antykoncepcja: co lepsze??

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 04 paź 2005, 22:48

Edytka:) pisze:Ja i tak mialabym jakis dyskomfort, wole tableteczki lykac choc wiadomo bardziej klopotliwe

ja tak samo, ciagle bym miala jakies dziwne przeczucie,ze sie odklei, a poza tym mimo,ze wiem ze zapezbiecza to ciagle bym sie zastanawiala czy ten kawalek plasterka na skorze na prawde ochroni mnie przed ciaza. No i plastry sa 2 razy drozsze niz tabletki :/.
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 05 paź 2005, 19:13

chroni
nie odklei sie
na recepte
i czytajcie to choolerne forum zanim zadacie kolejne to samo pytanie
dzizasss
<zly3>
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 05 paź 2005, 19:31

Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 05 paź 2005, 19:39

Scalone.
Dzięki Inka <browar>
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 05 paź 2005, 19:51

spoko - taki maly szperacz ostatnio ze mnie ;)
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 05 paź 2005, 21:55

Co do plastrow - pisze co powiedzial mi ginekolog:

1. Wcale nie sa takie niewidoczne, lubi sie na ich przegach osadzac brud
2. Skutki takie jak przy tabletkach sa znacnzie bardziej odczowalne bo srodek idzie bezposrednio do krwi
3. sa drogie - za cene plastrow kupi sie najnowoczesniejsze i najnowsze tabletki (i jeszcze reszta zostanie) - Yasmin
4. wiekszosc kobiet stosujacych plastry wraca do tabletek

Generalnie najwazniejszy jest punkt 2
Awatar użytkownika
sophie
Weteran
Weteran
Posty: 2726
Rejestracja: 17 maja 2004, 08:13
Skąd: Vaarsaa
Płeć:

Postautor: sophie » 05 paź 2005, 22:02

Maverick pisze:Skutki takie jak przy tabletkach sa znacnzie bardziej odczowalne bo srodek idzie bezposrednio do krwi

Maverick pisze:wiekszosc kobiet stosujacych plastry wraca do tabletek



Tak jak juz pisalam wczesniej, znam kilkanascie dziewczyn i kobiet, ktore uzywaja plastrow i zadna, doslownie zadna, nie odczuwa skutkow obocznych. Najwidoczniej po prostu dobrze trafily...
I zadna nie ma zamiaru wrocic do pigulek.

Mi jedna lekarka odradzila (zwiazane jest to z pewna przypadloscia, jaka podobno mam), ale inna powiedziala, ze plastry beda najlepsze. Wiec musze chyba spytac 3. lekarza :]
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 05 paź 2005, 22:54

Ginek tlumaczyl to tym, ze jezeli kobieta ma problemy ze skutkami ubocznymi z tabletkami to tu bedize miala wieksze. Bo to nie jest "tlumione" przez uklad pokarmowy, a bezposrednio przyswajane.
Pisze co slyszalem :)
Zambiśka
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 21 paź 2005, 13:29
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Zambiśka » 21 paź 2005, 14:13

Ja używałam tabletek i plastrów teraz załozyłam spiralkę i uwarzam ze ta ostatnia jest najlepsza metoda,njabezpieczniejsza.Do tego nie trzeba o niczym pamietac i robic ciagłych badan.Przy antykoncepcji chormonalnej trzeba co jakis czas powtarzac badania,i biegac po recepty,No i rzecz jasna nie zapomina jej stosowa.Pozatym wystepuje wiele skutków ubocznych u mnie zdarzały sie depresje i zawroty głowy nawet przy najdrorzych środkach.To bez wzgledu na to czy w pigułce czy w plasterku jest to chemia.A wkładke do maciczna mozna włozyc i noooooooooooooosi ze spokojna głową:-) ospbiście polecam rzecz jasne te z gówrej pułeczki.Warunek jest tylko jeden trzeba miec za soba poród:/
Awatar użytkownika
mikaaa
Maniak
Maniak
Posty: 769
Rejestracja: 01 lip 2005, 08:40
Skąd: miasto
Płeć:

Postautor: mikaaa » 21 paź 2005, 16:18

Zambiśka pisze:Ja używałam tabletek i plastrów teraz załozyłam spiralkę i uwarzam ze ta ostatnia jest najlepsza metoda,njabezpieczniejsza.Do tego nie trzeba o niczym pamietac i robic ciagłych badan.Przy antykoncepcji chormonalnej trzeba co jakis czas powtarzac badania,i biegac po recepty,No i rzecz jasna nie zapomina jej stosowa.Pozatym wystepuje wiele skutków ubocznych u mnie zdarzały sie depresje i zawroty głowy nawet przy najdrorzych środkach.To bez wzgledu na to czy w pigułce czy w plasterku jest to chemia.A wkładke do maciczna mozna włozyc i noooooooooooooosi ze spokojna głową:-) ospbiście polecam rzecz jasne te z gówrej pułeczki.Warunek jest tylko jeden trzeba miec za soba poród:/


no tak moze i wygodna metoda ,ale najbezpieczniejsza dla tych którzy nie chca miec juz dzieci , poniewaz bo zaprzestaniu jej stosowania jest ryzyko ciazy pozamacicznej
you touch me
in special places...
JuStYśKa
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 18 maja 2005, 21:16
Skąd: z domq
Płeć:

Postautor: JuStYśKa » 22 paź 2005, 10:10

plastry sa do duuuuuuuuuuuu....., moja siostra ich uzywała i tylko niepotrzebnie zmarnowała pieniadze, plastry bez przerwy się odrywały ( nie mówiąc juz co było po kąpieli)
Życie jest ograniczone, ale miłość
niewyczerpana.
Awatar użytkownika
krzyniu
Maniak
Maniak
Posty: 658
Rejestracja: 22 maja 2004, 12:19
Skąd: ~~~
Płeć:

Postautor: krzyniu » 24 paź 2005, 17:51

co bylo po kapieli?
Sliwka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 15 mar 2006, 11:27
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Sliwka » 14 cze 2006, 14:32

mojej dziewczynie lekarz powiedzial ze plastry trzeba nalepic na czysta i sucha skórę, czyli jakieś dwie godziny po kąpieli gdy woda całkowicie już wyparuje!!!
Wtedy można być spokojnym :)
Awatar użytkownika
fammefatale
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 01 lip 2006, 16:05
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: fammefatale » 02 lip 2006, 11:42

Plastry może i są dobre (chociaż dość drogie bo 60zł) ale na zime np. bo na lato kiedy czlowiek sie poci cały czas łatwo się odklejają :/ więc różnie to...
Awatar użytkownika
Koleżanka
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 31 paź 2006, 14:15
Skąd: z brzucha;)
Płeć:

Postautor: Koleżanka » 01 lis 2006, 20:30

ja nie miałam z nimi żadnego kłopotu ani latem ani zimą. Nie odkleiły mi sie ani razu, nawet po kilku godzinach na basenie. Przyklejałam je zgodnie z instrukcją i nie było w ogóle z nimi problemu, a duuuuużym plusem było na pewno to, że trzeba je było zmianiać tylko 1 w tygodniu. Jesli wróce do antykoncepcji, to na pewno do pastrów! A co do ceny, to nie należy kupować w pierwszej lepszej aptece pod domem, ja zrobiłam rozeznanie i kupowałam Evre za 43zł a nie 60.
Dobrze, jak nie za dobrze, a nawet dobrze jak nie za mądrze ;)
Awatar użytkownika
Lina
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 319
Rejestracja: 04 paź 2006, 11:50
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: Lina » 03 lis 2006, 22:27

przede wszystkim plastry nieco mniej uszkadzają wątrobę, bo dawka jest równomiernie uwalniana przez całą dobę a nie 'na hura' przy połknięciu tabletki
co do ceny to faktycznie zależy. np. opłaca się kupować na Słowacji. więc jak jedziecie w góry, albo ktoś znajomy to dajcie mu recepty i niech szuka apteki. czesem jest to nawet 30zł w przeliczeniu..
Pod Gwiazdą będę czekać
Zawołam i dostanę odpowiedź
Awatar użytkownika
jelonek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 113
Rejestracja: 22 gru 2005, 17:23
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: jelonek » 08 lis 2006, 16:15

No wlasnie, a ja mam pytanie odnosnie tego uszkadzania watroby, bo tego sie wlasnie boje. Znacie kogos, komu po stosowaniu pigulek zepsula sie watroba? Albo nie wiecie moze, czy niektore pigulki mniej szkodza watrobie niz inne? Bo ja czytalam, ze 98% hormonow z tabletek watroba rozklada, uznajac za ciala obce, a tylko 2% trafia do krwi. I ze to rozkladanie przez nia 98% hormonow z pigulki ja uszkadza. Tylko ze tak sobie spekuluje, ze rozne pigulki maja rozny sklad hormonow, wiec mzoe sa bezpieczneijsze i mniej bezpieczne typy pigulek? I jeszcze jedno pytanie- bierzecie na stale jakies inne leki poza pigulkami?
Wiara jest wtedy, gdy nie wierzysz, że to, co przeszłe było kłamstwem, a to, co teraźniejsze, jest złym snem...
Awatar użytkownika
Lukasz
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 94
Rejestracja: 28 sty 2006, 14:52
Skąd: Piła
Płeć:

Postautor: Lukasz » 08 lis 2006, 23:09

jelonek pisze:No wlasnie, a ja mam pytanie odnosnie tego uszkadzania watroby, bo tego sie wlasnie boje. Znacie kogos, komu po stosowaniu pigulek zepsula sie watroba?

Nie. Ale długofalowych skutkow to nie sposób przewidzieć.
Albo nie wiecie moze, czy niektore pigulki mniej szkodza watrobie niz inne? Bo ja czytalam, ze 98% hormonow z tabletek watroba rozklada, uznajac za ciala obce, a tylko 2% trafia do krwi. I ze to rozkladanie przez nia 98% hormonow z pigulki ja uszkadza.

Eeee... A gdzie to tak piszą?
I jeszcze jedno pytanie- bierzecie na stale jakies inne leki poza pigulkami?

Określ co to znaczy 'inne leki' :]
Awatar użytkownika
Misiek69
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 100
Rejestracja: 11 cze 2006, 21:54
Skąd: z komputera
Płeć:

Postautor: Misiek69 » 19 lis 2006, 13:32

Plastry powiadacie? <hmm> a powiedzcie mi gdzie je dostac, ile kosztuja, jakie sa najlepsze(firma) i czy sa jakies skutki uboczne tak jak np. przy tabletkach, kiedy dziewczyny maja sklonnosci do tycia itp. A pozatym jak dzialaja?Ile trzeba jes stosowac...i jaka daja pewnosc? DZIEKI Z GORY
...SiEa... Spontan przedewszystkim... Carpe Diem :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 19 lis 2006, 13:42

http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
cien wiatru
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2006, 00:09
Skąd: Krakow
Płeć:

Postautor: cien wiatru » 29 lis 2006, 17:36

ja mam inne pytanie dotyczace plastrow, czy to prawda, ze dziewczyny przy kosci nie powinny ich nosic? I nie mowie o dziewczynach w rozmiarze 52, ale w rozmiarze 40-42?
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
Awatar użytkownika
Lukasz
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 94
Rejestracja: 28 sty 2006, 14:52
Skąd: Piła
Płeć:

Postautor: Lukasz » 29 lis 2006, 17:50

cien wiatru pisze:ja mam inne pytanie dotyczace plastrow, czy to prawda, ze dziewczyny przy kosci nie powinny ich nosic? I nie mowie o dziewczynach w rozmiarze 52, ale w rozmiarze 40-42?

Dokladnych wymiarow nie znam ale ZTCW to zarówno plastry jak i tabletki u osob otyłych mogą nie dzialać.
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 29 lis 2006, 20:10

Lukasz pisze:
cien wiatru pisze:ja mam inne pytanie dotyczace plastrow, czy to prawda, ze dziewczyny przy kosci nie powinny ich nosic? I nie mowie o dziewczynach w rozmiarze 52, ale w rozmiarze 40-42?

Dokladnych wymiarow nie znam ale ZTCW to zarówno plastry jak i tabletki u osob otyłych mogą nie dzialać.
dlaczego tabletki u osob otylych mialyby nie dzialac? pierwsze slysze! o plastrach czytalam, nie pamietam juz gdzie, ale bylo napisane, ze problem jest taki, ze dawka hormonow przez pewna warstwe tkanki tluszczowej moze sie nie dostac...
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."
kajot
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 284
Rejestracja: 16 maja 2006, 09:17
Skąd: Poland
Płeć:

Postautor: kajot » 29 lis 2006, 20:59

o tabletkach co prawda nie słyszałem, ale wbrew temu co reklamują w telewizji inteligentne tabletki nie istnieją i wydaje mi się że to kwestia tego że przy zbyt dużych rozmiarach stężenie hormonów w org może być nie wystarczające, by zadziałać, przynajmniej tak mi się wydaje...
Awatar użytkownika
Lukasz
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 94
Rejestracja: 28 sty 2006, 14:52
Skąd: Piła
Płeć:

Postautor: Lukasz » 29 lis 2006, 22:43

vkajot pisze:o tabletkach co prawda nie słyszałem

<mlotek> chodzilo mi o plastry. Cos mi sie pomylilo z tymi tabletkami. Przepraszam i prosze o wybaczenie :)
Awatar użytkownika
cien wiatru
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 22 lis 2006, 00:09
Skąd: Krakow
Płeć:

Postautor: cien wiatru » 01 gru 2006, 00:11

zapytalam, bo zastanawialam sie nad przejsciem na plastry, nosze rozmiar 40-42 i po prostu boje sie, ze nie zadzialaja tak jak powinny; z tabletkami nie mam problemow z dzialaniem..... w ciazy nie jestem :)
Cave me, Domine, ab amico, ab inimico vero me ipse cavebo
salome
Bywalec
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 28 cze 2005, 11:25
Skąd: London
Płeć:

Postautor: salome » 27 gru 2006, 22:20

moja znajoma jest na plastrach.....
na poczatku zle sie czula....
ja bylam na yasmin...przestalam je brac!!!!!
chce isc po nowym roku po plasterki....
plus taki ze my za to nie placimy ;-)
tak to jest jak sie mieszka gdzie panstwo inwestuje w srodki antykoncepcyjne!!!!(nie polska!!!!!!)
pozdrawiam
Salome

xxx

Nigdy nie licz na to ze facet da Ci szczescie.
Musisz miec w zanadrzu cos innego.
Musisz polegac na sobie.
Grace

Postautor: Grace » 27 gru 2006, 23:41

salome pisze:tak to jest jak sie mieszka gdzie panstwo inwestuje w srodki antykoncepcyjne!!!!(nie polska!!!!!!)

glupota, jak nie wiem. Dlaczego wszyscy musza placic, za to, zebys mogla sie komfortowo stukac?
megane
Maniak
Maniak
Posty: 762
Rejestracja: 22 maja 2006, 13:13
Skąd: z południa
Płeć:

Postautor: megane » 27 gru 2006, 23:49

Lepiej, żeby wszyscy płacili za to, żeby się mogła komfortowo stukać, niż za to żeby później jej ciążę usunąć albo wychowywać dziecko w jakiejś rodzine zastępczej :)
Grace

Postautor: Grace » 28 gru 2006, 10:15

megane pisze:Lepiej, żeby wszyscy płacili za to, żeby się mogła komfortowo stukać, niż za to żeby później jej ciążę usunąć albo wychowywać dziecko w jakiejś rodzine zastępczej

Ja jestem przeciwna idei państwa opiekuńczego, głupota wg mnie jest finansowanie przez państwo środków antykoncepcyjnych, aborcji. To skrajna głupota, ale to tylko moje zdanie :)

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości