Pierwsza wizyta...

Forum służące do wymiany opinii na temat ginekologów.
Zanim zaczniesz pisać lub czytać zapoznaj się z tematem "Instrukcje".

Moderator: modTeam

megane
Maniak
Maniak
Posty: 762
Rejestracja: 22 maja 2006, 13:13
Skąd: z południa
Płeć:

Postautor: megane » 20 gru 2006, 12:41

Bo normalny lekarz powinien przjerzeć wyniki, i jeśli coś jest nie w porządku dać znać pacjentce. Też sobie nie wyobrazam, żebym musiała w guglach szukać, czy mam dobre wyniki czy nie.
Awatar użytkownika
KAROLA
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 199
Rejestracja: 26 lis 2005, 18:47
Skąd: . . .
Płeć:

Postautor: KAROLA » 20 gru 2006, 17:37

bylam ostatnio. nic strasznego chociaz byl stresorek. kobieta w porzadku, nie podobalo jej sie to ze uzywam tamponow :o no i od razu zapisala mnie na cytologie, w piatek ide z wynikami (mam jakis torbiel ;P) bo kazala przyjsc i pokazac co i jak. za to radiolog byla opryskliwa i myslalam ze mnie tak zadzga na tym lozku <glaszcze>

takze nie bac sie dziewczyny ;)
Tongue is dumb from all the drugs
Thank God! I Can't react!
Awatar użytkownika
Ona19
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:02
Skąd: Nibylandia
Płeć:

Postautor: Ona19 » 27 maja 2007, 22:22

Witam
Ja sie wlasnie tego 1 razu u lekrza boje ;/ wiem jedno,ze chce iść na pierwszy raz do KOBIETY...Tylko tak sie zastanawiam jaki lekarz jest dobry,chodzi mi o prywatnych w Lublinie...Jedna osoba,napisala jakieś gabinety dobre w Lublinie,ale to są sami FACECI :D a ja chce KOBIETE. Może ktoś z Was pomoze mi w wyborze... Dodam jeszcze,że na 1 wizycie chce poprosić o tabletki antykoncepcyjne...Odp co Wy na to

pozdrawiam <browar>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 27 maja 2007, 22:29

Ona19 pisze:Odp co Wy na to
Zanim przepisze to jeszcze badaniamusi zrobic,zbadac, wywiad itd. To nie jest kwestia 1 wizyty.
Ona19 pisze:Tylko tak sie zastanawiam jaki lekarz jest dobry,chodzi mi o prywatnych w Lublinie...Jedna osoba,napisala jakieś gabinety dobre w Lublinie,ale to są sami FACECI
Bo faceci sa lepsi po prostu. Stad jak pytasz odobrego to czesciej odesla Cie do faceta.
Awatar użytkownika
Ona19
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:02
Skąd: Nibylandia
Płeć:

Postautor: Ona19 » 28 maja 2007, 08:25

moon rozumiem,ale nie ma bata,żebym na początku poszla do faceta,po prostu sie nie przemoge... Co do tych tabletek no to mowisz ze to nie skonczy się na 1 wizycie..hmm, szkoda :D bo jakoś tak nie uśmiecha mi sie czesto tam bywać <wsciekly>

pozdrawiam i dzięki za odp.
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 28 maja 2007, 16:32

Ona19 pisze:moon rozumiem,ale nie ma bata,żebym na początku poszla do faceta,po prostu sie nie przemoge... Co do tych tabletek no to mowisz ze to nie skonczy się na 1 wizycie..hmm, szkoda :D bo jakoś tak nie uśmiecha mi sie czesto tam bywać <wsciekly>

pozdrawiam i dzięki za odp.

A dlaczego się nie przemożesz? Przecież faceci są lepsi od kobiet, a robią wszystko to samo co kobiety - tylko że lepiej, jakoś delikatniej :)
Awatar użytkownika
Ona19
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:02
Skąd: Nibylandia
Płeć:

Postautor: Ona19 » 28 maja 2007, 18:01

Marissa wiesz,masz racje :) moj chlopak mi mowi ze przecież ten lekarz to te wszytskie "pupy" widzi tysiac razy dziennie i za ja tylko kolejan pacjetka itd... no ale mimo wszystko chce do KOBIETY :D :D Juz nic na to nie poradze :D I tak już jest dobrze,że w ogole chce isc do tego ginekologa:D to sluchaj naprawde sukces :P..Ale co do wyboru K czy M to wybioeram n 100% K !! Przynajmniej na ten 1 raz <diabel>
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 29 maja 2007, 00:05

moon pisze:Zanim przepisze to jeszcze badaniamusi zrobic,zbadac, wywiad itd. To nie jest kwestia 1 wizyty.
Mysle ze odpowiednim slowem byloby tutaj: powinien. Bo wcale nie musi ;)
Awatar użytkownika
Ona19
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:02
Skąd: Nibylandia
Płeć:

Postautor: Ona19 » 29 maja 2007, 16:10

Maverick nie musi ?? Chcesz mi powiedzieć,ze moze sie nie zgodzic,na przepisanie mi tabletek ?? <wsciekly> A niby dlaczego ?? <boje_sie>
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 29 maja 2007, 16:44

Ona19 pisze:Maverick nie musi ?? Chcesz mi powiedzieć,ze moze sie nie zgodzic,na przepisanie mi tabletek ?? <wsciekly> A niby dlaczego ?? <boje_sie>

Czytaj ze zrozumieniem. Maverik chciał napisać że nie musi BADAĆ albo zlecać jakiś tam badań krwi.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 29 maja 2007, 16:52

Maverik chciał napisać że nie musi BADAĆ albo zlecać jakiś tam badań krwi.

to raz, do takiego to ja bym odradzała
a dwa to
Ona19 pisze:ze moze sie nie zgodzic,na przepisanie mi tabletek

tak moze Ci nie przepisac
Ona19 pisze:A niby dlaczego ?? <boje_sie>

bo moze z badan lub z wywiadu z toba wyjsc, ze z przyczyn zdrowotnych nie mozesz
Awatar użytkownika
Ona19
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 25 maja 2007, 22:02
Skąd: Nibylandia
Płeć:

Postautor: Ona19 » 31 maja 2007, 08:16

No może nie bedzie tak źle i mi je przepisze <banan>
tylko_ja
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 01 lis 2008, 15:38
Skąd: nibylandia
Płeć:

Postautor: tylko_ja » 05 lis 2008, 11:54

Wczoraj wlasnie bylam na mojej pierwszej wizycie. Przedtem bardzo dlugo sie przygotowywalam, czytalam rozne fora internetowe... wiedzialam po rostu, ze bede czula sie pewniej, wiedzac, co mnie czeka. Jasne, ze troche sie wstydzilam i stresowalam... ale lekarz był bardzo mily, pokazal mi co i jak, pokazal mi ten wziernik i stwierdzil "ale w Pani przypadku nie bede go uzywal" :) jestem dziewica. badal mnie bardzo delikatnie i tylko jednym palcem. Na koniec stwierdzil, ze poniewaz nie mogl mnie zbadac dokladnie z wiadomych wzgledow, kazal mi przyjsc na usg. I tyle.. naprawde, idzcie dziewczyny, bo warto przelamac swoj strach i wstyd za cene zdrowia i pewnosci.

I dziekuje wszystkim na tym forum za wypowiedzi na ten temat...naprawde mi pomogliscie!
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 05 lis 2008, 21:48

Nie wiem czy tak z tym zdrowiem i pewnoscia mozesz wypisywac... Skoro nie uzyl wziernika to znaczy ze nie pobral probki na cytologie. A w zasadzie tylko cytologia jest wazna podczas calej wizyty, bo palcem to moze zbadac czy masz jajniki i tego typu rzeczy na swoim miejscu i nic wiecej.
tylko_ja
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 13
Rejestracja: 01 lis 2008, 15:38
Skąd: nibylandia
Płeć:

Postautor: tylko_ja » 05 lis 2008, 21:56

no tak, ale wydaje mi sie, ze skoro poszlam ten pierwszy raz, to kazdy kolejny bedzie juz tylko latwiejszy... a jesli chodzi o cytologie, kazal przyjsc po rozpoczeciu wspolzycia.. czyli wkrotce.. mysle, ze zachowal sie ok.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 05 lis 2008, 21:59

Nic innego nie mogl zrobic. I masz racje - kolejny raz bedzie latwiejszy. Po prostu zakwestionowalem Twoj entuzjazm dotyczacy zdrowia w odniesieniu do braku badan ktore sa podstawa wizyty u ginekologa.
Awatar użytkownika
kitty
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 73
Rejestracja: 27 lip 2008, 23:52
Skąd: MadnessLand
Płeć:

Postautor: kitty » 16 sie 2009, 23:28

Współżyję z moim facetem od jakiegoś roku, jednak nie biorę tabletek. I chyba nadal nie chcę na razie. Czy w takim razie wizyta u ginekologa tak czy siak jest potrzebna? Bo większość dziewczyn pierwszy raz idzie właśnie po tabletki. A ja chciałabym po prostu iść się zbadać i mieć ten "pierwszy raz" za sobą.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 sie 2009, 00:49

Jest potrzebna. Nawet osoby nie biorące tabletek powinny regularnie robić badania i nie zaniedbywać takich spraw.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 17 sie 2009, 22:22

Jak nie pojdziesz to swiat sie nie zawali. Tu po prostu hodzi o to zeby sie badac bo lepiej wszystko leczyc w poczatkowej fazie choroby niz w poznej jak juz Cie przywioza w "R" do szpitala.
Awatar użytkownika
kitty
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 73
Rejestracja: 27 lip 2008, 23:52
Skąd: MadnessLand
Płeć:

Postautor: kitty » 17 sie 2009, 23:13

To pędzę, zanim dostanę zawału macicy... ^^
Koteccek

Postautor: Koteccek » 22 lis 2009, 14:21

Ja do ginekologa pierwszy raz poszłam mając 20 lat. Trochę się bałam, ale nie było aż tak źle, a wręcz było zabawnie [:D]. Wtedy byłam jeszcze dziewicą, ale niestety od dawna miałam problemy ze sprawami kobiecymi, więc poszłam się przebadać. Oczywiście lekarz miał problemy z przebadaniem mnie, ponieważ dziewice badane są inaczej <aniolek>. Na pierwszej wizycie tylko badanie USG, na drugiej już...samolot [:D]- to, czego bałam się najbardziej. Po wszystkim usłyszałm od lekarza, gdy już wypisywał mi receptę- "Taka młoda dziewczyna, czysta, zadbana...już czas, aby jakiś chłopak tam porządnie wypiescił"- po tych jego słowach myślałam, że padnę ze śmiechu <hahaha> , choć na początku byłam zszokowana :?. Ale cóż, po roku chyba wzięłam sobie jego słowa za bardzo do serca i już było po moim...dziewictwie <zakochany> <diabel>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 22 lis 2009, 20:58

Koteccek pisze:Oczywiście lekarz miał problemy z przebadaniem mnie, ponieważ dziewice badane są inaczej
Oj nie zawsze. ;) Ja zawsze byłam badana normalnie.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 22 lis 2009, 22:09

Koteccek pisze:"Taka młoda dziewczyna, czysta, zadbana...już czas, aby jakiś chłopak tam porządnie wypiescił"
I tyle sa warte zapewnienia ze facet - ginekolog - nie patrzy na pacjentke jak na kobiete.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2009, 01:19 przez Maverick, łącznie zmieniany 2 razy.
Koteccek

Postautor: Koteccek » 22 lis 2009, 23:58

A wiesz, że nawet mi to do głowy nie przyszło <aniolek> . No rzeczywiście, skoro tak stwierdził to widocznie może coś mu tam drygnęło <hahaha>

[ Dodano: 2009-11-23, 00:05 ]
księżycówka pisze:
Koteccek pisze:Oczywiście lekarz miał problemy z przebadaniem mnie, ponieważ dziewice badane są inaczej
Oj nie zawsze. ;) Ja zawsze byłam badana normalnie.


Oj tam. Mi tak ten ginekolog powiedział, dlatego potem stwierdził to, co napisane wyżej <hahaha>, że wtedy niby łatwiej można pacjentkę przebadać [:D]
Ostatnio zmieniony 23 lis 2009, 00:02 przez Koteccek, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 23 lis 2009, 00:49

Koteccek, sądząc po cytatach Twojego ginekologa w tym i innym temacie - ja poważnie zastanowiłabym się nad zmianą lekarza.
Ostatnio zmieniony 23 lis 2009, 00:50 przez pani_minister, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 23 lis 2009, 10:44

Koteccek pisze:po tych jego słowach myślałam, że padnę ze śmiechu

Ja bym mu zwymiotowała na buty.
Fajnie, że jesteś taka wesoła dziewczynka z dystansem, ale weź się zastanów przed kim rozkładasz nogi na fotelu ginekologicznym <chory>

Cały czas mam nadzieję, że to jednak jakaś małolata robi sobie jaja, bo nie wierzę w aż taką głupotę.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Koteccek

Postautor: Koteccek » 23 lis 2009, 12:44

pani_minister pisze:Koteccek, sądząc po cytatach Twojego ginekologa w tym i innym temacie - ja poważnie zastanowiłabym się nad zmianą lekarza.


Już dawno go zmieniłam, właśnie po tej ostatniej wizycie [:D]

[ Dodano: 2009-11-23, 13:06 ]
lollirot pisze:
Koteccek pisze:po tych jego słowach myślałam, że padnę ze śmiechu

Ja bym mu zwymiotowała na buty.
Fajnie, że jesteś taka wesoła dziewczynka z dystansem, ale weź się zastanów przed kim rozkładasz nogi na fotelu ginekologicznym <chory>

Koteccek pisze:
lillirot pisze:Cały czas mam nadzieję, że to jednak jakaś małolata robi sobie jaja, bo nie wierzę w aż taką głupotę.


Że co, proszę :? ??? Z tego co widzę, to jestem starsza o rok od Koleżanki. Tutaj poruszane są różne tematy to dlaczego miałabym kłamać?! Inni "ciekawsze" rzeczy piszą i jakoś forumowicze nie podejrzewają ich o jakieś tam kłamstwa. Ja piszę o tym co mi się naprawdę przydarzyło, w końcu to jedno z niewielu forum, w którym anonimowo można poruszać różne tematy, nawet te najbardziej intymne. Więc jeszcze raz proszę aby takich rzeczy, że robię sobie żarty itp na mój temat nie pisać, bo jedna osoba przeczyta, druga i wyjdę niesprawiedliwie na jakąś oszustkę. <angry>
Ostatnio zmieniony 23 lis 2009, 13:09 przez Koteccek, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 11 kwie 2010, 08:44

a ja mam takie dość zabawne pytanie natury prawnej, formalnej...jak to wygląda z wizytą dziewczyny poniżej 18 roku życia? z mamusią za rączkę musi przyjść, bo słyszałem taką wersję, czy nie i to obojętne ile lat ma pacjentka?

<aniolek>
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 11 kwie 2010, 09:49

Ja tylko pierwszy raz byłam z mamusią. Potem nikt ode mnie rodzica nie wymagał. Nie słyszałam tez by ktoś od moich koleżanek wymagał
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 11 kwie 2010, 12:31

czyli nie ma jakiegoś wymogu, że dziewczyny poniżej 18 roku życia, musi być z opiekunem/rodzicem...
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...

Wróć do „Ginekolog, gabinet ginekologiczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości