W jaki sposob powiedziec??

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Agusia

W jaki sposob powiedziec??

Postautor: Agusia » 03 cze 2005, 02:52

Jestem ze swoim facetem 3 miesiac.Jest nam cudownie. Dodam,ze jest on dla mnie bardzo wyjatkowym czlowiekiem, kocham go i boje sie go stracic.
Moj problem wyglada nastepujaco: Zanim go poznalam podjelam wazna decyzje w zyciu,a dokladniej decyzje o operacji,ktora zmieni moje zycie, moj wyglad(po dluzyszym czasie).
Nie jest to operacja kosmetyczna ale ze wskazan zdrowotnych.
Nie mam jeszcze wyznaczonego terminu operacji, ale bedzie to w wakacje.
Ja boje sie powiedziec Misiowi o tej operacji.Sama dokladnie nie wiem czemu.Moze boje sie tego,ze bedzie probowal zatrzymac mnie i wplynac na mnie bym jednak nie poddawala sie temu zabiegowi.Ja wiem,ze on kocha mnie taka jaka jestem itp...
Jestem osoba otwarta(tak mi sie wydawalo do tej pory), ale tego tematu jakos nie potrafie zaczac. Wiem,ze mu musze powiedziec,ale zupelnie nie wiem jak mam to zrobic. Probowalam kilka razy i niestety jakos mi nie chcialo to przez gardlo wyjsc.
Nie wiem co sie ze mna dzieje ostatnio :(
Macie jakis pomysl by ta sytuacje rozwiazac?? W jak sposob powiedziec?? Co byscie zrobili, a raczej powiedzieli??
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 03 cze 2005, 03:05

Nie wiem dokładnie o jaką operację Ci chodzi...
....ale jeśli Twój chłopak jest z Tobą szczęśliwy to na pewno Cię przez to nie rzuci.
Tak samo w przypadku mastoktomii (ujęcie piersi) kobiety boją się bardzo tego, że nie będą już przez to nigdy atrakcyjne.... ale chyba zdrowie ukochanej osoby jest najważniejsze!!!
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly

Obrazek
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 03 cze 2005, 08:20

Agusia pisze:W jak sposob powiedziec?? Co byscie zrobili, a raczej powiedzieli??

Jeśli nie jesteś pewna jak zareaguje, opowiedz mu o swojej znajomej, która zamierza zrobić to co Ty. Pozadawaj mu parę pytań sondujących, a na końcu zapytaj o jego stanowisko w przypadku gdybyś to była Ty.
Możesz informację o tym, że to TY, zapodać mu za parę dni, aby sie oswoił z myślą, że tak też ludzie robią.
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 03 cze 2005, 10:50

niewiemy jaka to operacja, ale gdyby moja dziewczyna powiedziała mi o czymś takim i ze jest to zdrowotnei to starałbym się ją zrozumieć i zaakceptowałbym jej decyzje, jednak trudno rozmawiać ttutaj o tym bo nie wiemy o co chodzi.
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 03 cze 2005, 11:07

Może wyrzuć to z siebie przynajmniej narazie tutaj, dowiesz się co o tym sądzimy, co myśli o tym męska część forum. Bo pewnie masz niepotrzebne obawy.

A tak a propo chłopaka, to powinien wiedzieć.
Przecież tworzycie związek.
Nie możesz się bać.
Musisz UFAĆ.
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 03 cze 2005, 11:14

natasza pisze:Nie możesz się bać.

Bać się powinnaś potem, gdy mu nie powiesz.
I po co Ci życ w stresie?
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
Hardcore
Weteran
Weteran
Posty: 1327
Rejestracja: 20 wrz 2004, 23:31
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hardcore » 03 cze 2005, 11:49

natasza pisze:Może wyrzuć to z siebie przynajmniej narazie tutaj, dowiesz się co o tym sądzimy, co myśli o tym męska część forum.

pomysł uważam za niezły
wtedy powiemy czy mielibyśmy choć małe zastrzażenia, a jak wyjdzie, że nie mamy to będziesz mogłe wtedy z większą swobodą powiedzieć to swojemu lubemu.
When you dream there are no rules. People can fly, anything can happen. (...)
You may think you can fly, but you'd better not try. People can fly


Obrazek
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 03 cze 2005, 12:43

Mysiorek pisze:
Agusia pisze:W jak sposob powiedziec?? Co byscie zrobili, a raczej powiedzieli??

Jeśli nie jesteś pewna jak zareaguje, opowiedz mu o swojej znajomej, która zamierza zrobić to co Ty. Pozadawaj mu parę pytań sondujących, a na końcu zapytaj o jego stanowisko w przypadku gdybyś to była Ty.
Możesz informację o tym, że to TY, zapodać mu za parę dni, aby sie oswoił z myślą, że tak też ludzie robią.


Nie podoba mi sie ten pomysł , ja poczół bym sie maniupulowany ! szczerosc i jeszcze raz szczerosc , jak mu sie to nie spodoba to lepiej dla Ciebie jak odejdzie , gdyby miał odejsc z tego powodu , na siłę nikogo na dłuzej (ani podstepem ) nie zatrzymsz <aniolek2>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Agusia

Postautor: Agusia » 03 cze 2005, 12:47

Jest to operacja pomniejszenia zoladka. wierzcie mi ,ze ta operacja jest glownie spowodowana wskazaniami zdrowotnymi ale nie ukrywam,ze zalezy mi na wygladzie.

Operacja niesie ze soba konsekwencje i czeka mnie dluga droga po operacji, oraz bol i cierpienie.
Mojemu Misiowi podobam sie taka jaka jestem.On pomogl mi zaakceptowac siebie jaka jestem.
Wlasciwie nie wiem czemu ja mam takiego strasznego cykora :(
jejj moze wreszcie zbiore w sobie odwage.....Sama sie sobie dziwie, ze tak reaguje...ehhh
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 03 cze 2005, 12:49

Andrew pisze:Nie podoba mi sie ten pomysł , ja poczół bym sie maniupulowany ! szczerosc i jeszcze raz szczerosc ...

Jest z nim 3 miesiące, a nie 30 lat.
Po takiej rozmowie o kimś trzecim i tak się już dużo dowie.
A jak się rozstaną, to nie będzie darł się na całą okolicę, że sobie coś ucięła.
<browar>
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 03 cze 2005, 15:02

Nie wiem. Jak masz mu to powiedzieć.
Szkoda, ze chcesz dopiero teraz.
Im dłużej będziesz zwlekac tym ciężej Ci będzie.

Ja mojemu na wstępie powiedziałam, ze jesli chce być ze mną musi pare rzeczy o moim zdrowiu wiedzieć. [A trochę tego było]
Spytałam się co myśli i czy mimo to chce być ze mną.
No i jak widać chciał :]

Najważniejsze żebyś dobrze wyczuła moment, zrobiła to spokojnie.
Awatar użytkownika
Jasta20
Maniak
Maniak
Posty: 578
Rejestracja: 17 lut 2005, 15:12
Skąd: Z WeNuS :):)
Płeć:

Postautor: Jasta20 » 03 cze 2005, 15:08

Powiedz mu o tym jasno i spokojnie.
Jezeli teraz to zaakceptuje to bedzie dobrze, ale pomysl co bedzie, jezeli nie powiesz mu tego teraz, tylko za jaks tam czas a on tego nie przyswoi i co wtedy??
Zdobadz sie na odwage, powiedz mu o wszytskim, jezeli cie kocha to w niczym mu to nie bedzie przeszkadzało!
Powodzenia :)
Miłość to nie staw, w którym można znaleźć swoje odbicie. Miłość ma
przypływy i odpływy. Ma też swoje rozbite okrety, zatopione miasta,
ośmiornice i skrzynie złota i pereł. Ale perły leżą głęboko...
Awatar użytkownika
natasza
Weteran
Weteran
Posty: 1339
Rejestracja: 12 kwie 2004, 11:48
Skąd: z sieci
Płeć:

Postautor: natasza » 03 cze 2005, 15:58

Agusia pisze:Jest to operacja pomniejszenia zoladka

Agusiu !!!

Po takiej operacji pozostanie Ci pewnie tylko blizna, która z czasem będzie znikać. Ile ludzi ma blizny na świecie - ogrom! Ja też mam jedna taką dziwnie wygladającą. I polubiłam ją, jest moja i tyle. Liczy się ogólne wrażenie i wygląd, a nie to czy ktoś ma bliznę, piegi czy rozstępy. Nie powinnaś się zamartwiać, niepotzrebne !

A on?
Moim zdaniem powinien wiedzieć. Przecież chce znać Ciebie całą, Twoje lęki obawy także. A nie sądze, żeby ta operacja miała negatywny wpływ na Wasz związek.

Uszy do góry !
Nie ma się czym przejmować.
"Można być w kropli wody światów odkrywcą. Mozna wędrując dookoła świata przeoczyć wszystko."
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 03 cze 2005, 16:25

Odrazu sie domyslilam, ze ote operacje chodzie, jak napisalas o swoich rozterkach.

robisz to dla siebie i dla swego zdrowia a jesli Twoj facet nie zrozumie to jest glupi i nie wart zachodu. Powinnas mu powiedziec jak najszybciej.
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Agusia

Postautor: Agusia » 03 cze 2005, 17:41

Dziekuje Wam kochani za rade.Ciesze sie,ze podzielilam sie z Wami moim problemem.
Nie wiem co sie ze mna dzialo,ze balam sie powiedziec.
Tzn.. bylo to tak,ze wlasciwie cala moja rodzina byla podzielona na tych "za" i "przeciw" mojej operacji. Ciesze sie,ze wam napisalam o wszystkim bo to byl bodziec do tego,by mojemu Misiowi o tym powiedziec.
Wczoraj robilam ostatnie badanie,ktore bylo konieczne przed operacja.Wczesniej sobie postanowilam,ze jesli zrobie to badanie to bedzie to ostatni termin do powiedzenia mojemu mezczyznie o wszystkim.
Dzisiaj rozmawialam ze swoim Misiem i wykrztusilam to z siebie i naprawde czuje sie zdecydowanie lepiej. Moj Misiek powiedzial,ze jesli uwazam to za potrzebne jest po prostu O.K.
Uspokoil mnie i bardziej go jeszcze za to kocham.
Naprawde bardzo Wszystkim dziekuje za pomoc. :*
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 03 cze 2005, 19:23

Miałem kolegę co miał 1/3 zołądka tylko ..chlał jak głupi ale zył ! <browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
fish
Weteran
Weteran
Posty: 2056
Rejestracja: 14 kwie 2004, 11:47
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: fish » 03 cze 2005, 20:15

Daruj sobie rozterki, to o Ciebie chodzi.
"Ludzie twierdzą, że Ziemia jest okrągła. Ale jak nie chcesz, wcale nie musisz im wierzyć." - Forrest Gump
Awatar użytkownika
niebieskooka21
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 05 cze 2005, 12:23
Skąd: Gliwice
Płeć:

Postautor: niebieskooka21 » 05 cze 2005, 15:01

Najwazniejsze to sie nie bac i nie zwlekać i powiedzieć w prost . Jeśli ktoś kocha to zrozumie (Aga <3m_się> )
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 05 cze 2005, 15:27

Agusiu... Tu chodzi o Twoje zdrowie i tylko o nim masz myśleć! Nie możesz w takich sprawach myśleć o facecie, czasami trzeba przestać być do przesady filantropem i pomyśleć o sobie. I uważam, że w takich kwestiach nie powinno się pytać o zdanie tylko powiadomic o decyzji. Na szczęście Twój facet się spisał... Na razie ;)
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Agusia

Postautor: Agusia » 05 cze 2005, 15:34

Mysle,ze jednak jeszcze wrocimy do tej rozmowy. Tzn..ja i moj facet..Na razie dobrze to przyjal,ale znajac jego jeszcze nie jedno pytanie zada.
Ale dzieki Wam czuje sie pewniejsza i bardziej przygotowana do dalszych rozmow.
alef_zero

Postautor: alef_zero » 05 cze 2005, 23:01

Hej, ale jesli to wzgledy zdrowotne, to chyba w ogóle nie ma sie nad czym zastanawiac... Przeciez nie popadasz w rozterki, czy sobie powiekszyc/pomniejszyc biust/nos/pupe itp tylko masz istotne powody natury zdrowotnej, tu sie nie ma co przejmowac. Glowa do góry!
Awatar użytkownika
foxy_lady
Weteran
Weteran
Posty: 1417
Rejestracja: 04 lut 2004, 17:01
Skąd: WaWa
Płeć:

Postautor: foxy_lady » 07 cze 2005, 16:23

Agusia, zdrowia Ci zyczę :)
People are all the same
And we only get judged by what we do
Personality reflects name
And if I'm ugly then
So are you

Agusia

Postautor: Agusia » 11 cze 2005, 16:07

Wlasnie chyba ostatnio sie popsulo z moim facetem:( Te ochlodzenie stosunkow miedzy nami bezposrednio wiaze rozmowa o operacji:( Na razie jestem zalamana ta cala sytuacja.Musze czekac do wtorku z odpowiedziami na swoje pytania.Jedno pytanie mnie zastanawia i jest najwazniejsze: Czy bedziemy razem jeszcze??:(
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 11 cze 2005, 17:10

Jedno pytanie mnie zastanawia i jest najwazniejsze: Czy bedziemy razem jeszcze??

A czemu mielibyście nie być? Przecie, jak piszesz, operacja niesie za sobą zmiany na lepsze, nie gorsze! Cóż z tego, że okupione cierpienie i staraniem. Gdzie tego nie ma. Jak facet wartościowy, Agusiu, będzie przy Tobie, i będzie się cieszył razem z Tobą!
Szczerze Ci powiem, że sama mam (miałam) poważne problemny zdrowotne, i dzięki niektórym bliskim mi osobom (także dzięki partnerowi) udało mi się z wielu opresji wyjść, a zmiany w wyglądzie też były. Znaczne.

Wszystko będzie w porządku. Zdrowia i usmiechu <browar>
Wiem słowo jak krem
krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
Yasmine
Weteran
Weteran
Posty: 5286
Rejestracja: 10 kwie 2005, 18:40
Skąd: stąd ;)
Płeć:

Postautor: Yasmine » 12 cze 2005, 11:31

Agusia pisze:Jedno pytanie mnie zastanawia i jest najwazniejsze: Czy bedziemy razem jeszcze??

Jak nie bedziecie znaczy ze ten facet nie jest Ciebie wart !!
Awatar użytkownika
Grucha
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 62
Rejestracja: 05 maja 2004, 17:36
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Postautor: Grucha » 12 cze 2005, 23:50

Z gory przepraszam wszystkich jesli to co teraz napisze kogos urazi...

ale ja naprawde nie potrafie zrozumiec ludzi ktorzy kochaja, a jesli cos sie dzieje z ukochana, chca sie rozstac... Jest to dla mnie nie zrozumiale, bo jesli kochamy to nie kochamy za wyglad, a operacje glownie wplywaja na wyglad poza tym, jesli kochamy to zalezy nam m.in. na zdrowiu tej drugiej osoby...

... poza tym ja osobiscie chcialem wejsc w zwiazek z osoba po operacjach, z osoba w glebokiej depresji, po probie samobojczej, z narkolepsa... to wszystko dotyczylo jednej osoby!! I co z tego ze byla tak bardzo chora? Mialem to gdzies bo kochalem... i nadal kocham... tylko juz troszke inaczej (niestety startowalem ze straconej pozycji ale nie o tym ten post)...

...AGUSIU...
NIE PRZEJMUJ SIE NICZYM, WSZYSTKO BEDZIE DOBRZE. JESLI KOCHA TO BEDZIE PRZY TOBIE. A CO DO BLIZN - TYM TEZ SIE NIE PRZEJMUJ - JA MAM ICH OKOLO 30 W ROZNYCH CZESCIACH CIALA I ZYJE I JESZCZE NITK MI NIGDY NIC NIE POWIEDZIAL NIEPRZYJEMNEGO Z TEGO POWODU (Ah te sporty extremalne)
Tak pięknie jest żyć i kochać, nawet wtedy, kiedy jest ciężko.
eliza1986
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2005, 09:55
Skąd: katowice
Płeć:

Postautor: eliza1986 » 15 cze 2005, 10:05

Hej, mam pytanie do facetów a mianowicie mam faceta od roku napoczatku było tak fajnie, spedzanie czasu razem całymi dniami, buziaki, miłe słówka niestety teraz to sie zmieniło ;( Dlaczego?? Wiem, że jak sie jest razem dłużej to później wszystko sie zmienia ale dziewczyny chc a byc traktowane tak jakbyśmy dopiero ze sobą chodzili. Wiem, że facet musi mieć tez czas dla kumpli ale jeśli on idzie z zkumplami ja najczęściej siędze w domu i sie dołuję. Odkąd z nim jestem niepotrzeba mi koleżanek on mi wystarcza widze w nim przyjaciela, faceta ...
No i jeszcze jedna sprawa czemu zawsze w gronie kumpli zapominacie o dziewczynach?? Mój boy gada z nimi itp. a ja siedzę jak szara mysz pod miotłą.

Już tak nie chce, Więc panowie szanujcie swoje skarby bo takim traktowaniem je stracicie raz na zawsze
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 15 cze 2005, 10:47

Nie musisz tego pisac w <zly1> szedzie

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 595 gości