Kto powinien sie starać??

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Monika201
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 04 lip 2008, 15:06
Skąd: Kraków
Płeć:

Kto powinien sie starać??

Postautor: Monika201 » 05 lip 2008, 15:16

JAk myślicie, kto na początku znajomości powinien zabiegać o względy drugiej osoby?? Chcialabym poznać Wasze opinie?? Lubicie jak kobieta sama czasem przejmuje inicjatywe i Was zagaduje?? Czy raczej należy to do mężczyzny?? Jak długo powinien się mężczyzna starać ?? Lubicie niedostępne kobiety? Czekam na opinie??:)
Awatar użytkownika
Wendigo
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 30 cze 2008, 17:12
Skąd: to mam wiedzieć
Płeć:

Postautor: Wendigo » 05 lip 2008, 15:19

nie było podobnego tematu czasem już :?
Stormy

Postautor: Stormy » 05 lip 2008, 15:26

Monika201, a nie moglas podpiac sie pod swoj temat z tym pytaniem, bo podjerzewam ze chodzi o kolesia co ma dziewczyne itp?
ja lubie jak facet sie o mnie stara. co nie znaczy ze udaje niemote i pierwsza sie nie odezwe.
Monika201 pisze:Czekam na opinie??:
- to jest zdanie oznajmujace, nie pytasz nas chyba o to czy czekasz. tak na przyszlosc.
Awatar użytkownika
Monika201
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 04 lip 2008, 15:06
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: Monika201 » 05 lip 2008, 15:53

Nie chodzi o tamten temat Stormy... Generalnie interesuje mnie to zagadnienie. A ten znak zapytania, każdy ma chyba prawo się pomylić. Dobrze wiem, ze to zdanie oznajmujące, już nie musisz być tak małostkowa!
FrankFarmer

Postautor: FrankFarmer » 05 lip 2008, 20:01

Jak musisz być trendy to popytaj znajomych. A jak nie musisz, to poczytaj czym jest atawizm.
Monika201 pisze:Dobrze wiem, ze to zdanie oznajmujące, już nie musisz być tak małostkowa!

Musi. Ale bywało gorzej <hahaha>
Ostatnio zmieniony 05 lip 2008, 20:01 przez FrankFarmer, łącznie zmieniany 1 raz.
Stormy

Postautor: Stormy » 05 lip 2008, 21:03

Monika201 pisze:Nie chodzi o tamten temat Stormy
a bo jak tak sobie od razu polaczylam te wątki i myslalam, że moze analizujesz co tu zrobic krok po kroku ;)
Monika201 pisze:A ten znak zapytania, każdy ma chyba prawo się pomylić. Dobrze wiem, ze to zdanie oznajmujące

wolalam sie upewnic, bo kazde zdanie znakiem zapytania zakonczylas ;]
FrankFarmer pisze:Musi. Ale bywało gorzej <hahaha>

zawsze do uslug.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 05 lip 2008, 22:31

Monika201 pisze:JAk myślicie, kto na początku znajomości powinien zabiegać o względy drugiej osoby??

Osoba mocniej zaangażowana.

Monika201 pisze: Lubicie jak kobieta sama czasem przejmuje inicjatywe i Was zagaduje??

Jasne.

Monika201 pisze:Czy raczej należy to do mężczyzny??

Tylko raczej.

Monika201 pisze: Jak długo powinien się mężczyzna starać

Odpowiednio długo. Całe życie byłoby w sam raz.

Monika201 pisze:Lubicie niedostępne kobiety?

Nie lubię zbyt dostępnych.
Awatar użytkownika
Wstreciucha
Weteran
Weteran
Posty: 2646
Rejestracja: 14 wrz 2005, 11:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Wstreciucha » 06 lip 2008, 13:21

Monika201 pisze:JAk myślicie, kto na początku znajomości powinien zabiegać o względy drugiej osoby??

A powinny byc w ogóle jakieś zasady? Nie czarujmy się, wierni konwenansom przebijalibyśmy się przez barchanowe galoty a seks oralny byłby dostępny wyłącznie w domach publicznych. Flirt powinien być spontaniczny i płynąć z uczuć, chęci, ciągot, pragnień. Kierując się zasadami przysługującego pierwszeństwa, można by przegapić niezliczoną ilość okazji do zawarcia fajnych znajomości.
Te same fakty dają jednym wiele do myślenia, innym tylko do gadania.
Awatar użytkownika
Rymowanka
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 03 lip 2008, 20:53
Skąd: Wesołe
Płeć:

Re: Kto powinien sie starać??

Postautor: Rymowanka » 06 lip 2008, 13:38

Monika201 pisze:JAk myślicie, kto na początku znajomości powinien zabiegać o względy drugiej osoby?? Chcialabym poznać Wasze opinie?? Lubicie jak kobieta sama czasem przejmuje inicjatywe i Was zagaduje?? Czy raczej należy to do mężczyzny?? Jak długo powinien się mężczyzna starać ?? Lubicie niedostępne kobiety? Czekam na opinie??:)


Starać powinny się obie strony, bo co to będzie gdy tylko kobieta będzie zabiegać? i co? mężczyzna będzie stał jak wryty a ona biega wokół niego jak kokoszka? :?
A jak facet biega wokół dziewczyny ? jak długo powinien się starać? aż się dogadają i już <fala> <fala>
Bądź Sobą, Bo Na Bycie Kimś Innym Życie Jest Za Krótkie
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 06 lip 2008, 13:45

Monika201 pisze:JAk myślicie, kto na początku znajomości powinien zabiegać o względy drugiej osoby??
a ja myślę że powinna to być kobieta <regulamin> ?? dlaczego? jako strona aktywna (bo to ona wybiera) powinna mieć z tego frajdę (a frajda jest większa gdy trzeba się postarać)
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 06 lip 2008, 15:19

Blazej30 pisze:Monika201 napisał/a:
JAk myślicie, kto na początku znajomości powinien zabiegać o względy drugiej osoby??
a ja myślę że powinna to być kobieta

Powinny to byc obie strony :|
Bez rozgraniczania na plec. Jestem kobieta, to powinno mi zalezec. A facet ma osiasc na laurach i pozwolic zeby kobieta sie starala? (oczywiscie w obie strony to dziala). Bezsens.
Awatar użytkownika
Bash
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 03 sty 2006, 20:24
Skąd: Sląsk
Płeć:

Postautor: Bash » 06 lip 2008, 16:39

Blazej30 pisze:a ja myślę że powinna to być kobieta dlaczego? jako strona aktywna (bo to ona wybiera) powinna mieć z tego frajdę (a frajda jest większa gdy trzeba się postarać)

E, Błażeju Ty zawsze jakoś od tyłu ;)
Ostatnimi czasy to kobiety o mnie zabiegały i nic dobrego z tego nie wynikło, co oczywiście nie dyzkredytuje kobiet w walce o moje względy. Ale zawsze wolałem, kiedy inicjatywa była po mojej stronie ;)
Prawdę trzeba wyrażac prostymi słowami.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 06 lip 2008, 20:11

Oboje, oczywiście.
Żenujące jest wymaganie żeby starał się tylko facet lub tylko kobieta.
Awatar użytkownika
Martinoo
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 290
Rejestracja: 18 lis 2006, 15:10
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Martinoo » 07 lip 2008, 15:26

Korzystając z wolnej chwili zrobiłem wykres:

Obrazek
Gdy w Rycerzu gaśnie duch, trza wykonać sexy ruch!
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 07 lip 2008, 15:37

To na podstawie badań, czy pożądane optimum? Bo to drugie powinno być raczej pod postacią linii równoległych, nałożonych na siebie, czy nie?
Stormy

Postautor: Stormy » 07 lip 2008, 16:01

To na podstawie badań
podejrzewam ze podstawą byla pokaźna
a) porcja alkoholu
b) nuuuuuuda
Awatar użytkownika
amazonka
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 316
Rejestracja: 26 kwie 2004, 15:06
Płeć:

Postautor: amazonka » 07 lip 2008, 18:35

Kto się powinien starać? Proste. Ten komu zależy. Idealna sytuacja gdy obojgu zalezy tak samo i tak samo się starają.

A ten wykres to sorry, ale z d... wyssany i nijak się nie ma do rzeczywistości.
Awatar użytkownika
Xavi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 216
Rejestracja: 20 maja 2007, 18:37
Skąd: PL
Płeć:

Postautor: Xavi » 07 lip 2008, 19:21

Nie do konca rozumiem ten wykres ;/ Ale zgadzam sie ze srodkowym obszarem, tj tym kiedy koles sie bardzo stara, to jest olewany ;]
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 07 lip 2008, 20:34

nijak się nie ma do rzeczywistości.

przynajmniej z moja ma niewiele wspólnego

Kto powinien ??
Uwodzący, osoba która wypatrzyła i chce teraz zdobyć, ta której już zależy

A potem jak już coś sie zaczyna to oboje, każde na swój sposób

Ale zgadzam sie ze srodkowym obszarem, tj tym kiedy koles sie bardzo stara, to jest olewany ;]

A z tym w którym ona sie stara i jest olewana :> ??
Awatar użytkownika
Xavi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 216
Rejestracja: 20 maja 2007, 18:37
Skąd: PL
Płeć:

Postautor: Xavi » 07 lip 2008, 22:55

Dzindzer pisze:
Ale zgadzam sie ze srodkowym obszarem, tj tym kiedy koles sie bardzo stara, to jest olewany ;]

A z tym w którym ona sie stara i jest olewana :> ??

A w ogóle jest taki, bo jakoś nie zauważyłem? ;p Ok, z tym tez. Nic tak nie zniechęca jak za duża nachalność, nie ważne której strony, a najgorsze jest na początku znajomości. Ale co tak dokładnie ten wykres uwzględnia, który etap, przed czy w trakcie?
Ostatnio zmieniony 07 lip 2008, 22:58 przez Xavi, łącznie zmieniany 1 raz.
PiotrekD
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 06 lip 2008, 00:09
Skąd: szambo
Płeć:

Postautor: PiotrekD » 08 lip 2008, 05:35

Mam niewielkie doświadczenie w tej materii, ale wg mnie:
Kobiety wolą żeby faceci o nie zabiegali. Każda ma taki notesik, w którym zapisuje sobie "dane" chłopaka. Oczywiście na raz jest tam ze 3, 4 aktywnych, i jedyne co trzeba robić to rozpiska zalet / wad. Następnie dziewczyna oblicza odchyłkę od ideału i sporządza wykres, kto lepiej wypada ten ją "zdobędzie" ;) . Na tym sprawa się nie kończy, bo sytuacja jest dynamiczna i trzeba na bieżąco nanosić poprawki. Do tego, zawsze lider może się rozmyślić, więc najlepiej mieć ze dwóch w odwodzie, przezorny zawsze ubezpieczony. Im kobieta ma mniejsze powodzenie, tym bardziej musi się starać. Facet ma zawsze przesrane, bo nie wie na czym stoi.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 08 lip 2008, 07:23

PiotrekD pisze:Kobiety wolą żeby faceci o nie zabiegali. Każda ma taki notesik, w którym zapisuje sobie "dane" chłopaka. Oczywiście na raz jest tam ze 3, 4 aktywnych, i jedyne co trzeba robić to rozpiska zalet / wad. Następnie dziewczyna oblicza odchyłkę od ideału i sporządza wykres, kto lepiej wypada ten ją "zdobędzie" ;) . Na tym sprawa się nie kończy, bo sytuacja jest dynamiczna i trzeba na bieżąco nanosić poprawki. Do tego, zawsze lider może się rozmyślić, więc najlepiej mieć ze dwóch w odwodzie, przezorny zawsze ubezpieczony. Im kobieta ma mniejsze powodzenie, tym bardziej musi się starać.
Większej głupoty dawno nie czytałam. A potem mężczyźni narzekają, że kobiet nie da się zrozumieć. Na bank nie da się budując takie dziwne teorie.
FrankFarmer

Postautor: FrankFarmer » 08 lip 2008, 09:50

księżycówka pisze:A potem mężczyźni narzekają, że kobiet nie da się zrozumieć. Na bank nie da się budując takie dziwne teorie.

To, że byc może -być może- ty masz inne metody, to nie znacza, ze wcześniej tychże nie używałas oraz że 70% dziewczyn ich nie stosuje. Bo całkiem trafny tekst i wreszcie PRAKTYCZNY i ŻYCIOWY. <brawo>
Generalnie człowiek czesto przy wyborach podejmuje podobne strategie, wiec da sie zrozumiec, dlaczego dziewczyny robią tak w miłości.

ps. Facet też tak może robić, jak to okiełzna. Zaprawdę zaprawdę powiadam wam, że przy niezdececydowaniu naszych uroczych pań (i nie wiedzących, czego chcących) efekty są całkiem dobre i nie trzeba sie zastanawiac, na czym się stoi :]

ps2. odradzam polemike ksieżycówkom, które maja jedynie swoj przykład lub 2 przykłady (wraz ze swoją przyjaciółką), bo ja mam reprezentatywny trzycyfrowy przykład do analiz.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2008, 09:54 przez FrankFarmer, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 08 lip 2008, 10:55

FrankFarmer pisze:to nie znacza, ze wcześniej tychże nie używałas oraz że 70% dziewczyn ich nie stosuje.

Duch Teda pozostał.

A staranie się w formie, jaką opisują dwaj ostatni panowie jest zwykłym kombinatorstwem, próbą manupulacji. Nie ma to dla mnie nic wspólnego ze staraniem się o dobro przyszłego ew. związku.
Ostatnio zmieniony 08 lip 2008, 10:57 przez shaman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 08 lip 2008, 11:20

shaman pisze:Nie ma to dla mnie nic wspólnego ze staraniem się o dobro przyszłego ew. związku.

To staranie sie o własne dobro. w końcu na etapie kiedy związek jeszcze nie istnieje to dobro własne jest najważniejsze
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 08 lip 2008, 11:23

PiotrekD pisze:Facet ma zawsze przesrane, bo nie wie na czym stoi.


jest w tym trochę racji, nie przeczę. Tyle że to może działać w dwie strony. Trochę w tym paranoi jest, więc takie myślenie odpuściłem i wykluczyłem. Co ma być, to będzie. Gram fair i tego samego oczekuję.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 08 lip 2008, 23:13

Dzindzer pisze:To staranie sie o własne dobro. w końcu na etapie kiedy związek jeszcze nie istnieje to dobro własne jest najważniejsze

Bezinteresowność i altruizm znakomicie upgrade'ują znajomość i dostarczają optymizmu. Warto.
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 09 lip 2008, 08:34

Moim zdaniem kobiety starają się jak widzą "złotą kartę", w pozostałych przypadkach olewają i niech się facet stara, a ja się łaskawie może zgodzę albo może nie...
Stereotypowo przyjeło się że to facet ma być tym księciem z bajki na białym koniu i ma "zdobywać" partnerkę i udowadniać swoje walory jak na targu, zachwalać "towar" ... akwizytorzy mają największe szanse - żenada.
I wiem że taka postawa jest błędem kobiet, jak same palcem nie kiwną bo "to wstyd i oznaka desperacji" to im najsmaczniejsze kąski uciekają same ... a starać się, wychodzić z inicjatywą powinny obydwie strony, przynajmniej ja tak uważam.
Ostatnio zmieniony 09 lip 2008, 08:36 przez eng, łącznie zmieniany 1 raz.
bleeeeeeeeeeeee
Oktawia
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:03
Skąd: sprzed monitora
Płeć:

Postautor: Oktawia » 09 lip 2008, 23:51

nie powiem miło jak facet się o Ciebie stara :] ale w wypadku dwojga ludzi, oboje chyba muszą wykazać inicjatywę, nie może być tak że jedno na głowie staję a to drugie tylko się przygląda i zastanawia czy sie zgodzić :| Nie ma różnicy mężczyzna czy kobieta, jeśli zależy to oboje będą o swoje względy zabiegać <browar> . Fakt jednak pozostaje faktem iż u nas ciągle to zadanie pozostawiane jest najczęściej mężczyznom :] ( chociaż nie zawsze )
Kto nie ma odwagi do marzeń,nie będzie miał siły do walki
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 11 lip 2008, 09:40

Dzindzer pisze:To staranie sie o własne dobro. w końcu na etapie kiedy związek jeszcze nie istnieje to dobro własne jest najważniejsze
Zgadzam sie z shamanem:
shaman pisze:Bezinteresowność i altruizm znakomicie upgrade'ują znajomość i dostarczają optymizmu. Warto.
Jak na kims zalezy to rowniez zalezy na jego szczesciu. Nawet jak jeszcze nie ma zwiazku. Jak od poczatku zalezy nam na sobie to juz tak zostanie.

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 298 gości