Zabawić się? czy nie?

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
Żabcia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 87
Rejestracja: 27 maja 2006, 20:30
Skąd: z przebieralni
Płeć:

Postautor: Żabcia » 08 wrz 2006, 10:59

lukasek1983 pisze:poniewaz umiem juz wyczuc egoistyczne samice i zadna mnie nie przekreci:p

dlatego jemu każesz się zabawić a on.....
Novicky pisze:ale ja podkreślam, że nie znam jej zamiarów i oczekiwań

...... on nie zna właśnie jej zamiarów.
Novicky pisze:a ty uważasz, że wszystkie 'wolne ziwązki' są złe, karygodne i niedopuszczalne?

chyba w częściej niż co drugim związku jedna strona zaczyna coś czuć <pijak>
Mysiorek pisze:Jeśli nie możesz sam ze Sobą się "zabawić" to MUSISZ mieć kogoś innego do tego?
To słowo z cytatu Twojego jest denne. Życzę Ci, żeby zabawił się Tobą ktoś

POPIERAM <cisza>
Awatar użytkownika
Novicky
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:49
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Novicky » 08 wrz 2006, 12:17

Mysiorek pisze:Novicky napisał/a:
zabawić


mysiorek, prosze cie o to zebys nie wyrywal[a] jednego wyrazu z kontekstu, nalezy je rozumiec czytajac calosc, to tak jak ja bym zacytowal:
Mysiorek pisze:sam ze Sobą

mysiorek powiedzial ze woli sobie sam[a] ze Sobą niz z partnerem. ten zwrot z tojego cytatu jest denny itd. i co, prawda?

czytaj ze zrozumieniem! nie wycinaj fragmentow zmieniajacych sens calosci. apeluje o to.

[ Dodano: 2006-09-08, 12:18 ]
reszcie rozmowcow dziekuje za obiektywne i racjonalne podejcie do pytania.
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 08 wrz 2006, 12:38

Ciekawa jestem, jak Wy to sobie wyobrazacie? Przychodzi facet i mowi dziewczynie: Podobasz mi sie, ja Tobie, ale nie mam ochoty na zwiazek, tylko seks wchodzi w gre, mozemy gdzies razem wyjsc czasami, to wszystko.
Jak dziewczyna sie na to zgodzi? Tylko taka, ktora szuka milosci przez seks, wiec wierzy, ze dzieki sypianiu z nim on sie w niej zakocha. Nie spotkalam kobiety, ktora przedmiotowo traktuje seks (oprocz prostytutek). Zawsze jest tam jakas potrzeba, jakas chec, albo zapomnienia, albo znalezienia milosc, albo jeszcze jakas inna. Kobiety przez biologie, przez konstrukcje psychiczna, nie sa w stanie oddzielic seksu od uczuc (choc czasem im sie tak wydaje).
Wiec zawsze to bedzie jakies swinstwo. Pewnie, odpowiedzialnosci mezczyzna nie moze brac za to, ze kobieta ma cos z glowa nie tak. Ale niech bierze to pod uwage. To sprawa jego sumienia, choc wygodne to nie jest i lepiej o tym nie myslec.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać
przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
Novicky
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:49
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Novicky » 08 wrz 2006, 13:07

Ciekawa jestem, jak Wy to sobie wyobrazacie?

bez obrazy ale masz dosc ograniczona wyobraznie. slyszalas kiedys o czyms takim jak pożądanie? ono moze wlasnie sprawic rozwiazanie twojego pytania, na milion sposobow, uwierz.
Miltonia pisze:Zawsze jest tam jakas potrzeba, jakas chec, albo zapomnienia, albo znalezienia milosc, albo jeszcze jakas inna.
byc moze, nie jestem kobieta. ale nie moga isc z kims od tak? bo po prostu maja na to taka ochote?
Miltonia pisze:Kobiety przez biologie, przez konstrukcje psychiczna, nie sa w stanie oddzielic seksu od uczuc

kim jestes zeby wypowiadac takie sady? moim zdaniem nie mozna miec do tego pewnosci, kobiety, wypowiedzcie sie? tak uwazacie? idziecie z facetem do lozka i zawsze inwestujecie w niego swoje uczucia? - tak by to mialo wygladac wg Miltonii.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 08 wrz 2006, 13:16

Tu nie trzeba kobiet by sie wypowiedzialy , mezczyzna tez jak idzie z jakas do łózka nie robi tego ot tak sobie , zawsze istnieje tzw. to cos !
pomijam tych co robią sobie jakies statystyki <aniolek>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Jacek
Bywalec
Bywalec
Posty: 49
Rejestracja: 17 kwie 2006, 15:14
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: Jacek » 08 wrz 2006, 13:41

Ja wypisuję bzdury, snuję bzdurne wywody!? A jak w takim razie nazwać kogoś kto używa takich zwrotów: " gdybym się pobawił troche jej kosztem " ?? Byłem ostrożny w swoich osądach bo myślałem że to zwykłe przejęzyczenie, ale teraz widzę że o przejęzyczeniu nie może być mowy. Człowiek który w ten sposób traktuje drugiego człowieka jest dla mnie zwyczajnym śmieciem.

EOT.
Awatar użytkownika
Novicky
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:49
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Novicky » 08 wrz 2006, 15:55

ok, moge przyznac ci racje, moze zle sie wyrazilem na poczatku i rzeczywiscie moze to tak wygladac, ale jak bys sledzil caly post to bys mogl wywnioskowac z moich wypowiedzi ze nie jestem
Jacek pisze:zwyczajnym śmieciem

na wstepie powiedzialem "Zawsze ceniłem cudze uczucia i bardzo emocjonalnie podchodziłem do moich związków, nawet za bardzo, przez co trudno było przy rozstaniach" nie chcialem wiecej o tym pisac zeby pytanie nie zajmowlo polowy strony. teraz moge dodac specjalnie dla ciebie ze nie dosc ze cenilem to cenie je nadal, nie jestem zwyklym chamem i krzywdzicielem, uwodzicielem itp. poruszam pewien problem, chce znac zdanie innych. czy ci ludzie co wypowiadali sie przychylnie o wolnych zwiazkach i tzw. 'numerku na szybko' bez zobowiazan, tez sa dla ciebie zwyklymi smieciami?
Awatar użytkownika
Miltonia
Weteran
Weteran
Posty: 1359
Rejestracja: 17 paź 2004, 22:45
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Miltonia » 08 wrz 2006, 16:24

Wyglada na to, ze chcesz jedynie wysluchac, ze tak, masz racje, bierz, co Ci zycie daje. Oczywiscie, ze kobieta moze isc z kims do lozka jedynie z pozadania. Ale jesli na to sie decyduje, jesli tylko tyle jej wystarcza, to cos sie za tym kryje (negatywne przezycia jedynie). I o tym pisalam. To nie jest naturalne i hmmm, normalne, ze kobieta kieruje sie jedynie pozadaniem. Za duzo ma do stracenia. Mozesz nie brac za to odpowiedzialnsci, bo przeciez jest dorosla, ale mozesz tez o tym pomyslec.
Nie podoba mi sie Twoj sposob "dyskutowania". Jest obrazliwy.
"a miłość tylko jedną można wszędzie spotkać

przed grzechem i po grzechu zostaje ta sama"
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 08 wrz 2006, 16:56

Zatem co z kobietami które idą na zywioł w przpadku gdy im sie facet podoba i wystepuje wtedy wielkie pozadanie ? też nie bacza na rodzine , meza , dzieci , mają wilka ochote sie z "Tym facetem " przespac nie baczac na skutki , a o zeniaczce mowy nie ma wszak pzreciez <browar>
są smieciami ?? ostrozny był bym w wszelakim nazewnictwie
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
jabłoń
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 377
Rejestracja: 14 lis 2005, 17:43
Skąd: Wielkopolska
Płeć:

Postautor: jabłoń » 08 wrz 2006, 17:18

Andrew pisze:Zatem co z kobietami które idą na zywioł w przpadku gdy im sie facet podoba i wystepuje wtedy wielkie pozadanie ? też nie bacza na rodzine , meza , dzieci , mają wilka ochote sie z "Tym facetem " przespac nie baczac na skutki , a o zeniaczce mowy nie ma wszak pzreciez


Podświadomie jednak widocznie na to właśnie liczą. Na nowy związek.

Zgadzam się z postami Miltonii. Kobiety w dzieiejszych czasach STRASZNIE dużo tracą a prawie nic nie zyskują, dostarczając mężczyznom łatwy seks bez zobowiązań.

Też mi kiedyś tak kolega zaproponował seks bez zobowiązań i tym zraził mnie do siebie tak, że miałam ochotę strzelić mu w pysk.

Dopiero po przeczytaniu kilku postów z tego forum gdy się na nie zarejestrowała, zorientowałam się, że teraz to taka moda jest na seks b.o. I może nawet mu się trochę podobałam a powiedział to tak żeby mnie podpuścić czy co tam.

Ale w dalszym ciągu taką propozycję złożoną normalnej kobiecie uważam po prostu za OBRAŹLIWĄ.
"Bądźmy niewolnikami prawa, abyśmy mogli być wolni."
Cyceron (Cicero Marcus Tullius, 106-43 p.n.e.)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 08 wrz 2006, 17:24

a gdy jest odwrotnie < kobiety proponują taki sex ? wszak to dosc teraz pospolite , wrecz powiem czestsze niz odwrotnie
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
jabłoń
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 377
Rejestracja: 14 lis 2005, 17:43
Skąd: Wielkopolska
Płeć:

Postautor: jabłoń » 08 wrz 2006, 17:28

Andrew pisze:a gdy jest odwrotnie < kobiety proponują taki sex ? wszak to dosc teraz pospolite , wrecz powiem czestsze niz odwrotnie


A to już faceci muszą się wypowiedzieć, czy dla nich to jest obraźliwe, krępujące, czy może powód do dumy. ... albo łatwa okazja...
"Bądźmy niewolnikami prawa, abyśmy mogli być wolni."

Cyceron (Cicero Marcus Tullius, 106-43 p.n.e.)
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 08 wrz 2006, 19:01

jabłoń pisze:A to już faceci muszą się wypowiedzieć, czy dla nich to jest obraźliwe, krępujące, czy może powód do dumy. ...


Proponowanie samego seksu? Dla mnie chyba wszystkie trzy przymiotniki naraz. A po czwarte - nie warte zachodu. Uczucie jest solą fizyczności. Bez tej soli jest raczej mdło. Do wyrzygania.
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
MacioR
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 23 gru 2005, 22:01
Skąd: ze Szwecjii
Płeć:

an

Postautor: MacioR » 08 wrz 2006, 19:07

Andrew pisze:a gdy jest odwrotnie < kobiety proponują taki sex ? wszak to dosc teraz pospolite , wrecz powiem czestsze niz odwrotnie


Wlasnie. Mowicie, ze dziewczyna biedna, bo sie zakocha a on ja zostawi tylko dlatego, ze chcial sie "zabawic"
Ale kobiety robia dokladnie tak samo!!!, wcale nie sa lepsze. Moj kolega tez poznal jakas na dyskotece, zaczeli sie spotykac. On zakochany op uszy, myslal, ze cos z tego bedzie a ona pare dni po ich pierwszym zblizeniu zadzwonila do niego, i powiedziala ze nie chce go znac. Sam raz sie kiedys kims tak zabawilem zaraz po nieudanym zwiazku zeby odreagowac :D, nie mowie, ze to dobre, ale kobiety tak samo szukaja "zaspakajaczy" jak meszczyzni.
Do góry głowa
czlowiek żyj przyszłością co było nie wróci
odetchnij z radością...
"Jestem" -HEMP GRU-
Obrazek
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 08 wrz 2006, 20:21

MacioR pisze:Ale kobiety robia dokladnie tak samo!!!, wcale nie sa lepsze. Moj kolega

Dwa do kwadratu daje cztery. Minus dwa też. Czy te przesłanki implikują, że x należący do R podniesiony do kwadratu daje cztery? <hahaha>
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 08 wrz 2006, 20:49

też się z Miltonią zgadzam :] Tak postępują szmiry, a nie kobiety <faja>
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/
Awatar użytkownika
saker33
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 389
Rejestracja: 02 maja 2006, 21:18
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: saker33 » 08 wrz 2006, 21:44

Novicky pisze:czy nie warto się czasem zabawić, od tak, przygoda erotyczna, nie zwracając uwagi na uczucia tej drugiej osoby?
nie. a gdyby toba sie tak ktos zabawial na kim by ci zalezalo?
Novicky pisze:nawet za bardzo, przez co trudno było przy rozstaniach.
no wlasnie..znowu bys plakal.
"...dziewczynka, gdy stanie się kobietą, będzie wiedziała, jak poruszać się w świecie."
Awatar użytkownika
Żabcia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 87
Rejestracja: 27 maja 2006, 20:30
Skąd: z przebieralni
Płeć:

Postautor: Żabcia » 08 wrz 2006, 22:00

Novicky pisze:ok, moge przyznac ci racje, moze zle sie wyrazilem na poczatku i rzeczywiscie moze to tak wygladac

czemu próbujesz się usprawiedliwiać ?? !!
piszesz ciągle tak, jakbyś chciał żeby ktoś Ci jasno powiedział:"idź i z nią się pobaw"
jeśli tak chcesz, to nie potrzebujesz poparcia. sorry :/ na pewno ja tego nie poprę
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 09 wrz 2006, 00:19

TedBundy pisze:Tak postępują szmiry, a nie kobiety

a faceci tak postepujący to kto ??
Awatar użytkownika
Novicky
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 28 sie 2006, 11:49
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Novicky » 09 wrz 2006, 13:34

Żabcia pisze:czemu próbujesz się usprawiedliwiać ?? !!
piszesz ciągle tak, jakbyś chciał żeby ktoś Ci jasno powiedział:"idź i z nią się pobaw"
nie probuje sie usprawiedliwiac, po prostu nie chce wyjsc na chama, bo nim nie jestem. chcalem skorygowac bledny tok myslenia niektorych przedmowcow. i nie oczekuje od was jasnej aprobaty na takie 'zwiazek'. to zawsze bedzie moja decyzja, nie wazne czy ja zaakceptujecie czy skrytykujecie. tez mam glowe, uczucia i mozliwosc przewidzenia tego co moze sie stac,tego jak ona sie poczuje itp. chce jedynie poznac wasze zdanie na ten temat i tyle. od tego chyba jest forum, no nie?
megane
Maniak
Maniak
Posty: 762
Rejestracja: 22 maja 2006, 13:13
Skąd: z południa
Płeć:

Postautor: megane » 09 wrz 2006, 18:04

Novicky pisze:chcalem skorygowac bledny tok myslenia niektorych przedmowcow.

I to jest blad, bo to, ze dla Ciebie cos jest 'bledem' nie oznacza, ze tak jest.
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 09 wrz 2006, 18:22

Jaki pewny siebie autor..żeby się tylko nie przeliczył i nie był tym kto rachunek pokryje.. <fuckoff>
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
izabela
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 03 sie 2006, 08:35
Skąd: szczecin
Płeć:

Postautor: izabela » 09 wrz 2006, 18:29

z przykroscia stwierdzam ze takich "ludzi" ktorzy chca sie tylko zabawic innymi jest coraz wiecej
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 09 wrz 2006, 19:42

Kiedy przychodzisz do piaskownicy pełnej dzieci , one nie uciekają z niej , lecz podejmują z Tobą zabawę , wymieniacie sie zabawkami , wspulnie budujecie babki z piasku itd. jest ku temu aprobata , jest oki , nie ma - dziecko zabiera swoje zabawki i z takowej piaskownicy wychodzi idac skarzy sie mamie (lub nie ), ze mu towarzystwo nie pasuje , podaczas gdy inni bawią sie pzrednie .Wiec o co Wam chodzi ?
Do zabawy trzeba dwojga .
A jak sie przy tej zabawie zabawka jakas zniszczy , to jest ból po jej utracie , ale to dziecko uczy by zabawki ulubionej np. nie zabierac do piaskownicy . <browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
lady.26

Postautor: lady.26 » 11 wrz 2006, 12:11

Andrew, taka kobieta to suka a facet to gnojek. Zresztą, życie ma tę prawidłowość, że to co zrobisz drugiemu człowiekowi do ciebie powróci.
Awatar użytkownika
jabłoń
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 377
Rejestracja: 14 lis 2005, 17:43
Skąd: Wielkopolska
Płeć:

Postautor: jabłoń » 11 wrz 2006, 12:50

[ Dodano: 2006-09-11, 12:50 ]
Andrew pisze:Kiedy przychodzisz do piaskownicy pełnej dzieci , one nie uciekają z niej , lecz podejmują z Tobą zabawę , wymieniacie sie zabawkami , wspulnie budujecie babki z piasku itd. jest ku temu aprobata , jest oki , nie ma - dziecko zabiera swoje zabawki i z takowej piaskownicy wychodzi idac skarzy sie mamie (lub nie ), ze mu towarzystwo nie pasuje , podaczas gdy inni bawią sie pzrednie .Wiec o co Wam chodzi ?
Do zabawy trzeba dwojga .
A jak sie przy tej zabawie zabawka jakas zniszczy , to jest ból po jej utracie , ale to dziecko uczy by zabawki ulubionej np. nie zabierac do piaskownicy .


Wszystko w porzo <aniolek> ale zauważ, że on chce ją okłamać !

Autorze tematu, będziesz usprawiedliwiony jeśli powiesz tej dziewczynie, tak jak i nam, że chcesz się "z nią" czy też po prostu "nią" pobawić. Jeśli się zgodzi to pójdizecie razem do piaskownicy lepić babki.

A jeśli nie <aniolek> to dostaniesz łopatką w łeb, i też będzie wesoło <hahaha>

Ale kłamać nie można. Słyszysz Andrew !!? :P
"Bądźmy niewolnikami prawa, abyśmy mogli być wolni."

Cyceron (Cicero Marcus Tullius, 106-43 p.n.e.)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 11 wrz 2006, 19:25

lady.26 pisze:Andrew, taka kobieta to suka a facet to gnojek. Zresztą, życie ma tę prawidłowość, że to co zrobisz drugiemu człowiekowi do ciebie powróci.


Wy mi tu jakies skrajnosci przedstawiacie , jaka suka ?? jaki gnojek ?? jak ktos sie nie umie bawic to nich do pisakownicy pełej dzieci nie wchodzi , bo i tak nikt sie z nim nie bedzie bawił , a i w ryja moze zarobić , albo łopatką po łbie <aniolek>

w którym momencie jest mowa , ze chce ja okłamać ??
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
jabłoń
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 377
Rejestracja: 14 lis 2005, 17:43
Skąd: Wielkopolska
Płeć:

Postautor: jabłoń » 11 wrz 2006, 20:56

No okłamać może nie okłamie, ale prawdy też jej nie powie.... a to na jedno wychodzi... ;P
"Bądźmy niewolnikami prawa, abyśmy mogli być wolni."

Cyceron (Cicero Marcus Tullius, 106-43 p.n.e.)
Awatar użytkownika
Żabcia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 87
Rejestracja: 27 maja 2006, 20:30
Skąd: z przebieralni
Płeć:

Postautor: Żabcia » 11 wrz 2006, 22:22

Novicky pisze:nie probuje sie usprawiedliwiac, po prostu nie chce wyjsc na chama, bo nim nie jestem.

Novicky pisze:chce jedynie poznac wasze zdanie na ten temat

a teraz sam sobie odpowiedz :]
jak NIE postępuje "cham" :]
Awatar użytkownika
MacioR
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 23 gru 2005, 22:01
Skąd: ze Szwecjii
Płeć:

q

Postautor: MacioR » 12 wrz 2006, 20:01

Sir Charles pisze:
MacioR pisze:Ale kobiety robia dokladnie tak samo!!!, wcale nie sa lepsze. Moj kolega

Dwa do kwadratu daje cztery. Minus dwa też. Czy te przesłanki implikują, że x należący do R podniesiony do kwadratu daje cztery? <hahaha>


Nie, te przeslanki "implikuja", ze :

A: Jestes niezrozumialy, w tym co piszesz
B: Wyrywasz slowa z kontekstu, zauwaz, ze przed "Moj kolega" byla kropka...
Do góry głowa

czlowiek żyj przyszłością co było nie wróci

odetchnij z radością...

"Jestem" -HEMP GRU-

Obrazek

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 557 gości