Co robić dalej

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 23 lip 2008, 11:06

Czy ta pierwsza osoba - do niej porównujemy zawsze najbardziej czy może do kolejnych.

To jest trochę inaczej. Mi się zdarza porównywać do faceta, z którym było mi najlepiej. Dlaczego? Bo jak coś w życiu się ma zmienić, to nigdy na gorsze. W najgorszym wypadku na to samo, ale nigdy na gorzej!
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 24 lip 2008, 19:43

dias1 pisze:a kolejnych parterów się do niej porównuje

Na początku pewnie się porównuje, ale potem staje się to bezcelowe, bo nigdy ta osoba z którą obecnie jesteś nie będzie tą byłą. Ale nie znaczy to, że taki związek jest gorszy. On przede wszystkim jest inny od tego, co miałeś w przeszłości.
dias1
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 164
Rejestracja: 16 paź 2007, 19:33
Skąd: Z Warszawy
Płeć:

Postautor: dias1 » 25 lip 2008, 18:36

No właśnie, ale czy nie ma oporów przed tą innością. Bycie z pierwszym partnerem pokazuje pewien szablon związku. Jeżeli kolejny za bardzo odbiega od tego pierwszego to zaczyna się chyba odczuwać jakąś sprzeczność. Coś zaczyna być dla nas dziwne.
Dla mnie pierwszy związek był bardzo trudnym. Wiele problemów do pokonania, ale też dużo życia, energii. Drugi to już spokojny, bez emocji. W tym drugi czegoś mi brakowało, chyba tego co było w pierwszym. Ehhh

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Charlesfaumn i 638 gości