły jakies zmiany itd. Co szkodi zrobic przerwe po np. roku brania tabletek ??? jak kto woli <browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 09 wrz 2005, 19:58

no wlasnie, jest z tym roznie, ja teraz sama chcialam zrobic przerwe, bo sie zaczelam obawiac, ale 2 ginekologow powiedzialo ze nie - wiec nie zrobilam, ale jakos dalej sie czasem obawiam wrr
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 10 wrz 2005, 10:31

A ja słyszałam, że po roku należy zrobić przerwę. I nie rozumiem w tym problemu, choć zdaję sobie sprawę, że człowiek szybko się przyzwyczaja...
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 10 wrz 2005, 11:54

No problem jest o tyle taki, ze jest wieksze ryzyko zajscia w ciaze :) A wiadomo jak bywa :P W kazdym razie mysle ze czy potrzebna przerwa czy nie to decyzja ginekologa.
Awatar użytkownika
sabinka
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 136
Rejestracja: 25 sty 2005, 23:18
Skąd: gdynia
Płeć:

Postautor: sabinka » 10 wrz 2005, 21:44

dzieki za odpowiedzi ;)

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 181 gości