'Super Dziewczyna' czy wszystkie sa takie?

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 12 mar 2008, 17:23

U mnie jest różnie. W związkach w ogóle nie rozpatrywałam tego pod kątem pożyczania, jak ktoś potzrebował, mial problem, czegoś brakowało to druga osoba jak mogła to pomagała. Raczej nie było poźniej żadnego rozliczenia. Odkąd pamiętam tak miałam i takie coś mi pasuje.

Sama pożyczam często od kogoś i komuś. Sama sytuacja często jest niezręczna jak ktoś potrzebuje kasy, więc jeśli pożyczam - nie komentuje, nie dopominam się, nie przypominam na każdym kroku, że pożyczyłam, nie robię z tego problemu. Jak jestem winna - oddaje kiedy mam, analogicznie.

Natomiast, w sytuacji kiedy jakaś relacja mi się rozpada, przyjaźń, czy nie wiem, krótki związek - raczej podliczam i oddaję, mimo, że czasem facet na to nie zasługuje i, że właściwie to nie była pożyczka tylko np. opłaty za benzynę, bo często mnie gdzieś woził.

Wujo Macias pisze:ministrowa ma racje, pozyczanie testuje czlowieka i czasami dziwnie sie czulem widzac, o jakie durne kwoty niektorzy potrafili sie pozrec. Unikam jak ognia, ale najblizszym znajomym pozycze, jesli bede mial.

to kwestia charakteru, nigdy nie robiłam problemu o durne kwoty, niektórzy robią. Ale w sumie nigdy nie pożyczylam komuś więcej niż 500 zł, a sama chyba więcej niż 200. ala honor? dobre wrażenie? nie wiem, moim zdaniem, celowo niehonorowy nikt być nie chce, wszystko zależy od ludzi.

jak dałeś jej kasę, bo potzrebowała, to ja bym się o nią po roztaniu - nie dopinała.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2008, 17:26 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 12 mar 2008, 17:54

pani_minister pisze:Zawsze twierdziłam, że najlepszym sprawdzianem jakości znajomości jest pożyczenie komuś kasy. Jakich ciekawych rzeczy można się o ludziach dowiedzieć :]


coś w tym jest. ja tam niestety wierzę w powiedzenie chcesz stracić przyjaciela, pożycz mu pieniądze, to chyba jeden z najczęstszych powodów zrywania znajomości i konfliktów. sama nie lubię sytuacji, kiedy jestem zmuszona od kogoś pożyczać, jak już do tego dojdzie to staram się jak najszybciej oddać. a w drugą stronę, to raczej niechętnie pożyczam innym, ale też nie kruszę kopii o jakieś śmieszne kwoty. a najbardziej to mnie dobijają osobniki, które sępią kasę i nie mają w zwyczaju jej oddawać,a w odwrotnej sytuacji będą się dopominać o jakieś 2 zł <szczerbaty> omijam szerokim łukiem.
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 12 mar 2008, 19:45

Honor nie rozróżnia płci.
A Ty, drogi autorze tematu jesteś najlepszym przykładem, że "super facie" też istnieją.
Nie będę tu drążyć tego czy dziewczyna powinna oddać czy nie (ja bym oddała, ale tylko dlatego, że wychodzę z założenia, że pieniądze mogę dawać mi tylko rodzice- resztą muszę sama zarobić). To sprawa indywidualna i zalezy od tego jak na problem spojrzymy. W koncu to nie była pożyczka...
i o to się tu własnie rozchodzi. Jak można żądać oddania czegoś co wcześniej się podarowało? Gdzie Twój honor?
Ja najzwyczajniej w świecie wstydziałabym się prosić o zwrot czegoś co wcześniej komuś PODAROWAŁAM. Nieważna czy byłaby to guma do żucia, czy 1000 zł...
ale ja to ja.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 12 mar 2008, 19:59

Jawka, ale on napisal, ze jej pozyczyl. Nie, ze podarowal. Wiec jakby nie patrzec, na zdrowy rozsadek racja jest po jego stronie.
A kwestie "estetyczne" to juz inna sprawa.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 12 mar 2008, 20:03

devil_soul pisze:przy czym dodalem ze nie bede sie o nie upominal
To nie brzmi jak pożyczanie.

EdIT: a przepraszam, uzył słowa "pożyczyłem". Więc odwołuje pytanie o honor. Nie zmieniam jednak stanowiska, że po prostu miał pecha, bo brak honoru nie rozróżnia płci.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2008, 20:05 przez Jawka, łącznie zmieniany 1 raz.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

devil_soul
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 10 lut 2008, 10:53
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: devil_soul » 12 mar 2008, 20:34

devil_soul pisze:porzyczylem jej pieniadze, ktorych potrzebowala przy czym dodalem ze nie bede sie o nie upominal

tzn ze pozyczylem i nie pytalem co dziennie kiedy je dostane z powrotem... w ogóle nie pytalem
jednak swoim ostatnim zachowaniem bohaterka tematu przekonala mnie zebym jednak byl tym chamem jak mnie nazwala, wystarczylo zeby byla wporzadku to bym zapomnial o sprawie ale w takiej sytuacji... :)
zgadzam sie z Jawka ze 'super facie' tez istnieja i to na kazdym kroku.
West1922
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 11 sty 2008, 16:20
Skąd: zza sciany
Płeć:

Postautor: West1922 » 07 maja 2008, 06:41

devil_soul, a nie probowales dociec co sie stalo? Dlaczego wasze stosunki sie nagle pogorszyly, po pozyczeniu tej kasy ?
szarik
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 22 maja 2008, 15:38
Skąd: Breslau
Płeć:

Postautor: szarik » 22 maja 2008, 15:57

Jako student Alkoholik... (skrót myślowy - student) Popieram kolege ZĘBAMI bym wydarł te pieniądze (2 miesiące chlania) i zebrał kumpili i taką bibeczke bym pod jej oknami zrobił... że aż mi się łezka w oku kręci... Oczywiście cały uniwerek bym zaprosił... <banan> bałnSÓj bałnsuj...


No a co do żalenia się to Faceci żalą się... przed kumplami przy piwku... a nie takieś wylewne gożkie żale ;)
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to OJCZYZNA dla której chcemy żyć i pracować.
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 13 cze 2008, 02:22

Popelniles blad. On glupia censored, a Ty facet bez honoru. Skoro powiedziales A, trzeba powiedziec B. I w imie niczego nie zwrocilbym sie o pieniadze. Dalem? To wloz je sobie w dupe! Moj honor jest drozszy niz 1000zl...

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości