czy można zostać oszukanym na własna prosbe?

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
mrt
Weteran
Weteran
Posty: 3354
Rejestracja: 31 lip 2004, 22:44
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: mrt » 21 wrz 2006, 22:45

To nie rozumiem, w czym masz problem i o czym ten topik? Zakończ znajomość i nad czym tu dywagować?

Przyjaciół mamy akurat takich, na jakich zasłużyliśmy - to tak na marginesie. Jak będziemy oczekiwać, że bilans nam się zgodzi, to zawsze nas w trąbę zrobią :D
Awatar użytkownika
singielek
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 20 wrz 2006, 20:43
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: singielek » 21 wrz 2006, 22:54

problem mam taki, ze ona miala za dobrze, ja jestem taka ze lubie pomagac innym, niestanowi to dla mnie problemu i NIE oczekuje w zamian rewanzu, a ona sie chyba przyzwyczaila do tego, moja wina, a zakonczyc? bede musiala tak zrobic, choc kupe lat sie znamy, ale w tym momencie to juz chyba nie ma znaczenia,

ja nie oczekuje ze mi sie bilans zgodzi, jak bym tak robila to bym juz chyba w glebokiej depresji byla, a nie jestem

czy zaslozylam na taka przyjazn? moze wedlug ciebie tak jest, ale jest to ogolnikowe stwierdzenie jesli sie nie zna sytuacji od podszewki,
...czas ludzi zmienia, ktoś madry powiedział kiedyś...
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 21 wrz 2006, 22:58

singielek pisze:jest to ogolnikowe stwierdzenie jesli sie nie zna sytuacji od podszewki,
singielek pisze:lubie pomagac innym, niestanowi to dla mnie problemu i NIE oczekuje w zamian rewanzu, a ona sie chyba przyzwyczaila do tego

Wszyscy znamy, już.
Daj spokój - Ty jesteś (byłaś) przyjaciółką, ona nie.
Rób z tym co chcesz ;P
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
singielek
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 20 wrz 2006, 20:43
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: singielek » 21 wrz 2006, 23:04

juz nic z tym nie robie, szkoda zycia i urody na nerwy :D, jednej zgryzoty mnie w tym momencie
...czas ludzi zmienia, ktoś madry powiedział kiedyś...
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 21 wrz 2006, 23:31

mrt pisze:Przyjaciół mamy akurat takich, na jakich zasłużyliśmy - to tak na marginesie. Jak będziemy oczekiwać, że bilans nam się zgodzi, to zawsze nas w trąbę zrobią

Dokładnie :)
Wiesz, singielku, dlaczego Twoja przyjaciółka tak zachowała się? Bo Ty, podświadomie, czekałaś na peany swojej twórczości przyjacielskiej. Są ludzie, którzy niestety nie potrafią przyjaźnić się, a nawet kochać. Jednak, to nie ich wina. Są tacy, bo nie zaznali tego być może w domu i jak wreszcie ktoś chce podarować im przyjaźń, to nie potrafią zachować się.
Ty piszesz, że nie chciałaś nic w zamian, to skąd ten topic? Przyjaciel, nie zastanawia się nad sensem przyjaźni. Przyjaciel po prostu jest, zawsze, choćby druga strona odezwała się po m-cu, czy roku. Co to za różnica?
singielek pisze:jednej zgryzoty mnie w tym momencie

Jeśli zawsze będziesz oczekiwała "zapłaty", to zawsze też będziesz czuła zgryzotę...
Jednak tutaj, w Twoim przypadku, nie ma mowy o tym, że to była przyjaźń. Przyjaciel jest nawet, jeśli ten drugi go zbluzga i wyrzuci z domu. Przyjaciel wróci, bo być może druga strona miała zły dzień. Tak to wygląda, z mojej strony.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
singielek
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 20 wrz 2006, 20:43
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: singielek » 21 wrz 2006, 23:39

mona nie oczekiwalam zaplaty, poprosilam tylko raz o to zeby mi pomogla,zeby mnie na lodzie nie zostawila, obiecala mi to, ja bym zrozumiala jesli by jednak odmowila, ok, nie ma problemu :), ale oklamala mnie,

nie zastanawiam sie nad sensem przyjazni, tylko nad tym czy zostalam oklamana przez to ze chcialam za dobrze, czy moze z tego powodu ze nie wiem ona bala mi sie powiedziec prwde?
...czas ludzi zmienia, ktoś madry powiedział kiedyś...
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 21 wrz 2006, 23:42

Ok, zrobiła błąd. Być może nie chciała zranić Ciebie - ludzie tak nieraz mają. Skłamała i dlatego napisałam, że tutaj nie ma mowy o przyjaźni. Przecież nie przyjaźnimy się ze wszystkimi.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
singielek
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 20 wrz 2006, 20:43
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: singielek » 21 wrz 2006, 23:42

Mona pisze:Przyjaciel jest nawet, jeśli ten drugi go zbluzga i wyrzuci z domu. Przyjaciel wróci, bo być może druga strona miała zły dzień. Tak to wygląda, z mojej strony.

zgadzam sie z tym, ale nie mozna uciekac od odpowiedzialnosci, ani dawac przyzwolenia na klamstwo i udawac ze jest oki, ale ja nie mam zamiaru przepraszac kogos za jego bledy,

moze jestem samolubna w tym momencie... ale mniejsza o to

[ Dodano: 2006-09-21, 23:43 ]
heh czasami zwykle slowo przepraszam wystarczy... ale widze ze niektorym brak odwagi je wypowiedziec
...czas ludzi zmienia, ktoś madry powiedział kiedyś...
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 21 wrz 2006, 23:45

singielek pisze:ani dawac przyzwolenia na klamstwo i udawac ze jest oki

Oczywiście, że nie, i powtarzam - to nie była przyjaźń :)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
singielek
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 20 wrz 2006, 20:43
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: singielek » 21 wrz 2006, 23:46

masz racje mona :),

[ Dodano: 2006-09-21, 23:48 ]
ale tak troche z innej paczki, mowienie prawdy czasem bywa ciezkie, nie zawsze przychodzi latwo, czasami pociaga za soba smutne konsekwencje, ale daje ulge wewnatrz, spokojne sumienie, a jednak czlowiek czesto unika mowienia prawdy, a jak by nie patrzyl klamstwo zawsze wyjdzie na jaw, czlwiek istota zlozona, sam sobie czasem problemy mnozy heh :)
...czas ludzi zmienia, ktoś madry powiedział kiedyś...
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 21 wrz 2006, 23:48

singielek pisze:nie mozna uciekac od odpowiedzialnosci, ani dawac przyzwolenia na klamstwo i udawac ze jest oki, ale ja nie mam zamiaru przepraszac kogos za jego bledy,

A jesteś w stanie WYKRZYCZEĆ jej to w twarz?!

Bo "dobrzy" ludzie są cisi.
PO CO?
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
singielek
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 20 wrz 2006, 20:43
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: singielek » 21 wrz 2006, 23:51

wykrzyczec to moze nie, ale chetnie porozmawiala bym w 4 oczy, no ale coz ja nikogo nie moge zmuszac do spotkania
...czas ludzi zmienia, ktoś madry powiedział kiedyś...
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 21 wrz 2006, 23:54

singielek pisze:wykrzyczec to moze nie, ale chetnie porozmawiala bym w 4 oczy, no ale coz ja nikogo nie moge zmuszac do spotkania

Eee, teraz, to "tupiesz nóżką".
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
singielek
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 20 wrz 2006, 20:43
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: singielek » 21 wrz 2006, 23:58

tupie powiadasz :), wiesz ale chciala bym jak cywilizowani ludzie, pogadac, wyjasnic tak sprawy zeby nie bylo niedomowien, bo takie pisanie sms to nie jest dobrym wyjsciem, ale i bez rozmowy przezyje :)
...czas ludzi zmienia, ktoś madry powiedział kiedyś...
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 21 wrz 2006, 23:59

singielek pisze:wiesz ale chciala bym jak cywilizowani ludzie, pogadac, wyjasnic tak sprawy zeby nie bylo niedomowien, bo takie pisanie sms to nie jest dobrym wyjsciem

To co to za problem? Umów się i pogadaj.
singielek pisze:ale i bez rozmowy przezyje

Jasne... ludzie przeżyli obozy koncentracyjne... <pijak>
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
singielek
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 20 wrz 2006, 20:43
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: singielek » 22 wrz 2006, 00:04

heh :), ale jak napisalam nie zmusze nikogo do rozmowy, skoro ktos tego nie chce
...czas ludzi zmienia, ktoś madry powiedział kiedyś...
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 22 wrz 2006, 00:22

singielek pisze:nie zmusze nikogo do rozmowy

Można zmusić na 138 sposobów.
Tobie się nie chce i wybielasz się przed samą sobą.
Chcesz pogadać czy nie?

... sama se odpowiedz, a nie pitol tu... nic nie wnoszącymi postami :D
KOCHAJ...i rób co chcesz!
Awatar użytkownika
singielek
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 20 wrz 2006, 20:43
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: singielek » 22 wrz 2006, 00:28

heh jak bym sie chciala wybielac to bym jakiegos ace wziela :D, a na powaznie, jakos nie mam ochoty robic cyrkow zeby doprowadzic do rozmowy, skoro zapytalam sie o taka mozliwosc i dostalam odmowna odpowiedz, to oki, moze z tego wynika ze az tak bardzo mi nie zalezy? a moze jak sobie popitole to mi lepiej, nie wiem <hmm>

a kij moze jestem samolub i len 8) , ale do jasnej ciasnej, nie ja klamalam i nie ja uchylam sie od odpowiedzialnosci, przeciez nie mozna sie za kims desperacko "uganiac"?
...czas ludzi zmienia, ktoś madry powiedział kiedyś...
Awatar użytkownika
Golly Gee
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 190
Rejestracja: 14 wrz 2006, 11:12
Skąd: *b*a*h*a*m*y*
Płeć:

Postautor: Golly Gee » 22 wrz 2006, 01:29

singielek pisze:a moze jak sobie popitole to mi lepiej, nie wiem

właśnie Mysiorek,
pozwól się jej wygadac, bo w dużym stopniu i to to koleżance chodziło chyba, mam takie wrażenie :)
ale wkoło jest wesoło
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 22 wrz 2006, 06:55

Singielek, to może z innej beczki - czy kiedykolwiek jej zachowanie świadczyło o tym, że jest Twoją przyjaciółką?
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
singielek
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 20 wrz 2006, 20:43
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: singielek » 22 wrz 2006, 07:58

mona kurcze i tu mnie zabilas, nie wiem :? kurcze duzo czasu spedzalysmy razem, dobrze sie gadalo, wiedzialsmy chyba o sobie wszytsko ( a przynajmniej mi sie tak wydawalo ), na rozmowe zawsze sie jakos czas znajdywal, ale od jakos 4 lat jest inaczej, jakos 3 lata temu byl rok przerwy bo ona zaczynala zwiazek z facetem i jakos nie bylo kontaktu, dopiero potem sie nawiazal znowu, jak z jej facetem bylo bardzo zle (pil na umur, a ona byla z tym sama) i jak ja zwiazalam sie ze swoim,

mona nie chce byc nieobiektywna i nie chce zeby wyszlo ze specjalnie naginam, ale nie wiem ... :(

moze mi sie tylko wydawalo ze to przyjazn ? wiec w tym wypadku chyba nie mam po co miec pretensji
...czas ludzi zmienia, ktoś madry powiedział kiedyś...
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 22 wrz 2006, 08:03

To jeśli nie wiesz, to na 100% to nie była przyjaźń. Jednak przecież to nie Twoja wina - niczyja, bo jak już pisałam, nie musimy przyjaźnić się ze wszystkimi.
Ja np. jestem pewna swojej 20toletniej przyjaźni. Jest bezwarunkowa, jest zawsze bez względu na okoliczności. Trwa nawet, gdy moja przyjaciółka 4 lata temu wyprowadziła się do Wa-wy.
singielek pisze:wiec w tym wypadku chyba nie mam po co miec pretensji

Dokładnie - nie masz.
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"



Joe Cocker
Awatar użytkownika
singielek
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 20 wrz 2006, 20:43
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: singielek » 22 wrz 2006, 08:11

:), dzieki mona, chyba mam za malo dystansu do siebie i innych :) to moge ci tylko zazdroscic
...czas ludzi zmienia, ktoś madry powiedział kiedyś...

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Wayneclili i 283 gości