Pierwsza wizyta...

Forum służące do wymiany opinii na temat ginekologów.
Zanim zaczniesz pisać lub czytać zapoznaj się z tematem "Instrukcje".

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
blacknessie
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 207
Rejestracja: 27 lis 2005, 11:31
Skąd: z głębi duszy
Płeć:

Pierwsza wizyta...

Postautor: blacknessie » 27 lis 2005, 12:02

Witajcie :)
Jestem 2 tygodnie po pierwszej wizycie, i nasuwa mi się pytanie, czy ginekolog zawsze przy pierwszej wizycie powinien robić cytologię? Ja miałam tylko zwykłe badanie i przy okazji USG.
No i teraz nie wiem czy ta cytologia jest niezbędna. Bardzo proszę o odpowiedź
"Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 27 lis 2005, 12:39

Zasadniczo cytologia to podstawa kazdej wizyty. No chyba ze wizyta ma na celu tylko odebranie recept na tabletki, ale jesli to coroczna wizyta kontrolna to cytologia to podstawa.
Awatar użytkownika
blacknessie
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 207
Rejestracja: 27 lis 2005, 11:31
Skąd: z głębi duszy
Płeć:

Postautor: blacknessie » 27 lis 2005, 12:43

To tym bardziej dziwne... bo to była moja pierwsza wizyta. No cóż, spytam przy następnej :) Dzięki
"Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 27 lis 2005, 16:28

To tym bardziej dziwne... bo to była moja pierwsza wizyta.

A miała na celu tylko kontrolę czy też zasugerowałaś, iż chcesz brać tabletki?
Awatar użytkownika
blacknessie
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 207
Rejestracja: 27 lis 2005, 11:31
Skąd: z głębi duszy
Płeć:

Postautor: blacknessie » 27 lis 2005, 17:09

Poszłam po tabletki, i dostałam receptę na Yasmin.
Podobno z anatomią u mnie wszystko w porządku, no ale to chyba nie zmienia faktu że cytologia powinna być :/
"Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 27 lis 2005, 17:20

Podobno z anatomią u mnie wszystko w porządku, no ale to chyba nie zmienia faktu że cytologia powinna być

Masz rację, powinna. Ale jeśli nie wykonał jej teraz, spodziewaj się, że będziesz miała na następnej wizycie.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 27 lis 2005, 17:21

Czyli za rok :D
Awatar użytkownika
blacknessie
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 207
Rejestracja: 27 lis 2005, 11:31
Skąd: z głębi duszy
Płeć:

Postautor: blacknessie » 27 lis 2005, 17:27

Czyli za miesiąc bo muszę się wybrać po receptę... Sęk w tym że Pan doktor powiedział że tylko po receptę :P Jakiś niekompetentny czy co ;)
"Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 27 lis 2005, 17:28

Czyli za rok

Nie spotkałam się jeszcze z rocznymi receptami na tabletki :>

[ Dodano: 2005-11-27, 17:31 ]
Sęk w tym że Pan doktor powiedział że tylko po receptę

Upomnij się sama w takim razie.
Awatar użytkownika
blacknessie
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 207
Rejestracja: 27 lis 2005, 11:31
Skąd: z głębi duszy
Płeć:

Postautor: blacknessie » 27 lis 2005, 17:42

I tak zrobię <browar>
"Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 27 lis 2005, 18:53

blacknessie pisze:Czyli za miesiąc bo muszę się wybrać po receptę... Sęk w tym że Pan doktor powiedział że tylko po receptę

To nie mogl jej wypisac podczas pierwszej wizyty? :|
Koko pisze:Nie spotkałam się jeszcze z rocznymi receptami na tabletki

Ja tez nie, ale niektorzy lekarze kolejne recepty wypisuja za darmo, bez wizyty.
Awatar użytkownika
blacknessie
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 207
Rejestracja: 27 lis 2005, 11:31
Skąd: z głębi duszy
Płeć:

Postautor: blacknessie » 27 lis 2005, 19:00

Maverick pisze:To nie mogl jej wypisac podczas pierwszej wizyty?


Może i mógł, ale to jest miesiąc "testowy", więc pewnie dlatego :)
"Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 27 lis 2005, 22:28

Koko napisał/a:
Nie spotkałam się jeszcze z rocznymi receptami na tabletki

Ja tez nie, ale niektorzy lekarze kolejne recepty wypisuja za darmo, bez wizyty.


na rok tez sie nie spotkalam.....ale mi osobiscie lekarka zapisala tabletki na 6 miesiecy....z jedna recepta co miesiac chodzilam do apteki gdzie mila pani z tylu recepty zapisywala sobie ze odebralam jedno opakowanie tabletek.....
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie
I tylko jedno zostaje
*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 27 lis 2005, 23:05

Koko pisze:Nie spotkałam się jeszcze z rocznymi receptami na tabletki

ja mam polroczne :)

na rok, tez sie nie spotkalam :D
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 28 lis 2005, 00:36

Ale widzicie problem. Po pol roku idzie sie do baby co zapisuje na wizyty i wypisuje recepte na drugie pol roku
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 28 lis 2005, 06:42

Maverick pisze:Po pol roku idzie sie do baby co zapisuje na wizyty i wypisuje recepte na drugie pol roku

dokladnie tak jest :)
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 28 lis 2005, 13:32

mój obecny lekarz tez nie zrobił mi cytologii na pierwszej wizycie, umówił mnie na termin juz nie pamietam jaki ale miało to zwiazek z moim cyklem i ogólnie na badania poziomu hormonów, mimo iz przed przerwa brałam juz pigułki i na tej podstawie cos dobrał. Teraz chodze co trzy miesiace i zawsze mam badanie piersi i takie ogólne ginekologiczne
Awatar użytkownika
blacknessie
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 207
Rejestracja: 27 lis 2005, 11:31
Skąd: z głębi duszy
Płeć:

Postautor: blacknessie » 28 lis 2005, 14:37

No a u mnie badania piersi też nie było. Teoretycznie chyba powinno być :/ Jednak nie ma to jak polscy lekarze ;)
"Człowiek jest odpowiedzialny nie tylko za uczucia, które ma dla innych, ale i za te, które w innych budzi."
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 28 lis 2005, 16:43

Piersi z tego co wiem, to powinien lekarz pokazac kobiecie jak sie bada i powinna ona sobie sama badac.
Awatar użytkownika
kina
Maniak
Maniak
Posty: 701
Rejestracja: 21 lip 2005, 23:25
Skąd: z daleka
Płeć:

Postautor: kina » 28 lis 2005, 16:49

Maverick pisze:Piersi z tego co wiem, to powinien lekarz pokazac kobiecie jak sie bada i powinna ona sobie sama badac


no jasne....moze jeszcze nam pokaza jak cytologie przeprowadzac......
To lekarz powinien zbadac piersi....po to miedzy innymi idzie sie do lekarza, zeby zbadal a nie pokazywal jak to robic samemu!!
Owszem kobieta moze a nawet powinna kontrolowac swoje piersi, ale lekarz powinien rowniez luknac na nie przy kazdej wizycie !!
Wszystko przemija,tak chce przeznaczenie

I tylko jedno zostaje

*** WSPOMNIENIE ***
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 28 lis 2005, 16:58

Kina ma racje, badanie piersi to element badania ginekologicznego przy kazdej wizycie. Ginekolog moze zasugerowac albo poinformowac zebysmy sobie same kontrolowaly w domu wszystko ale to nie zwalnia go z badania...

Co do pierwszej wizyty, ja na pierwszej mialam tylko badanie ginekologiczne i badanie piersi, a pozniej na drugiej cytologie.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 28 lis 2005, 17:26

Nie ma racji. Mi ginekolog powiedzial, ze zmiany nowotworowe jest sie w stanie wykryc tylko majac tzw "mape" piersi w glowie czyli regularnie je badajac zna sie kazda grudke. I jak pojawi sie nowa, to sie to po prostu zauwaza. A taki lekarz ktory maca cycki dziesiatek kobiet i nawet raz na 3 miesiace nie ma pojecia o tym czy jest nowotwor. No chyba ze juz bedzie jakis super wielki.

Dlatego w tym wypadku chodzi o profilaktyke u pacjentki, by badac je co miesiac w tym samym dniu cyklu miesiaczkowego, czyli np x dni po miesiaczce.
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 28 lis 2005, 17:31

Maverick pisze:A taki lekarz ktory maca cycki dziesiatek kobiet i nawet raz na 3 miesiace nie ma pojecia o tym czy jest nowotwor


Nie zgadzam sie, kazdy lekarz badal i macal tysiace ludzi co nie ujmuje mu pewnej wiedzy na temat i umiejetnosci rozpoznania problemu czy choroby.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 28 lis 2005, 17:46

Dobrze wiesz ze piersi skladaja sie z dziesiatkow czy setek malych guzkow, przynajmniej takie wrazenie jest przy padaniu ich przez dotyk. I rozpoznaj, ktory jest dobry?

Ja nie pisze jakichs swoich wymyslow, lecz zdanie ginekologa ktory uczciwie podszedl do tematu.
Awatar użytkownika
kattia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2005, 13:24
Skąd: ldz
Płeć:

Postautor: kattia » 28 lis 2005, 19:30

Ja tez nie mialam cytologii przy pierwszym badaniu. Pozniej jak dreptalam po tabletki tez mi nikt jej nie wykonal. Pani ginekolog powiedziala ze po kilku mieisacach, jak ustabilizuje sie branie tabletek to bedziemy robily pozostale badania.
KC Skarbie!
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 28 lis 2005, 19:38

Maverick pisze:I rozpoznaj, ktory jest dobry?



no to wlasnie zadanie lekarza :) sorry ale po cos sie studiuje 5 lat medycyne, robi sie specjalizacje i w ogole. Nie rozumie czemu mamy przyjmowac zdanie Twojego znajomego ginekologa za jakis dogmat.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
kattia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2005, 13:24
Skąd: ldz
Płeć:

Postautor: kattia » 28 lis 2005, 19:45

Mia ma racje, kazdy lekarz ma swoj sposob funkcjonowania. Jako ze doskonale wiemy, ze badania nie wykonuje sie co chwile, bo niestety nasze panstwo nie ma na to pieniedzy, to lekarz wybiera moment, ktory bedzie najbardziej stosowny. Skoro nie widzi potrzeby zrobienia badania przy pierwszyej wizycie, to chyba dobrze, ze nie wyda ich bez sesnu, tylko beda na zas, gdyby cos sie dzialo.
KC Skarbie!
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 28 lis 2005, 20:36

Nie chcie sie z Wami spierac. Mzoe sie myle, jednak podchodze do tego bardzo logicznie. Bo coz moze o piersiach kobiety powiedziec lekarz badajacy je raz do roku, a co moze powiedziec kobieta badajaca je co miesiac? Zreszta nawet gdyby je badal co miesiac to i tak kobieta lepiej wybada czy nie ma czegos co nie bylo, a jest. Ze tak powiem, tu liczy sie profilaktyka.

Nie chce takze podwazac umiejetnosci Waszych ginekologow, jednak dziwne dla mnie jest uzaleznianie badan od ustabilizowanych tabletek. Zwlaszcza cytologii, juz nie wspomne o badaniu poziomu hormonow :)

Moge sie spytac, czy Wy chodzicie prywatnie czy z NFZ?

Ps: Odnosze wrazenie, ze trzymacie sie tak bardzo zdania lekarza, bo jest dla Was wygodne gdyz same nie musicie sie martwic o badanie siebie.
Awatar użytkownika
kattia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 117
Rejestracja: 15 sie 2005, 13:24
Skąd: ldz
Płeć:

Postautor: kattia » 29 lis 2005, 09:28

Chodze z NFZ, ale bylam u dwoch lekarzy i oboje stwierdzili to samo. Mieli identyczne zdanie. A co do tego ze nie musze dbac o swoje zdrowie- to jest wrecz przeciwnie- dbam o nie wyjatkowo. Zmiany, ktore zauwazam i ktore mnie niepokoja zglaszam lekarzowi, ale w kwestiach w ktorych sie nie znam to nie sprzeczam sie z fachowcem, bo pomijajac skonczony przez niego kierunek to ma do tego jeszcze jakies doswaidczenie, nie jestem jego pierwsza pacjentka i chyba wie co robi.
KC Skarbie!
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 lis 2005, 11:06

NFZ wiele wyjasnia :) Ale tak w ogóle, to chyba utracilismy temat o ktory na poczatku poszlo. Wysunalem teze, oparta na opinii ginekologa, ze warto, by kobieta sama badala swoje piersi poniewaz jest to skuteczniejsze od badania ginekologa. Wy zas sie z tym nie zgodzilyscie twierdzac iz cotrzymiesieczne badanie przez ginka zalatwia sprawe.

Wlasnie to nazwalem lekcewazacym stosunkiem do wlasnego zdrowia. Zwalanie odpowiedzialnosci na ginka ktory za duzo nie wykryje, a ktory chce tylko kase z NFZtu dostac.

Wróć do „Ginekolog, gabinet ginekologiczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości