Harmonet

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Lady_Jesika
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 464
Rejestracja: 06 sty 2005, 19:13
Skąd: Trójmiasto
Płeć:

Postautor: Lady_Jesika » 14 sty 2005, 11:54

niestety to prawda...wielu przypisuje pigulki bez badan...nwet bez szczegolowego wywiadu :(
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 sty 2005, 12:16

Gdyby tak bylo to kazdej by przypisywal takie same :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sty 2005, 12:29

Gdyby mi lekarz chciał przepisać tabletki i nawet by nie chciał badań zrobić to bym już go nie odwiedziła. Ja mam wizyty i badania co 3 miesiące, teraz jeszcze dodatkowe, bo będę brała pigułki prawdopodobnie. Nie wyobrażam sobie takiego dawania leków w ciemno!Chociaż też słyszałam, że tak się dzieje...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 sty 2005, 12:34

Dzieje sie i to bardzo czesto.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sty 2005, 12:35

Czyli ja ma farta, bo trafiłam na świetną lekarkę :D
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 sty 2005, 12:39

I ciesz sie bo to zadkosc.
Ps: Moze wiec sie o niej wypowiesz w tym dziale? :D
Ostatnio zmieniony 14 sty 2005, 12:46 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BlueEyes
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 332
Rejestracja: 02 mar 2004, 14:20
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: BlueEyes » 14 sty 2005, 12:40

Masz farta Kociak, masz :)
Ale może stane troszkę w obronie lekarzy... naprawdę jest ich wielu... w sensie, że dobrych i rzetelnych :D
... you bleed just to know you're alive ...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sty 2005, 13:04

Mogłabym, ale instrukcję bym musiała przez Ciebie przeczytać, a szczerze powiedziawszy nie chce mi się.
Ale się zobaczy.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 sty 2005, 13:11

Bez przesady, az taka dluga nie jest. Nie mow ze to az tak zniecheca :)
Awatar użytkownika
Madzia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 309
Rejestracja: 23 mar 2004, 17:20
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Madzia » 14 sty 2005, 13:29

A propo tej instrukji Mava, to jest długa, no ale też profesjonalna. Ja sie dziwei skąd u chłopaka taka wiedza na temat bądz co bądz wizyty u lekarza z którym powinien mieć jak najmniej wspólego jako facet:)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 sty 2005, 13:37

Hehe, dzieki za docenienie :) Skad wiedza? Forum + ta 1 wizyta na ktorej bylem...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sty 2005, 14:10

Nie mow ze to az tak zniecheca
Niestety mnie tak. :/
karol

Postautor: karol » 14 sty 2005, 14:11

kociak pisze:Gdyby mi lekarz chciał przepisać tabletki i nawet by nie chciał badań zrobić to bym już go nie odwiedziła. Ja mam wizyty i badania co 3 miesiące, teraz jeszcze dodatkowe, bo będę brała pigułki prawdopodobnie. Nie wyobrażam sobie takiego dawania leków w ciemno!Chociaż też słyszałam, że tak się dzieje...

Byc moze tez jest tak ze wywiad przeprowadziła z Tobą i dlatego podjeła decyzje o badaniach , skoro chodzisz na badania co 3 miesiace to znaczy ze chyba coś nie jest do konca tak , wiec nie chwalcie lekarza bo być moze nie mial innego wyjscia jak kazac zrobic te badania , Zdrowej kobiecie nie skarzacej sie na nic , nie zazywajacej zadnych leków , funkcjonujacej poprawnie badania by przepisać tabletki anty w zasadzie są nie potrzebne , dobrze by było jak by były , ale jak nie am też nie jest zle ! :D
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 14 sty 2005, 14:16

skoro chodzisz na badania co 3 miesiace to znaczy ze chyba coś nie jest do konca tak
Właśnie żeby sprawdzić czy wszytko idzie dobrze to chodzę tak na badania.
Przecież nie wpadam co 3 miesiące i nie mówię: Dzień dobry kiedy badania, bo mi się nudziło i w ogóle lubię je robić.
Miałam do tej pory terapię hormonalna z pewnej przyczyny, a ponieważ jestem dość młoda to trzeba było ostrożnie wszystko robić i rzetelnie badać czy wszystko idzie zgodnie z planem.
karol

Postautor: karol » 14 sty 2005, 20:40

No wiec jednak , mam racje , ale oki ! wszystko gra :564:
Awatar użytkownika
macia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 77
Rejestracja: 13 kwie 2004, 21:54
Skąd: woj. Lubuskie
Płeć:

Postautor: macia » 15 sty 2005, 01:04

wiec po co mają robic badania zdrowej dziewczynie


badania zdrowej dziewczynie po to się robi, bo czesto potencjalna dziewczyna jednak moze mniec raka lub jakiekolwiek rakopodobne twory które pod wpływem hormonów mogą przekształcić się w raka.


Podczas okresu mozna zajscw ciaze,i tuz po nim tez moze sie to zdarzyc,macia pisze ze dzialaja dopiero po tygodniu(tak na prawde) ale mowi sie ze od pierwszej bo i tak sie seksu nie uprawia pzrez okres...no zazwyczaj nie,ale okres nie trwa az 7 dni(najczesciej).Jest


Mylisz ty raczej sie, oto mały dowód:
"Czy jest możliwość zajścia w ciążę podczas miesiączki?
Katarzyna R, 07 Czerwca 2001

Zajście w ciążę w czasie trwającej miesiączki nie jest możliwe. Jednak nie zalecam współżycia w tym czasie ze względu na możliwość infekcji (zakażenia) macicy"
copy for: http://www.dziecko-info.com/pytania_xpe ... ml#kat29_3
"Życie jest cieniem ruchomym jedynie, nędznym aktorem, który przez godzinę pyszni i miota się po scenie, aby za chwilę umilknąć na zawsze.
Jest bajką opowiedzianą przez głupca pełnego furii i wrzasków, które nic nie znaczą."
Awatar użytkownika
Lady_Jesika
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 464
Rejestracja: 06 sty 2005, 19:13
Skąd: Trójmiasto
Płeć:

Postautor: Lady_Jesika » 15 sty 2005, 15:45

Macia..jest mozliwe przy pewnych rozstrojach oraganizmu....jesli mi nie wierzysz zainteresuj sie bardziej tematem.Bardzo zadko,ale zdarza sie to,wiec nie mozna powiedziec ze nie jest to mozliwe.Podkreslam ze w przypadku zaburzen zwiaznych z owulacja,mzoe sie cos przestawic.
karol

Postautor: karol » 15 sty 2005, 21:08

Zajscie w Ciąze podczas uprawiania sexu w okresie , jest mozliwe , aczkolwiek ...żadkie , a tam se mogą pisac co chcą ... to to samo co , ze palenie zabija , a mój dziadek zył 93 lata , i zył by dłuzej gdyby nie to ze nie dowidzial ,a to spowodowało iznie mógł spacerować , załamał siew pewnym sensie !! :564: :564: :564:
ANGELA

Postautor: ANGELA » 16 sty 2005, 17:16

Poza tym że lekarz uznała że z róznych przyczyn akurat te tabletki bedą dla Ciebie OK to musisz pamiętac jeszcze o tym że jest to lek oryginalny czyli posiadający wszystkie badania czego np nei mają leki odtwórcze które są tańsze...a jeśli już czegoś używać to chyba lepiej wiedzieć co się bierze ;)
Awatar użytkownika
Robaczek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 13 cze 2005, 00:05
Skąd: z kąta
Płeć:

Postautor: Robaczek » 13 cze 2005, 00:45

Tak sobie czytam o tych tabletkach i czytam... i postanowiłam się o coś spytać:

o co chodzi mówiąc że "tabletki działają od 1 tabletki" ?

Czy mam to rozumieć jako - działają od pierwszej zażytej W OGÓLE tabletki

czy może: działają od 1 tabletki KAŻDEGO opakowania (czyli te 7 dni przerwy jakby "odbezpiecza" )


stresuje mnie to strasznie :\
i ciągle zatracam się w tym bagnie...
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 13 cze 2005, 07:34

Robaczek pisze:Czy mam to rozumieć jako - działają od pierwszej zażytej W OGÓLE tabletki

Tak masz to rozumiec :).
Przez te 7 dni przerwy tez jestes zabezpieczona. Ja szaleje w tym czasie tez <aniolek2>
Awatar użytkownika
Little-insane
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 15 cze 2005, 19:31
Skąd: z domu :)
Płeć:

Postautor: Little-insane » 15 cze 2005, 19:34

Ja biore harmonet (juz 4 opakowanie) i nie narzekam :) są skuteczne i nie ma skutków ubocznych (u mnie przynajmniej) poza tym ze jestem chyba troche bardziej nerwowa :] a cena faktycznie ok 30 zeta :( no coz... w jednej aptece kosztują 28 a w innej 34 :]
"...Niepokorna i zła bram nieba nie sięgnę..."
Awatar użytkownika
Robaczek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 13 cze 2005, 00:05
Skąd: z kąta
Płeć:

Postautor: Robaczek » 15 cze 2005, 21:20

heh ale po co te tabletki skoro facet i tak nie chce dochodzić w środku bo sie boi.... :(
i ciągle zatracam się w tym bagnie...
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 15 cze 2005, 21:48

Nie wiem po co Robaczku
Awatar użytkownika
Robaczek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 13 cze 2005, 00:05
Skąd: z kąta
Płeć:

Postautor: Robaczek » 15 cze 2005, 23:22

Heh troche zbił mnie z tropu kiedy podczas rozmowy powiedział, że nie skończy we mnie :( potem wyłożyłam mu długa historię wpadek przy braniu tabletek (i tego co się sama dowiedziałam przez ostatnie tygodnie), ale chyba się nie przekonał :(
I dupa... po co mam się truć tabletkami... równie dobrze mogą być gumki, przynajmniej nie będę się cała kleic od wiadomo czego ;( (bo na 100% kończyć będzie NA mnie a nie WE mnie..) heh a tak chciałam zobaczyc jak to jest kochac się tak naprawdę :(

dupa dupa dupa... marzył mi się gorący sex bez zwracania uwagi na cokolwiek... a tu DUPA <frustracja>
i ciągle zatracam się w tym bagnie...
Awatar użytkownika
lushness
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 71
Rejestracja: 05 sty 2005, 18:42
Skąd: samego południa
Płeć:

Postautor: lushness » 16 cze 2005, 16:33

hmmm... no na Twoim miejscu Robaczku tez bym byla troche :/ nie widze sensu w braniu tabletek i uzywaniu gumek- w koncu tabletki to kasa co miesiac zawsze jakas ingerencja w organizm trzeba o nich pamietac itd- to jednak jakis klopot jest, i w sumie po co skoro i tak beda gumki :| i troche mnie to dziwi bo wiem ze sa takie pary ktore uzywaja gumek i tabletek ale to dlatego ze dziewczyna panicznie boi sie ciazy a chlopak nie ma wyboru, ale zeby chlopak sam rezygnowal z konczenia w srodku? hmm
moze przegadajcie to miedzy soba jeszcze raz, skoro Ty uwazasz ze tabletki wystracza...
bo seks w konczeniem w srodku zawsze jest najlepszy :)
pozdrowionka dla Ciebie <browar>
The one I adore
The one i've been looking for
Awatar użytkownika
Robaczek
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 146
Rejestracja: 13 cze 2005, 00:05
Skąd: z kąta
Płeć:

Postautor: Robaczek » 16 cze 2005, 17:50

zwiążę go i poujeżdzam, zobaczymy jak długo wytrzyma nie dochodząc ;) a tak na serio to zobaczymy - już w poniedziałek albo wtorek :) już ja go zmuszę do poważnej rozmowy :P
i ciągle zatracam się w tym bagnie...
Awatar użytkownika
Kamela12
Maniak
Maniak
Posty: 662
Rejestracja: 27 gru 2004, 22:41
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Kamela12 » 16 cze 2005, 18:20

Ja również biorę Harmonet - w sumie prawie 35zl, ale nie mam zadnych skutkow ubocznych, okres regularny, zadnych komplikacji przez pol roku. Z moim chlopakiem kocham się bez prezerwatyw tylko w przerwe i tuz po okresie. A reszte czasu - w gumie. To nie jest głupota, lecz przezorność - jestesmy mlodzi - nie chcemy wpasc i cokolwiek o tym sadzicie- ja tego za glupie nie uwazam. Zatem mysli o niepozadanej ciazy nie tluka mi sie po glowie.
I don`t like to hear I`m wrong when I`m right...
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 16 cze 2005, 21:50

gosia pisze:Z moim chlopakiem kocham się bez prezerwatyw tylko w przerwe i tuz po okresie. A reszte czasu - w gumie

Ale ja nie rozumiem. To albo guma albo nie guma. Przeciez jak sie bierze tabletki nie ma zadnych dni plodnych a w razie spoznienia, lub niewchloniecia tabletki kazdy dzien moze wystapic jako plody(czy w pierwszy, czy to w innych tygodniach).
Awatar użytkownika
lushness
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 71
Rejestracja: 05 sty 2005, 18:42
Skąd: samego południa
Płeć:

Postautor: lushness » 16 cze 2005, 21:58

no wlasnie- Yasmine ma racje, wiec co za roznica czy z guma okolo okresu czy w srodku cyklu, jak owulacja i tak nie wystepuje bo to nie jest normalny cykl z owulacja a jak tabl zapomnisz to kazdy dzien moze byc plodny :|
jak juz sie truc to zeby chociaz spokoj wewnetrzny i dobra zabawe z tego miec <banan> <banan>
The one I adore

The one i've been looking for

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 93 gości