HPV?

Forum służące do wymiany opinii na temat ginekologów.
Zanim zaczniesz pisać lub czytać zapoznaj się z tematem "Instrukcje".

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
sereniti
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 15 mar 2007, 14:58
Skąd: pomorze
Płeć:

HPV?

Postautor: sereniti » 19 paź 2007, 10:09

Mam nadzieję, że w dobrym dziale. Byłam wczoraj u ginekolog, bo zauważyłam delikatne, małe(milimetr, dwa średnicy) zgrubienie między pochwą a odbytem. Nie piekło, nie bolało, najwyżej było delikatnie nieprzyjemne jak się dotknie. Ale że wolałam chuchać na zimne to poszłam i usłyszałam, że to wynik wirusa HPV, który może byc onkogenny, ale to raczej nie ta postać, tylko ta delikatniejsza która powoduje takie właśnie zmiany na zewnątrz. I teraz moje pierwsze pytanie: czy ona naprawdę na oko mogła to stwierdzić? Jak przyszłam do domu to poczytałam i wyszło z tego, ze wirusa wykrywa się przez cytologię, której mi przecież nie zrobiła. Oglądałam tez na zdjęciach owe kłykciny, będące wynikiem łagodniejszej wersji HPV, i to moje absolutnie tego nie przypomina. Już pomijam fakt, ze najpierw w dość bolesny sposób założyła mi lekarstwo, a dopiero potem powiedziała, co robi. Dla mnie ważne jest to o tyle, że powiedziałabym jej o tym wcześniej, że mdleję i nie musiałaby mnie cucić 15 minut ;/ Poza tym, sugerowała mi, że mój chłopak "jest niepewny". Ja wiem, że to sie przenosi drogą płciową, ale wyczytałam wyraźnie, że od takiej brodawki na rękach też się to może wziąć, o ile to w ogóle jest to.. Ja jestem mojego faceta o tyle pewna, że naprawdę "prędzej ja niż on".. Wiem, że nie widzicie co mam między nogami, ale czy to może być tylko wynik HPV i czy można go tak wykryć?

ps. lekarza zmieniam, ale musze najpierw dokończyc leczenie, choć juz przestaje być pewna, co leczę...
Could I borrow your oxygen? I want to breath what you're breathing ;*
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 19 paź 2007, 19:00

Jak się boisz że może masz wirusa, to idź na badanie krwi. Chyba niewiele to kosztuje, a będziesz miała 100% pewność.

A lekarza zmień jak najszybciej, bo może być tak, że tylko kasę będzie chciał od Ciebie doić.
Paula
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 262
Rejestracja: 25 lis 2005, 12:55
Skąd: Polska B
Płeć:

Postautor: Paula » 19 paź 2007, 21:51

Kochanie powiem tak szukaj dobrego ginekologa i to szybciutko. Ja niestety poszłam do pierwszego lepszego i niesty zrobił mi tylko krzywdę chociaż buliłam 170 zł za wizytę. Miałam szczęście i później trafiłam na fachowca.Jak się pośpeszysz to usunięcie tych kłykcin nie będzie bardo inwazyjne, bo ja musiałam mieć ze znieczuleniem podpajenczynówkowym. Jak sa małe to szybciutko łatwo je wypalić, natomiast jak się rozniosą to już jest tragedia. HPV to nie wynik tylko wirus, a jego onkogenność można stwierdzić tylko przez badanie laboratoryjne, bo na oko to wiesz co można...
Chłopaka nie bądź nigdy pewna, tak na przyszłość.
Aha u mnie własnie miną rok od zabiegu, wygoiło się wszystko, jest ok- na razie.
Awatar użytkownika
sereniti
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 15 mar 2007, 14:58
Skąd: pomorze
Płeć:

Postautor: sereniti » 19 paź 2007, 23:45

ja oglądałam kłykciny na zdjęciach i to co mi sie zrobiło absolutnie tego nie przypomina. u mnie to nawet nie wystaje, tylko czuć coś delikatnego, jak sie przejedzie palcem. dostałam do smarowania dwie maści, jedna z nich to clotrimazolum. plus dopochowo gynalgin, który ma taki kształt, że nie jestem sobie w stanie tego fizycznie zaaplikować ;/ dodam, ze z ulotek wynika, że to wszystko jest na bakterie i grzyby, ani słowa o wirusie... czy ja mam paranoje, czy ona faktycznie sobie zmyśla? <chory>
Could I borrow your oxygen? I want to breath what you're breathing ;*
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 20 paź 2007, 12:34

sereniti pisze:ja oglądałam kłykciny na zdjęciach i to co mi sie zrobiło absolutnie tego nie przypomina. u

Rozumiem że jesteś lekarzem ginekologii?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 paź 2007, 13:50

Zawsze mozesz isc do innego ginekologa. Np faceta.
sereniti pisze:I teraz moje pierwsze pytanie: czy ona naprawdę na oko mogła to stwierdzić?
Wg mnie powinna zlecic badanie, bo na oko to wiele rzeczy moze byc. No ale moze da sie stwierdzic na oko.

Co do HPV:
Wikipedia pisze:Przyjmuje się, że nawet około 50% populacji ludzkiej w ciągu swojego życia przechodzi zakażenie HPV

Dziwne ze mimo to nie ma na to lekarstwa.
sereniti pisze:Wiem, że nie widzicie co mam między nogami, ale czy to może być tylko wynik HPV i czy można go tak wykryć?
To sie da naprawic :P Aparaty cyfrowe robia cuda :P <evilbat> Wiesz, ogolnie to pytasz sie nas o rzeczy na jakie powinien wypowiadac sie ginekolog. Moze szukasz tutaj tylko potwierdzenia, moze pocieszenia czy uspokojenia. Ale tak baprawde nikt Ci nic tutaj konkretnego nie powie, bo nawet jezeli bysmy byli wysokiej klasy specjalistami ginekologii to przez internet sie nic nie zdziala. Mozesz najwyzej pojsc kontrolnie do innego ginka, moze do kilku innych i skonfrontowac to co mowia.
Awatar użytkownika
sereniti
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 15 mar 2007, 14:58
Skąd: pomorze
Płeć:

Postautor: sereniti » 20 paź 2007, 15:21

Maverick pisze:ozesz najwyzej pojsc kontrolnie do innego ginka, moze do kilku innych i skonfrontowac to co mowia.

i najlepiej jak to zrobię. dzięki za odpowiedzi.
Could I borrow your oxygen? I want to breath what you're breathing ;*
Awatar użytkownika
Zielonowłosa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 147
Rejestracja: 28 lip 2004, 19:54
Skąd: dokąd
Płeć:

Postautor: Zielonowłosa » 22 paź 2007, 18:22

Skonsultuj sie z innym ginekologiem.
Zawsze mnie rozwala, jak ludzie sobie wzajemnie radzą w kwestiach medycznych, nie mając zielonego pojęcia o medycynie.
Powodzenia
Awatar użytkownika
sereniti
Bywalec
Bywalec
Posty: 45
Rejestracja: 15 mar 2007, 14:58
Skąd: pomorze
Płeć:

Postautor: sereniti » 02 lis 2007, 16:39

To może tylko tak zamykając wątek - tydzień po tamtym badaniu (jak mnie w końcu przestało wszystko boleć;/) udałam się do innego ginekologa, która ze śmiechu nie mogła, że musiałam trafić to wybitnego specjalisty, skoro HPV wykrywa na oko ;) Abstrahując od faktu, że to co mi się zrobiło to.. podrażnienie po goleniu, a od tego lekarstwa co mi założyła miałam podrażnione ścianki. No i nie mogłam uwierzyć, że u ginekologa może być aż tak przyjemnie. Tak się tylko zastanawiamy, jaki ona mogła mieć cel.. Koleżance ostatnio przytrafiło się dokładnie to samo, tylko u innego ginekologa, jakaś zmasowana akcja chyba :P
pozdrawiam i dzięki za porady
Could I borrow your oxygen? I want to breath what you're breathing ;*

Wróć do „Ginekolog, gabinet ginekologiczny”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości