pierwszy raz (z prezerwatywa ?czy bez?)

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Gość

Postautor: Gość » 01 gru 2003, 08:13

Aga pisze:Krzysiu i SueEllen- organizm każdej kobiety jest inny i ciężko cokolwiek podawać za pewnik-tak mi się wydaje. Jedno co mogę powiedzieć i czego jestem pewna- metody naturalne nie dają 100 % pewności. Każdy środek ma swoje plusy i minusy- naturalne są skuteczne dosyć u kobiet starszych, z unormowanym cyklem, które mają co do godziny wyliczone kiedy będzie następny okres. A jak wyobrażacie sobie, żebym ja miała polegać na tych metodach, jeśli np. okres potrafi mi się spóźnić czasami o tydzień, dwa?.


Aga, wybacz, ale Twoje argumenty są typowe dla osób, które nie mają bladego pojęcia o NPR. Długość i nieregularność cykli jest nie taką znowu straszną przeszkodą. Jedyna antykoncepcja dająca 100% pewności, to przysłowiowa szklanka wody zamist :wink: .

Tak jak mówiłam, nie namawiam do stosowania NPR-u jako antykoncepcji. Zachęcam natomiast do jej poznania. Dlaczego tyle negatywnych kwestii na temat tej metody słyszy się od osób, które prawie nic o niej nie wiedzą? Może mi ktoś wyjaśni, bo ja tego nie rozumiem. :(
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 01 gru 2003, 12:44

A ja bym polecił dla tych co juz nie chcą miec dzieci zabieg ale dla facetów , polega on na podwiazaniu tam czegoś trwa to 20 minut u lekarza i jest odwracalne ,w niemczech to kosztowało 400 marek bo moi znajomi to sie zrobili . działają bez zazutu i jak mówią chce sie bardziej jak przed zabiegiem (ciupciac oczywiscie) A u nas sie o tym nie mówi - dlaczego ??
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Kaska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 219
Rejestracja: 28 lis 2003, 19:24
Skąd: małopolska
Płeć:

Postautor: Kaska » 01 gru 2003, 16:25

Droga nieznajoma(Gosc)

hmm... moze wlasnie dlatego wywoluje tyle negatywnych opini bo nikt nie wie na ten temat za duzo, sama przyznaje sie ze wiem troche, ale na pewno nie na tyle, zeby moc je stossowac, poza tym ... mowisz jakbys nie wiedziala jak jest w tym swiecie ... wszyscy teraz tak boja sie wpasc, przeciez to przekresli ich kariere, znam takich co potrafia roznych rzeczy na raz uzywac, mowie np. o tabletkach, prezerwatywie i przy okazji jeszcze kontroluje swoje dni plodne i nieplodne.... ja wiem, ze to przesada ... mowilam jej, ale lepiej dmuchac na zimne jak to ona twierdzi ... jej rodzice to bardzo bogaci i ulozeni ludzie, bardzo religijni itd. i ona nie chce swoich rodzicow zawiesc, ale to juz inna troche sprawa ... kazdy sie boi, a jesli latwiej jest zazywac tabletki czy stosowac prezerwatywe ... to ... :) sama chyba rozumiesz :D
Ten kto przestaje być (...) tak naprawde nigdy nim nie był ....
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 02 gru 2003, 13:34

Nic dodac nic ująć po prostu SREDNIOWIECZE !!, A WIECIE Z CZEGO TO WYNIKA ? z braku interesowania sie jak sobie pomóc ! po co? zreszta -- jak tak łatwo siegnąć po prezerwatywe a najlepsze z nich kosztuja zaledwie nie całe 10 zł za 3 sztuki to mamy minimum 20 zł na tydzien , i 60 zł na miesiąć :lol: :lol: :lol: :lol: :roll:
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
ewa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 155
Rejestracja: 29 lis 2003, 11:27
Płeć:

Postautor: ewa » 02 gru 2003, 16:41

prezerwatywy to min.60zl na miesiac, a pigulki 36(te drozsze) i sa skuteczniejsze to co wybierzecie???
naturalne metody sa dla malzenstw, ktore moga miec dziecko w kazdym momencie
a na przyklad 17-18letnia panna z dzieckiem to nie fajnie...
jesli dwoje ludzi sie kocha, jest ze soba na stale i moga sie poswiecic obserwacji sluzu, temperaturze i kalendarzykowi ale ludzie przed slubem nie powinni
Magda

Postautor: Magda » 03 gru 2003, 17:50

Krzysiu, a ja Cie popieram. Kiedy tracilam dziewictwo nie bylam juz nastolatka. Wiedzialam na pewno, ze nie chce aby sie to stalo z prezerwatywa. Swoja droga to dziwia mnie troche wypowiedzi o HIV i innych chorobach, chyba dziewczyny wiecie z kim chcecie uprawiac seks i czego mozna sie spodziewac po tej osobie, tym bardziej, ze mowa jest tu o pierwszym razie.
Ale wracajac do pierwszego razu, znam swoj organizm, wiedzialam, ze mam akurat nieplodne dni i stalo sie. Oczywiscie zawsze pozostaje odrobina niepewnosci, ale wtedy Moj Ukochany powiedzial, ze w razie czego bedziemy mieli dziecko i bede jego zona, i to bylo wszystko czego wtedy chcialam uslyszec. Nie mialam zadnych watpliwosci.
Gość

Postautor: Gość » 03 gru 2003, 20:12

No prosze a juz myslałem , ze nie ma tu własnie tak myslacych dziewczyn . DUZA BUZKA DLA CIEBIE :wink:
Awatar użytkownika
Kaska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 219
Rejestracja: 28 lis 2003, 19:24
Skąd: małopolska
Płeć:

Postautor: Kaska » 04 gru 2003, 16:44

Magdo .. ale pomysl, ze dziewczyna ktora decyduje sie na pierwszy raz w wieku 18 lat tak jak np. teraz w moi wieku zdecydowala bym sie .. a mam wiele planow na przyszlosc, najpierw matura, potem studia itd. ... i nawet slowa, ze jesli zajde w ciaze w ciaze on bedzie ze mna nie satysfakcjonowaly by mnie ... :) ale ciesze sie, ze ty podjelas taka decyzje :D
Pozdrawiam Cie serdecznie i Krzysia ktory twierdzi, ze zyje w sredniowieczu :D papa
Ten kto przestaje być (...) tak naprawde nigdy nim nie był ....
ewa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 155
Rejestracja: 29 lis 2003, 11:27
Płeć:

Postautor: ewa » 04 gru 2003, 16:49

ja najwyrazniej tez zyje w sredniowieczu, w ktorym kobiety biora tabletki a mezczyzni stosuja prezerwatywy...i dobrze mi ztym...hiihihihi
Awatar użytkownika
Kaska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 219
Rejestracja: 28 lis 2003, 19:24
Skąd: małopolska
Płeć:

Postautor: Kaska » 04 gru 2003, 16:58

heh, no to skoro zyjemy w jednej epoce to moze sie kiedys spotkamy ;) hehe, kiedy bedziemy kupowac tabletki anty :D
hehe, ja mam troche inne wyobrazenie i sadze ze to wlasnie epoka wspolczesnosci nas nauczyla tego jak mozna sie zapobiegac... a kazdy ma wolna wole i moze wybrac ten sposob antykoncepcji ktory mu odpowiada i ktoremu wierzy .. :D
Ten kto przestaje być (...) tak naprawde nigdy nim nie był ....
ewa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 155
Rejestracja: 29 lis 2003, 11:27
Płeć:

Postautor: ewa » 04 gru 2003, 17:41

byle nie tylko sama wiara miala chronic przed ciaza... :D
Awatar użytkownika
Kaska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 219
Rejestracja: 28 lis 2003, 19:24
Skąd: małopolska
Płeć:

Postautor: Kaska » 04 gru 2003, 18:12

Dokladnie, wiara niby czyni cuda, ale "nadzieja matka glupich"..... :) hehe
Ten kto przestaje być (...) tak naprawde nigdy nim nie był ....
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 04 gru 2003, 19:40

Ech ! pleciuchy , nie chodziło mi o to ze zyjecie w sredniowieczu , ale ze wasza wiedza na odpowiedzie tematy z dziedziny sexu , czy naturalnych metod antykoncepcji raczej , jest wlasnie taka i przejmuje sie tym ,ze nawet nie chcecie zadac sobie trudu - bo po co? jak są tabletki i prezerwatywy. A to ze wam z tym dobrze to inny temat , chodzi o waszą wiedze , nie karze wam to, czy tamto robić , po to te srodki są by je stosowac !!A ja nie pisze tu po to by farmakologia podła czy też Durex !Kiedys mnie zrozumiecie .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Gość

Postautor: Gość » 04 gru 2003, 19:47

jak bede miala wszystko uregulowane i meza to na pewno cie zrozumiem
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 04 gru 2003, 20:01

nie nigdy nie zrozumiesz !! bo nie interesują Cie naturalne metody i tyle , nie interesuję Cie Twe własne Ciało, jak działa , kiedy działa , i mąż tu do niczego jest nie potrzebny .Paniczny strach przed Ciazą już zawsze w tobie pozostanie i zawsze bedą tabletki lub prezerwatywa ,ale tak tez mozna zyć , nie zebym wam kazał i naciskał by było inaczej nie o to mi chodzi (a wszyscy mam wrazenie mnie za to traktują jak intruza)-mnie chodzi po głowie pytanie ?? dlaczego nie chcecie sie tym zainteresować ?tylko mnie bez przerwy napadacie a wasze posty Kasiu I Ewo trącą zawsze sarkazmem co do mej osoby czy mych wypowiedzi, :569: JA WAM NICZEGO NIE KARZE!!!!!!.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Gość

Postautor: Gość » 04 gru 2003, 20:12

krzysiu ja pisalam to poprzednie ale zapomniala sie zalogowac
swojemu cialu zaufam gdy bedzie na tyle dojrzale zeby nie robic psikusow.maz duzo zmieni bo gdybym teraz zaszla w ciaze to byloby lyso!!moj chlopak mieszka w innym miescie i moje kontakty blizsze z nim sa od przyjazdu do przyjazdu wiec jesli przyjedzie w moje dni plodne to nie powiem mu sorry kotku czekaj jeszcze 3 tygonie!!pol roku figlowalam a nie bralam pigulek i wtedy bardzo uwaznie staralam sie obserwowac swoje cialo ale stres niekoniecznie z tego powodu raz wplynal na mnie tak ze przez23 tygodnie krwawilam i zaslablam,wtedy zupelnie nie wiedzialam co sie dzieje...wiec poki studiuje wole byc caly czas zabezpieczona...choc bardzo bardzo prawdopodobne ze zawsze bede sie bawic w pigulki bo rzeczywiscie teraz tylko im ufam ale gdyby byly przeciwwskazania to pozostana metody naturalne...ale to gdy wyjde za maz i niespodziewana ciaza nie zawiode siebie, chlopaka i mojej mamy, ktora mi ufa....o!
Gość

Postautor: Gość » 04 gru 2003, 20:13

ewa
cos mi sie w tym kompie pieprzy
nie loguje mnie cholera i ciagle jestem jako gosc
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 04 gru 2003, 20:23

Ja wiem ze to byłas Ty ! i Cie doskonale rozumiem choc Ty nie rozumiesz mnie , ale zostawmy juz to jest wszak OKI .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 04 gru 2003, 20:27

JESZCZE DO EWY spójż na dół jestes zalogowana , a ze Cie pisze jako goscia , hmmm to juz nie wiem .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
ewa
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 155
Rejestracja: 29 lis 2003, 11:27
Płeć:

Postautor: ewa » 04 gru 2003, 20:30

oki :D
Awatar użytkownika
Kaska
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 219
Rejestracja: 28 lis 2003, 19:24
Skąd: małopolska
Płeć:

Postautor: Kaska » 05 gru 2003, 13:59

Krzysiu .. nie chcialam bys tak odbieral moje wypowiedzi :) Ja cie Krzysiu roumiem i niczego nie neguje .... po prostu kazdy moze miec inne zdanie na temat antykoncepcji ... ty na tyle dobrze znasz metody naturalne, sa one dla ciebie jasne i nigdy ie nie zawiodly, ze im wlasnie wierzysz, Ewa za to bierze tabletki i jak mowi "im ufa" ... ja nic nie biore, ani moj mezczyzna nie uzywa prezerwatywy, bo jeszcze nie spalismy ze soba ... ale po wkinliwszej analizie roznych metod antykoncepcji wybralabym tabletki ... . i to jest tylko moje zdanie ... . Pewnie zainteresuje sie kiedys blizej tym tematem, powienes Krzysiu zrozumiec nasze obawy, i nie mow tak, ze my Ciebie nie rozumiemy ... . Moze na poczatku dyskusji dziwilam sie twojemu zdaniu, ale po tylu wypowiedziach i tylu uzasadnieniach rozumiem Cie ... ale to Twoje zdanie by w taki sposob sie zabezpieczac ... a poznac siebie mozna poprzez obserwowanie swojego ciala- to juz inna sprawa, ale wcale nie trzeba stosowac metod naturalnych, bo mozna wiele o sobie wiedziec i znac siebie, ale mimo wszystko stosowac inne metody ..... . Czyz nie tak Krzysiu?
Ten kto przestaje być (...) tak naprawde nigdy nim nie był ....
Yawel

Postautor: Yawel » 25 gru 2003, 00:02

Nie cierpie prezerwatyw, zabierają mi wiele bodźców, czucia, przyjemności z odczuwania tego klimatu panującego wokół mojego członka wsuwającego się w wewnątrz pochwy mojej laski. Od ponad 6 lat kocham się z nią bez niczego i jakoś nie zaszła w ciążę. Ale fakt, parę razy strasik mięliśmy, no i te przerywane stosunki. Ale co tam, i tak wolę bez.
Awatar użytkownika
Aga
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 lis 2003, 17:38
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Aga » 25 gru 2003, 15:24

Krzysiu, przypuszczam że dziewczyny nie chciały Cię atakować- to forum, toczą się dyskusje, a ludzie mają różne zdania. I nie chodzi o to że jesteśmy leniwe i nie chcemy poglębiac wiedzy w pewnych dziedzinach, ale powiedz- czy Ty poleciłbyś 17 letniej dziewczynie współżyjącej po raz pierwszy, która ma strasznie konserwatywnych rodziców i chce skończyć liceum, o studiach już nie wspominając- używanie tylko metod naturalnych? Ja o nich wiem niewiele ponad to że nie są b.skuteczne, zwłaszcza u młodych dziewczyn i to mi wystarcza. To tak jakbys nie dopuszczał do siebie myśli o seksie oralnym, a ktoś Ci mówi że żyjesz w średniowieczu bo nie znasz wymyslnych pozycji do oralnego.
Jarek

Postautor: Jarek » 27 gru 2003, 08:43

Też uważam, że metody naturalne są dobre i skuteczne, ale u kobiet z uregulowanym już trybem misiączkowym, a więc u starszych i prowadzących regularne życie płciowe.
Natomias młodym dziewczynom mającym sex od przypadku do przypadku zdecydowanie polecałbym metody mechaniczne, tzn. prezerwatywa+globulka lub inny środek plemnikobójczy. Jeśli ktoś już zdecydował się na rozpoczęcie współzycia, musi niestety liczyć się z konsekwencjami i być gotowy na wszelkie niedogodności z tym związane-myślę, że to jest właśnie miara naszej odpowiedzialnośći i dojrzałości.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Re: pierwszy raz (z prezerwatywa ?czy bez?)

Postautor: Maverick » 07 sty 2004, 13:01

krzys pisze:Ciekaw jestem opini forumowiczów na ten temat .
Czy ten pierwszy raz, ta cudowna chwila kiedy to dwje ciał łaczą sie sie ze sobą musi byc zakłucony stosowaniem prezerwatyw (bo ja uwazam , ze jest to zakłucenie ), czy nie lepiej zastosowac sie do naturalnych metod? ( dni płodne i dni nie płodne?).Dlaczego Wy młodzi tak mało wiecie o swych ciałach , jak działają itd.Czy ta chwila musi byc zakłucona zakładaniem prezerwatywy ? :?


Metody naturalne. No wiadomo, badanie sluzu, metoda termiczna, kalendarzyk. Mozna wszystkie naraz, ale wiesz. Cialo kobiety to nie jest wzor matematyczny ze zawsze wychodzi tak samo! Troche stresu, zmiana klimatu itp i juz okresik dzien wczesniej! Zawsze jest jakas tam niewiadoma. I nie wiem co gorsze, seks z gumka czy seks pelen nerwow i stresu "bedzie bachor czy nie bedzie". Szczescia wole probowac w totolotku, przynajmniej jak trafie to bede skakal z radosci a nie z okna.
jack2sky

Inaczej

Postautor: jack2sky » 09 sty 2004, 04:30

Aga pisze:Krzysiu, przypuszczam że dziewczyny nie chciały Cię atakować- to forum, toczą się dyskusje, a ludzie mają różne zdania. I nie chodzi o to że jesteśmy leniwe i nie chcemy poglębiac wiedzy w pewnych dziedzinach, ale powiedz- czy Ty poleciłbyś 17 letniej dziewczynie współżyjącej po raz pierwszy, która ma strasznie konserwatywnych rodziców i chce skończyć liceum, o studiach już nie wspominając- używanie tylko metod naturalnych? Ja o nich wiem niewiele ponad to że nie są b.skuteczne, zwłaszcza u młodych dziewczyn i to mi wystarcza. To tak jakbys nie dopuszczał do siebie myśli o seksie oralnym, a ktoś Ci mówi że żyjesz w średniowieczu bo nie znasz wymyslnych pozycji do oralnego.


A co masz przeciwko temu ze rodzice chca, aby corka wchodzila w swiat seksu bedac pewna swoich uczuc do drugiej osoby??? Tu chodzi o odpowiedzialnosc, a nie proste rozdanie gumek i radzcie sobie dzieci same...
Grzesiek_21

Postautor: Grzesiek_21 » 09 sty 2004, 11:51

Moja dziewczyna i ja używamy prezerwatyw i nie rozpatrujemy tutaj "bo mniejsza przyjemność". Po prostu chcemy być zabezpieczeni i to wszystko. Stosowaliśmy metody naturalne: kalendarzyk w połączeniu ze stosunkiem przerywanym, ale gdy któregoś razu okres spóźniał jej się 4-5 dni (wcześniej miała nieprawdopodobnie regularny, czasami z dokładnością do godziny). Powiedzieliśmy sobie wtedy, że nig-dy więcej bez "gumki" i pilnujemy się na wzajem żeby przypadkiem w czasie dużego podnicenia nie "bzyknąć" się bez niej. Ja pilnuję jej, ona mnie i jest ok. A co się tyczy tabletek, to one sieją straszne spustoszenie i w ogóle odpadają. Zobaczcie na niemki: każda z nich po 16-stym roku życia zaczyna je brać i wyglądają jak koszmar minionego lata :twisted:
sarah

Postautor: sarah » 11 sty 2004, 16:50

ja wcale nie uwazam zeby zakładanie prezerwatywy miało psuc nastrój podczas pierwszego razu poniewaz mozna to potraktowac jako element gry wstepnej i moze prezerwatywe zakladac dziewczyna podczas pieszczot. Inaczej sobie tego nie wypbrazam ze chlopak wstaje przerywa gre wstepna otwiera prezerwatywe zakłada i dopiero wraca do lozka bo takie cos rzeczywiscie mogloby nastoj zepsuc. Mysle jednak ze duzo bardziej nieudany bylby sex dla dziewczyny ktora przy metodach naturalnych bylaby bardzo spieta mialaby problemy z rozluznieniem sie i uprawiała ten pirewszy raz w ogromnym stresie przed zajsciem w ciaze.
Po rozmowach z chlopakiem doslzismy do wniosku ze podczas peirwszego razu wlasnie takie zabezpieczenie wybierzemy, ale po pewnym czasie mysle ze i tak zaczne brac tabletki bo jest to wygodniejsze i mozna sie oddac chwilom namietnosci w kazdym momencie niezaleznie od tego czy ma sie przy sobie prezerwatywe.
dick

Postautor: dick » 11 sty 2004, 17:19

> A co się tyczy tabletek, to one sieją straszne spustoszenie<

Panie Grzesku!
Daj pan sobie siana i nie wyskakuj z takimi poglądami.
Powiedz wprost,że nie stac cię na to żeby wydać kilkadziesiat zetów na m-c dla dziewczyny.

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości