powinnam sie bać ginekologa?

Forum służące do wymiany opinii na temat ginekologów.
Zanim zaczniesz pisać lub czytać zapoznaj się z tematem "Instrukcje".

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 09 paź 2012, 21:16

Andrew pisze:Ministrowa to mi w tym co pisze przypomina zone i tesciowa ,

Ministrowa ma w szafce plaster i solpadeinę. Między innymi dlatego, że jak trzeba było się leczyć, to wiadomo było o tym wcześnie, leczenie trwało krótko, a teraz jedyne, czego mi potrzeba raz na czas to plastry właśnie.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 10 paź 2012, 20:15

Endriu, Ty na pewno nie chcesz źle i piszesz prawdę o lekarzach. Mam podobnie, bo przecież moja 10-letnia Zuzka od 3 roku życia jest pod opieką homeopaty i od tylu już lat nie tknęła antybiotyku, a przeziębienie właściwie zwalcza sama, w ciągu 3 dni.
Takżeten...
Jest "ale": jak Zuza będzie dojrzała, to homeopata nie zbada jej narządów rodnych i niestety będzie musiała iść do ginekologa. Są lekarze bez których można się obejść przez całe życie, ale do niektórych czasami trzeba zajrzeć.

Gdyby moja Mama robiła mammografię tak jak ja teraz raz w roku, to na pewno jeszcze by żyła, to tak na marginesie...
Ostatnio zmieniony 10 paź 2012, 20:16 przez Mona, łącznie zmieniany 1 raz.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 11 paź 2012, 00:18

Z lekarzem i tym co zapisuje to mam tak, ze on zapisuje, a ja wybieram w aptece co uwazam za sluszne zeby brac. Generalnie nie przepadam za srodkami laczonymi i reklamowanymi w tv. Milion srodkow na przeziebienie i grype, a wszystkie na paracetamolu co 4zl za 10 tabletek kosztuje.

[ Dodano: 2012-10-11, 00:20 ]
Mona pisze:moja 10-letnia Zuzka od 3 roku życia jest pod opieką homeopaty
To ci magicy od "pamieci wody"??? Ciekawe co mowia na temat uzdatniania wody. Czy picie oczyszczonych siuskow to jak robienie laski? W sumie ludzie wierzacy w te brednie wydaja kupe kasy na tabletki z maki z woda zamiast kupic jedna, wrzucic do wanny wody i miec zapas na cale zycie dla calego miasta. I to lepszego "lekarstwa" bo bardziej rozcienczonego.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 11 paź 2012, 12:46

Maverick pisze:Milion srodkow na przeziebienie i grype, a wszystkie na paracetamolu co 4zl za 10 tabletek kosztuje.

Dlatego ja wolę domowe środki :)
Maverick pisze:To ci magicy od "pamieci wody"???

Magk, czy czarodziej, co to za różnica, skoro moje dziecko czuje się świetnie, a kiedyś niekoniecznie ( 2 razy zapalenie płuc odalergiczne ).
Maverick pisze:Czy picie oczyszczonych siuskow to jak robienie laski?

Moge podać CI nr telefonu do niego, to zapytasz u źródła :)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 11 paź 2012, 13:43

Mona pisze:Gdyby moja Mama robiła mammografię tak jak ja teraz raz w roku, to na pewno jeszcze by żyła, to tak na marginesie...

tylko Twoje pobożne życzenie .
Moja mama akurat robiła tak jak trzeba dzis jest jak i mase kobiet podobnych do niej po amputacji piersi , wezłów ... jest też po jakiejs brachemotomi czy jak zwał :) ale - wiele bardzo kobiet mimo bardzo wczesnej diagnozy i zadziałania ma przeżuty - wiec dlatego pisze to co pisze .

[ Dodano: 2012-10-11, 13:45 ]
Mav - nie lekceważ HOMEOPATII
Ostatnio zmieniony 11 paź 2012, 13:45 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 11 paź 2012, 18:20

Andrew pisze:Mav - nie lekceważ HOMEOPATII
Ona nie dziala, bo nie ma prawa dzialac. Pisanie o tym, ze woda ma pamiec to jeszcze wieksze brednie jak mowienie audiofilow ze slysza jak pieknie graja kable sieciowe za 1000zl oraz ze kabel musi sie wygrzac.
Mona pisze:skoro moje dziecko czuje się świetnie, a kiedyś niekoniecznie ( 2 razy zapalenie płuc odalergiczne ).
Wyrosla z alergii, albo zniknely czynniki ja powodujace. To jak chwalenie sie ludzi ze schudli dzieki aerobicznej szostce weidera, podczas gdy jednoczesnie byli na diecie redukcyjnej.

Co do mammografii to z pewnoscia promieniowanie rentgenowskie nie pozostaje obojetne dla organizmu.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 11 paź 2012, 19:27

Maverick pisze:Wyrosla z alergii, albo zniknely czynniki ja powodujace.

Mav, jak zdecydowałam się na pierwszą wizytę u niego, to trafiłyśmy tam z lekami wziewnymi ( i do gardła i do nosa + inhalacje ) i Zuza już była, oczywiście, pacjentką poradni pulmunologicznej. "Wziewy" zostały odstawione na tejże wizycie i Zuzą już nigdy nie zażyła ich. Przez te 7 lat przzeziębiała się z kaszlami i katarami, ale miała tez zapalenie ucha z wysiękiem - wyleczone w ciągu 2 dni bez antybiotyku.
Homeopatię stosuje się także u niemowląt, czy zwierząt i działa.

Jak chcesz więc udowodnić, że nie działa?
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 11 paź 2012, 21:12

Maverick pisze: jak mowienie audiofilow ze slysza jak pieknie graja kable sieciowe za 1000zl oraz ze kabel musi sie wygrzac.

i tutaj poległes Mav <diabel> <hahaha> rozłozyłes sie na łopatki , bo to, ze ty jestes głuchy i nie słyszysz tego co w muzyce istotne nie znaczy , ze kazdy .
są ludzie co słysza wyobraz sobie. Takim jest - najblizej mi szukac - mój brat , 13 lat szkoły muzycznej , skonczona dyrygentura , fortepian i kontrabas .
Ujmę to tak - potrafisz nazwac dzwiek ktory usłyszysz jak go wystukam na klawiszu fortepianu , strunie gitary , jak zadmę w flet ? potrafisz ? nie sądze , z tej samej przyczyny nie wypowiadaj sie , ze ktoś stosuje kable jakie stosuje , a kosztują one tyle ile kosztują , i nie dziw sie , ze ktos za samą igłe do gramofonu wyda 35000 zł bo gdyby nie słyszał roznicy , to by nie płacił !! <piwko> a producent by nie produkował .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 11 paź 2012, 21:20

Niestety, ale sam polegles, bo fizyki nie oszukasz. Rozroznianie dzwiekow nie ma nic do rzeczy...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 11 paź 2012, 21:45

jasne <diabel> a dyrygent to tak sobie macha pałeczką i nie słyszy kto mu w orkiestrze spóźnia , fałszuje , albo nie stroi [:D] nie słyszu cwierc nut , pół nut itd.
Prawda natomiast jest , ze poza pewne granice sie nie wyjdzie i tylko tu masz racje w kwesti wspomnianej fizyki... lecz trzeba sie najpierw zblizyc do owej [:D] cóż jak pzrecietny ktos jest po prostu głuchy , dlatego nie kazdy spiewac moze .
Ostatnio zmieniony 11 paź 2012, 21:50 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 11 paź 2012, 21:46

Mój syn 5-ty rok fortepianu i też mogłabym wypowiedzieć się, ale Endriu już to zrobił.

Mav, Ty tak zawsze, jak dziecko, aby Twoje było na wierzchu? :)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 12 paź 2012, 09:45

Ja, stary byk, 5-ty rok poważnego montażu, od słuchania samych odsłuchów rozróżniam relacje na żywo z sejmu tvn24 od tvp info. Inaczej szumią.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 12 paź 2012, 09:53

Bez kształcenia słuchu człek jet głuchy [:D] to tak w skrócie .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 12 paź 2012, 10:17

Andrew ale ja nie mowie o polnutach itd. Wplyw kabla sieciowego na dzwiek jest taki jak wplyw tlustych odciskow palcow na saksofonie. Zaden. Zrozum to, ze jezeli od elektrowni do domu prad leci w zwyklych kablach, to jak sie nagle ostatnie pol metra polaczy kablem wykonanym w kosmicznej technologii (a raczej tylko kosmicznej cenie) to niczego to nie zmieni. Podobne bzdury sa oczywiscie przy interkonektach i kablach glosnikowych. Niektorzy podobno nawet widza roznice pomiedzy kablem HDMI za 100 czy 200zl a tym za 20zl. To juz kolejny etap absurdu. Wiekszy wplyw na dzwiek ma to czy jestes wyspany czy zmeczony. Dla takich maniakow co to wygrzewaja kable wymyslilem nawet specjalna zarowke ktora by nie emitowala promieniowania zaklocajacego rozchodzenie sie fal dzwiekowych. Czyli zwykla zarowka za 15zl sprzedawana po 150 - 500zl. Jestem pewny ze znajda sie tacy co "uslysza" roznice.
Nie mowie ze to nie ma w ogole znaczenia. Tanie cienkie i z kiepskim ekranem kabelki 2zl za metr moga sporo popsuc, ale jak kabel kosztuje juz powiedzmy 20zl za metr to jest wykonany wystarczajaco solidnie i nie trzeba placic 5tys zl za metr. I dziwne ze zaden z tych slyszacych kable audiofili nie zdecyduje sie na wykonanie slepego testu.
Mona pisze:Mav, Ty tak zawsze, jak dziecko, aby Twoje było na wierzchu?
Ja po prostu mam racje. Z tym ze ja pisze o kablach, a Andrew o orkiestrze. To jednak co innego. Ciekawe czy owy dyrygent rozrozni wilgotnosc powietrza i temperature na podstawie dzwieku, bo to (w odroznieniu od kabli) MA wplyw na dzwiek.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2012, 10:18 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 12 paź 2012, 16:38

Tak jak pisałem dobre kable roznica kolosalna , ale gdzies sie konczy owa ich dobroć ! i dalej jest to juz tylko zmanierowanie . to jest racja . Ja nie wiem gdzie jest ta granica - słysze jedynie lepszy dziwek po wymianie kabli z dobrych na bardzo dobre w przystepnej dla mnie cenie , i nie wiem i mój Brat potwierdza, czy bede słyszał i ktokolwiek , jak zapłace za metr kabla tyle ile wspomniałeś - lepiej , wiecej [:D] Bo w mysl - skoro nie widzi sie roznicy to po co przepłacać [:D]
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 12 paź 2012, 22:27

Maverick pisze:Ja po prostu mam racje.

Na pewno nie masz racji, jeśli chodzi o homeopatię i a propos: nie odpowiedziałeś mi na pytanie :)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 12 paź 2012, 23:30

Odpowiedzialem. Nie zawsze musi byc moje na wierzchu, ale ja po prostu na ogol mam racje.
Z homeopatia tez mam racje, ona nie dziala. Chyba ze sa jakies naukowe badania z grupami kontrolnymi, ktore pokazuja cos innego? Czy swoje przekonanie opierasz na wlasnej wierze w to ze to dziala? Swego czasu ludzie wierzyli w energetyzowanie butelki wody za pomoca telewizora i Zbyszka N...
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 12 paź 2012, 23:41

Maverick pisze:Czy swoje przekonanie opierasz na wlasnej wierze w to ze to dziala?

Swoje przekonanie opieram na doświadczeniu ze zdrowiem mojego dziecka i doświadczeniu znajomych. Mi to wystarczy.
Maverick pisze:Swego czasu ludzie wierzyli w energetyzowanie butelki wody za pomoca telewizora i Zbyszka N...

Ale ja nie jestem nienormalna.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 paź 2012, 00:33

To o czym piszesz dowodzi conajwyzej tego, ze homeopatia nie szkodzi. Zeby mowic ze cos pomaga potrzeba czegos wiecej. Co do nienormalnosci, to dla mnie nie ma znaczenia czy wierzy sie w energetyzowanie wody za pomoca telewizora czy tez w to ze jak w jednym litrze wody jest jedna czasteczka jakiegos zwiazku, a pozniej sie z tego litra odleje pol w ktorym tej czasteczki nie ma i mowi sie ze ze ta woda leczy/pomaga bo ma "pamiec".
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 13 paź 2012, 09:21

Andrew - o ile rozumiem, że są audiofile słyszący różnice w kablach audio, to zgadzam się z Mavem, nie ma opcji, żeby kabel sieciowy (czyli wtyczka do prądu) robił różnicę.

Tak samo nie wierzę w homeopatie i w sumie jestem ździwiona, że na tym forum są ludzie jej broniący. Jakoś łatwiej rozumiem wiarę w boga, bo to kulturowa i w 100% oparte na wiarze. A homeopatia stara się stworzyć pozory nauki, przy czym nie ma żadnego oparcia w badaniach nad skutecznością. Czyli w sumie też opiera się na wierze.

Miałam sąsiadkę co leczyła zawsze córkę ziółkami. Miała ziółka na wszystko. I super skuteczne. Jak młoda raz dostała takiej gorączki, że może by i się wyłożyła, to moja mama musiała po pogotowie dzwonić, bo ta do końca ze swoimi ziółkami.

Dlatego uważam, że to wręcz niebezpieczne. Sama nie chodzę często do lekarza, nie lubię zażywać leków. Póki naprawdę nie muszę. Ale jak już muszę, to idę do lekarza i biorę leki z apteki, a nie ziółka albo rozcieńczoną wodę.

Ahhh, czytałam też kiedyś, że picie własnych siuśków pomaga na choroby. Ludzie zarzekają się na wszystkie świętości. Czytałąm o babciach, które dawały siuśki wnuczkom, w tajemnicy przed rodzicami i dzieci doznały cudownych ozdrowień.

To kto bedzie pił siuśki? Skuteczność udowodniona :)
Ostatnio zmieniony 13 paź 2012, 09:26 przez Alamakota, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 13 paź 2012, 10:07

JA AUDIOFILEM NIE JESTEM , a roznice w wspomnianej wtyczce i kablach słyszę , dlatego własnie wymieniłem wszelkie okablowanie w głosnikach samych (zwrotnice - tu zastosowałem specjalne też kondziole ) jak i kable od sprzetu do głosnika też dałem inne , roznica jest i to wyraznie słyszalna !
A w kwesti kabla do pradu i wtyczki - to kochanie zastosuj np. do zelazka nieodpowiedni kabel , zobaczysz sama roznice [:D] tylko mi nie pisać , ze to co innego , bo to jest co innego , ale to ze ktos nie słyszy roznicy do pewnego momentu nie jest moją np. winą . Porzadne okablowanie jak i sam głosnik i sprzet odtwarzajacy potrafi sprawic ze słyszy sie o wiele wiecej instrumentów jakie graja w danym utworze , ale jak ktos słucha hula bula , albo disko polo , czy też samego popu , to naprawde nie potrzebuje nic wiecej niz tranzystorowego radia <diabel>
homeopatie zgłebiam od przeszło roku , dosc intensywnie . Mógł bym tutaj pisac nie tylko o niej , ale o "rzeczach" ktore jedni wysmiewają , a ja mam przekonanie, ze pomogły i ci sami co np. sie leczą to lecza sie do dzis , a ja dajacy wiare choc by homeopati jak i suplementom jestem zdorwy jaki ryba w czasie w jakim inni moga tylko pomarzć , ale jak sa uparci i wierza tylko w lekarstwa - to niech wierzą dalej .

Dlaczego ludzie też kupuja drogi sprzet audio , a nie ten za grosze , albo CHinski ?
Dlaczego głosniki dobre marki ? bo słychac róznicę , a roznica jest tak duza , ze słyszalna przez wiekszosc jak nie wszystkich .
Kiedy ja kupował dawno temu sprzet w Zabrzu był sklep gdzie przygotowano mi zestawy do odsłuchu przed zakupem , wybrałem sobie 3 rodzaje głosników i podłączono mi jej pod sprzet , słuchałem kazdego zestawu po kolei i na przemiennie , i na tej podstawie wybrałem głosniki w moim zasiegu cenowym . okablowanie też zmieniano mi , tez wybrałem na wtedy te ktore mi pasowało , i jak brat tak ja słyszałem roznicę .
Ostatnio zmieniony 13 paź 2012, 10:19 przez Andrew, łącznie zmieniany 2 razy.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 paź 2012, 10:51

Andrew pisze:homeopatie zgłebiam od przeszło roku , dosc intensywnie . Mógł bym tutaj pisac nie tylko o niej , ale o "rzeczach" ktore jedni wysmiewają , a ja mam przekonanie, ze pomogły i ci sami co np. sie leczą to lecza sie do dzis , a ja dajacy wiare choc by homeopati jak i suplementom jestem zdorwy jaki ryba w czasie w jakim inni moga tylko pomarzć , ale jak sa uparci i wierza tylko w lekarstwa - to niech wierzą dalej .
Odroznijmy suplementy od homeopatii. Bo skutecznosc niektorych suplementow czy chocby roslin jest potwierdzona, a homeopatii nie.
Andrew pisze:Dlaczego ludzie też kupuja drogi sprzet audio , a nie ten za grosze , albo CHinski ?
Sam mam dosc drogi sprzet audio (choc nie trzeba sie specjalnie wysilac by znalezc kilkakrotnie drozszy) bo slysze roznice miedzy nim a innymi. Ale jak na portalach audio czytam recenzje kabli i ich soczyste opisy jak to te kable fenomenalnie zmieniaja dzwiek, a pozniej ci sami ludzie unikaja jak ognia porownania w slepym tescie, albo przy nieudanej probie wmawiaja ze kabel byl "nie wygrzany"... Moje kable od wzmacniacza do glosnikow kosztowaly ok 35zl/m a interkonekt kolo 150. Odsluchiwalem inny interkonekt za 450 i nie slyszalem roznicy. Moze bym ja uslyszal, gdybym sluchal piosenki ktora znam i pamietam kazda polnute. A to przeciez nic, bo sa tez interkonekty za 5000zl. A w srodku ta sama miedz...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 13 paź 2012, 11:24

jak skutecznosc roslin potwierdzona ? a homeopatii nie ? :?
tosz homeopatycznie mozna leczyc wieloma roslinami .
Mav nie badz uparty , jasnowidzenie tez nie ma naukowych dowodów na istnienie i działanie , jednak Jackowski ma ponad 900 udokumentowanych trafien ! to nie moze byc przypadek . [:D]
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 paź 2012, 12:03

Andrew, co prawda czosnek wykazuje wlasciwosci bakteriobojcze nawet w rozcienczeniu 1 do 10000 jednak homeopaci maja wieksze ambicje w rozcienczaniu i z pewnoscia sprawia, ze przestanie dzialac.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 13 paź 2012, 14:07

Ja tylko powtórzę: moja córka od 7 lat ( nie o d 7m-cy! ) przyjmuje tylko leki homeopatyczne, które homeopata dopasowuje nie tylko do choroby, ale i do jej charakteru.

Nie mam zamiaru nic udowadniać Wam, bo to tak, jakby chciała udowodnić to, że gdy pada deszcz, to na pewno jest deszcz, a nie śnieg :/

Efekty są widoczne i namacalne, a niektórzy tutaj piszą o ziółkach, czy siuśkach, co nie ma nic wspólnego z homeopatią i powtórzę jeszcze raz: nie jestem nienormalna! Jeśli macie tylko taką wiedzę, to współczuję, ale jeśli chcecie rozmawiać o tym, co trzeba byłoby zainteresować się tematem, bo póki co, mądrze to nie wygląda.

Nie można rozmawiać z kimś np. o budowie samochodu, kto nigdy nie miał nawet z nim kontaktu...
Ostatnio zmieniony 13 paź 2012, 14:09 przez Mona, łącznie zmieniany 1 raz.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 13 paź 2012, 14:15

Ty po prostu nie przyjmujesz do wiadomosci, ze bez tej wody z talkiem ona tez moglaby byc zdrowa przez te siedem lat czyli, ze one nic nie zmieniaja.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 14 paź 2012, 10:58

Mav piszesz po prostu bzdury . uparłes sie na jakas wodę , masz pobieżna wiedzę na temat homeopatii i tyle ./ <diabel> zasada homeopatii
"PODOBNE LECZY PODOBNE " gdzie tu jakies nielogiczne działanie ?
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 14 paź 2012, 19:21

To, ze organizm zwalczajac latwo ginace bakterie A nabywa odpornosc takze na grozne bakterie B jest logiczne i wystepuje naturalnie. Mozliwe ze ten niemiec w XVIII wieku jak tworzyl homeopatie (brawa dla stosujacych XVIII wieczna "medycyne") myslal ze jak objawy sa podobne to organizm na to sie uodporni. Niestety:
1. Podobne objawy moga byc powodowane przez cos zupelnie nnego
2. Substancje sie tak mocno i dalece rozciencza, ze nawet gdyby dzialala jej juz w tych srodkach nie ma, a ludziom sprzedaje sie sama wode.
Wikipedia pisze:W zależności od stężenia preparaty homeopatyczne mogą nie zawierać ani jednej cząsteczki substancji aktywnej[24], a efekty lecznicze takich środków (poza efektem placebo) byłyby sprzeczne z podstawowymi prawami fizyki[6][25]. Współcześni homeopaci wierzą w pamięć wody, co ma powodować trwałe zmiany roztworu, w którym była rozpuszczana dana substancja. Nie ma jednak zweryfikowanych obserwacji ani praw natury potwierdzających to zjawisko[25][26]. Powyższe fakty oraz stosowanie w homeopatii leków, które nie zawierają aktywnych składników farmakologicznych, są powodem tego, że homeopatię uznaje się też za pseudonaukę lub szarlatanerię[27][28][29][30][31], a nawet określa mianem „okrutnego oszustwa”[32]

Tak sobie pomyslalem, skoro placicie homeopatom za wizyty i za te ich lekarstwa, to moze kupilibyscie ode mnie kilka kawalkow drewna z krzyza Chrystusowego? Jak sie powiesi pod lusterkiem samochodu to chroni przed wypadkami. Mam tez piasek po ktorym stapal Mojzesz gdy otrzymywal tablice z przykazaniami od Boga. Wcieranie kilku ziarenek w bolace miejsce leczy bol, przyczyne, raka i poprawia samopoczucie.

[ Dodano: 2012-10-14, 19:24 ]
A dla wyjatkowych przyjaciol mam zabutelkowane powietrze z miejsca upadku meteorytu. Oczywiscie odpowiednio rozrzedzone.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2012, 19:22 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 14 paź 2012, 21:11

Maverick pisze:brawa dla stosujacych XVIII wieczna "medycyne

Dzięki, choć np. miód jest o wiele starszy. Z nim też masz problem?
Maverick pisze:Tak sobie pomyslalem, skoro placicie homeopatom za wizyty i za te ich lekarstwa,

Płacę o wiele mniej, aniżeli płaciłabym za powszechne leki i leczenie.
Maverick pisze:to moze kupilibyscie ode mnie kilka kawalkow drewna z krzyza Chrystusowego? Jak sie powiesi pod lusterkiem samochodu to chroni przed wypadkami. Mam tez piasek po ktorym stapal Mojzesz gdy otrzymywal tablice z przykazaniami od Boga. Wcieranie kilku ziarenek w bolace miejsce leczy bol, przyczyne, raka i poprawia samopoczucie.

Wszystko z Tobą ok, Mav?

Ciekawe, co jeszcze wymyślisz i jak jeszcze bardzo ośmieszysz się :)
Ostatnio zmieniony 14 paź 2012, 21:11 przez Mona, łącznie zmieniany 1 raz.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 14 paź 2012, 23:27

leki homeopatyczne jesli mozna je tak nazwac oscyluja cenowo w granicach od 8 do okolo 12 zł <hahaha> wiec gdzie masz problem ? a jak juz mowa o płaceniu to przypominam ze durnie placą po 1500 zł za szczpionkę przeciw HPV ktora zawiera szkodliwy adjuwant w postaci zwiazku aluminium jak i obce DNA - ktorego działanie w czasie jest nie zbadane <hahaha> tutaj sie martw a nie homeopatią . <piwko>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora

Wróć do „Ginekolog, gabinet ginekologiczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości