Kompleksy

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Awatar użytkownika
kosa_kmtw
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 10 mar 2006, 00:46
Skąd: Poland :)
Płeć:

Kompleksy

Postautor: kosa_kmtw » 10 mar 2006, 00:54

Jak sobie radzic z kompleksami? jak sie ich wyzbyc? - tym bardziej gdy sa podobno bezpodstawne...macie jakies pomysly? <boje_sie>
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 10 mar 2006, 00:54

przeszukaj forum bo zdjae sie niedawno nawet byl taki temat :)
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 10 mar 2006, 00:57

"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
kosa_kmtw
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 10 mar 2006, 00:46
Skąd: Poland :)
Płeć:

Postautor: kosa_kmtw » 10 mar 2006, 01:00

oki poszukam ;] jak nic nie znajde to sie upomne :P
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 10 mar 2006, 01:01

kosa_kmtw, odświerz mój temat. Chętnie Ci w ramach naszych skromnych możliwości doradzimy o ile stać Cię na szczerość
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
kosa_kmtw
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 10 mar 2006, 00:46
Skąd: Poland :)
Płeć:

Postautor: kosa_kmtw » 10 mar 2006, 01:06

przegladalem ten Twoj post i wszystkie odpowiedzi jakies takie bez odpowiedzi na moje pytanie :| szukam sposob walki z kompleksami ktore sa tylko w naszej glowie, niekoniecznie musimy posiadac jakies "defekty" aby miec na ich punkcie kompleksy...
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 10 mar 2006, 01:35

kosa_kmtw, podaj jakieś szcegóły twych kompleksów.czego one dotyczą??
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
dziobakkkk
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 08 mar 2006, 09:21
Skąd: Z domku :)
Płeć:

Postautor: dziobakkkk » 10 mar 2006, 07:44

najlepsza metoda walki z kompleksami to wyjście im na przeciw. Fakt, kompleksy utrudniają życie i odbierają chęć do czegokolwiek. Ale też pozostanie na tym poziomie niczego nie zmienia... Najlepiej wyjść do ludzi, zająć się czymś, tak by nie zadręcać się ciągle jaką tam swoją "usterką". Kompleks to brak akceptacji jakiegoś elementu własnego ja, więc jak tę akceptację zyskać jeśli nie wśród innych ludzi?

Ja np przez bardzo długi czas miałam poczucie niższości i w ogóle nie podobałam się sobie zupełnie. Ale któregoś dnia powiedziałam sobie dość, zaczęłam spotykać się z ludźmi, którzy którzy mnie polubili. I teraz wiem, że moje urojenia były zupełnie bezpodstawne... A jeszcze taka kwestia, że to co dla Ciebie może wydawać się niefajne, innym może się właśnie podobać.

Szkoda, że nie piszesz, jaki to kompleks, łatwiej by było "go podejść" ;)
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 10 mar 2006, 08:58

dziobakkkk pisze: Ale któregoś dnia powiedziałam sobie dość, zaczęłam spotykać się z ludźmi, którzy którzy mnie polubili.

To nie takie proste. Jeśli ktoś nie może się przełamać niech poprosi o pomoc przyjaciół.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 10 mar 2006, 09:25

Gorzej jak ktoś ma kompleksy ale nie bezpodstawnie.
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 10 mar 2006, 09:31

tanebo, poza ekstremami głupoty gadasz. Odnosisz to do własnej osoby??
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 10 mar 2006, 10:01

Blazej30 pisze:tanebo, poza ekstremami głupoty gadasz. Odnosisz to do własnej osoby??

Tak.
PS Gdzie głupoty gadam.
Awatar użytkownika
kosa_kmtw
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 10 mar 2006, 00:46
Skąd: Poland :)
Płeć:

Postautor: kosa_kmtw » 10 mar 2006, 10:41

Mam wielu znajomych, czesto jestem wsrod ludzi bo lubie rpzebywac wsrod ludzi, to nie jest tak ze siedze w domu nikt mnie nie lubi jestem nudny i w ogóle lipa :) Wiele osob moze nawet nie wiedziec ze moglbym miec takie problemy, jednak czasem gdy siedze sobie sam w domku roja mi sie takie glupie mysli....Tak sobie rozmyslam ze chyba na takie rzeczy duzy wplyw moga miec bodzce z okresu wczesnego dziecinstwa :|
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 10 mar 2006, 10:59

tanebo, kąpleksy zawsze są bezpodstawne. nawet jęli masz 150 cm wzrostu, garba i krzywą mordę to dlaczego masz się tym dołować?? jeśli to komuś przeszkadza to jego problem...kosa_kmtw, czego dotyczą te twoje kompleksy??
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
kosa_kmtw
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 10 mar 2006, 00:46
Skąd: Poland :)
Płeć:

Postautor: kosa_kmtw » 10 mar 2006, 11:18

Niska samoocena :| co za tym idzie brak pewnosci siebie
dziobakkkk
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 08 mar 2006, 09:21
Skąd: Z domku :)
Płeć:

Postautor: dziobakkkk » 10 mar 2006, 12:20

Blazej30 pisze:
dziobakkkk pisze: Ale któregoś dnia powiedziałam sobie dość, zaczęłam spotykać się z ludźmi, którzy którzy mnie polubili.

To nie takie proste. Jeśli ktoś nie może się przełamać niech poprosi o pomoc przyjaciół.


Wiem, że to nie takie proste. Ale od czegoś trzeba zacząć. I właśnie m.in o przyjaciół mi chodziło.
A żeby podnieść samoocenę można zająć się jakimś hobby, wyznaczać sobie małe cele i robić tak by ten cel osiągnąć. Najgorsze to pozostać biernym.

kosa_kmtw pisze: Tak sobie rozmyslam ze chyba na takie rzeczy duzy wplyw moga miec bodzce z okresu wczesnego dziecinstwa

To możliwe. Trudno nagle zmienić sposób myslenia który się ukształtował kilka lat temu...
Jak nie będziesz umiał poradzić sobie sam, zawsze możesz zglosić się do poradni psychologicznej, tam Ci pomogą. Może właśnie trzeba zacząć od źródeł, od znalezienia przyczyn takiej Twojej postawy i stosunku do siebie. Zrozumieć, wtedy łatwiej wyeliminować.
Awatar użytkownika
kosa_kmtw
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 10 mar 2006, 00:46
Skąd: Poland :)
Płeć:

Postautor: kosa_kmtw » 10 mar 2006, 12:26

kurde ale co by nie mowic to wstydze sie pojsc do psychologa, pojde tma i co mu powiem? Czesc dzien dobry, jestem kosa, ogolnie jest okej i spoko ale mam niska samoocene, to o czym pogadamy?;] Ja mam hobby i zainteresowania, to nie tak ze ja siedz e wdomu i rozpaczam, jest wszystko oki. Tylko gdy jestem sam na sam z jakas powazniejsza dziewczyna - kobieta to czuje sie oceniany, czuje ze mam pewne zachamowania, ze nie jestem do konca soba, ze nie rozkrecam sie tak jak powinienem, wynika to z braku pewnosci siebie. W kazdym razie walcze z tmy ostro i tak jest duzo lepiej niz bylo kiedys.
dziobakkkk
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 08 mar 2006, 09:21
Skąd: Z domku :)
Płeć:

Postautor: dziobakkkk » 10 mar 2006, 12:52

No to skoro jest lepiej to znaczy że może być jeszcze lepiej :]
A co do psychologów to po to są żeby pomagać. I jeżeli to miałoby pomóc coś zmienić, wnieść coś do życia, które do tej pory było np mało szczęśliwe to chyba warto pokonać ten wstyd.
No ale Ty mówisz, że radzisz sobie i że jest ok więc chyba rzeczywiście nie będzie Ci potrzebna "interwencja" ;)

Ja Ci radzę spróbować czegoś nowego - poznać nowych ludzi, zrobić coś czego wcześniej nie robiłeś.

W nowych sytuacjach wiele osób czuje się niepewnie. Może np nie byłeś za dużo z dziewczynami, to jest nowe i stąd ta właśnie niepewność? (Hipotetyzuję tylko.)
Awatar użytkownika
kosa_kmtw
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 10 mar 2006, 00:46
Skąd: Poland :)
Płeć:

Postautor: kosa_kmtw » 10 mar 2006, 14:13

Wlasnie najsmieszniejsze jest to ze wlasnie troche czasu z dziewczynami spedzilem, i z tmyi na stale i z tymi nie na stale... :) Moze po prostu na moja "blokade" potrzeba naprawde duzo czasu zeby sie z tym oswoic ;] sam nie wiem :) ale grunt ze z tym walcze :)
Awatar użytkownika
..::WdOwA::..
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 244
Rejestracja: 08 mar 2006, 08:27
Skąd: Stąd:D
Płeć:

Postautor: ..::WdOwA::.. » 10 mar 2006, 14:21

To siedzi w Twojej glowie. Wmawiasz sobie, ze jest tak i koniec kropka, co dla innych wydaje sie być po prostu czystą glupotą. Jeżeli jednak nie potrafisz sobie z tym poradzić, pogadaj ze znajomymi/przyjaciółmi, o ile jesteś pewna, ze to godniz aufania ludzie. Sądzę, że znalezeinie drugiej połówki, która by mówiła, ze dla tej osoby jesteś naj pod każdym wzgledem, byłoby na miejscu:P
Awatar użytkownika
kosa_kmtw
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 10 mar 2006, 00:46
Skąd: Poland :)
Płeć:

Postautor: kosa_kmtw » 10 mar 2006, 18:37

no wlasnie na taka polowke czekam :P hehe ale brak kandydatek ktore bym zaakceptowal ;] heheh
dziobakkkk
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 75
Rejestracja: 08 mar 2006, 09:21
Skąd: Z domku :)
Płeć:

Postautor: dziobakkkk » 10 mar 2006, 18:48

to czemu Ty taki wymagający ;p
Awatar użytkownika
kosa_kmtw
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 10 mar 2006, 00:46
Skąd: Poland :)
Płeć:

Postautor: kosa_kmtw » 10 mar 2006, 18:55

no chyba nie bede bral byle czego co sie napatoczy ;] kazdy ma jakies potrzeby nie ?:D jeden woli wesoly drugi powazniejsze jeden piekne idiotki drugi srednie intelektualistki :) wiesz jak jest :)
Awatar użytkownika
Augusto
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 461
Rejestracja: 18 gru 2005, 21:19
Skąd: getting place
Płeć:

Postautor: Augusto » 10 mar 2006, 19:11

albo wesołe piekne intelektualistki
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 10 mar 2006, 19:18

kosa_kmtw, miałeś kiedyś dziewczynę?? A próbowałeś jakąs poderwać?? Dlaczego z braku kandydatek wysówasz wniosek że ty nie cacy??
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.

I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.

/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Eisenritter
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 443
Rejestracja: 04 sty 2006, 11:21
Skąd: Berlin
Płeć:

Postautor: Eisenritter » 13 mar 2006, 13:16

A; szukaj, B: zaakceptuj. Jeśli chcesz, możesz pracować nad sobą, aby się pozbyć ich przyczyn, ale tak naprawdę, to musisz się starać, żeby pozbyć się ich samych. Zaakceptuj siebie i nie rób nic na siłę. Komu potrzebne takie obciążenie?
Siła charakteru i hart ducha są czynnikami decydującymi. Na sile charakteru opiera się żołnierska pewność siebie.
Awatar użytkownika
kosa_kmtw
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 15
Rejestracja: 10 mar 2006, 00:46
Skąd: Poland :)
Płeć:

Postautor: kosa_kmtw » 13 mar 2006, 21:11

Widze ze mnie nie rozumiesz :) dziewczyne mialem nie jedna, uwierz mi ;] podrywalem i poderwalem tez nie jedna :) ale to nie zmienia faktu ze chcialbym sie czuc przy nich jeszcze pewniej niz sie aktualnie czuje :) kapiszi?

[ Dodano: 2006-03-13, 21:13 ]
a jesli chodzi o kandydatki to one sa raczej na zjazdach w szkole albo kiedy to chodzimy na imprezki do wawy :) na codzien mieszkam w malej miescinie 20 tysiecznej, wiec sam rozumiesz :) nie ma tu zbyt wiele "swiezych" kandydatek":)

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 105 gości