uczucie

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Bercik

uczucie

Postautor: Bercik » 20 lis 2003, 12:53

Moj problem polega na tym,ze jestem z dziewczyna od dwoch miesiecy,ale jakos nie czujemy jeszcze tego czego powinnismy czuc,czyli milosci! czujemy cos do siebie,ale to nie jest jescze to,obawiamy sie troche,ze mozemy sie w sobie nie zakochac.Dobrze mi z nia,ale do pelni szczescia brakuje mi jeszcze milosci! a co jesli sie w ogóle w sobie nigdy nie zakochamy sa i takie przypadki,znam jedna co jest ze swoim facetem juz trzeci rok i nadal go nie kocha,jest z nim tylko z przyzwyczajenia,bo mu z nim dobrze.Boje sie,ze znami moze byc tak samo!:( czy moge cos zrobic w tym kierunku,by milsoc miedzy nami zablysnela? dobrze sie traktujemy nawzajem,ale to nie wystarcza jak widac! :(
Mariusz

Postautor: Mariusz » 20 lis 2003, 12:53

Na wszystko trzeba czasu. Ja potrzebowałem z żoną 2 lat żeby zrozumieć ze to coś więcej. Przeważnie jest to wtedy kiedy stajesz przed wyborem
czy coś Cie z tym kimś łaczy czy nie. Zaczeliśmy chodzić ze sobą mając 17 lat..ale czy człowiek wtedy naprwde wie co to prawdziwa miłość...? NIe
To dojrzewało jak wino.....Wszystko z czasem nabierało kształtów.
I nie ma sie do czego spieszyć. Wam tez to radze.....poznawajcie się
Potrzebujecie czasu żeby zrozumieć kim jesteście dla siebie
Nic na siłę
Pozdrawiam
Mariusz
Bercik

Postautor: Bercik » 20 lis 2003, 12:53

dzieki,Twe slowa dodaly mi otuchy,teraz juz wiem i nie bede sie tym marwil,zobaczymy co czas pokaze,choc bardzo chcialbym sie zakochac,ona rowniez! nie marzymy o niczym innym jak tylko o tym by sie zakochac i byc naprawde szczesliwi ze soba! bo wiem,ze rtlko czlowiek zakochany jest naprawde do konca szczesliwy,kiedy ta milosc jest odwzajemniona! :)
Lived

Postautor: Lived » 20 lis 2003, 12:54

Ja mam o milosci inne mniemanie nie mam zbyd duzego doswiadczenia w mym zyciu byla i jest jedna osoba w ktorej sie zakochalem od pierwszefo wejzenia wiezcie lub nie ale tak sie stalo wczesniej nie wiezylem w taka spontaniczna milosc az do chwili gdy spotkalem ja w parku kiedy slonce rozswietlalo i przebialo sie przez jej rozwiane wiatrem wlosy.

Wiec zastanawiasz sie kiedy sie zakochanie najpierw zadaj sobie pytanie czym jest milosc co to jest stan zakochania a potem sprawdz jak jest w Twym przypadku moze juz jestescie zkchaniu ale tego nie widzicie.

Milosc jest w tedy kiedy nie mozesz przestac myslec o danej osobie kiedy jest obecna w kazdej Twojej mysli nawet jesli nie ma jej przytobie pragniesz jej bliskosci jej obecnosci chcesz byc jak najwiecej z ta osoba dobrze sie z nia czujesz mio sie wam rozmawia i sie wspaniale czujecie razem milosc jest wedy kiey sie smiejecie kiedy jestescie razem gdy jedno z was jest smutne czy w chwilowym dolku

Po czym mozna poznac miloc ze dana osoba czuje cos do drugij moze mis ie zdaje ale po drobiazgach po malych zeczach ktore sie niedostrzega np idziecie zima ulica i rozpiela mi sie kurtka (suwak jakies 2 m w dol) stanela zatrzymala mnie wyszla przedemnie i zasunolamisuwak dlaczego? mogla po prostu powiedziec zebym zasunol czy poprawia mi czapke/szalik przed wyjsciem bym byl dobrz ubrany poprawia mi kosmyki wlosow usmiehca sie domnie bez powodu (robila cos byla zajeta ja obok niej zajolem sie czyms innym byle byc blisko niej nie wazne ze rombimy zupelnie inne rzeczy wstaje od biurka podchodzi do mnie patrzy mi w oczy i sie usmiecha te iskierki w oczach mowia mi ze mnie kocha) to jak mowi do mnie jak zmiekcza moje imie ... no dobrze ale odbieglem od tematu

Zobacz u siebie czy masz takie szczegoliki nie koniecznie musicie byc w sobie szalenczo zakochani wystardzy drobniutkie uczucie kotr pokazuje za zalezy wam na sobie poszukaj takich szczegolikow teraz gdy wiesz czego szukac

Oczywiscie znam tez pary ktore zyja bez uczucia bez milosci poniewaz albo sie wypalilo miedzy nimi albo nie zaiskrzylo jak trzeba i zfgaslo nie rozpalone uczucie tak wiec sa ze soba z wielu powodow (przyzwyczajenie, sex, bo jak to byc samotnym/om a innego nie che mi sie szukac) znam kikla takich par po prostu nie wyszlo jak trzeba chca byc razem lecz nie ma milosc

Wiec zanim powiesz ze nic miedzy wami nie ma ze jeszcze sie nie zakochaliscie a chcesz by tak sie stalo sprawdz czy zeczywiscie tak jest samo to ze zalezy CI na danj osobie juz swiadczy o staniu zakochania ...


oczywiscie to sa przemyslenia zakochanego 20-latka :P wiec co ja tu truje moze podoba mi sie to forum :D (chodz nie wiem dlaczego ==")




Odpowiedz na tę wiadomość


Re: uczucie
Autor: Bercik
Data: 17-11-03 10:48

Tak sa takie drobne szczegoliki miedzy nami o ktorych juz wczesniej mowiles,chocby zapinanie sobie nawzajem kurtki,to mile uczucie,moze ją kocham choc jeszcze o tym nie wiem! :] ale jeszcze jakos nie jestesmy gotow,by wyznac sobie milosc,moze ona juz w nas jest,choc jej nie czujemy,a juz na pewno nie czujemy na tyle mocno na ile powinnismy,tzn,ze jeszcze nie kochamy sie tak mocno jak bysmy tego pragneli! mowisz,ze masz 20 lat i zgadzam sie z tym co mi powiedziales Lived,sam mam 19,ona 21 :) i widze przeciez,ze mnostwo jest takich szczegolikow miedzy nami,to pewnie pierwsza oznaka naszej milosci,tylko ze jest problem oboje nie wiemy co tak naprawde do siebei czujemy,mzoe pora by jej pokazac Twego maila ;) by sobie uswiadomila,ze nasze uczucie to poczatki naszej milosci!!! :)))
Bercik

Postautor: Bercik » 20 lis 2003, 12:54

Tak sa takie drobne szczegoliki miedzy nami o ktorych juz wczesniej mowiles,chocby zapinanie sobie nawzajem kurtki,to mile uczucie,moze ją kocham choc jeszcze o tym nie wiem! :] ale jeszcze jakos nie jestesmy gotow,by wyznac sobie milosc,moze ona juz w nas jest,choc jej nie czujemy,a juz na pewno nie czujemy na tyle mocno na ile powinnismy,tzn,ze jeszcze nie kochamy sie tak mocno jak bysmy tego pragneli! mowisz,ze masz 20 lat i zgadzam sie z tym co mi powiedziales Lived,sam mam 19,ona 21 :) i widze przeciez,ze mnostwo jest takich szczegolikow miedzy nami,to pewnie pierwsza oznaka naszej milosci,tylko ze jest problem oboje nie wiemy co tak naprawde do siebei czujemy,mzoe pora by jej pokazac Twego maila ;) by sobie uswiadomila,ze nasze uczucie to poczatki naszej milosci!!! :)))
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 26 lis 2003, 10:51

Jesli sie kocha , to juz na pewno sie o tym wie!!!!!a nie zastanawia sie czy to miłosc czy tez nie . W waszym wieku moze to być jednak zauroczenie , to bardzo silne uczucie , które jednak moze minąć , skoro sie zatanawiasz czy ja kochasz a ona Ciebie , to o zauroczeniu nie moze być mowy , wiec moze po prostu jestescie przyjaciółmi?Dzis ciezko o taką prawdziwa miłosc i nie wszystkich ona doswiadcza , czasem wydaje sie nam ze kochamy i zyjemy ze sobą lata i jest w zasadzie wszystko OK szanujemy sie , dbamy o siebie itd.Ale jesli przeczytac cytat z Bibli tu go zacytuje------- Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. -----i bedziesz tak czuł? to bedziesz wiedział ze prawdziwie kochasz , ale czy taka miłosc jest mozliwa ??? ja mysle ze tak !
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Mariusz P

Postautor: Mariusz P » 29 lis 2003, 01:55

To wspaniałe uczucie gdy widzi się błysk w oku swojej kobiety.
Ja taki dostrzegłem - po pół roku bycia razem - To był spacer we dwoje, miła rozmowa, i wązka ścieżka poprzez łaki - dostałem od niej małego misiaczka - z jakiej okazji?
Był to dzień chłapaka o którym nawet nic nie wiedziałem - osłupienie, ździwienie na mojej twarzy i zarazem dowód od niej, że to pół roku spędzone razem dało jakiś maleńki efekt.
Tem błysk w jej oczach i wyraz jej twarzy to najmilsza chwila jaką sobie zapamiętałem z naszych początków znajomości. Obserwacja drugiej osoby może dostarczyć nam wiele cennych wskazówek - miłość widać tylko nie zawsze da ją się rozpoznać.
T

Postautor: T » 29 lis 2003, 09:07

Ładnie widze że sa na tym forum romantycy.

Aż mi sie ceiplej robi w sercu jak pomyśle o swoim słoneczku.

Pozdrawiam
T
Awatar użytkownika
Tom
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 91
Rejestracja: 19 maja 2005, 12:30
Skąd: Pluton
Płeć:

Postautor: Tom » 30 cze 2006, 13:48

a mi sie wydaje ze sie kochacie <aniolek> <browar> ze i ty i o ona cie kocha. <pijak>
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 30 cze 2006, 13:50

Stary... to temat z przed 3 lat!!! <diabel>
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly

Obrazek
Awatar użytkownika
Mroczny Piskacz
Maniak
Maniak
Posty: 721
Rejestracja: 26 kwie 2004, 18:00
Skąd: Kraina Śmierci
Płeć:

Postautor: Mroczny Piskacz » 30 cze 2006, 13:50

Stary, ale kotleta wyciągnąłeś <hahaha>
Widzę że z czasem sens słów się zmienia
Słowa nabierają nowego, innego znaczenia
Choć z pozoru dobre, przyczyną są cierpienia
<zakochany>
Obrazek
Awatar użytkownika
Madzia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 309
Rejestracja: 23 mar 2004, 17:20
Skąd: Katowice
Płeć:

Postautor: Madzia » 30 cze 2006, 14:06

Temat stary.....ale dzieki niemu coś chyba na nowo zrozumiałam....
Andrew buziaki za Twoją wypowiedz w tym temacie:*:*:*:*

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Agnieszka i 313 gości