Seks bez gumki

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

tomall
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 cze 2005, 01:06
Skąd: Torun
Płeć:

Seks bez gumki

Postautor: tomall » 25 cze 2005, 01:12

Witam
Miesiac temu z dziewczyną mieliśmy swoj pierwszy raz. Przez caly czas robimy to z prezerwatywą. Kusi nas na spróbowanie bez gumki. Ona nie bardzo chce zgodzić sie na tabletki, bo boi się jakichś efektów ubocznych.
Czy seks bez gumki na około 3 dni przed okresem będzie w miare bezpieczny. Jak wielkie jest prawdopodobieństwo że zajdzie w ciąże?

Tomek
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 25 cze 2005, 02:34

Jeśli to wasz pierwszy raz, ona jest młoda itd to nic nie da się na 100% przewidzieć.
tomall
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 cze 2005, 01:06
Skąd: Torun
Płeć:

Postautor: tomall » 25 cze 2005, 08:28

To nie jest nasz pierwszy raz. Robilismy to juz pare razy, tylko nigdy bez gumki a chcielibysmy sprobowac. Ogólnie ona ma bardzo regularne okresy.
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 25 cze 2005, 10:37

Teoretycznie jest małe prawdopodobieństwo, jeśli ma regularny okres. Z praktyką różnie bywa. Decyzja należy do Was.
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 25 cze 2005, 11:28

Ja osobiście bez tabletek i bez prezerwatywy bym się bała, nawet przed i po okresie. Ale ja to ja, a to musi byc wasza decyzja.
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
adi

Postautor: adi » 25 cze 2005, 11:34

tomall pisze:nie bardzo chce zgodzić sie na tabletki, bo boi się jakichś efektów ubocznych.

widocznie mało sie zna na tym, po prostu trzeba iść do lekarza i on jej (lub wam, bo możęsz iść z nią) wszystko wytłumaczy i przepisze odpowiednie tabletki.
Co do seksu bez gumki, opartym na naturalnej antykoncepcji, czyli kalendarzyk to jest troche ryzykowne, natura lubi płatać figla.
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 25 cze 2005, 12:00

No moja tez ma regularne okresy a osatni spoznil jej sie ponad 2 tyg :)
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 25 cze 2005, 12:06

Podpisuję się pod Adi. Też się bałam skutków ubocznych tabletek. Poszłam do lekarza przepisał mi Harmonet, biorę już pół roku i zero skutków ubocznych. Niech idzie do lekarza choćby na rozmowę, to się dowie jak to naprawdę wygląda.
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Misia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 115
Rejestracja: 29 sty 2005, 17:48
Skąd: Z 3miasta
Płeć:

Postautor: Misia » 25 cze 2005, 12:40

Harmonet?jesli mozesz podaj Gosiu cene...jesli beda w miare tanie zaseguruje lekarzowi,moze mi da recepte i moze beda dla mnie odpowiednie
Czas leci szybko...i bardzo dobrze!!!!
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 25 cze 2005, 17:31

tomall, zamiast myslec w jakich dniach mozna bez gumki to idz ze swoja dziewczyna do ginekologa po tabletki.
Ja sama kiedys sie balam ze po tabletkach bede gruba i wyrosna mi wasy :P, ale to bylo dawno i nie prawda wiec przekonaj dziewcyzne ze nie ma sie czego bac :).
tomall
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 cze 2005, 01:06
Skąd: Torun
Płeć:

Postautor: tomall » 26 cze 2005, 01:03

Dzieki za rady. Zaprowadze ją do ginekologa i mam nadzieje ze uda mi się ją namowic na tabletki. Ona się boi tabletek, bo obawia się że w przyszłości bedzie mogla mieć problemy z zajściem w ciąże po takich tabletkach.
Postaram się ja jakos namowic:)
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 26 cze 2005, 18:26

Misia pisze:Harmonet?jesli mozesz podaj Gosiu cene...jesli beda w miare tanie zaseguruje lekarzowi,moze mi da recepte i moze beda dla mnie odpowiednie

Niestety chyba Cię zasmucę, bo one kosztują około 35zł. To są bardzo nowoczesne tabletki, o niskich dawkach hormonu, dostosowane właśnie dla młodych dziewczyn (zazwyczaj). Osobiście uważam, że na antykoncepcji nie ma co oszczędzać. Ale wiesz moja ginekolog dała mi wybór podobnych tabletek, starszej generacji - dużo tańszych, ale jak wyżej napisałam wolę być pewna.
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
I*Z*U*$*K*A
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 138
Rejestracja: 21 maja 2005, 21:34
Skąd: Swietokrzyskie
Płeć:

Postautor: I*Z*U*$*K*A » 26 cze 2005, 18:44

Nie ma co ryzykowac, skoro dziewczyna nie bierze tabletek....
* W szaleńczej wichurze znajdę Twój szept
W wzburzonym morzu oblicze Twe
W gwieździstym niebie oczu Twój blask
W słodyczy miodu pocałunków smak
Nie ważne kiedy, i tak znajdę Cię
W ślad po twych stopach pójdzie mój cień
wajdelota
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 12 cze 2005, 18:45
Skąd: In-die
Płeć:

Postautor: wajdelota » 27 cze 2005, 01:30

ej ej. Ale kto powiedizał, że bez gumki i tabletek nie da się bezpiecznie?
Najwyższą skutecznosć ma własnie metoda obserwacyjna, tylko jest pracochłonna. Codizennie trzeba mierzyc temperature, obserwować śluz i do tego badać twardosć macicy. Wszystko wpisujemy w zeszyt i robimy wykresy. Jeden cykl bez stosunków, w anstępnym lepiej z gumką, żeby poznać swoje ciało i potem juz jest oki. Tylko fakt, ze trzeba byc dokładnym, obserwować.
pozdrawiam
Jeśli oznaką bycia prawdziwym mężczyzną jest upijanie się i sikanie do zlewu, to ja nie chcę być mężczyzną...
Awatar użytkownika
Sorecer
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 268
Rejestracja: 29 mar 2004, 22:06
Skąd: Konin
Płeć:

Postautor: Sorecer » 27 cze 2005, 01:51

Metoda pełna wyrzeczeń :-| Niestety nie dla młodych roztargnionych, którzy często nie mają czasu i głowy do takich zadań.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 27 cze 2005, 07:16

wajdelota pisze:ej ej. Ale kto powiedizał, że bez gumki i tabletek nie da się bezpiecznie?
Najwyższą skutecznosć ma własnie metoda obserwacyjna, tylko jest pracochłonna. Codizennie trzeba mierzyc temperature, obserwować śluz i do tego badać twardosć macicy. Wszystko wpisujemy w zeszyt i robimy wykresy. Jeden cykl bez stosunków, w anstępnym lepiej z gumką, żeby poznać swoje ciało i potem juz jest oki. Tylko fakt, ze trzeba byc dokładnym, obserwować.
pozdrawiam

Badac twardosc macicy ?? :|
Dziekuje bardzo, wole tabletki :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 cze 2005, 11:53

Wajdelota>Zobacz wpierw ile oni mają (lub moga mieć) lat. Do tego potrzeba szczegółowych obserwacji i dobrej znajomości własnego organizmu. A o to dziężko na poczatku.
przyjaciel
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 137
Rejestracja: 26 cze 2005, 12:35
Skąd: LEGNICA
Płeć:

Postautor: przyjaciel » 27 cze 2005, 15:45

Sorecer pisze:Metoda pełna wyrzeczeń :-| Niestety nie dla młodych roztargnionych, którzy często nie mają czasu i głowy do takich zadań.
Bardzo ciekwa sprawa a powiedz jak badać twardość macicy nie znam takiej opcji
Awatar użytkownika
I*Z*U*$*K*A
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 138
Rejestracja: 21 maja 2005, 21:34
Skąd: Swietokrzyskie
Płeć:

Postautor: I*Z*U*$*K*A » 27 cze 2005, 19:44

No jesli chcesz zostac tatusiem...
* W szaleńczej wichurze znajdę Twój szept

W wzburzonym morzu oblicze Twe

W gwieździstym niebie oczu Twój blask

W słodyczy miodu pocałunków smak

Nie ważne kiedy, i tak znajdę Cię

W ślad po twych stopach pójdzie mój cień
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 27 cze 2005, 20:44

chryste panie O_o jesli w ten sposob sa uswiadomieni 19latkowie ktorych znam to spora czesc ich partnerek, ktora sie na to zgodzi bedzie chodzila z brzuszkiem O_O
chlopcze, a wpadles na to, ze, zwlaszcza u nastolatek, cykl to jest sprawa bardzo chwiejna? byle stres moze spowodowac jakies zmiany. to jest metoda dla malzensw, albo przynajmniej par, dla ktorych EWENTUALNA wpadka nie bedzie ogromnym problemem, takim jaki moze srtanowic dla licealnej parki!
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
tomall
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 cze 2005, 01:06
Skąd: Torun
Płeć:

Postautor: tomall » 27 cze 2005, 22:25

A czy uzyskałbym większą skuteczność gdybym użył najpierw prezetwatywy ze środkiem plemnikobójczym i potem przy kolejnym zbliżeniu po ok. 20 min. wszedłbym bez gumki, ale nie spuściłbym się w niej. Oczywiście zrobiłbym to w dni niepłodne.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 27 cze 2005, 22:29

tomall, nie kombinuj bo Cie wsadza <banan>
tomall
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 cze 2005, 01:06
Skąd: Torun
Płeć:

Postautor: tomall » 27 cze 2005, 22:32

No w sumie racja. Bezpieczeństwa nigdy nie za dużo. Ale szczerze mówiąc zakazany owoc bardziej kusi:)
Chyba jednak namówię ją na tabletki.
wajdelota
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 12 cze 2005, 18:45
Skąd: In-die
Płeć:

Postautor: wajdelota » 28 cze 2005, 00:41

lollirot
jednak to chyab Ty nie wiesz o co chodzi w tej metodzie. I tego jestem pewien. Bo jak można zajść w ciaże jeśli macica jest zamknięta? to nie jest rosiczka, zeby kłapała kwiatuszkiem. Jak jest najpierw otwarta, to potem jest luz. Oprócz tego, organizm reaguje cały czas na zmiany w jajnikach. Trzeba się tego nauczyć i jeśli choć jedna z obserwacji jest niepokojąca, to brak zbliżeń. A swoja drogą, sam wolę taką metodę łączyć z inna antykoncepcją. Poczytaj sobie statystyki, ta metoda jest skuteczniejsza niż tabletki.


A jeśli chodzi o badanie macicy... no normalnie palec w pochwe musi sobie dziewczynawprowadzic i ja dotknąć. Tak po prostu. :>
Jeśli oznaką bycia prawdziwym mężczyzną jest upijanie się i sikanie do zlewu, to ja nie chcę być mężczyzną...
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 03 lip 2005, 14:23

wajdelota pisze:Bo jak można zajść w ciaże jeśli macica jest zamknięta?

To macica moze byc calkiem zamknieta ??!! Chyba o czyms nie wiem
wajdelota, metoda skuteczniejsza niz tabletki?? Znaczy sie jaki ma index Pearla ??
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 03 lip 2005, 14:41

tomall pisze:A czy uzyskałbym większą skuteczność gdybym użył najpierw prezetwatywy ze środkiem plemnikobójczym i potem przy kolejnym zbliżeniu po ok. 20 min. wszedłbym bez gumki, ale nie spuściłbym się w niej.


Tak. Ja proponuje rozciac ta prezerwatywe, zeskrobac nozem srodek plemnikobojczy, a potem zaaplikowac pipeta przy ujsciu szyjki. :D

Rrrrrany - przeciez jak ktos sie decyduje na skok ze spadochronem, to nie mysli o tym ze sie moze zabic. A moze przeciez jak najbardziej :]

Stres jest zawsze wiekszy lub mniejszy, ale chyba na tym polega doroslosc? Albo sie myle?
soul of a woman was created below
wajdelota
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 12 cze 2005, 18:45
Skąd: In-die
Płeć:

Postautor: wajdelota » 04 lip 2005, 22:06

Yasmine, specjalnie dla Ciebie :) :

Badanie szyjki macicy

W szyjce macicy zachodzą zmiany pod wpływem działania hormonów płciowych. Zaraz po miesiączce szyjka jest zamknięta i twarda (jak czubek nosa). Następnie przy przejściu w okres płodności szyjka otwiera się i staje się miękka (jak usta) i często unosi się ku górze. Pod wpływem progesteronu z ciałka żółtego szyjka szybko się zamyka i staje się znowu twarda, nawet szczególnie twarda i zwana jest wtedy szyjką ciałka żółtego.
U kobiet, które jeszcze nie rodziły, ujście kanału szyjki jest okrągłe, natomiast u tych, które już rodziły, jest nieco większe i ma kształt poprzecznej szczeliny.
Szyjka twarda i zamknięta jest objawem niepłodności, a szyjka miękka i otwarta jest objawem płodności.
Szyjkę macicy bada się jeden raz dziennie, najlepiej wieczorem, z nogą opartą o stołek lub w przysiadzie. Bada się ją jednym palcem lub dwoma (wskazującym i środkowym). Przy badaniu dwoma palcami można pobrać z niej śluz do obejrzenia. Wówczas, gdy objawy śluzu na zewnątrz mogą nie być wyraźne, objaw szczytu wyznaczamy na podstawie obserwacji śluzu z szyjki. Umiejętność badania szyjki jest, więc ogromnie cenna, jeżeli kobieta ma trudności w zaobserwowaniu lub ocenie śluzu oraz w tych sytuacjach, kiedy musi polegać wyłącznie na tym objawie, gdyż nieprzydatne jest mierzenie temperatury, a więc po porodzie i w czasie klimakterium. Natomiast objaw, jakim jest twarda i zamknięta szyjka macicy niestety nie jest równie cennym wskaźnikiem jak wzrost temperatury, gdyż szyjka może zamknąć się również pod wpływem spadku poziomu estrogenów. Oznacza to, że w przypadku, kiedy owulacja się opóźnia, zamknięta szyjka może wprowadzić w błąd kobietę sugerując, że owulacja już się odbyła. W takiej sytuacji szyjka może otwierać się i zamykać nawet kilkukrotnie, w zależności od wahającego się poziomu estrogenów. Jedynie wzrost temperatury w sposób pewny informuje nas, że owulacja się odbyła i we krwi pojawił się progesteron tzn., że kolejne jajeczkowanie nie jest możliwe aż do miesiączki.

Obserwacja szyjki macicy
1. Na początku cyklu szyjka jest:
- nisko,
- zamknięta,
- twarda.
2. Gdy narastają objawy płodności:
- wyżej,
- otwarta,
- miękka.
3. Gdy zbliża się owulacja:
- wysoko,
- otwarta,
- miękka.
4. Po owulacji szyjka jest:
- nisko,
- zamknięta,
- twarda.

[ Dodano: 2005-07-04, 22:17 ]
a i jeszcze to :):

Wskaźnik Pearla

Pewność stosowanych metod określa ?Wskaźnikiem Pearla? (Pearl-Index, w skrócie PI). Wskaźnik ten wskazuje ile będzie niespodziewanych poczęć wśród 100 kobiet stosujących daną metodę w ciągu 1 roku (12 miesięcy, ok. 12 cykli). Np., jeżeli PI=0,2 to znaczy, że wśród 100 kobiet będzie 0,2 niespodziewanych poczęć, czyli inaczej wśród 500 kobiet przy stosowaniu danej metody przez 1 rok może wystąpić 1 niespodziewane poczęcie.

Wskaźnik Pearla dla niektórych środków antykoncepcyjnych:
Środki wczesnoporonne
,,spirala'' - 3,5
,,spirala'' z dodatkiem miedzi - 1,6
,,minipigułka'' - 0,9 do 3,1
Środki antykoncepcyjne
stosunek przerywany - 10 do 25
prezerwatywa - 3
krążek dopochwowy + krem - 4
tabletki dopochwowe - 7
krem dopochwowy - 8
pianka w sprayu - 7,6
pianka ,,owulum" - 5
,,pigułka'' - 0,2 do 0,8
Sterylizacja przez operację
3 do10 ciąż na 1000 sterylizowanych kobiet
Metody naturalne
metoda Rötzera - wariant podstawowy - 0,2

Metoda naturalna, to nie tylko badanie szyjki macicy, ale także (a raczej przedwwszytkim) temperatura, śluz.
Pozdrawiam serdecznie
Jeśli oznaką bycia prawdziwym mężczyzną jest upijanie się i sikanie do zlewu, to ja nie chcę być mężczyzną...
Awatar użytkownika
guli
Maniak
Maniak
Posty: 546
Rejestracja: 10 cze 2005, 14:44
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: guli » 05 lip 2005, 08:23

wajdelota pisze:Badanie szyjki macicy (...) że kolejne jajeczkowanie nie jest możliwe aż do miesiączki.

Lipa straszna, do pierwszego stosunku trzeba by się przygotowywać minimum jeden pełny cykl - żeby dobrze poznać własną fizjologię może nawet więcej. Do tego długie paznokcie, czy tipsy odpadaja. No i wyobraźcie sobie, że zrobiło sie gorąco i romantycznie, a tu trzeba otworzyć skoroszyt i....


nie dzisiaj kochanie :(

wajdelota pisze:,,pigułka'' - 0,2 do 0,8

No ale spora część wynika z zaniedbania regularnego przyjmowania.
Grzeczne dziewczynki idą do nieba

Niegrzeczne na ziemi mają swój raj
wajdelota
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 12 cze 2005, 18:45
Skąd: In-die
Płeć:

Postautor: wajdelota » 05 lip 2005, 13:35

taaak :P
A myslisz że jak kobieta mierzy temperature i ja tam zapisuje w zeszycie to nie widzi? To an tym polega właśnie, że trzeba WIEDIZEĆ na bieżąco. Nie trujesz sie tabletkami, masz normalne doznania itp. To jest dobra metoda, ale nie każdemu sie chce obserwować ciało. Nie ma sie oc z niej śmiać.
pozdrawiam
Jeśli oznaką bycia prawdziwym mężczyzną jest upijanie się i sikanie do zlewu, to ja nie chcę być mężczyzną...
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 05 lip 2005, 13:40

Tylko ciekawe dlaczego ginekolodzy odradzają metodę naturalną?? Bo jest zawodna!! Nie sposób w 100% określić dni płodne. Powiecie zaraz, że nie ma 100% środka antykoncepcyjnego. Tylko, że wpadki przy braniu tabletek wynikają z zaniedbania ( wymity lub zapomnienie). Jak komus nie zależy na pewnej antykoncepcji to jego wola. Ja wolę mieć pewność.
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości