Twój pierwszy raz, pierwsza miłość

Każdy przeżył swój "pierwszy raz" (jeśli nie, to wszystko przed wami). Naukowo określa się to zjawisko jako inicjacja seksualna. Ale jakże to nieciekawie brzmi.

Dziewczyna boi się pierwszego kontaktu seksualnego. Myśli o bólu, o tym, że seks prowadzi do ciąży, o wstydzie. Ale na szczęście obawy te są ulotne i znikają szybko. W jej marzeniach to pierwsze kochanie wyniknie z prawdziwej miłości, odda swoje ciało swojemu "królewiczowi z bajki", jej partner będzie delikatny, opiekuńczy a jednocześnie męski.

Nie zawsze marzenia się spełniają. Nie każda dziewczyna ten pierwszy raz przeżyła w tak romantycznym otoczeniu i z chłopcem, jakiego sobie wyśniła. Sądzę, że wiele dziewcząt chce zachować w pamięci tak ważny moment w swoim życiu. Pierwsze zbliżenie, pieszczoty a wreszcie spełniona miłość. Najczęściej pierwszy akt miłosny zapada w psychice kobiety, a co za tym idzie, ukierunkowuje (pozytywnie lub negatywnie) na przyszłość jej stosunek do seksu. Chłopiec z kolei obawia się, że nie sprosta wymaganiom seksualnym swojej pierwszej partnerki. A już na pewno jego piętą achillesową jest rozmiar penisa (i tu przytoczę słowa "liczy się nie długość magicznej pałeczki, lecz jej tajemna moc").

Pierwsze zbliżenie trudno wymazać z pamięci. Zapamiętujemy pieszczoty, słowa, zachowanie partnera a również otoczenie, muzykę i zapachy. Jeśli dziewczyna straciła dziewictwo w pośpiechu i zdenerwowaniu, że ktoś złapie ją na gorącym uczynku, w przyszłości może pociągać ją szybki i gwałtowny seks ze szczyptą ryzyka. W czasach odległych, zachowanie cnoty do dnia ślubu było czymś oczywistym. Biel sukni panny młodej oznaczała czystość i nieskazitelność jej ciała. Dziś traktuje się to z przymrużeniem oka. Życie seksualne rozpoczynamy znacznie szybciej. A nim dojdzie do zawarcia związku małżeńskiego, zarówno kobieta jak i mężczyzna, ma już za sobą bogate życie seksualne. Nikt już nie przywiązuje wagi do tego, czy kobieta jest dziewicą, czy nie. Liczą się przecież zupełnie inne aspekty. Mimo to wiele osób, nie tylko mężczyzn, uważa, że kobieta, która zachowała dziewictwo do ślubu jest "lepsza".


Mylne jest stwierdzenie, że o zachowaniu dziewictwa świadczy krwawienie podczas pierwszego stosunku. W wielu przypadkach uszkodzenie błony dziewiczej następuje znacznie wcześniej, mechanicznie, w sposób nie mający nic wspólnego z seksem. Zależy to od kształtu i elastyczności błony. Tak więc posądzanie kobiety, że nie jest dziewicą, tylko dlatego, że nie krwawiła podczas pierwszego zbliżenia, jest krzywdzące i niesprawiedliwe.

Na koniec dobra rada dla nowicjuszy - kiedy już dojdzie do pierwszego stosunku, zadbajmy o to, by nie stał się zwykłą "rąbaniną" a czymś wspaniałym, co na zawsze pozostanie w pamięci jako "niezapomniana chwila" i zachęci do dalszego oddawania się uciechom cielesnym. Trzeba jednak zrozumieć, że do szczęścia i udanego życia seksualnego trzeba dojrzeć, a to naprawdę nie jest łatwe.

A teraz kilka praktycznych rad na temat pierwszego stosunku.

 • Nie kochaj się z dziewczyną, która ci się nie podoba. Jeśli wiesz, że partnerka cię pociąga, wtedy twój pierwszy stosunek przyniesie ci dużo więcej satysfakcji.
 • Upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu, dobre warunki i że nikt wam nie przeszkodzi (5 minut na tylnym siedzeniu w samochodzie całkowicie jest wykluczone!)
 • Pamiętaj, że pośpiech nie sprzyja doznaniom erotycznym, zwłaszcza jeśli twoja partnerka również nie ma doświadczenia seksualnego. Musisz zacząć od gry wstępnej, a więc rozbudzić partnerkę, pieszcząc i całując jej ciało (co najmniej 10 minut). Zwilż swoim palcem jej pochwę, aby ułatwić wprowadzenie członka, jeśli to się okaże mało skuteczne, powinieneś zwilżyć penisa środkiem nawilżajacym.
 • Nie eksperymentuj co do pozycji. Najlepsza będzie klasyczna, z poduszką pod jej biodrami dla łatwiejszego wprowadzenia członka. Twoje ruchy muszą być delikatne, ale zdecydowane.

Najważniejsze - jeśli twoja partnerka nie osiągnie orgazmu, nie bądź rozczarowany i skrępowany sytuacją. Nawet kobiety, które współżyją regularnie, rzadko osiągają orgazm, gdyż nie jest on automatyczny, tak jak w twoim przypadku.

Ciekawostki Czy wiesz, że...

 • Dziewczyna w Brazylii nie ma szansy na zamążpójście, jeśli wiadomo, o niej, że straciła dziewictwo. W Maroku pan młody zapłacić jest gotów bardzo wysoką cenę z dziewicę, a tylko 1/3 zwyczajowo przyjętej ceny za wdowę.
 • W krajach wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego, koszula nocna panny młodej i prześcieradło wywieszane są za okno na przeciągu tygodnia, aby każdy przechodzień mógł się przekonać o fakcie defloracji.

Pokrewne artykuły

 • Twój pierwszy raz (obszerny kompletny poradnik)

  Jak będzie wyglądał Twój "pierwszy raz" - obawiasz się bólu, które może towarzyszyć przy stosunku, przeżywasz rozterki. "czy to właśnie teraz, czy rzeczywiście tego chcę, czy pozostaniemy już na zawsze?". Do tego wszystkiego, często, dołącza wstyd przed nagością...

 • Ból przy stosunku - czy seks może boleć?

  Ten artykuł jest nie tylko dla tych którzy jeszcze nigdy nie przeżyli swojego "pierwszego razu" i nie wiedzą z własnego doświadczenia jak to jest, ale również dla tych którzy swój pierwszy stosunek mieli już dawno temu, i mimo to, wciąż borykają się z problemami...

 • Zapłodnienie

  W spermie mężczyzny mogą się znajdować miliony plemników, ale tylko jeden z nich ostatecznie zapłodni jajo. Do jajowodów dotrze już tylko około stu z nich, a mogą one przetrwać najwyżej 72 godziny. Chociaż zaledwie jeden plemnik jest potrzebny do zapłodnienia, obecność innych...

 • Nieudany pierwszy raz

  Rzadko jest absolutnie cudownie. Szczególnie młode dziewczyny, dla których orgazm nie jest przeżyciem automatycznym najczęściej pierwsze zbliżenie rozczarowuje. Dlaczego jest to doświadczenie, o którym pary często chciałyby raczej zapomnieć?...