Wywołanie okresu Luteiną

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

aga0512
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 gru 2009, 21:01
Skąd: Warszawa
Płeć:

pomocyy ! ;P

Postautor: aga0512 » 12 gru 2009, 21:16

witam;)) mam 18 lat i zamierzam spędzić sylwestra z chłopakiem... jedziemy razem na mój pokaz taneczny... i z tym związane jest moje pytanie... niestety na ten czas wypada mi miesiączka :/ oczywiście nie chciałabym jej mieć ze względów pokazu (który trwa dość długo i okres jest dość niekomfortowy) ja również ze względu zbliżenia... nasz "pierwszy raz" niestety sie nie udał :/ więc tym bardziej zależy nam na tym żeby wszystko było ok i mamy znakomitą ku temu okazje... czy mogę wziąść Luteinę? chciałabym wywować okres około 7 dni przed prawdziwym ;P... tabletki mam w domu ponieważ zażywa je mama... obawiam się niestety że coś może mi się stać itd... wspomnę że pomimo że okres mam od 5 lat ciągle jest dość nieregularny...

liczę na waszą pomoc!
pozdrawiam ;**
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 12 gru 2009, 22:07

Moim zdaniem to fatalny pomysł.
Takich leków bez konsultacji lekarza nie wolno brać.
Ja miałam wywoływany okres już chyba ze 150 razy. Co prawda nie Luteiną, a Orgametrilem, ale za każdym razem konsultuję się z lekarzem jak brać i czy w takiej sytuacji mogę go zażywać.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 gru 2009, 01:57

Biedna moon ma wywolywany okres co miesiac od 10 - 12 roku zycia :P
Ale moja szanowna zielona poprzedniczka ma racje - tylko konsultacja z lekarzem! Znajdz jakiegos endokrynologa i do niego idz. Wszelkie domowe pokatne manipulacje hormonami zle sie moga skonczyc.
A w sumie najprosciej by bylo zaczac brac tabletki ;) Ale po nie i tak musizsz isc do ginka.
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 27 gru 2009, 12:03

Wszelkie nienaturalne metody manipulacji okresem nie są wskazane. Oczywiście, można to robić tabletkami antykoncepcyjnymi, ale też niezbyt często (choć wtedy to nie jest prawdziwy okres). Farmakologicznie okres wywołuje się raczej w przypadku jego długotrwałego braku, niż tak, jak Ty tu piszesz, aga0512.

Zastanów się, czy warto. Weź pod uwagę, czy na Sylwestra wypada początek menstruacji, czy raczej jej schyłek. Możesz też spróbować wypić letnią herbatę z cytryną w celu zmniejszenia krwawienia, pić melissę i brać coś przeciwbólowego. To nie wyeliminuje miesiączki, ale nieco lżej ją przejdziesz.
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 132 gości