zapomniana więcej niż jedna tabletka

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

zapomniana więcej niż jedna tabletka

Postautor: Mijka » 09 sty 2011, 23:04

Wiem, że w takiej sytuacji powinno się zasięgnąć porady lekarza, ale będę mogła to zrobić dopiero jutro, a może ktoś miał już podobną sytuację. Wylądowałam na spontanicznej imprezie, która trwała 3 dni, a ja nie miałam przy sobie tabletek, nie wzięłam więc trzech tabletek z rzędu. Wczoraj wystąpiło krwawienie, a do końca opakowania pozostało mi 4 tabletki. Teraz nie wiem, czy wziąć tabletkę dzisiaj normalnie i jutro skontaktować się z lekarzem? Czy odstawić je, poczekać na okres i zacząć nowe opakowanie? Czy ktoś miał kiedyś podobną sytuację, albo radził się w takiej sprawie lekarza?

[ Dodano: 2011-01-10, 21:17 ]
Ok, to może komuś się przyda porada lekarza. Jeśli taka sytuacja następuje w ostatnim tygodniu brania tabletek, czyli przy samej końcówce, to nie należy już brać pozostałych tabletek z opakowania. Występienie krwawienie to po prostu nic innego jak przyśpieszona miesiączka, wtedy należy policzyć 7 dni od ostatniego przyjęcia tabletki i potraktować to jako przerwę między jednym opakowaniem a drugim. Wskazane są także gorące kąpiele. Można odstawić tabletki na miesiąc, do wystąpienia następnej normalnej miesiączki, ale wtedy rozreguluje to trochę cykl i jest duże ryzyko zajścia w ciąże, więc najlepiej w ogóle zrezygnować z seksu.
Ostatnio zmieniony 09 sty 2011, 23:06 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Kajka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2013, 21:47
Skąd: Janki
Płeć:

Postautor: Kajka » 28 lip 2013, 21:54

Bardzo dobrze, że wstawiłaś opinię lekarza. Na pewno będzie pomocna na przyszłość dla wielu kobiet, chociaż z tabletkami naprawdę trzeba uważać i pilnować skrupulatnie terminu brania.
Kasia

Zapomniane tabletki

Postautor: Kasia » 04 sie 2014, 09:18

Witam. Mam taka sytuację, że po skończonym opakowaniu przestałam barać tabletki, dzisiaj jest 5 dzień bez. Czy jest jakaś możliwość, żeby wrócić do przyjmowania tabletek czy muszę poczekać do miesiączki ?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 04 sie 2014, 23:34

Tzn od ostatniej tabletki minelo 5 dni?
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Re: Zapomniane tabletki

Postautor: Alamakota » 10 sie 2014, 20:05

Kasia pisze:Witam. Mam taka sytuację, że po skończonym opakowaniu przestałam barać tabletki, dzisiaj jest 5 dzień bez. Czy jest jakaś możliwość, żeby wrócić do przyjmowania tabletek czy muszę poczekać do miesiączki ?


Errrr?
Jeśli mówimy o standardowych tabletkach antykoncepcyjnych, to po skończonym opakowaniu robisz 7 dni przerwy (w przerwie może wystąpić miesiączka) a potem zaczynasz kolejne opakowanie.

Ginekolog, który Ci to przepisał, nie wytłumaczył? Ulotkę można by też przeczytać.

Jeśli przerwa jest dłuższa niż 7 dni, możesz zacząć przyjmować, ale przez pierwsze bodajże 2 tygodnie należy używać dodatkowej metody antykoncepcyjnej. Jeśli zamierzasz kontynuować tabletki, to nie ma co czekać na okeś. Antykoncepcja hormonalna zmienia cykl, więc bym nie bardzo wierzyła w kalendarz.
sexwisienki
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 cze 2014, 19:45
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: sexwisienki » 13 sie 2014, 16:29

Moja luba była ostatnio w podobnej sytuacji, zapomniała tabletek na wakacje :) ehhhh

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości