Wykrycie ciąży przez ginekologa

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Sensible
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 02 sie 2009, 03:08
Skąd: Daleko
Płeć:

Wykrycie ciąży przez ginekologa

Postautor: Sensible » 06 maja 2010, 15:57

Jak w temacie. Po jakim czasie od stosunku zapłodnienia ginekolog może wykryć ciążę ?
Sytuacja była taka, że uprawialiśmy sex 6.04, zsunęła się prezerwatywa i 7.04 dziewczyna zażyła tabletkę escapelle 10 godzin od stosunku. Okres powinna dostać około tygodnia później czyli gdzieś około 14.04. Okresu dalej nie ma, zrobiła 2 różne testy ciążowe w dniu 4.05 obydwa pozytywnie. Dzisiaj czyli 6.05 była u ginekologa to powiedział, że ciąży tam nie widzi, ale kazał się jej zgłosić pod koniec maja. Tu pytanie do Was, czy bardzo się tym martwić czy raczej nie skoro lekarz ciąży nie zauważył ? Oczywiście robił tylko standartowe badanie, bez USG czy testu krwi. Żyje od wtorku jak jak na bombie i teraz już nie wiem czy sie martwić tym co ginekolog powiedział czy nie ?
Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 06 maja 2010, 17:37

Sensible pisze:Oczywiście robił tylko standartowe badanie, bez USG czy testu krwi.
Standardowe to w tym przypadku są właśnie testy krwi, bo gołym okien to zapłodnienia nikt nie zobaczy.
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 06 maja 2010, 20:01

Ginekolog może wyczuć ciążę przy standardowym badaniu ze względu na powiększenie macicy. Ale macica może być również powiększona przed zbliżającym się okresem, dlatego samo powiększenie macicy może być mylące. Dlatego jeśli ginekolog stwierdził, że "ciąży nie widzi", to znaczy zapewne, że nie stwierdził powiększenia macicy. Gdyby stwierdził, pewnie zleciłby USG ginekologiczne, żeby się upewnić.

Ja bym zawierzyła ginekologowi i spała spokojnie.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 06 maja 2010, 21:39

Sensible, a nie lepiej kupić w aptece test niż "żyć na bombie"?
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 06 maja 2010, 22:48

lollirot pisze:Sensible, a nie lepiej kupić w aptece test niż "żyć na bombie"?
2 różne już zrobili przecież.

mrt pisze:Ja bym zawierzyła ginekologowi
Ja swojemu na ich miejscu też, ale jeśli to nie jakiś sensowny i zaufany to już niekoniecznie.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 07 maja 2010, 05:40

Ups, sorry, umknęło mi. To zapłacić grosze w diagnostyce i zrobić betę?
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 07 maja 2010, 11:07

Ups, ja też nie zauważyłam.

Ale coś mi się nie wydaje, żeby te testy były ok. Hm. No ale może... A może coś było nie tak zrobione.

Znam przypadek, że jeden wyszedł pozytywnie, drugi negatywnie, a ciąża była. Pozytywny wynik nie znaczy na 100% że jest, a negatywny, że nie ma.
Sensible
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 02 sie 2009, 03:08
Skąd: Daleko
Płeć:

Postautor: Sensible » 07 maja 2010, 15:34

Dzięki za odpowiedzi. W kartach tarota wyszło mi, że ciąża jest...... ehhh poczekam jeszcze na opinie lekarza, ale już się nastawiam psychicznie na ojcostwo....
RThycle
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 25 sie 2021, 05:47
Skąd: Slovenia
Płeć:

-

Postautor: RThycle » 12 wrz 2021, 17:48

Wystąpiły u mnie plamienia brązowym śluzem oraz nie wielka ilość krwi, czytałam, że tak się zdarza co 4 kobiecie w ciąży -czy mam powody do niepokoju? Czy powinnam w przyśpieszonym tempie udać się do ginekologa?

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości