Co dyskwalifikuje dziewczyne/chlopaka w Twoich oczach.

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Nola
Maniak
Maniak
Posty: 696
Rejestracja: 15 gru 2006, 21:55
Skąd: zachód
Płeć:

Postautor: Nola » 04 lip 2007, 20:50

moon pisze:No to tak na szybko napisalam. Potem najwyzej rozwine ten zalążek.


to jest zalążek?<haha> :P
TedBundy pisze:Brak patriotyzmu,


na szczęście nie mogłabym być Twoją partnerką :D a swoją drogą,nie uważam takiego powodu za dyskwalifikujący, aż dziwne to dla mnie

co mnie odrzuca? chamstwo, brak kultury,niezaradność, "miękkość". a taki brak higieny np. to generalnie odrzuca mnie od każdego-i od potencjalnego partnera, i od przyjaciela.co jeszcze? narzucanie się, wszelkie nałogi, brak szacunku dla innych. ale absolutny top stanowią: ograniczanie niezależności, kochanie i uwielbianie partnerki do zarzygania,brak wykształcenia i niechęć do jakiegokolwiek rozwoju, no i oczywiście cwaniactwo(ale to już taka cecha, której generalnie u każdego zdzierżyć nie mogę).
Chaos is a friend of mine
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 04 lip 2007, 21:35

głupota, szpanerstwo, nieobycie, brak chęci rozwoju, egoizm i chęć posiadania mnie na własność - to odrzuca, oczywista sprawa. poza tym dużą uwagę zwracam na stosunek faceta do jego mamy oraz do dzieci i zwierzaków.
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 04 lip 2007, 21:39

Yasmine pisze:Jesli zbytnio interesuje sie polityka


alergia na oczytanych? :D :|

O najważniejszym zapomniałbym: nietraktowanie faceta jako skarbonki czy bankomatu.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
soulvibrates
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 187
Rejestracja: 19 lis 2006, 11:05
Skąd: skatowni
Płeć:

Postautor: soulvibrates » 04 lip 2007, 21:41

TedBundy pisze:alergia na oczytanych? :D :|

raczej na tzw." chlopskich filozofow" sa smiertelnie nudni i nie wiedza kiedy skonczyc...
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 04 lip 2007, 21:50

może i tak, ale raczej nie spotykałem gości kumatych, którzy płynnie nie potrafili dostosować swego przekazu do różnorakich środowisk, w których się obracali. I "zanudzenia" raczej nie praktykowali. Po prostu czasem udawali głupszych, niż są, by nie wyjść na tych za bardzo się wyróżniających :) To też sztuka.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow



Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!



http://www.piotrlabuz.pl/

http://michalpasterski.pl/

http://www.mateuszgrzesiak.pl/
toor
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 84
Rejestracja: 26 maja 2007, 19:44
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: toor » 04 lip 2007, 22:33

U mnie takimi cechami które powodują odrzucenie jest:
- nieszczerość/zakłamanie - gadanie że coś jest tak, a tak nie jest, najczęściej sytuacja wychodzi na jaw w najmniej oczekiwanym dla oszukującej momencie;
- cwaniactwo i kombinatorstwo - coś w stylu np. nie zrobię tego, tylko muszę wykombinować jaką wymówkę strzelić;
- niezdecydowanie - postawa "chciałabym a boję się";
- nadmierne i przesadne dbanie o swój wygląd - tapety niet :);
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 04 lip 2007, 22:43

Animal pisze:Uważaj Szu, bo Pani minister próbuje Ciebie zaklasyfikować do pewnego grona facetów

Jakich? :>

Zauważyliście, jak dużo te odpowiedzi mówią o nadawcach? :)
Awatar użytkownika
Animal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 218
Rejestracja: 01 lip 2007, 19:58
Skąd: z miasta
Płeć:

Postautor: Animal » 04 lip 2007, 22:46

pani_minister pisze:
Animal pisze:Uważaj Szu, bo Pani minister próbuje Ciebie zaklasyfikować do pewnego grona facetów

Jakich? :>

Zauważyliście, jak dużo te odpowiedzi mówią o nadawcach? :)


Ty już wiesz jakich <diabel>

Pani minister a co można powiedzieć o nadawcy który twierdzi że druga połowa powinna lubić zwierzątka??? <hahaha>
Ostrożnie z tą interpretacją <palant>
Ostatnio zmieniony 04 lip 2007, 22:52 przez Animal, łącznie zmieniany 1 raz.
Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 04 lip 2007, 22:51

No właśnie chciałabym wiedzieć, co imputujesz, bo na razie ani potwierdzić, ani zaprzeczyć nie mogę :P Odwagi, zgodnie z sygnaturką :D
Awatar użytkownika
Animal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 218
Rejestracja: 01 lip 2007, 19:58
Skąd: z miasta
Płeć:

Postautor: Animal » 04 lip 2007, 22:59

Jak sobie życzysz, wjechałaś mi teraz na ambicje. A więc: próbujesz zaliczyć Szu do facetów despotów, którzy są święcie przekonani o swoich racjach a w szczególności wartościach moralnych. Traktują je jako prawdy objawione nie podlegające podważeniu.....jest tu takich osób na pewno sporo, ale czy Szu jest taki, to nie jestem w stanie na razie określić tego.

Udało mi sie odgadnąć :? 8)
Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.
Awatar użytkownika
Pan Zet
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 212
Rejestracja: 10 sty 2006, 19:06
Skąd: Prawie WWA ;)
Płeć:

Postautor: Pan Zet » 04 lip 2007, 23:01

-obgryzanie paznokci
-jak cpa
-jest glupia zyicowo... ale tak glupia jak ta blondynka z kawalow i do tego "piszczaca".
-i ciagle bluzga
- a i najwaznijsze jest natarczywa....
Awatar użytkownika
Xavi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 216
Rejestracja: 20 maja 2007, 18:37
Skąd: PL
Płeć:

Postautor: Xavi » 04 lip 2007, 23:21

jak dla mnie palenie to nie minus, gorzej papierosow, a jak piszczy to porazka przez wielkie P. Ogolnie to musi miec to cos.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 04 lip 2007, 23:52

TedBundy pisze:alergia na oczytanych? :D :|


soulvibrates pisze:raczej na tzw." chlopskich filozofow" sa smiertelnie nudni i nie wiedza kiedy skonczyc...

<regulamin>

Oczytani jak dla mnie moga byc w KAZDYM temacie, ale ten mnie smiertelnie nudzi. A jesli ktos tym żyje, to ja nerwowo nie wytrzymam :).
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 04 lip 2007, 23:54

pani_minister pisze:Zauważyliście, jak dużo te odpowiedzi mówią o nadawcach?
Nie do konca :| A co np masz na mysli? O mnie to chyba ze nikt mi nie pasuje ;DD
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 04 lip 2007, 23:57

- 13-latka mózgiem, która używa języka "h3Jk4"
- dziewczyna paląca
- pijąca do upadłego
- klejąca się do wszystkich i wszystkiego
- takie dla których ważniejsze są tipsy ode mnie
- z dużym / bardzo dużym biustem
- z 5kg tapety na ryju
- słodkie idiotki

na razie tyle...
te wszystkie dziewczyno podobne stworzenia są jak dla mnie nie do przyjęcia jako partnerkę...
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 05 lip 2007, 09:20

- bród ogólnie pojęty
- chamstwo/prostactwo, a w tym brak szacunku dla ludzi (starsi i dzieci) i taktu
- pozerstwo
- niezaradność
- nadużywanie alkoholu
- brak przyjaciół i zainteresowań
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
zawe
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 94
Rejestracja: 08 mar 2007, 07:53
Skąd: niką
Płeć:

Postautor: zawe » 05 lip 2007, 11:04

ja bym dorzuciła do tej listy jedną rzecz, która mnie strasznie irytuje ja to nazywam "syndromem młodego poety" <pijak> objawiać się może, nagłym nastrojem melalncholii, bądz po salwie śmiechu oddalaniem się w samotny kąt i bycie smutnym, odpowiadanie na pyt: "co ci jest" ..." eee, nie, nic" ....
Uwaga bo takie typy potrafią się kamuflować! <pijak>
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 05 lip 2007, 11:27

Animal pisze:Udało mi sie odgadnąć

Nie bardzo :D

Traktuję wypowiedź Szu jako wyraz jego niezdecydowania co do sensu tego tematu, który z założenia miał być chyba topikiem badawczym, a nagle pojawiła się w nim nuta przekornego nawracania i dewaluowania wypisanych przez poprzedniczki cech nie podobających się im u facetów. Bo akurat Szu zdarzyło się cechy te posiadać :) A mógł po prostu wyjść z założenia, że nie musi podobac się każdemu :]

moon pisze:O mnie to chyba ze nikt mi nie pasuje

Też :D
Tak, jak cechy partnera wymarzonego, tak i cechy partnera niedopuszczalnego przede wszystkim przecież świadczą o nas i naszych wymaganiach. Ja podejrzanie wszystkożerna jestem <pijak> Za to Ty masz ładnie wszystko poukładane i wypunktowane. Jednych razi okrucieństwo, a innych biust. Nie uważasz, że to też dużo mówi o nadawcach? :>
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 05 lip 2007, 11:41

Mati_00 pisze:- z dużym / bardzo dużym biustem

Rozumiem, że to jest bezwgledna cecha, która dyskwalifikuje?
Na bank twoja "dziewczyna" ma małe, a ty sam siebie oszukujesz :)
też tak kiedyś myślałem, że małe jest piekne (bo jest), ale nie ma to jak dobry cyc. Mówię ci to ja - ten, który dotykał ;)
Aha. Lepiej, żeby była płaska jak chłopak, niż miała duże? :] Bo na to wychodzi.

I jeszce mały dopisek.
Nie tylko nie może być głupsza ode mnie, ale wręcz musi być ode mnie mądrzejsza i inteligentniejsza.
Oczywiście w związku nadal tylko ja mam rację ;-)
Obrazek
"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
giallo_sole

Re: Co dyskwalifikuje dziewczyne/chlopaka w Twoich oczach.

Postautor: giallo_sole » 05 lip 2007, 12:23

Szu pisze:Co wg. Was dyskwalifikuje dziewczynę/chłopaka już na starcie?? Coś co powoduje że nie macie ochoty się z nią/nim już spotkać. Nie chodzi o to że po 10 latach coś zrobił i jest to powodem zerwania, lecz na początku. Coś co stawia ją/go w złym świetle, że nagle tracicie zainteresowanie tą osobą.


1) Po miesiącu znajomości chce się żenić
2) Alkocholizm
3) Narkomania
4) Hazard
5) Narcyzm
6) Inne wyobrażenie przyszłości (inne plany dotyczące małżeństwa, domu, dzieci, etc)
7) Wszystko na pokaz (pozerstwo)
8) Niechluj
Awatar użytkownika
Xavi
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 216
Rejestracja: 20 maja 2007, 18:37
Skąd: PL
Płeć:

Postautor: Xavi » 05 lip 2007, 14:21

Lies pisze:
Mati_00 pisze:- z dużym / bardzo dużym biustem

Rozumiem, że to jest bezwgledna cecha, która dyskwalifikuje?
Na bank twoja "dziewczyna" ma małe, a ty sam siebie oszukujesz :)
też tak kiedyś myślałem, że małe jest piekne (bo jest), ale nie ma to jak dobry cyc. Mówię ci to ja - ten, który dotykał ;)
Aha. Lepiej, żeby była płaska jak chłopak, niż miała duże? :] Bo na to wychodzi.

Sam bym tego lepiej nie napisał ;] Tj co za duzo tez nie zdrowo, ze tak powiem przesada w ktorakolwiek ze stron nie jest wskazana.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 05 lip 2007, 14:42

Lies pisze:Rozumiem, że to jest bezwgledna cecha, która dyskwalifikuje?

tak, bo nie lubię bardzo dużych piersi...nie podobają mi się i już

Na bank twoja "dziewczyna" ma małe, a ty sam siebie oszukujesz :)
mówiłem coś o Kamili? nie! - więc nie wiem skąd te censored wnioski...i dlaczego dziewczyna w " "?

Lies pisze:że małe jest piekne


nic nie mówiłem o małych piersiach...

Lies pisze:Aha. Lepiej, żeby była płaska jak chłopak, niż miała duże?

czyli dla Ciebie nie ma rozmiaru pomiędzy deską, a takimi jak ma Ewa Sonnet?
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Szu
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 10 cze 2007, 20:37
Skąd: my sie znamy ??
Płeć:

Postautor: Szu » 05 lip 2007, 14:59

pani_minister - akurat nie pale(rzuciłem), a przeklinać przy dziewczynie nie przeklinam ( z kumplami na piwku to już co innego).
Jedni nie tolerują palacza w związku bo uważają że jak popadł w jeden nałóg to łatwo popadnie w drugi... Inni nie przepadają za palaczami bo najzwyczajniej śmierdzą, a jeszcze inni są "chodzącymi kasami fiskalnymi" i uważają że wydawanie pieniędzy na fajki to szastaniem pieniędzmi bo przecież ja nie pale i żyje...
Zauważyliście, jak dużo te odpowiedzi mówią o nadawcach?
mówią mówią.
Aczkolwiek widać pewne przejawy hipokryzji :) - partner ma mnie nie ograniczać, ale za to ma zawsze mieć dla mnie czas

jeśli po raz 10 pojawia się chamstwo,alkoholizm,brak higieny,kilogram tapety na twarzy,brak zaradności,pozerstwo to ciekawi mnie dlaczego masę ludzi dalej o siebie nie dba,dalej przeklina, dziewczyny czują się pewniej z makijażem godnym kurtyzany, a gro facetów twierdzi że to dobrze jak dziewczyna potrafi wypić...no przecież nie z braku świadomości że to sie tej drugiej osobie nie podoba...(przekrój społeczeństwa tutaj jest dość spory)
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 05 lip 2007, 15:09

pani_minister pisze:Nie uważasz, że to też dużo mówi o nadawcach? :>

Się wtrącę :D Pewnie tak, p.m., ale w tym wypadku nie gadamy tak se, "do obrazu", tylko odpowiadamy na pytanie, konkretnie. Wypunktować zaś trzeba, bo raczej się nie da wypracowanka tutaj napisać ;DD
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Lies
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 186
Rejestracja: 27 paź 2005, 15:37
Skąd: E67
Płeć:

Postautor: Lies » 05 lip 2007, 15:11

Mati_00 pisze:mówiłem coś o Kamili? nie! - więc nie wiem skąd te censored wnioski...i dlaczego dziewczyna w " "?

Ty nic o niej nie mowiłeś, ale ja tak. "Dziewczyna" w "", bo nie lubię tego określenia :] A wnioski prawdziwe i życiowe.
nic nie mówiłem o małych piersiach...

Ale ja mówiłem! Dlaczego nie czytasz ze zrozumieniem?
czyli dla Ciebie nie ma rozmiaru pomiędzy deską, a takimi jak ma Ewa Sonnet?

Oczywiście ze jest. De facto bardzo lubię piersi średniej wielkości, ale uderzam w twoje myśli o dyskwalifikacji kobiety ze względu na duże piersi.
Więc jak? Lepiej, żeby była deską, niż miała duze piersi? (Bo tak wnioskuję z twojego postu)

A' propos tematu:
-nie może być próżna i pyszna.
Lubię skromne kobiety.
Obrazek

"To Rockersi. Odziana w skórzane kurtki młodzież na grzmiących, brytyjskich, rzędowych "dwójkach".
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 05 lip 2007, 15:13

Szu pisze:przekrój społeczeństwa tutaj jest dość spory

Akurat zupełnie niereprezentatywna próbka tutaj się wypowiada, wyprofilowana zarówno wiekowo jak i mentalnie, to już specyfika forum, jak i internetu jako takiego.

Szu pisze:pani_minister - akurat nie pale(rzuciłem), a przeklinać przy dziewczynie nie przeklinam ( z kumplami na piwku to już co innego).

Super. I dzieci kochasz :D Mnie po prostu cały czas zastanawia, dlaczego postanowiłeś wyśmiać część z wymienionych cech. Naprawdę sądzisz, że na przykład dla kopcącej jak smok dziewczyny kryterium doboru partnera będzie schowane pod hasłem "niepalący"? I to usprawiedliwianie wulgaryzmów... Dlaczego tak? Co Cię tak zraziło w tych negatywnych litaniach? Już uczulenia na przekleństwa miec nie można? :D

[ Dodano: 2007-07-05, 14:15 ]
Mona pisze:raczej się nie da wypracowanka tutaj napisać

Pewnie, ze się da, zawsze się da, nawet, jak nie ma o czym :D Mona, ale to, co (i w jakiej ilości i w jakim ciężarze gatunkowym) ludzie punktują, przecież pięknie pokazuje, co dla nich w życiu istotne.
Awatar użytkownika
Szu
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 24
Rejestracja: 10 cze 2007, 20:37
Skąd: my sie znamy ??
Płeć:

Postautor: Szu » 05 lip 2007, 15:24

pani_minister pisze:I dzieci kochasz
akurat nie przepadam

pani_minister pisze:dlaczego postanowiłeś wyśmiać część z wymienionych cech.
Nie wyśmiałem, lecz zaciekawiło mnie stwierdzenie że to może być powodem odrzucenia kogoś(tak samo wulgaryzmy) - tak jak wspomniane wyżej duże piersi <mlotek> <mlotek>. To że dla mnie nie jest to cecha dyskwalifikujące nie znaczy że dla kogoś też tak musi być (choć przyznam że nie przepadam za obiema u dziewczyn).

Nie twierdze że to coś złego lecz chcąc znaleźć kogoś kto nie przeklina...nawet nie wiem gdzie mam szukać. Co innego jak ktoś mówi co drógie słowo k*** a słownik zawiera 5 wyrazów, a co innego jak zdarza się to okazjonalnie.
Nie wprowadzam dogmatów(przeklinanie - OK, małe piersi-OK itp), nie pouczam nikogo, wygłaszam swoje zdanie.
Ostatnio zmieniony 05 lip 2007, 15:26 przez Szu, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 05 lip 2007, 15:26

pani_minister pisze:przecież pięknie pokazuje, co dla nich w życiu istotne.

Aaa, to tak, oczywiście i zgadzam się <browar> Jednak ja nie wypunktowałam, bo właściwie, to u mnie wszystko powinno znajdować się w punkcie nr 1 :D
Jeszcze coś przyszło mi do głowy - jakie trzeba mieć towarzystwo, aby spotkać człowieka, który posiadałby wady, które akurat ja wymieniłam (za innych nie wypowiadam się). Osobiście nie znam takich ludzi ;DD
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 05 lip 2007, 15:56

Lies pisze:A wnioski prawdziwe i życiowe.

nie...bo jaki wpływ na nielubienie dużych cycków ma rozmiar piersi Kamili? żaden - choć wielu z Was powie, że jest inaczej

Lies pisze:Więc jak? Lepiej, żeby była deską, niż miała duze piersi? (Bo tak wnioskuję z twojego postu)

to źle wnioskujesz...nie lubię dużych cycków...teraz rozumiesz? popadasz w skrajności, jak nie ma dużych piersi to od razu deska...
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Marissa
Weteran
Weteran
Posty: 1864
Rejestracja: 30 maja 2006, 11:46
Skąd: XxX
Płeć:

Postautor: Marissa » 05 lip 2007, 16:18

Wez nie obrazaj. Cycki to moze ma krowa, kobiety maja piersi (niewazne jak duze) <chory>

Szkoda ze przy niezalogowanym nie widac Twoich postow :/

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 373 gości