naturalne poronienie???

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

niezapominajka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2005, 21:39
Skąd: Wyobraźnia
Płeć:

naturalne poronienie???

Postautor: niezapominajka » 17 sie 2005, 15:37

słyszałam "coś" na temat naturalnego poronienia... podobno są tabletki które zabijają nasz płód... czy ktos wie więcej na ten temat???
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 17 sie 2005, 15:39

Mozesz to rozwinac? Bo nie ma czegos takiego nak naturalne poronienie. Poronienie zawsze jest nienaturalne
niezapominajka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2005, 21:39
Skąd: Wyobraźnia
Płeć:

Postautor: niezapominajka » 17 sie 2005, 16:02

chodzi w takim sensie naturalne, że nie jesteśmy zmuszeni do łyżeczkowania, skrobanki czy jak to kto nazywa. oczywiście, że jest to czynność mechaniczna, ale jednak bez żadnych specjalnych pomocy lekarza, którą można wywołać samemu.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 17 sie 2005, 16:44

Mechaniczna ??? juz chemiczna to bym był skłonny uwierzyc , ale skoro mechaniczna , to co w tym naturalnego
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 17 sie 2005, 16:57

ale ktoś ma pomysły skrobanka to zawsze skrobanka..poronienie to jest zawsze poronienie..nie mylmy jednego z drugim.
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 17 sie 2005, 17:00

Pewnie chodzi o tabletki RUcośtam, które u nas nie są dostepne...
Awatar użytkownika
fifi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 166
Rejestracja: 07 cze 2005, 21:24
Skąd: trojmiasto
Płeć:

Postautor: fifi » 17 sie 2005, 17:41

Maverick pisze:Bo nie ma czegos takiego nak naturalne poronienie. Poronienie zawsze jest nienaturalne


Weź sobie poczytaj na temat ciąży, a nie sadź takich banaluków. Czy wiesz, że niektóre miesiączki są niczym innym, jak po prostu naturalnym poronieniem? Występuje więcej poronień niż urodzin. Poronienie występuje również w przypadku znacznego defektu płodu i wtedy organizm matki sam odrzuca zarodek, a w późniejszym etapie płód.

Ps. zamknąłeś temat pt." Płód nie jest człowiekiem" A tam również wykazałeś sie miażdżącą niewiedzą. Badanie prenatalne wykazuje wady rozwojowe genetyczne, nieuleczalne, związane m.in. z upośledzeniem umysłowym i wysoką śmiertelnością dziecka. Nie leczy się ich i nie można ich wyleczyć na danym etapie rozwoju medycyny. Polecam ci strone www.maluchy.pl, zanim znowu odezwiesz sie na temat ciąży.
Obrazek
Awatar użytkownika
Crushader
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2005, 23:52
Skąd: EPWA/EPGI
Płeć:

Postautor: Crushader » 17 sie 2005, 18:45

jesli chodzi o chemiczne a w zasadzie bardziej hormonalne metody "poronienia" (w zasadzie nalezaloby napisac metoda zapobiegajaca zagniezdzeniu sie zarodka w macicy) polecam adres www.wpadka.pl
btw. masz tylko 72 godziny ;)
Powiedzmy, ze jest to metoda, ktora nie ingeruje az tak drastycznie, aczkolwiek dawka hormonow jest calkiem spora... wiec jako metody na antykoncepcje bym tego nie polecal.
...wzbij sie wyzej niz ptak... zanurkuj glebiej niz twoja wyobrazna....
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 18 sie 2005, 00:09

Mav sie wstydzi, ze usadzil banialuka, wiec mi posty usuwa.... :D

Jest to jakis sposob :P
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 sie 2005, 00:09

fifi pisze:Weź sobie poczytaj na temat ciąży, a nie sadź takich banaluków. Czy wiesz, że niektóre miesiączki są niczym innym, jak po prostu naturalnym poronieniem? Występuje więcej poronień niż urodzin. Poronienie występuje również w przypadku znacznego defektu płodu i wtedy organizm matki sam odrzuca zarodek, a w późniejszym etapie płód.

Jesli naturalne oznacza ze wywolane przez organizm bez ingerencji z zewnatrz to ok.
Jednak ^%$^&$ jego mac poronienie samo w sobie jest anomalia! Jest nienormalne! Norma jest ciaza i porod a nie poronienie! Jak mozna mowic o "normlanym poronieniu"? Proponuje czasem sie glebiej zastanowic, bo widze ze coniektorzy maja problemy z rozumieniem moich wypowiedzi - ja je adresuje do ludzi inteligentnych. Nie tlumacze wszystkiego bo mam powody domniemywac iz potencjalni adresaci posiedli te podstawowa umiejetnosc jaka jest myslenie.
fifi pisze:Ps. zamknąłeś temat pt." Płód nie jest człowiekiem" A tam również wykazałeś sie miażdżącą niewiedzą.
Ale przynajmniej nie osmieszylem sie jak to Ty wlasnie zrobilas i co Ci zaraz udowodnie.
fifi pisze:Badanie prenatalne wykazuje wady rozwojowe genetyczne, nieuleczalne, związane m.in. z upośledzeniem umysłowym i wysoką śmiertelnością dziecka.

Czy aby tylko te? Nieuleczalne?
fifi pisze:Nie leczy się ich i nie można ich wyleczyć na danym etapie rozwoju medycyny

Ja rozumiem ze mozna lubic historie, ale czas wysciubic nosa zza ksiazek lekarskich z XVIII wieku
fifi pisze:Polecam ci strone www.maluchy.pl, zanim znowu odezwiesz sie na temat ciąży.

polecam strone http://free.med.pl/badaniaprenatalne/ zanim znowu zaczniesz trzasc rozumkiem

Ps: Twa stronke z maluchami zamknieto chyba w tym XVIII wieku z powodu zbyt zadkich aktualizacji bo cos nie chce mi sie otworzyc
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 18 sie 2005, 08:39

Trzeba było słowo naturalne , napisac tak ...: "naturalne" i było by po kłopocie
ORGANIZM ludzki sam sie broni i usówa toksyny z niego czyli samego sebie , jak i oczywiscie mozna mu w tym pomóc !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 18 sie 2005, 09:06

Ps: Twa stronke z maluchami zamknieto chyba w tym XVIII wieku z powodu zbyt zadkich aktualizacji bo cos nie chce mi sie otworzyc


Strona http://www.maluchy.pl dziala, tylko fifi przez przypadek dolozyla przecinek za .pl
Wyluzuj Mav :P
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 sie 2005, 09:31

Spoko, tylko nie lubie jak ktos mnie tak traktuje, uwaza ze ma racje bezwzgledna a wcale tak nie jest.
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 18 sie 2005, 09:40

Ja już kiedyś pisałem o tym co powiedziała fifi i tu ma całkowitą rację, żę poronienia są nagminne u każdej kobiety. Problem w tym, że poronieniem częściej nazywamy fakt jak już jest płód bardziej rozwinięty i kobieta wie, że jest w ciąży.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 sie 2005, 09:44

Z tym sie zgodze tylko ciezko to nazwac naturalnym czy normalnym
Awatar użytkownika
fifi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 166
Rejestracja: 07 cze 2005, 21:24
Skąd: trojmiasto
Płeć:

Postautor: fifi » 18 sie 2005, 10:11

gdzie sie podziała wypowiedź charliego?
Maverick pisze:Czy aby tylko te? Nieuleczalne?


Proponuję żebyś ze stronki na którą się powołujesz przeczytał coś więcej niż wstęp. Głównym celem tych badań jest wykrycie zwiększonego ryzyka zespołu Downa, zespoły Edwardsa, zespołu Patau.
"Zespół Downa jest najczęstszą genetyczną przyczyną ciężkiego upośledzenia umysłowego, często towarzyszą mu zaburzenia rozwojowe, takie jak wady serca, wady wzroku i zaburzenia słuchu. Przy dobrej opiece medycznej około 9 na 10 dzieci z zespołem Downa przeżyje pierwszy rok życia, a prawie połowa z nich dożyje 60 roku życia. U większości chorych z zespołem Downa występuje otępienie typu Alzheimera.
Zespoły Edwardsa i Patau są chorobą w większości przypadków śmiertelną - rzadko zdarza się aby chore dziecko przeżyło rok. Zespoły Edwardsa i Patau charakteryzują liczne wady rozwojowe i głębokie upośledzenie umysłowe. " -to cytat z tej strony.

O jakim więc leczeniu mówisz? Leczenie polega na tym że zamiast poronić, kobieta donosi wadliwą ciążę i urodzi kalekę, niezdolną do samodzielnego życia. Czy miałeś kontakt z takimi dziećmi? A wyobrażasz sobie, że będzie to twój syn/córka?
Rzeczywiście, badania mogą wykryć również inne nieprawidłowości, ale ich znaczenie jest marginalne. Oczywiście że lekarze będą twierdzić, iż celem tych badań jest tylko leczenie, nie będą podcinać sobie źródła dochodu. Kościół zakazuje owych badań, właśnie dlatego, żeby zapobiec aborcjom. Wątpię, żeby tak potężna organizacja jak kościół się myliła?
Obrazek
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 18 sie 2005, 10:15

fifi pisze:gdzie sie podziała wypowiedź charliego?

Mav ja chyba usunal
CO do tematu to zgadzam sie z Toba fifi. Naturalne poronienia wystepuja i wiekszosc kobiet nawet nie wie,ze je mialo.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 sie 2005, 10:30

Tak usunalem.

A swoje i tak wiem. Gdzies przeczytalem tylko nie pamietam gdzie to bylo ze zdecydowana wiekszosc chorob da sie wyleczyc podczas ciazy. I niekonicznie chodzi o wady genetyczne.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 18 sie 2005, 11:37

Związane z tematem usunąłeś? A po cholere?
hmm a nie wiedziałem że tak działa mechnizm poronienia jak opisaliście zawsze to można się czegoś dowiedzieć..
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 sie 2005, 11:47

Co wyscie sie tak przyczepili do posta Charliego. On wlasnie nie byl zwiazany z tematem.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 18 sie 2005, 11:51

Ta wszystkim mówisz że nie związane z tematem .. a więc to ty moje posty reguarnie usuwasz!
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 18 sie 2005, 12:23

Pegaz pisze:Ta wszystkim mówisz że nie związane z tematem .. a więc to ty moje posty reguarnie usuwasz!

jak ie wiesz co dzieje sie z Twoimi postami, ask Mav :)
<offtopic>
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 18 sie 2005, 17:21

Ja sie tylko z Mava nabijalem, bo mnie rozbawilo wyrazenie "usadzil banialuka"

<hahaha>
soul of a woman was created below
niezapominajka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2005, 21:39
Skąd: Wyobraźnia
Płeć:

Postautor: niezapominajka » 18 sie 2005, 22:48

słuchajcie ja wiem jak sie nazywają te tabletki i podobno można je dostać u nas w aptece. jedne to Arthrotec drugie Cytotect. może ktoś wie wiecej na temat tych lekarstw. podobno trochę kosztują ale czy są skuteczne to nie wiem. może ktoś próbował? jest to dla mnie dość istotne. bo nie zamierzam wydać na to kasy skoro ma nie pomóc <zly1>
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 sie 2005, 22:52

Caly czas nie rozumiem o co Wam kurka wodna chodzi. Tabletki wczesnoporonne ktore przerywaja ciaze we wczesnym jej etapie sa ale w Polsce sa nielegalne i zakazane tak samo jak amfetamina i w aptece ich nie kupicie.

Jedyne co jest to postinor ale to nie jest tabletka wczesnoporonna i dziala tylko do 72 godzin po stosunku
niezapominajka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 27
Rejestracja: 10 sie 2005, 21:39
Skąd: Wyobraźnia
Płeć:

Postautor: niezapominajka » 18 sie 2005, 23:07

najdokładniej jak mogę Ci wytłumaczyć to chodzi mi o to http://www.womenonwaves.org/set-1020.191-pl.html
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 19 sie 2005, 00:17

Cos mi to dziwnie wyglada. 80% skutecznosci... a te 20%? Rodza sie frankensteiny?

Edit:
wszedlem dalej na stronke i przeczytalem cos takiego:
"Kobiety na Falach są niedochodową organizacją, działającą na rzecz kobiecych praw człowieka. Jej celem jest zapobieganie niechcianym ciążom oraz ryzykownym zabiegom przerywania ciąży, jakie mają miejsce na świecie."
Kobiece prawa czlowieka... od dawna sadzilem ze Bog stworzyl czlowieka a potem kobiete, no ale mniejsza z tym. Pierwsze skojarzenie jakie mi przyszlo na mysl to wziasc malego u-bota i storpedowac ten statek z babami na pokladzie, a nazwac to dzialalnoscia na rzecz praw dziecka" lub uzywajac jezyka ze strony "dzieciecych praw czlowieka".
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 19 sie 2005, 08:06

Maverick pisze:Spoko, tylko nie lubie jak ktos mnie tak traktuje, uwaza ze ma racje bezwzgledna a wcale tak nie jest.

Właśnie!!! Jedynym nieomylnym jest Maverick i nie ważcie się tego podważać!!!



Ciekawe o której tego posta już usunie ;)
Grzeczne dziewczynki idą do nieba

Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 19 sie 2005, 08:52

A co ja mam usowac. Przeciez prawde napisales :D <banan>
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 19 sie 2005, 08:57

oczywiscie zapomniał dodac , ze dopiero masz ja po mnie ! to ja tu jestem nie omylny !! <browar> <banan>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 210 gości