Czy wystarczająco okazałem swoje zainteresowanie?

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
mumor
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 lis 2007, 17:47
Skąd: Gdynia
Płeć:

Czy wystarczająco okazałem swoje zainteresowanie?

Postautor: mumor » 11 lis 2007, 18:46

Witam!
Chciałbym się Was poradzić w pewnej kwestii.
Ostatnio na studiach poznałem dziewczynę. Wcześniej widzieliśmy się już wielokrotnie na innym kierunku studiów, ale nie było jakoś okazji porozmawiać. Teraz studiujemy (ale już zaocznie) ponownie to samo i jakby to nas połączyło. Podczas ostatniego "okienka" wybraliśmy się razem na kawkę (kupiłem dodatkowo po ciastku). Po prawie 1,2 h rozmowy stwierdziła,że czas minął bardzo szybko. Ja zresztą byłem tego samego zdania :) Było bardzo przyjemnie. Tego samego dnia jak staliśmy na przystanku, zapytałem się jakie ma teraz plany, bo... Chciała jechać kupić buty. No to powiedziałem, że też jakoś niedługo chciałem kupić buty, więc mi nie robi wielkiej różnicy i możemy iść razem na shopping. Pochodziliśmy w sumie z 1h. Akurat rozmowa zeszła w taka stronę, że mogłem jej dać dwa darmowe bilety na mecz. Jak wracaliśmy i staliśmy na światłach, tak się zagadałem,że trochę za blisko podszedłem do ulicy tak, że samochody zaczęły mnie opryskiwać. Delikatnie złapała mnie za rękaw i odciągnęła od ulicy.
Jak myślicie, czy dla niej te całe okoliczności były choć małą wskazówką, że mi na niej zależy? Poradźcie jak dalej pociągnąć tę znajomość. (na zajęciach będziemy się widywać co 2 tygodnie)
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 lis 2007, 18:57

mumor pisze:Jak myślicie, czy dla niej te całe okoliczności były choć małą wskazówką, że mi na niej zależy?
Tzn jakie? Kawa i zakupy? Okazales jej zainteresowanie jak kazdy inny znajomy czy kolega.
Awatar użytkownika
mumor
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 lis 2007, 17:47
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: mumor » 11 lis 2007, 19:03

księżycówka pisze:Tzn jakie? Kawa i zakupy? Okazales jej zainteresowanie jak kazdy inny znajomy czy kolega.

Wydaje mi się, że nie każdy "kolega" przy pierwszym poznaniu wręcza bilety na mecz i idzie na zakupy butów (o kawie, ciastkach to nie wspominam, bo to postawić mógłbym nawet w celach czysto towarzyskich, bez jakichś większych zamiarów)
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 11 lis 2007, 19:10

Zakupy nie maja znaczenia, nie raz i nie dwa kupowalem rozne, czasami bardziej intymne rzeczy, z laskami ktore slabo znalem.
Zamiast dywagowac ustaw sie z nia juz na konkretne spotkanie.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 11 lis 2007, 19:21

Kawa, ciasto i zakupy nie wróżą rychłego ślubu i trójki dzieci, więc obawiam się, że dziewczyna mogła nie odczytać Twoich zamiarów. Jeśli chcesz dać dziewczynie do zrozumienia, że Ci się podoba, że jesteś nią zainteresowany to nie musisz jej kupować biletów i ciastek, wystarczy, że w czasie rozmowy dasz jej to do odczuć. Jak? Słuchaj jej, patrz w jej oczy, nie mów tylko o sobie, doceniaj, bądż szarmancki, miły...
Umow się z nią pomiędzy zjadami, tak aby wiedziała, że wasze spotaknie nie było przypadkowe. Zadzowń do niej, napisz, zaproś gdzieś.
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 lis 2007, 19:23

mumor pisze:Wydaje mi się, że nie każdy "kolega" przy pierwszym poznaniu wręcza bilety na mecz i idzie na zakupy butów
Mylisz sie wiec. Sporo takich ludzi znam.

Daj jej do zrozumienia ze jest dla Ciebie wyjatkowa, a nie ze jest tylko kolezanka.
Awatar użytkownika
Jawka
Weteran
Weteran
Posty: 1046
Rejestracja: 13 maja 2006, 14:14
Skąd: innąd
Płeć:

Postautor: Jawka » 11 lis 2007, 19:24

mumor pisze:Wydaje mi się, że nie każdy "kolega" przy pierwszym poznaniu wręcza bilety na mecz i idzie na zakupy butów (o kawie, ciastkach to nie wspominam, bo to postawić mógłbym nawet w celach czysto towarzyskich, bez jakichś większych zamiarów)
Wydaje Ci się. Dla mnie "koledzy" robili mnóstwo innych, bardziej wyszukanych rzeczy a nigdy ich o jakieś "niecne" zamiary nie posądzałam ;-)
"(...) pomyśl... co za głupiec z niego-
mówi, że umiera z mego powodu....
zupełnie jakbym była chorobą"

Awatar użytkownika
mumor
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 lis 2007, 17:47
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: mumor » 11 lis 2007, 20:16

Wujo Macias pisze:Zamiast dywagowac ustaw sie z nia juz na konkretne spotkanie.
Umow się z nią pomiędzy zjadami, tak aby wiedziała, że wasze spotaknie nie było przypadkowe. Zadzowń do niej, napisz, zaproś gdzieś.


Ustawienie się z nia na konkretne spotkanie będzie wyraźnie wskazywało na moje zamiary. Mam osobowość wybitnie dyplomatyczną. No codzień staram się unikać takich wyraźnych gestów. Wolałbym np teraz poczekać na jakiś jej krok. Poza tym to chyba głupie - poznać i przy ledwie drugim spotkaniu juz się umawiać. Nie chcę jej wypłoszyć.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 11 lis 2007, 20:23

mumor pisze:Wolałbym np teraz poczekać na jakiś jej krok.
To sie mozesz nie doczekac, bo nie dales jej nic do zrozumienia tak naprawde. :]
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 11 lis 2007, 20:23

mumor pisze:Mam osobowość wybitnie dyplomatyczną
witaj w klubie wiecznych przyjaciół.
mumor pisze:Wolałbym np teraz poczekać na jakiś jej krok
kobiety nie robią pierwszych kroków, one oceniają i wybierają lepszych
mumor pisze:Poza tym to chyba głupie - poznać i przy ledwie drugim spotkaniu juz się umawiać
no co ty ?? <diabel>
mumor pisze:Nie chcę jej wypłoszyć.
zdaje się że już to zrobiłeś. Idź i płacz gdzieś indziej <regulamin>
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Wujo Macias
Maniak
Maniak
Posty: 750
Rejestracja: 24 paź 2006, 05:06
Skąd: 3miasto
Płeć:

Postautor: Wujo Macias » 11 lis 2007, 20:34

mumor- ale do cholery, o to chodzi ze ona ma wyczuc, ze nie zapraszasz jej w formie "przyjacielskiego spotkania". Nie zaslaniaj sie tu dyplomacja, bo to zadna dyplomacja tylko dupowatosc i brak obycia z kobietami.
Nie kombinuj, dzialaj.
"księżycówka, napisałem Ci priva"
Awatar użytkownika
Imperator
Moderator
Moderator
Posty: 2789
Rejestracja: 22 mar 2004, 13:45
Skąd: znienacka
Płeć:

Postautor: Imperator » 11 lis 2007, 20:35

Dobra Mumor, to inaczej:
Jak Ty se wyobrażasz zainteresowanie jej? Wiesz, są dwie bramki. Jedna jest oznaczona drogowskazem "kandydat", "chłopak", "ukochany", "kochanek" czy nawet "mąż" albo "buhaj rozpłodowy", a druga oznaczona jako "kolega". I teraz wyobraź sobie, że jeśli się wybierze bramkę drugą, to raczej nie ma szans przeskoczyć do pierwszej. Musiałby stać się cud jakiś, np. wyniósłbyś ją z płonącego statku kosmicznego, wtedy by powiedziała "mój ci on!", niczym Danusia, chroniąc w ten sposób głowę Zbyszka od katowskiego topora. Którą bramkę wybierasz?

Chciałbyś pierwszą? No to dlaczego, do diaska idziesz tą drugą?
Miej osobowość jaką chcesz, bądź sobą, ok. Ale niestety podrywanie to jak taniec - parę podstawowych kroków musisz znać. Między innymi ten, by jej pokazać, że Ci na niej zależy bardziej niż na koleżance. No właśnie - wybieraj: leżanka czy koleżanka? Z koleżanką raczej nie pójdziesz na leżankę. :) Tak jak sinus różni się od cosinusa. ;P

Ona da kosza? I co z tego. Lepszy kosz niż nic. Albo bycie tylko kolegą dla niej, kiedy serce Ci kołacze mocniej z jej powodu. A jak Ci da kosza to też możecie byc kolegami. Tym bardziej, że wiesz... ona może mieć fajne koleżanki. Nic w przyrodzie nie ginie. 8)
Żyję tym co czuję, z życia biorę to, co mi smakuje.
Szukam i znajduję. Nie dołuję, kiedy mi brakuje.
Lubię, siebie lubię, co chcę robię i co myślę mówię.
Prostą idę drogą i niczego już nie boję się.
Awatar użytkownika
lollirot
Weteran
Weteran
Posty: 3294
Rejestracja: 02 maja 2005, 00:52
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: lollirot » 11 lis 2007, 20:41

mumor pisze:Wolałbym np teraz poczekać na jakiś jej krok.

czekaj zdrów i módl się, żeby na jej drodze nie stanął ktoś bardziej zdecydowany ;)

Imperator pisze:wyniósłbyś ją z płonącego statku kosmicznego, wtedy by powiedziała "mój ci on!", niczym Danusia, chroniąc w ten sposób głowę Zbyszka od katowskiego topora.

chyba czytaliśmy inne wersje krzyżaków - w mojej kosmici nie występowali ;DD
pan nie jest moim pasterzem
a niczego mi nie brak
nie przynależę i nie wierzę
i chociaż idę ciemną doliną
zła się nie ulęknę i nie klęknę.
nadia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 419
Rejestracja: 18 lut 2007, 17:53
Skąd: ze wschodu
Płeć:

Postautor: nadia » 11 lis 2007, 20:44

kolejny facet, który zachowuje się jak kobieta w zalotach. Facet jest stronną czynną a nie bierną. Doceń i wykorzystaj te możliwości jakie natura Ci dała, a nie się ich bój.
Awatar użytkownika
mumor
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 lis 2007, 17:47
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: mumor » 11 lis 2007, 20:59

Wujo Macias pisze:Zamiast dywagowac ustaw sie z nia juz na konkretne spotkanie.
Umow się z nią pomiędzy zjadami, tak aby wiedziała, że wasze spotaknie nie było przypadkowe. Zadzowń do niej, napisz, zaproś gdzieś.


Imperator pisze:Dobra Mumor, to inaczej:
Jak Ty se wyobrażasz zainteresowanie jej? Wiesz, są dwie bramki. Jedna jest oznaczona drogowskazem "kandydat", "chłopak", "ukochany", "kochanek" czy nawet "mąż" albo "buhaj rozpłodowy", a druga oznaczona jako "kolega". I teraz wyobraź sobie, że jeśli się wybierze bramkę drugą, to raczej nie ma szans przeskoczyć do pierwszej. Musiałby stać się cud jakiś, np. wyniósłbyś ją z płonącego statku kosmicznego, wtedy by powiedziała "mój ci on!", niczym Danusia, chroniąc w ten sposób głowę Zbyszka od katowskiego topora. Którą bramkę wybierasz?

Chciałbyś pierwszą? No to dlaczego, do diaska idziesz tą drugą?
Miej osobowość jaką chcesz, bądź sobą, ok. Ale niestety podrywanie to jak taniec - parę podstawowych kroków musisz znać. Między innymi ten, by jej pokazać, że Ci na niej zależy bardziej niż na koleżance. No właśnie - wybieraj: leżanka czy koleżanka? Z koleżanką raczej nie pójdziesz na leżankę. :) Tak jak sinus różni się od cosinusa. ;P

Ona da kosza? I co z tego. Lepszy kosz niż nic. Albo bycie tylko kolegą dla niej, kiedy serce Ci kołacze mocniej z jej powodu. A jak Ci da kosza to też możecie byc kolegami. Tym bardziej, że wiesz... ona może mieć fajne koleżanki. Nic w przyrodzie nie ginie.


Ok. Dotarło. Czuję się przekonany :)
Blazej30 pisze:mumor napisał/a:
Nie chcę jej wypłoszyć.
zdaje się że już to zrobiłeś

A jakim gestem miałbym ja wypłoszyć? Chyba nie tym, że poszedłem na zakupy? :)
Blazej30 pisze:mumor napisał/a:
Poza tym to chyba głupie - poznać i przy ledwie drugim spotkaniu juz się umawiać
no co ty

A Co Blazej30, masz jakies doświadczenie w tej materii?

[ Dodano: 2007-11-11, 21:07 ]
nadia pisze:Doceń i wykorzystaj te możliwości jakie natura Ci dała, a nie się ich bój.

Nadio, a niby jakie to możliwości dała mi natura, których nie dała kobietom, a które uwarunkowałyby tylko mężczyzn do ew. odrzucenia. Facet kurcze też jest człowiekiem i nie jest tak, że jak dostanę kosza to spływa to po mnie jak po kaczce i następnego dnia mogę startować już do innej. Wiesz nadia, tak to sobie można iść do klubu, łyknąć kilka kielichów i działać wedle zasady "i tak następnego dnia nic nie będę pamiętał", "jak nie ta, to za 30 min inna".
Nie rozumiem tego myślenia, że "facet powinien", a kobieta "może mu dać kopa, ale nie musi"
Awatar użytkownika
Animal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 218
Rejestracja: 01 lip 2007, 19:58
Skąd: z miasta
Płeć:

Postautor: Animal » 11 lis 2007, 21:09

Mumor, to czy jej dałeś znak to zależy od niej i tylko od niej i jej interpretacji. I żaden z forumowiczów na to pytanie Ci nie odpowie bo każdy sądzi po swoim doświadczeniu :|

Jak na moje oko opcję mogą być dwie:

1 ona co drugi dzień chodzi na zakupy z kolegami a ten wypadł nie był dla niej niczym innym jak ... kolejne zakupy

2 ona teraz zachodzi w głowę czy dała Ci wystarczająco dużo znaków

Takie koło zamknięte <diabel>

Chcesz mieć pewność? Zaproś Ją na wieczór do jakiegoś spokojnego romantycznego miejsca, wtedy to będzie znak że nie jesteś tylko kolegą <browar>
Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.
Awatar użytkownika
anika
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 167
Rejestracja: 22 paź 2006, 12:29
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: anika » 11 lis 2007, 22:56

Napiszę tak jak inni - umów się z nią, ale nie w ramach zajęć. Jeśli odmówi i otwarcie pwoie, ze kogos ma - będziesz miał jasność na czym stoi. A jak przyjmie propozycję to działaj.

Podobno o naszych relacjach z drugą osobą decyduje pierwsze 15 sekund. Wtedy podświadomie mózg klasyfikuje drugą osobę, czy postrzegamy ją jako potencjalnego partnera czy tylko jako kolegę.
"Dzisiaj mnie kochasz, jutro nienawidzisz.
Dzisiaj mnie pragniesz, jutro się wstydzisz"
Awatar użytkownika
Animal
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 218
Rejestracja: 01 lip 2007, 19:58
Skąd: z miasta
Płeć:

Postautor: Animal » 11 lis 2007, 23:15

anika pisze:....Podobno o naszych relacjach z drugą osobą decyduje pierwsze 15 sekund. Wtedy podświadomie mózg klasyfikuje drugą osobę, czy postrzegamy ją jako potencjalnego partnera czy tylko jako kolegę.


Masz rację....PODOBNO.
Cokolwiek potrafisz lub myślisz, że potrafisz, rozpocznij to. Odwaga ma w sobie geniusz, potęgę i magię.
nadia
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 419
Rejestracja: 18 lut 2007, 17:53
Skąd: ze wschodu
Płeć:

Postautor: nadia » 12 lis 2007, 19:49

mumor pisze:nadia napisał/a:
Doceń i wykorzystaj te możliwości jakie natura Ci dała, a nie się ich bój.

Nadio, a niby jakie to możliwości dała mi natura, których nie dała kobietom, a które uwarunkowałyby tylko mężczyzn do ew. odrzucenia. Facet kurcze też jest człowiekiem i nie jest tak, że jak dostanę kosza to spływa to po mnie jak po kaczce i następnego dnia mogę startować już do innej. Wiesz nadia, tak to sobie można iść do klubu, łyknąć kilka kielichów i działać wedle zasady "i tak następnego dnia nic nie będę pamiętał", "jak nie ta, to za 30 min inna".
Nie rozumiem tego myślenia, że "facet powinien", a kobieta "może mu dać kopa, ale nie musi"

Kobieta może wychodzić z inicjatywą, ale bardzo delikatnie. Kobieta nie czuje się pewnie przy facecie, którego sobie aktywnie poderwała i zaprosiła pierwsza na randkę. Kobieta musi czuć, że jest zdobywana, żeby czuć się kobietą.
POza tym powstrzymywanie się z inicjatywą, przyczajanie się i maskowanie tylko osłabia Twoje ewentualnie pozytywne notowania u dziewczyny. Bo jeżeli się jej spodobałeś, to zwlekając i ukrywając swoje uczuciowe intencje, dowodzisz swojego tchórzostwa, braku zdecydowania lub pokazujesz (fałszywie), że ona Ciebie mało zainteresowała. A to się udziela. Relacja się rozmywa. Jeżeli dziewczynę chcesz to nie duś tego w sobie. Da kosza - to pięknie. Koszt mężczyźnie przystoi. To właśnie męski przywilej móc dostać kosza - żadna klęska. Gdy będziesz trochę starszy to może się okazać, że będziesz wtedy kobietom chciał bardzo wyraźnie okazywać swoje zainteresowanie, ale... może nie będziesz już mógł.... bo nic czuć nie będziesz. Z emocji się niestety trochę wyrasta z wiekiem. Porywy serca nie zdarzają się na pęczki.

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 561 gości