Harmonet

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
macia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 77
Rejestracja: 13 kwie 2004, 21:54
Skąd: woj. Lubuskie
Płeć:

Harmonet

Postautor: macia » 07 gru 2004, 21:38

ostatnio byłam u swojego ginekologa i przepisał mi Harmonet jako metode antykoncepcji. Jednak te tabletki są dośc kosztowne (jeśli porównamy to z innymi tabletakimi tego typu, bynajmniej te które zażywają moje koleżanki które płacą ok 12-15 zł, gdzy ja płacę prawie 35 zł :( ) Moze ktoś wie czemu jeden lekarz przepisuje jednej osobie tańsze a drugiemu droższe. Co mją takiego tabletki Harmonet, w czym są lepsze od tych tanichl. Nie sadze aby był to wiek, gdyż moje koleżanki sa w tym samym wieku i od takiego samego czasu przyjmują tabletki jak ja i o podobnej budowie ciała. Czy to prawda, ze Harmonet powoduje chudnięcie lub jest przeznaczony tylko dla chudych dziewczyn??
Ostatnio zmieniony 07 gru 2004, 21:50 przez macia, łącznie zmieniany 1 raz.
"Życie jest cieniem ruchomym jedynie, nędznym aktorem, który przez godzinę pyszni i miota się po scenie, aby za chwilę umilknąć na zawsze.
Jest bajką opowiedzianą przez głupca pełnego furii i wrzasków, które nic nie znaczą."
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 07 gru 2004, 21:46

Po pierwsze, Harmonet (no chyba, ze nie wiem o nowosciach)

Po drugie, tabletki sa dobierane dla kazdej dziewczyny z osobna - ze wzgledu na stan zdrowia i tak dlaej - wiec kierowanie sie tym co biora koleznaki nie jest dobrym pomyslem

Po trzecie, cena ok 30kilku zlotych to standard, jesli ci sie to nie podoba i szkoda ci kasy, idz do lekarza i spytaj co mozna zrobic

Po czwarte, nie slyszalam, zeby Harmonet byl tylko dla chudych dziewczyn, nie wiem skad ten pomysl.
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 08 gru 2004, 09:12

Też nie słyszałam takiej opini, nie możesz sugerować się ceną,30 złotych jest standardem, jeśli dla Ciebie nie, to poproś lekarza o wypisanie tańszych !

Mi Harmonet bardzo nie służył, ale to wszystko zależy od organizmu.

Głowa do góry i z takimi wątpliwosciami idz do lekarza!
Awatar użytkownika
tr3sor
Weteran
Weteran
Posty: 936
Rejestracja: 13 paź 2004, 03:51
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: tr3sor » 08 gru 2004, 11:03

A mnie zaczynba frustrowac ze tyle tu pytan o tabletki ... i to nie od dziewczyn ktore dopiero chca isc do ginekologa zeby im przepisal itp ... tylko od pan ktore juz biora ... skoro wam lekarz przepisal i bylyscie u niego zeby przepisal czemu niezapytaleyscie jaki to ma wplyw na piersi jakie sa skutki uboczne na poczatku itp ... tylko walicie tematami na forum jak glupie ... pozatym w kazdym opakowaniu jest intrukcja opis czy cos tam ... gdzie na pewno jest napisane co sie moze dziac na poczatku itp ...
Obrazek


Śladem własnej "legendy" ... ;)
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 08 gru 2004, 12:31

Tresor,

łatwo się tylko gada, lepiej zapytać na forum niż mieć wątpliwości, to dla kobiety jakby nie było jakieś tam przeżycia, dlatego też ma swoje obawy, pytania, które chce rozwiać.
Awatar użytkownika
macia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 77
Rejestracja: 13 kwie 2004, 21:54
Skąd: woj. Lubuskie
Płeć:

Postautor: macia » 08 gru 2004, 14:06

skoro wam lekarz przepisal i bylyscie u niego zeby przepisal czemu niezapytaleyscie jaki to ma wplyw na piersi jakie sa skutki uboczne na poczatku itp ... tylko walicie tematami na forum jak glupie ... pozatym w kazdym opakowaniu jest intrukcja opis czy cos tam ...


Zacznijmy od tego, ze ja nie pytałam o wpływ na organizm czy skutki uboczne tylko o raczej praktyczne sprawy. Wiesz lekarz nie bierze tabletek, lepiej pytać o praktykę kogoś kto ma jakies doświadczenia prócz teorii. Ponadto podczas wizyty u lekarza nie zawsze wpadają do głowy pytania, jednak nie jest najfajniejszym zdarzeniem rozbierac się przed facetem - lekarzem. To zawsze jakiś stres. Ciekawe czy ty podczas wizyt u lekarza zadajesz mu wszystkie pytania jakie przychodzą Ci do głowi gdy wygodnie siedzisz na kanapce :566:

Ponadto poprzez takie forum, zawsze można sie spytac na tematy intymne, krępujące, jest to napewnoi łatwiejsze niż bezpośrednia rozmowa twarzą w twarz.
"Życie jest cieniem ruchomym jedynie, nędznym aktorem, który przez godzinę pyszni i miota się po scenie, aby za chwilę umilknąć na zawsze.

Jest bajką opowiedzianą przez głupca pełnego furii i wrzasków, które nic nie znaczą."
Awatar użytkownika
Martyna
Maniak
Maniak
Posty: 534
Rejestracja: 28 sty 2004, 00:42
Płeć:

Postautor: Martyna » 09 gru 2004, 07:50

Czasem jest też tak, że lekarz zapisuje Ci tabletki, mówi, że są dobre, potem czyta się w ulotce o skutkach ubocznych i tak naprawde nie wiesz komu wierzyć. Forum jest o tyle dobre, że mogą się wypowiedzieć inne dziewczyny, które stosowały te tabletki, czy im pomogły czy do tej pory wystąpiły jakieś skutki uboczne itp.
Awatar użytkownika
ThugLife
Bywalec
Bywalec
Posty: 35
Rejestracja: 28 sie 2004, 11:46
Płeć:

Postautor: ThugLife » 09 gru 2004, 09:24

macia pisze:...ze ja nie pytałam o wpływ na organizm czy skutki uboczne tylko o raczej praktyczne sprawy. Wiesz lekarz nie bierze tabletek, lepiej pytać o praktykę kogoś kto ma jakies doświadczenia prócz teorii...


Hihihihihi

Sorx za spam :P To niech ci kolezanka przepisze tablety :D

EDIT: Na ulotce musza napisac wszystko co sie przytrafilo... 1mln osob wzielo tabletke i jedna miala srake to tak bedzie na ulotce! :P
Awatar użytkownika
macia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 77
Rejestracja: 13 kwie 2004, 21:54
Skąd: woj. Lubuskie
Płeć:

Postautor: macia » 12 gru 2004, 20:30

ThugLife pisze:
macia pisze:...ze ja nie pytałam o wpływ na organizm czy skutki uboczne tylko o raczej praktyczne sprawy. Wiesz lekarz nie bierze tabletek, lepiej pytać o praktykę kogoś kto ma jakies doświadczenia prócz teorii...


Hihihihihi

Sorx za spam :P To niech ci kolezanka przepisze tablety :D

EDIT: Na ulotce musza napisac wszystko co sie przytrafilo... 1mln osob wzielo tabletke i jedna miala srake to tak bedzie na ulotce! :P


Wiesz, nie udzielaj się.
"Życie jest cieniem ruchomym jedynie, nędznym aktorem, który przez godzinę pyszni i miota się po scenie, aby za chwilę umilknąć na zawsze.

Jest bajką opowiedzianą przez głupca pełnego furii i wrzasków, które nic nie znaczą."
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 gru 2004, 00:35

Dlaczego? Przeciez prawde napisal. NA ulotce musza byc napisane wszystkie niepozadane objawy ktore mieli testerzy leku nawet jesli nie bylo to spowodowane lekiem.
Awatar użytkownika
fallensoul
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:34
Skąd: Częstochowa
Płeć:

Postautor: fallensoul » 14 gru 2004, 18:46

Tak to czytam wszystko i chciałam tylko dodać ze nie mozesz sie wzorować na tabletkach jakie biorą twoje koleżanki! Przeciez lekarz lepiej od Ciebie wie jaki rodzaj tabletek Ci przepisać. Może Twoje koleżanki mają tabletki o wiekszej dawce hormonu lub mniejszej. Przecież każdy ma inny organizm...Klonami nie jesteśmy. I może dlatego jest taka różnica w cenie. Zresztą Harmonet nie jest moją ulubioną tabletką antykoncepcyjną. Ja nie schudłam a wręcz przeciwnie!Przytyłam i wyglądałam jak pączuś w masełku :567: Także ta teoria o chudnięciu się nie sprawdziła w moim przypadku. Dobrze że są jeszcze inne tabletki :564:
Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 gru 2004, 19:35

lekarz lepiej od Ciebie wie jaki rodzaj tabletek Ci przepisać
Tez tak myslalem, ale to bylaby utopia. Niestety nie zawsze tak jest, zwlaszcza gdy w gre wchodzi kasa.
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 14 gru 2004, 19:43

Ale lekarz na pewno wie wiecej niz dziewczyna, ktora pierwszy raz idzie po tabletki.
Jesli sie przerobilo kilka roznych, to wtedy owszem, mozna z tym zdaniem dyskutowac.
Jednak pierwsze tabletki najlepiej dobierze lekarz. Co prawda moje okazaly sie do kitu, heh :)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 gru 2004, 19:46

Jednak pierwsze tabletki najlepiej dobierze lekarz
Przypomnial mi sie pewien lekarz ktory przepisal pierwsze tabletki na pierwszej wizycie bez zadnych badan i ani jednego pytania o stan zdrowia.
Za to doskonale wychodzilo mu reklamowanie plastrow.
Tyle o lekarzach, a ten pozaluje - Aga, bo to trzeba robic profesjonalnie :)
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 14 gru 2004, 19:56

Chodzi mi Mav o normalnego lekarza, ktory wie jak sie pracuje, a nie takiego, ktory tylko liczy kase od producenta za kolejna recepte.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 gru 2004, 20:19

Wiadomo, ale odroznij jednego od drugiego jak sie nie znasz specjalnie :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 gru 2004, 20:25

Dlatego najpierw trzeba zrobić rozeznanie wśród lekarzy.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 gru 2004, 20:31

Znasz jakis niezawodny sposob?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 gru 2004, 22:44

Każdy sposób może być zawodny.
Najlepszy zdaje się mi być opinia osób, które były u różnych lekarzy danej specjalności i które maja większe rozeznanie ode mnie.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 15 gru 2004, 00:49

Opinia osob trzecich tez czesto bywa mylaca... W tej sprawie jak i w wielu innych niestety pewnosci sie nie ma.
Awatar użytkownika
fallensoul
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 09 gru 2004, 23:34
Skąd: Częstochowa
Płeć:

Postautor: fallensoul » 15 gru 2004, 17:13

Opinia osob trzecich tez czesto bywa mylaca...



No to w takim wypadku wychodzi na to że nie ma co w ogóle do lekarza chodzić... No ale sprawdzić jaki jest lekarz nie zaszkodzi. Czasami trzeba ryzykować, no a jak sie okaże że to nie to czego szukaliśmy to zrezygnować z niego. Zawsze lepiej iść do lekarza jesli już nam ktoś wcześniej go poradził.A co zrobimy potem to już nasza sprawa... :)
Kiedy człowiek zstępuje w przepaść, jego życie zawsze zyskuje jasno określony kierunek.
Awatar użytkownika
malique
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 05 gru 2004, 10:40
Skąd: Siedlce
Płeć:

Postautor: malique » 16 gru 2004, 17:03

co do ceny lekow to faktycznie sa rozne moje kosztuja ponad 30 zl( ale jak to sie tak ladnie mowi sa nowej generacji:) a co do tego jakie leki przepisuje lakarz to zalezy chyba od jego wieku bo jak starszy to ma przyzwyczajenia i tacy raczej nie jezdza na dodatkowe szkolenia stad leki tansze (starszej generacji) i przeciwnie mlodzsi ida za nowinkami tak bylo w moim przypadku wiec moze sie nie martw bo lepiej zaplacic troszke wiecej i zazywac leki ktore wprowadzaja jak najmniej negatywnych zmian w organizmie a jak najwiecej tych pozytywnych ale to tylko moje zdanie najlepiej idz do innego ginekologa moze jakas przyjaciolka ci jakiegos poleci pozdrawiam
ps a jesli chodzi o chudniecie to ja sie z czyms takim nie spotkalam wprost przeciwnie ze raczej mozna przytyc
Smutno Ci...? a moze budyn?
Awatar użytkownika
krzyniu
Maniak
Maniak
Posty: 658
Rejestracja: 22 maja 2004, 12:19
Skąd: ~~~
Płeć:

Postautor: krzyniu » 20 gru 2004, 19:33

a ja mam pytanie ,czy tabletki antykoncepcyjne dzialaja od pierwzej wzietej,mojej dziewczynie zalecila pani ginekolog wlasnie harmonet i powiedziala ze ma zaczac brac z pierwszym dzniem miesiaczki,i c odalej czy jak sie okres skonczy to mozna sie brac do dziela czy nie bardzo, czy trzeba czekac miesiac,prosilbym bardzo zeby ktos napisal i wyjasnil mi jak i co robic z gory dzieki(chcialem piac nowy temat ale jeszcze bylo by to zle odebrane wiec pisze tu :))
Awatar użytkownika
macia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 77
Rejestracja: 13 kwie 2004, 21:54
Skąd: woj. Lubuskie
Płeć:

Postautor: macia » 13 sty 2005, 22:44

a ja mam pytanie ,czy tabletki antykoncepcyjne dzialaja od pierwzej wzietej,mojej dziewczynie zalecila pani ginekolog wlasnie harmonet i powiedziala ze ma zaczac brac z pierwszym dzniem miesiaczki,i c odalej czy jak sie okres skonczy to mozna sie brac do dziela czy nie bardzo, czy trzeba czekac miesiac,prosilbym bardzo zeby ktos napisal i wyjasnil mi jak i co robic z gory dzieki(chcialem piac nowy temat ale jeszcze bylo by to zle odebrane wiec pisze tu


tak, harmonet działa od pierwszej tabletki ponieważ tak naprawdę działa od 7 tabletki, lecz podczas krwawienia miesiaczkowego i 2 dni po jego ustaniu kobieta nie moze zajśc w ciąże, a więc można mówić, ze działa już od 1 tabletki :)
"Życie jest cieniem ruchomym jedynie, nędznym aktorem, który przez godzinę pyszni i miota się po scenie, aby za chwilę umilknąć na zawsze.

Jest bajką opowiedzianą przez głupca pełnego furii i wrzasków, które nic nie znaczą."
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 sty 2005, 00:03

ponieważ tak naprawdę działa od 7 tabletki, lecz podczas krwawienia miesiaczkowego i 2 dni po jego ustaniu kobieta nie moze zajśc w ciąże, a więc można mówić, ze działa już od 1 tabletki
O :) wlasnie potwierdzil osie to o czym myslalem :) Tez mi sie wydawalo ze tak jest. A jako ze podczas okresiku tez mozna zajsc w ciaze... lepiej poczekac 7 dni.
Awatar użytkownika
Lady_Jesika
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 464
Rejestracja: 06 sty 2005, 19:13
Skąd: Trójmiasto
Płeć:

Postautor: Lady_Jesika » 14 sty 2005, 00:10

jestes w bledzie macia
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 sty 2005, 00:16

Skoro tak, to powiedz mi, dlaczego jak kobieta zapomni dawke to musi sie przez 7 dni zabezpieczac dodatkowo? Skoro dzialaja od 1 to powinna zostac ochrona przywrocona wlasciwie od razu. No tak, tylko ze nie ma okresu ktory jest jakby dodatkowa ochrona (tym bardziej ze nie wszyscy pod czas niego uprawiaja seks).
Awatar użytkownika
Lady_Jesika
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 464
Rejestracja: 06 sty 2005, 19:13
Skąd: Trójmiasto
Płeć:

Postautor: Lady_Jesika » 14 sty 2005, 00:21

Maverick,nie bardzo Cie rozumiem...nie mowimy tutaj o sytuacji kiedy sie zapomni dawki,powyzej 12 godzin.wtedy masz dzialanie zaklucone ,pzrerwane.Podczas okresu mozna zajscw ciaze,i tuz po nim tez moze sie to zdarzyc,macia pisze ze dzialaja dopiero po tygodniu(tak na prawde) ale mowi sie ze od pierwszej bo i tak sie seksu nie uprawia pzrez okres...no zazwyczaj nie,ale okres nie trwa az 7 dni(najczesciej).Jest sie bezpiuecznym od pierwszej tabletki,wiem to od swojego ginekologa i brata mojego chlopaka,ktory rowniez jest lekarzam,i cwale nie o to tu chodzi ze pzrez pierwsze 7 dni w ciaze nie zajdzie :)

pozdrawiam :564:
Awatar użytkownika
BlueEyes
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 332
Rejestracja: 02 mar 2004, 14:20
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: BlueEyes » 14 sty 2005, 00:42

Dokładnie, to nie jest tak, że przy ROZPOCZĘCIU, chyba tak mam to rozumiec? tabletki zaczynają działac tak naprawde po 7! Działają już od 1, zaczynają ochraniać, przezorny może czekać te 7 dni, ale mnie lekarze mówili co innego :-)

W przypadku pominięcia tabletki ochrona jest zakłócona, stąd profilaktyka przez 7 dni.
... you bleed just to know you're alive ...
karol

Postautor: karol » 14 sty 2005, 08:59

Tak sobie czytam i czytam i wtrace swoje trzy grosze , w kwesti przepisywanie przez lekarzy tabletek anty , zaloze sie ze to wyglada tak w 98% przypadkach dziewczyna przychodzi na wizyte do lekarza mówi mu ze chce tabletki , lekarz zamienia z nią pare zdan odnosnie zdrowia , i przepisuje tabletki jakie ??? obojetnie jakie mu przyjda do głowy , bo kazde z tych nowych które zapisze , czy Hormonet , czy Logest m, sa na tyle bezpieczne ze nie musi sie obawiać iz zaszkodza , a zawsze jak bedzie cos nie tak dziewczyna sie zglosi ponownie , wtedy sie bedzie martwił ! po co ma to robic od razu ! zreszta jak zaszkodza dziewczynie jedne z tych tabletek to juz raczej nie am za wielkiego wyboru , poza paroma przypadkami , wiec po co mają robic badania zdrowej dziewczynie ! lekarze to jedna mafia w kwesti przepisywania leków , jaki producent wiecej pałci , jakie wczasy funduje , takie leki przepisywac bedzie , a ludzie uwielbiaja tabletki wierzcie mi bez nich nie potrafia funkcjonować , wmawiaja sobie za jaest im gorzej a tak naprawde to tylko sugestia !

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 215 gości