Film...

Dział, w którym można polecić ciekawe miejsce ze swojego (lub innego) miasta, restauracje, puby, kawiarnie, hotele, jakiś fajny zakątek - cokolwiek, co może się komuś przydać.
Także wszelkie inne rzeczy interesujące na tyle, że z czystym sumieniem polecić je można.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 30 lis 2009, 03:53

Plan Gry i Randki w Ciemno - dwie słodkie i głupiutkie komedie romantyczne o bardzo prostej do przewidzenia fabule, z oczywistym happy endem...ale nawet przyjemnie się na to patrzy przy lampce wina :)

No i Roselyn Sanchez <zakochany> i Anjali Jay <zakochany>
Ostatnio zmieniony 30 lis 2009, 03:53 przez Mati, łącznie zmieniany 1 raz.
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 15 gru 2009, 17:33

Timecode - świetny, choć widziałam go już po Przypadkach Tracy, a to jest dla mnie absolutny majstersztyk, jeśli chodzi o zastosowanie poliwizji. Polecam zobaczyć :)

http://www.youtube.com/watch?v=ajNXfx4FBOI&translated=1 Timecode Trailer
http://www.youtube.com/watch?v=v0jEN2_REy4&translated=1 The Tracey Fragments Trailer
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Rattywoman
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:31
Skąd: Far East
Płeć:

Postautor: Rattywoman » 16 gru 2009, 12:41

Głośniej od Bomb - najlepszy polski film jaki widziałam w ciągu ostatnich paru lat.
Keep on rockin'
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 25 gru 2009, 22:30

Siedem dusz i Zmierzch vol.1. Jedno gorsze od drugiego, naprawdę ciężko się zdecydować.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Elspeth
Weteran
Weteran
Posty: 1525
Rejestracja: 15 lip 2004, 12:22
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: Elspeth » 26 gru 2009, 12:35

Avatar w 3D <zakochany> te fajne potworki <zakochany> I ogolnie zakochalam sie w efekcie 3D. Historyjka wiadomo - latwa do przewidzenia, ale jak dla mnie dla efektow warto bylo wybrac sie do kina. Bez 3D film naprawde duzo straci.
Non! Rien de rien... Non ! Je ne regrette rien !
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 26 gru 2009, 14:23

Mi sie obie czesci Zmierzchu podobaly :) Lekki film na wieczor po ciezkim dniu.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 26 gru 2009, 15:45

Drugiej nie widziałam, a pierwsza absolutnie mnie do tego nie zachęca. Lubię czasem obejrzeć coś tylko i wyłącznie dla rozrywki, i wtedy mam tylko jedno proste wymaganie - niech to nie będzie przerażająco nudne, mdłe, ckliwe, takie, żebym nie mogła się wręcz doczekać napisów końcowych.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 27 gru 2009, 20:02

Wewnętrzny wróg... Mówią na to "francuski Pluton" i niewiele przesady. Porządny film. Genialne zdjęcia, super dźwięk, aktorsko ok, scenariuszowo ok. Kawał mocnego, brutalnego kina. W sam raz na ciemne, smutne wieczory zimowe. :] A wątek z trąbką wbił mnie w fotel. <aniolek>
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 gru 2009, 22:58

Maverick pisze:Mi sie obie czesci Zmierzchu podobaly :) Lekki film na wieczor po ciezkim dniu.
Chyba jak się książki nie czytało. Dziś widziałam pierwszą część, a czytam obecnie trzecią. Matko, jestem w szoku, że z kiepskiej książki można zrobić jeszcze bardziej padaczny film. Serio.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 27 gru 2009, 23:56

księżycówka pisze:Chyba jak się książki nie czytało.

Ja książki nie cztałam, ale po Twoim porównianiu do filmu już chyba też nie sięgnę ;)
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 27 gru 2009, 23:56

księżycówka pisze:czytam obecnie trzecią. Matko, jestem w szoku, że z kiepskiej książki można zrobić jeszcze bardziej padaczny film.
To po co czytasz skoro taka chała?

I czemu u uważasz film za padaczny? Miliony piejących z zachwytu nastolatek nie może się mylić [:D]
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 gru 2009, 00:09

Zaq pisze:To po co czytasz skoro taka chała?
Bo dobrze się czyta i wciąga. Idealna rzecz na jazdę do pracy po godzinie w jedną stronę. Ale, że bohaterowie papierowi, że widać na oko już target tej książki - cóż, nie nazwę czegoś dobrym tylko dlatego, że fajnie się czyta. Walorów literackich to nie ma.
Zaq pisze:I czemu u uważasz film za padaczny?
Bo pozmieniane nieco wątki, bo brak budowania jakiegokolwiek klimatu czy podwalin tej opowieści, bo gra aktorów masakryczna, bo aktorzy beznadziejni i irytujący. Chłam. Po prostu.
Awatar użytkownika
Zaq
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 217
Rejestracja: 07 lis 2006, 22:42
Skąd: stamtąd
Płeć:

Postautor: Zaq » 28 gru 2009, 00:16

księżycówka pisze:
Zaq pisze:I czemu u uważasz film za padaczny?
Bo...
Przeca to był dżouk. Wiem, że to jest kiczowata produkcja specjalnie pod gusta widowni under 18.
"Znacznie lepiej poruszać się po tej drodze z piwem i chipsami w ręku, z dużą ilością seksu i nad grób dotrzeć wycieńczonym i zużytym, ale z okrzykiem: Było warto! Cóż to była za wspaniała podróż!"
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 28 gru 2009, 00:18

Zaq pisze:Przeca to był dżouk.
Wiem, wiem. Ale ostrzegać mniej świadomych czuję się w obowiązku! ;)
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 28 gru 2009, 02:45

Templariusze. Miłość i krew
Film Szwedzko jakiś tam. Premiery kinowe u nas w kraju zaczynają się 2 lata po światowej premierze...Wstyd i hańba. "Królestwo Niebieskie" wymieszane z "Tristanem i Izoldą", tyle tylko, że w skandynawskim klimacie i języku. Nie uraczyli nas wielkimi bitwami, jednakże film nadrabia dość ciekawą fabułą, atrakcyjną na dzisiejszym rynku, poprzez zmianę właśnie otoczenia, i inne spojrzenie na całokształt, chociaż akcja dzieje się w 1/3 w Ziemi Świętej. Film otrzymuje jednak tylko 7/10 ze względu na to, że sknocili końcówkę filmu tak jak w "Królestwie..." przez jakieś dziwne decyzje i zachowania w stylu "tyś wielki rycerz i strateg, więc prowadź i zwyciężaj", i w rycerzu rodzi się wielki talent dowódcy i stratega i...no właśnie. Skoro są 2 części, to znaczy, że zwyciężył, prawda? ;)

Polecam, ale to przez moje zboczenie historyczne i uwielbienie okresu Krucjat <aniolek>

ps. oczywiście polskie tłumaczenie to już kompletna porażka...ale ćśś, nic nie mówię <zalamka>
Ostatnio zmieniony 28 gru 2009, 02:46 przez Mati, łącznie zmieniany 1 raz.
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
PFC
Weteran
Weteran
Posty: 913
Rejestracja: 21 sie 2006, 19:14
Skąd: Szczecin/Poznań
Płeć:

Postautor: PFC » 28 gru 2009, 21:53

Passchendale. Po raz kolejny okazało się, że romans i film wojenny nie pasują do siebie. :/ Film warty obejrzenia jedynie dla tej sceny:

http://www.youtube.com/watch?v=OYr6EMfJ ... 7&index=11
Szczecin Floating Garde 2050 Project.
Awatar użytkownika
Rattywoman
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:31
Skąd: Far East
Płeć:

Postautor: Rattywoman » 29 gru 2009, 09:07

Z niecierpliwością czekam na premierę filmu Parnassus, człowiek który oszukał diabła.
Zapowiada się bardzo interesująco, a szczególnie ciekawa jestem roli mego lubego Toma Waitsa
Bardzo proszę o opinię forumowiczów po obejrzeniu tegoż. I tak na 100% się wybiorę, lecz chciałabym wiedzieć czego oczekiwać.
Keep on rockin'
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 31 gru 2009, 12:22

księżycówka pisze:Chyba jak się książki nie czytało. Dziś widziałam pierwszą część, a czytam obecnie trzecią. Matko, jestem w szoku, że z kiepskiej książki można zrobić jeszcze bardziej padaczny film. Serio.
To jest niesamowite. Kiepska ksiazka a czytasz 3 czesc :P Czytalem fragmenty siazki i stwierdzam ze film jest lepszy. Tam przynajmniej jest jakas akcja a nie same wywnetrzenia boaterki plus kiepski warsztat autorki.

Np taka Pila. Widzialem 1 czesc, 2ga z ciekawosci i od tego czasu nie ogladam zadnej bo mi sie to nie podoba. A Zmierzch to fenomen. Nie podoba sie ludziom a czytaja/ogladaja. Niesamowite <diabel>

[ Dodano: 2009-12-31, 12:26 ]
Sadze ze tak sie dzieje bo panuje moda na zmierzch, a niektorzy nie chca sie przyznac ze sie im podoba bo to dla nastolatek :P Nie bede bronil tego filmu, jak bede chcial ogladac wysmienita gre aktorska to sobie wlacze wywiad z wampirem, zapach kobiety itd, ale tez nie przesadzajmy z tym ze az tak zle graja :] Jak na podstawie takih kiczowatej ksiazki to i tak niezle. A to ze glowna bohaterka robi przez caly film takie same zdziwione miny - Clint Eastwood tez ma jedna mine do wszystkich filmow :P No moze dwie. W kapeluszu i bez.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2009, 12:27 przez Maverick, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 31 gru 2009, 12:31

Maverick pisze:Nie podoba sie ludziom a czytaja/ogladaja. Niesamowite <diabel>

No na jakiejś podstawie muszą stwierdzić, ze im się nie podoba.

A to to chyba głównie młodzież ogląda.

Maverick pisze:Sadze ze tak sie dzieje bo panuje moda na zmierzch, a niektorzy nie chca sie przyznac ze sie im podoba bo to dla nastolatek :P

Moda wypycha ludzi na to do kin oraz powoduje, ze chętniej z netu ściągają.
Gdyby mi sie podobało to bym się przyznawała, nawet jak to nastolatkowe jest.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 31 gru 2009, 12:48

Dzindzer pisze:No na jakiejś podstawie muszą stwierdzić, ze im się nie podoba.

A to to chyba głównie młodzież ogląda.
No ale jak mowia ze nie moga sie napisow doczekac to ja wowczas film wylaczam i nie ogladam dalej. Ksiazke odkladam na polke albo kasuje e-booka. A na pewno nie siegam po kolejna czesc. Wiec???
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 31 gru 2009, 12:52

Czasami coś sie dobrze czyta mimo iż uważa się, ze to raczej niskich lotów jest. Ot cos co łatwo wchodzi kiedy człowiek musi zabić czas, czyli np. podczas jazdy komunikacją, czekając w poczekalni u lekarza.

Ja sobie ten film obejrzę z ciekawości kiedyś
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 31 gru 2009, 14:43

Dzindzer pisze:Czasami coś sie dobrze czyta mimo iż uważa się, ze to raczej niskich lotów jest. Ot cos co łatwo wchodzi kiedy człowiek musi zabić czas, czyli np. podczas jazdy komunikacją, czekając w poczekalni u lekarza.
I to jest powód czemu skończyłam 3 część dziś w metrze.
Dla mnie to to samo co jakiś Coehlo, Harry Potter itd. Żadna literatura, ale lubię się pośmiać z tej kretynki w metrze jak wracam. Poprawia mi to humor.
O ile pierwsza część była jakaś to Meyer leci już od tej w coś na kształt pisanej telenoweli brazylijskiej. Ten z tą, ta z tym i tamtym, Ci z tamtymi itd. itd. Pogubić się można :D

Maverick pisze:Ksiazke odkladam na polke albo kasuje e-booka
Ja nie zostawiam niedokończonych.
Maverick pisze:Czytalem fragmenty siazki i stwierdzam ze film jest lepszy. Tam przynajmniej jest jakas akcja a nie same wywnetrzenia boaterki plus kiepski warsztat autorki.
Nie wiem gdzie Ty widzisz akcję i przeczytaj całość może, bo fragmenty tow buty można se wsadzić. ;)
Awatar użytkownika
Nexus7
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 69
Rejestracja: 03 sie 2008, 19:40
Skąd: Różnie...
Płeć:

Postautor: Nexus7 » 01 sty 2010, 16:43

księżycówka pisze:
Dzindzer pisze:Czasami coś sie dobrze czyta mimo iż uważa się, ze to raczej niskich lotów jest. Ot cos co łatwo wchodzi kiedy człowiek musi zabić czas, czyli np. podczas jazdy komunikacją, czekając w poczekalni u lekarza.
I to jest powód czemu skończyłam 3 część dziś w metrze.
Dla mnie to to samo co jakiś Coehlo, Harry Potter itd. Żadna literatura, ale lubię się pośmiać z tej kretynki w metrze jak wracam. Poprawia mi to humor.

Kazdy sie lubi "posmiac", bron Boze nie lubi, a na koncu smieje sie pani, ktora sprzedaje kilka milionow kopii :)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 01 sty 2010, 18:38

I zdrowie tej Pani. Miała dobry pomysł i to chwyta. <piwko>
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 11 sty 2010, 01:18

"The Ugly Truth" - sympatyczna komedyjka o miłości jakich wiele z oczywistym happy endem...troszkę innym niż wszystkie, ale jednak :) jak na film, daje 7/10, jak na komedyjkę romantyczną do wina - 9/10 i dodatkowo + za Gerarda Butlera, co koleś ma głos to jest nieporozumienie...czemu ja takiego nie mam? :D
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 20 sty 2010, 22:03

Galerianki, film ma 2 wersje: jedna to taka krótka etiuda oraz druga, bardziej rozbudowana, kinowa. No i mam mieszane uczucia. :/
Najbardziej rozbroił mnie wątek z "wypłukiwaniem" - kto oglądał, ten wie...
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 20 sty 2010, 22:54

Jak Cie rozbroił ? a co bys chciała zrobic jak ci sie partner zapomni ? staroswiecki sposób , ale wcale nie znaczy , ze nie działa !
a sam film jest okropny , zdjecia do dupy , scenariusz do dupy , muza - do psiej dupy - ogólnie tragedia .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 20 sty 2010, 23:05

Andrew pisze:ale wcale nie znaczy , ze nie działa !

A działa?
"Miarkuj złość.

Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się

Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 20 sty 2010, 23:39

a nie ?
wszak wypłuczesz plemniki - fakt to troche sredniowieczne , niebezpieczne itd.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Aniess
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 78
Rejestracja: 06 sty 2010, 10:03
Skąd: Łódź
Płeć:

Postautor: Aniess » 21 sty 2010, 16:23

oglądałam 'galerianki' i szczerze mówiąc nie podobało mi się, taka 'bida z nędza drogą pędzą', ogólnie całkowicie negatywne odczucia.

Wróć do „Warte polecenia”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 214 gości