Antykoncepcja na pokaz

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 26 lip 2004, 10:56

Za komuny było spoko? Za komuny jedyna róznica to taka, że aborcja była legalna. Poza tym, ustrój komunistyczny jest bardziej antyseksualny niż kościół. Zestawienie komuny z KRK dało niesamowity efekt. Seksualność zwalczana była z dwóch stron.
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 26 lip 2004, 10:59

Może się źle wyraziłem. Chodziło mi bardziej o to, że Kościół mniej ingerował w życie. Nie miał poparcia w sferach rządowych. Obydwie "partie" sie kłociły a zwykły obywatel robił co chciał.

Za komuny jedyna róznica to taka, że aborcja była legalna.


To nie była jedyna różnica. religie były w kościołach tam gdzie ich miejsce a nie w świeckich szkołach. Teraz jak dziecko nie chodzi na religie w szkole to wszyscy "krzywo" na nie patrzą.
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 26 lip 2004, 11:06

Z tym się zgodzę. Religia powinna byc w salkach katechetycznych. Wtedy dzieci z rodzin naprawde wierzących więcej by skorzystały, a reszta miałaby spokój. Z rozrzewnieniem wspominam lekcje w salkach. To był niesamowity klimat!

Fish, co się dziwisz, ze Kościół ingeruje w sprawy państwa? Skoro 95% mieszkańców naszego kraju to katolicy, nie powinno Cię to wcale dziwić. Mamy demokrację, prawda? Decyduje większosć. Jakby Ci "niewierzący katolicy" przestali brać śluby w kościele, chrzcić dzieci i wystąpili oficjalnie z kościoła, mogliby utworzyć przeciwwagę. A skoro nic nie robią, to niech płaczą, zgrzytają zębami i ... pozwalają na rządy duchownych w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 26 lip 2004, 11:19

Widzę, że temat nieco zboczył, ale nadal będę przy swoim... mi osobiście to nie przeszkadza, gdzie kto nosi te plasterki i nadal myślę, że nie jest to przejaw wolności kobiety i manifestacja tolerancji tylko głupoty.
A tak mniej dosadnie: to małolatki chcą w ten sposób podkreślic swoją dorosłość, że uprawiają już sex. Inne, bardziej skromne paradują po mieście z papierochami w zębach.
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 26 lip 2004, 11:27

Skoro 95% mieszkańców naszego kraju to katolicy


Właśnie to mnie wkurza ale niestety nie mogę się wypisać z Kościoła bo nie ma takiej możliwości. Prawdziwych katolików w tym kraju na pewno nie ma 95% bo bierze się tylko pod uwagę osoby ochrzczone a nie te które to deklarują.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 26 lip 2004, 11:33

niestety nie mogę się wypisać z Kościoła bo nie ma takiej możliwości


Prosze uprzejmie: Prawa wolnomyśliciela, czyli jak wystąpić z kościoła katolickiego?
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 26 lip 2004, 11:38

Wątpię, aby jakaś mężatka nosiła tą "aptekę" w odkrytym miejscu.
BO I PO CO?
Ma się chwalić, że się miśkuje z mężem?
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 26 lip 2004, 11:42

Prosze uprzejmie: Prawa wolnomyśliciela, czyli jak wystąpić z kościoła katolickiego?


To znam ale jest to tylko teoria. Kolega próbował dwa lata. W końcu otrzymal odpowiedź, że najłatwiej będzie jak zmieni wiarę :) sic !
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 26 lip 2004, 14:25

Nie jestem zwolenniczką antykoncepcji na pokaz. Uważam iż antykoncepcja to nasza prywatna sprawa i nie powinno się obnosić z tym w jaki sposób się zabezpieczamy. Rozumiem, jeżeliby spod bluzki zobaczyć plaster ale noszenie go w sposób widoczny to dla mnie już drobna przesada.

Za to chce stanąć w obronie religii w szkole. Wkońcu religia w szkołach jest przedmiotem nieobowiązkowym. Tyle tylko, że powinno (co już robili np. księża w mojej szkole) informować się ludzi, żeby naprawde rodzice nie wysyłali dzieci na religie bo chodzi 3/4 klasy ale po to żeby móc bliżej poznać naszą wiare. Nie jestem super katoliczką ale po części demonizujecie katolicyzm i księży. Przecież jak w każdym społeczeństwie także i wśród księży znajdą się czarne owce (jak choćby Rydzyk). To co jedynie nie lubie w kościele to powoli wymarcie prawdziwego katolicyzmu a przeistoczenie się w kapitalistyczną wersje religijną. A objawia to się tym, że biskupi jeżdzą luksusowymi samochodami, buduje się coraz to większe i dostojniejsze kościoły. To jest złe. Tak samo nie popieram tego, żeby księża zbyt angażowali się w sprawy polityki. Jestem w stanie zrozumieć ich głosy przeciwko aborcji (bo wkońcu to wbrew religii) ale żeby z ambony mówić na kogo warto zagłosować to już jest nie dobrze.
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,
lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 26 lip 2004, 14:31

po to żeby móc bliżej poznać naszą wiare.


Od poznawania religii jest religioznawstwo. Kiedyś to było w szkołach i tak powinno zostać. Naszą wiarę? Czyli czyją? Kto chce poznawać wiarę niech ją poznaje w odpowiednich do tego celu miejscach czyt. :kościołach, synagogach, meczetach itp.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 26 lip 2004, 14:34

Dlaczego chcesz mieć religię w szkole? Miałaś kiedyś w salkach katechetycznych? Ja miałam. Niebo a ziemia. Świetny klimat. Jeśli ktoś by chciał chodzić, to by chodził i więcej skorzystał. Poza tym, co to za nazwa - "religia"? Tak jakby to była jedyna religia na świecie. Wprowadzanie człowieka w błąd od samego poczatku.

Kościół tak długo będzie ingerował w sprawy państwa, jak długo będzie się mu na to zezwalać.
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 26 lip 2004, 14:51

Miałam religie w szkole. Co prawda tylko rok i było to w 1 klasie podstawówki ale zawsze :). A wolałabym mieć religie w szkole bo tam są sale całkowicie przystosowane do nauki. No a salkach katechetycznych (ale tych koło kościoła) przynajmniej u mnie w kościele nie napawają chęcią do nauki. Jeszcze jest zwykle tak, że przynajmniej jedna salka w szkole jest właśnie przeznaczona do nauki religii. No a co do nazwy "religia" no to nie dziwie się, skoro 95% uczniów jest katolikami to nie ma powodu by to zmieniać. W mojej byłej klasie w liceum była tylko 1 osoba (na 30) która była jechowym.

Kościół tak długo będzie ingerował w sprawy państwa, jak długo będzie się mu na to zezwalać.

To też, ale ważne jest aby wysokie funkcje w kościele zaczęły sprawować osoby którym bardziej zależy na wiernych niż na politykowaniu.
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,

lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 26 lip 2004, 15:07

Ja nie mam nic przeciwko neszeniu tych plastrow na pokaz. Niech se nawet na czolo przykleja ale nadal bede uwazal ze sa glupi, bo wybrali idiotyczny sposob manifestacji.
Krakers
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 20
Rejestracja: 08 mar 2004, 08:08
Płeć:

Postautor: Krakers » 26 lip 2004, 16:10

Smiesza mnie teksty typu 95% katolikow..ogolnie racja..ale jestem ciekaw ile tak napwrade ludzi chodzi co niedziela na te msze, ile uczestniczy aktywnie w takim zyciu, ile codziennie modli sie przed snem. Duza wiekszosc jest wierzaca ale nie praktykujaca, bo przeciez kazdy normalny czlowiek widzi jakie zlo jest w Kosciele. Biorac takiego typu sprawy pod uwage wyjdzie jakies 10 - 15 % moze jeszcze za duzo! Bo wsrod mlodziezy to juz jest rzadkosc, zeby znalezc taka osobe..jedynie te stare babcie twardo szturmuja koscioly :zly2: Co sie tyczy lekcji religii, nie powinno ich byc w szkolach..sa od tego Koscioly, Meczety itd. Dlatego w miejscach publicznych nie powinno byc zadnych symboli religijnych!

Plasterki to nie jest glupia manifestacja..nie chcesz to nie patrz, nikt Cie do tego nie zmusza! Szkoda, ze w tym kraju jest tak malo otwartych ludzi. Kompletny brak tolerancji.. Nie wszyscy musza zyc wedlug tego samego schematu, troche wyobrazni ludzie :| ?!?!
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 26 lip 2004, 16:16

nie chcesz to nie patrz, nikt Cie do tego nie zmusza! Szkoda, ze w tym kraju jest tak malo otwartych ludzi. Kompletny brak tolerancji..


...to czemu nie chodzisz nago po ulicy, albo z penisem na wierzchu?
Kochać i być kochanym
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 26 lip 2004, 16:40

Bo wsrod mlodziezy to juz jest rzadkosc, zeby znalezc taka osobe..jedynie te stare babcie twardo szturmuja koscioly

Oj to widać, że dawno nie byłeś w kościele albo byłeś na takiej mszy gdzie same starsze osoby. A jak wytłumaczysz tłumy osób choćby na pilegrzymkach do Jasnej Góry (bo tam idzie 3/4 młodzieży) lub spotkaniach młodzieży w Legnicy (chyba tam)?

nie chcesz to nie patrz, nikt Cie do tego nie zmusza! Szkoda, ze w tym kraju jest tak malo otwartych ludzi. Kompletny brak tolerancji..

Wiesz nie zgadzam się z tym żeby tak wszystko tolerować. Ważne jest wyczucie sytuacji i takt, zrozumienie że pewnych rzeczy po prostu nie wypada.
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,

lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Krakers
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 20
Rejestracja: 08 mar 2004, 08:08
Płeć:

Postautor: Krakers » 26 lip 2004, 17:28

Jarek nie chce mi sie z Toba wchodzic w polemike, bo z jednej skrajnosci popadasz w nastepna.. :| a trudno takiej osobie cokolwiek wyjasnic

Co do pielgrzymek i Legnicy..to wlasnie mowie o tych 10 - 15 % w ktorych zawiera sie i mlodziez..takie wycieczki to czesto najlepszy sposob na zawarcie nowych znajomosci a przy okazji mozna sie pomodlic, tak mniej wiecej mi tlumaczyli uczestnicy..
Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Damian » 26 lip 2004, 17:44

Ja myślę, że społeczeństwo jest coraz nowocześniejsze... ale pewne sprawy powinny pozostać jednak "pod spodem". Tak samo, jak plastry. Jeśli będziemy cały czas brnęli do przodu, zapominając o kulturze i moralności, to niedługo nikogo nie będzie razić "bzykająca" się w centrum miasta parka homoseksualistów...
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 26 lip 2004, 17:51

Triniti19 pisze:spotkaniach młodzieży w Legnicy (chyba tam)?

W Lednicy.
A co do pielgrzymek... heh! ... znajomi, którzy uczestniczyli w nich, mówili, że nocami zamieniają się one w sex-pielgrzymki.
Sam tego nie doświadczyłem, ale oni tak.
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 26 lip 2004, 17:54

...to czemu nie chodzisz nago po ulicy, albo z penisem na wierzchu?

argument bez sensu.
Tak samo, jak plastry. Jeśli będziemy cały czas brnęli do przodu, zapominając o kulturze i moralności,

Ludzie to jest tylko plasterek! dzieci Ci zdemoralizuje? nie chce mi się gadać..
Awatar użytkownika
Damian
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 174
Rejestracja: 06 gru 2003, 23:54
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Damian » 26 lip 2004, 17:57

gracja pisze:Ludzie to jest tylko plasterek! dzieci Ci zdemoralizuje? nie chce mi się gadać..


Od małych rzeczy się zaczyna... zawsze tak było.
Krakers
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 20
Rejestracja: 08 mar 2004, 08:08
Płeć:

Postautor: Krakers » 26 lip 2004, 18:06

Sorki Lednicy..male przejezyczenie.. Mysiorek w takim razie przekonales mnie do uczestnictwa w takiej pielgrzymce, z ogromna checia sie tam wybiore..uwielbiam ludzi ktorzy tak strasznie generalizuja wszystko ;) a nie umiejac odpowiadac argumentami atakuja ironia :| ..Racja gracja to tylko plasterek nic niemorlnego!!!
Awatar użytkownika
gracja
Maniak
Maniak
Posty: 653
Rejestracja: 22 gru 2003, 00:22
Skąd: z lasu ;)
Płeć:

Postautor: gracja » 26 lip 2004, 18:21

Cytat:
Chce ktos nosic kolczyk na sutku to niech nosi

... ale nie wywala tego sutka na wierzch.


Sue, byłaś kiedyś w Nowym Jorku, w Londynie etc?
Londyn np. jest piękny w swojej różnorodności i jakoś konserwatywni Anglicy z tym żyją. Ja ilekroc wracam zza zachodniej granicy, przez jakiś miesiac żyję w Polce jakby w zawieszeniu. To jest kraj tak skostniałych poglądów i wstecznego myślenia, że zaiste :D trudno się przestawić. Polacy obok idealnie rozwiniętej umiejętności narzekania, mają skłonność do wymyślania sobie problemów. Widzisz człowieka z przekutym sutkiem? I co wymiotować Ci się chce, słabo Ci się robi..? NIe przesadzajmy, to jego sprawa jak wygląda. Jest tyle ważniejszych rzeczy niz oburzanie się na fizjonomie czyjegoś sutka..

Marzenia rewolucjonizują świat, poglądy - hamują jego rozwój :)
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 26 lip 2004, 18:58

zgadzam się z tym, że Polska jest ograniczonym krajem, nie wspomnę o tolerancji, ale też nadmierne (!!!!) eksponowanie swoich udziwnien też jest bezsensowne, wkażdej innej kwestii jestem tolerancyjna, ale w aspekcie plasterka, to jest to uważam to za zbyt banalne i pozbawione gustu, ale nie przeszkadza mi to i nie będę tupać nózkami na widok takiej kobiety.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 26 lip 2004, 20:18

Zaczeło sie juz dawno temu , odką to kobiety odkryły swe kostki u nóg! i tak szło to coraz wyzej i wyzej az , ze tak powiem do bikini i stringów , i nie ma nic w tym złego , tak samo jak noszenie plastra - gdziekolwiek !!!
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Triniti19
Weteran
Weteran
Posty: 1072
Rejestracja: 20 maja 2004, 21:11
Skąd: Kołobrzeg
Płeć:

Postautor: Triniti19 » 26 lip 2004, 22:10

zgadzam się z tym, że Polska jest ograniczonym krajem, nie wspomnę o tolerancji

Stane w obronie Polski :D. Nie jesteśmy znowu tak ograniczonym krajem. Co do tolerancji to też jesteśmy tolerancyjni (no oprócz seksualności). Bo jakoś nie widze już głupich docinków w strone murzynów lub chińczyków. Zastanawia mnie inny ciekawy fakt. Mianowicie dlaczego tak obcokrajowcą podoba się nasz kraj właśnie za tolerancje i taki dobry, przyjazny klimat.
"Wczuj się w smutek usychającej gałązki, gasnącej gwiazdy i konającego zwierzęcia,

lecz przede wszystkim odczuj ból i smutek człowieka"
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 27 lip 2004, 00:25

Trójeczko !!
Bo im dalej na wschód, tym dalej od zachodu.
Tu, na wschodzie są jeszcze jakieś wartości moralne.
Na zachodzie już ich nie ma!
Geje są rodziną i lesby też. Będą wychowywać porzucone w Polsce dzieci.
Jeśli komuś tak się podoba Londyn i N.Y. , to bardzo proszę tam się przenieść.
Tu jest POLSKA i pewne, jeszcze nie zatracone, podstawowe wartości człowieczeństwa.
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Krakers
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 20
Rejestracja: 08 mar 2004, 08:08
Płeć:

Postautor: Krakers » 27 lip 2004, 00:33

Tu, na wschodzie są jeszcze jakieś wartości moralne.
Na zachodzie już ich nie ma!


i to pisze 35 letni mezczyzna? Az strach pomyslec jakie masz poglady na inne kontrowersyjne pytania.. :|

Jeśli komuś tak się podoba Londyn i N.Y. , to bardzo proszę tam się przenieść.


gdyby to bylo takie proste jak pstrykniecie palcem to zapewniam Cie ze wiele osob by skorzystalo!!

Mianowicie dlaczego tak obcokrajowcą podoba się nasz kraj właśnie za tolerancje i taki dobry, przyjazny klimat.


Moze popytaj murzynow i chinczykow.. oni na pewno beda wiedzieli :)
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 27 lip 2004, 00:38

Krakers pisze:i to pisze 35 letni mezczyzna? Az strach pomyslec jakie masz poglady na inne kontrowersyjne pytania.. :|

Na każde odpowiem, szczerze. Dlatego, że juz mam parę lat i mam parę spraw w d...e.
Stać mnie na to!
Jakie możesz mieć "kontrowersyjne" pytania?
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Krakers
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 20
Rejestracja: 08 mar 2004, 08:08
Płeć:

Postautor: Krakers » 27 lip 2004, 01:04

to troche niebardzo pasuje ten opis do Twojej osoby.. 'KOCHAJ...i rób co chcesz!'

kontrowersyjne.. hmm moze to nie na temat..ale eutanazja ..aborcja - "Kobiety na falach" ? Co w takim razie sadzisz na te tematy? Ja jestem na TAK, gdyz wydaje mi sie, ze jest to sprawa indywidualna, kazdej osoby.. A aborcja - sprawa stricte kobiety! Oczywiscie mozesz sie niezgadzac, co pewnie zrobisz!

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości