niechcący wzięłam 2 tabletki.
: 29 mar 2007, 16:22
autor: rosmarryn
Zawsze rano biorę tabletkę. Wczoraj pomyliły mi się dni tygodnia i niechcący wzięłam jedną rano a poźniej przerażona że zaponiałam o 18 łyknęłam drugą.
I nie wiem co mam teraz z tym fantem zrobić. Nie robić przerwy, nie wziąść jednej?
Hilfe, w ulotka nie przewiduje takiego przypadku

: 29 mar 2007, 17:09
autor: natasza
Kiedyś sprawiłam sobie takiego psikusa, że nie wiedziałam czy połknęłam tabletkę, więc też wzięłam drugą, bo za cholerę nie pamiętałam, czy ją połknęłam i podejrzewałam, że mi gdzieś upadła. Nie pamiętam niestety dokładnie co zrobiłam, ale jak na mój rozum jest jedna rozsądna opcja. A mianowicie dobranie brakującej tabletki z następnego opakowania. I tak w kółko. Tak czy tak nie pomijaj kolejnej tabletki.
Nie jestem pewna z tą przerwą, ale może któraś jest pewna i może Ci to polecić, nie wiem?
: 29 mar 2007, 18:21
autor: motylek
Mi się wydaje oczywiste, ze nie mozesz pominac zadnej tabletki. Wtedy nie jestes juz chroniona. Mysle, ze mozna skonczyc na 20 i zrobic te 7 dni przerwy. Na pewno nie 8. Mozesz zrobic tez tak, jak radzi Natasza, ale to troche by mnie, pedantke, denerwowalo
A najlepiej poradź się swojego lekarza

: 29 mar 2007, 21:11
autor: nata
ja kiedyś też wzięłam 2 tabletki (nie byłam pewna czy jedna się wchłonęła)
mój lekarz powiedział, że dobrze że tak zrobiłam i się nic nie stało
i że mogę wziąć mniej niż 21 tabletek (tzn mniej o 2-3)
ważne jest żeby przerwy w braniu nie wydłużać! max 7 dni (i też ją można skracać)
: 02 kwie 2007, 12:46
autor: mrt
Wystarczy przesunąć czas brania na 18.