POLSKA KRAJEM "ANTY- ANTYKONCEPCJI"??!!??

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
szczęściarz
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 29
Rejestracja: 22 lis 2003, 19:52
Skąd: śląsk
Płeć:

POLSKA KRAJEM "ANTY- ANTYKONCEPCJI"??!!??

Postautor: szczęściarz » 07 lut 2004, 11:01

MOŻE DZIWNIE NAZWAŁEM TEN POST, ALE DOSZŁEM DO TAKIEGO WNIOSKU ŻE W POLSCE NIESTETY TAK JEST!!:

WSZYSCY CHCIELIBY, ŻEBY BYŁO JAK NAJ MIEJ NIEPLANOWANYCH CIĄŻ (WPADEK), JEDNAK CENY ŚROKÓW ANTY KONCEPCYJNYCH SĄ BARDZO WYSOKIE- JAK MYŚLICIE??

PACZKA DUREX'ów (3 szt) KOSZTUJE OK. 6,50- 7 zł, ZAŚ W MIARĘ BEZPIECZNE (POD WZGLĘDEM ZDROWOTNYM) TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE KOSZTUJĄ OK 60 zł -WIEM NA PAWENO...!!

WYOBRAŹMY SOBIE W TAKIM RAZIĘ PARĘ UCZĄCYCH SIĘ 18-LATKÓW, KTÓRA NIE PRACUJĘ A CHCIAŁABY KOCHAĆ SIĘ Z OSOBĄ NAJBLIŻSZĄ JEJ SERCU, SKĄD MAJĄ WZIĄĆ PIENIĄDZE NA ZABEZPIECZENIE SIĘ np. POPRZEZ TABLETKI ANTYKONCEPCYJNE??

UWAŻAM ŻE PAŃSTWO POWINNO DOPŁACAĆ, DO TAKICH ŚRODKÓW BY BYŁA MOŻLIWOŚĆ KORZYSTANIA Z NICH KAŻDEMU CZŁOWIEKOWI, A TAKŻE BY LICZBA NIECHCIANYCH CIĄŻ BYŁA MIEJSZA!!

:573:
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Re: POLSKA KRAJEM "ANTY- ANTYKONCEPCJI"??!!??

Postautor: SueEllen » 07 lut 2004, 11:38

szczęściarz pisze:UWAŻAM ŻE PAŃSTWO POWINNO DOPŁACAĆ, DO TAKICH ŚRODKÓW BY BYŁA MOŻLIWOŚĆ KORZYSTANIA Z NICH KAŻDEMU CZŁOWIEKOWI, A TAKŻE BY LICZBA NIECHCIANYCH CIĄŻ BYŁA MIEJSZA!!

:573:


Jak to sobie wyobrażasz w kraju, w którym chce się wprowadzić podatek na kosmetyki (damskie) i od pogrzebów, gdzie myśli się o zamrożeniu podwyżki emerytur na dwa lata, gdzie likwiduje się fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych, byleby jakoś załatać dziurę budżetową? W kraju, gdzie przyrost naturalny jest tak niski, że jak tak dalej pójdzie, na nas - już dziadków nie będzie miał kto pracować?

O dofinansowywaniu antykoncepcji zapomnij. I to nie z powodu silnego wpływu Kościoła i prawicowych polityków, tylko dlatego, że nie ma na to kasy. Więc lepiej uczyć młodzież, że jedyną słuszną metodą jest NPR i seks po ślubie. Taniej i młodzieży się nie deprawuje 8)
Awatar użytkownika
Sylwia
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 98
Rejestracja: 28 gru 2003, 16:02
Skąd: oŚw
Płeć:

Postautor: Sylwia » 07 lut 2004, 13:37

Hmm słyszałam ze w Anglii powstały specialne placówki, do ktorych zgłaszają się dziewczyny i chłopacu, którzy rozpoczynają lub prowadzą życie seksualne. W takich miejscach moga ZA DARMO dostaś środki antykoncepcyjne...;| Nikt ich nie pyta o wiek, nikt nie każe przyjsc z rodzicem itd..
... i cały Wszechswiat jest za tym, by Ci się to udało...
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Re: POLSKA KRAJEM "ANTY- ANTYKONCEPCJI"??!!??

Postautor: Maverick » 07 lut 2004, 14:14

SueEllen pisze:Wiięc lepiej uczyć młodzież, że jedyną słuszną metodą jest NPR i seks po ślubie. Taniej i młodzieży się nie deprawuje 8)

To antykoncepcja jest deprawowaniem mlodziezy?

A wracajac do tematu: NPR moze i jest dobra, ale po slubie jka ma sie prace. Jak ma sie 18 lat, studia przed soba i zero (albo minimalne) zarobkow to zamiast NPR (czemu NPR kojarzy mi sie z LPR??) proponuje UŚA (czyt Uzywanie Środkow Antykoncepcyjnych bo PO COS je stworzono).

A NPR i tak i tak uwazam za antykoncepcje tylko naturalna. I nie tlumaczcie sie ze to jest tylko wiedza o ciele kobiety i ze co sie z ta wiedza zrobi to prywatna sprawa. Tak samo z gumka. To tylko lateks, co sie z nim zorbi to prywatna sprawa. A pzoa tym gumka 100% nie daje wiec o co chodzi ;)


A co do 60zl na miesiac za tabletki... Jak kto na studiach to te 60zl = 3 godziny korepetycji :d
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 07 lut 2004, 14:19

A wracajac do tematu: NPR moze i jest dobra, ale po slubie jka ma sie prace. Jak ma sie 18 lat, studia przed soba i zero (albo minimalne) zarobkow to zamiast NPR (czemu NPR kojarzy mi sie z LPR??) proponuje UŚA (czyt Uzywanie Środkow Antykoncepcyjnych bo PO COS je stworzono).


Jak się ma 18 lat to się antykoncepcji nie stosuje, bo cnote to do slubu zachować należy. jesli bedziesz miał kilka partnerek staniesz sie wysmarkaną chusteczką, albo znoszonym butem, nie wiedziałeś o tym :shock: :lol: :?:
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 07 lut 2004, 14:35

SueEllen pisze:Jak się ma 18 lat to się antykoncepcji nie stosuje, bo cnote to do slubu zachować należy. jesli bedziesz miał kilka partnerek staniesz sie wysmarkaną chusteczką, albo znoszonym butem, nie wiedziałeś o tym :shock: :lol: :?:


Rozumiem ze to ironia bo chyba nie myslisz tak na serio ;)
Na temat seksu przed slubem chyba juz rozmawialismy. Ja uwazam ze rownie dobrze mozna sobie postawic cos takiego ze seks bede uprawiac dopiero jak wygram 1000zl w lotto. Taki termin ma taki sam sens jak to ze "po slubie". Czemu? Bo jak ludzie sie kochaja to slub jest jedynie formalnoscia i nie ma znaczenie przed czy po bo kochac beda sie tak samo, a to sie liczy.

Poza tym mam jedna dziewczyne, jest wlasciwie moja pierwsza i nie zamierzam zmieniac :d Wiec nie mow mi o wysmarkanych chusteczkach by mysle ze Ty mialas wiecej partnerow ;)
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 07 lut 2004, 14:42

Ooo, no to żeś mi pojechał. :lol:
Partnera miałam i mam jednego :PPPP
Ten sam nie zmieniony już od ponad 3 lat :roll:
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 07 lut 2004, 15:02

W takim razie przepraszam Sue ;)
Ale tak jakos mi sie napisalo i pomyslalo :p
Pozdrawiam
Keplianica

Postautor: Keplianica » 07 lut 2004, 21:36

prostując sprawę z hormonami "anty":

SPIS HORMONIKÓW :]

Oto link do cen WSZYSTKICH albo prawie wszystkich srodków w RP. Nieprawda, że kosztują 60 zł. DOBRY ŚRODEK NA 3 MIESIACE MOŻNA DOSTAĆ ZA 7 dych a na miesiac folgowania sobie za 30 zł.
I zupełnie ze szczęściarzem się nie zgadzam na dofinansowywanie antykoncepcji.
Bo po pierwsze: -wyprodukowanie hormonów jest drogie. Jak się nie podoba możecie pić krowi mocz. Zawiera estrogeny i to jak sądze tańsze.
Po drugie: Polska musi odzwyczaić wreszcie ludzi że piękne czasy państwa opiekuńczego nas ominęły i musimy zacząć troszczyć się sami o własne życie a nie biadolić że nie ma pracy, chleba i tabletek. Nie macie kasy? To zarabiać a nie bez sensu marnowac energię na seks.
Po trzecie: Z CZEGO DO CHOLERY POLSKA MIAŁABY DOŁOŻYĆ DO TAKIEGO INTERESU??? MOŻE BY TAK OPODATKOWAC KOŚCIOŁY??? [jestem za]
No i po czwarte: KLER nie pozwoliłby na promocje antykoncepcji. Bo tylko kalendarzyk jest politycznie poprawny. Skoro już konstytucja łamie samą siebie bo w preambule napisali "tak nam dopomóż Bóg" to w kwestii planowania rodziny Polacy moga liczyć TYLKO NA "tak nam dopomóż Bóg"
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 07 lut 2004, 22:09

Ze stwierdzeniem ze kalendarzyk tylko jest "politycznie poprawny" przesadzilas ;) Czasy gdzie antykoncepcja byla czyms bee juz minely i zyja tylko w umysle ludzi zacofanych i nie nadazajacych za rozwojem.
Poza tym, poprzez odpowiednie dofinansowania lekow panstwo ma wplyw na zycie ludzi. I jezeli byloby nas za wiele to jestem pewien ze dofinansowanie by bylo a i aborcja bylaby legalna (tez z dofinansowaniem). Ale ze jest nas za malo to takowego nie bedzie.

No i jeszcze jedno. To odnosnie odzwyczajania ludzi - wystarczy wprowadzic ostre ciecia w roznego typu cosialach. Glownie wsrod rent (no i kontrole rent).

A jezeli chodzi o kase w budzecie to proponuje zrobic duze ciecia w administracji, bo na to Polska wydaje za wiele (ale politycy sami sobie pensji nie zmniejsza przeciez ;) )
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 07 lut 2004, 23:49

Z tego co wiem jest w Polsce jeden rodzaj tabletek refundowanych i kosztuja cos okolo 3 zł!
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 lut 2004, 02:35

Student pisze:Z tego co wiem jest w Polsce jeden rodzaj tabletek refundowanych i kosztuja cos okolo 3 zł!

A opracowano je w roku 1950 i zawieraja 3kg hormonow :lol: A moze to po prostu cos w rdzaju polopiryny?

:twisted: :twisted: :twisted: Post nr 666 :twisted: :twisted: :twisted:
Keplianica

Postautor: Keplianica » 08 lut 2004, 12:48

Maverick, skomentuję to tak: NIE MASZ POJĘCIA O MENTALNOŚCI POLSKIEGO SPOŁECZEŃSTWA. Może nie zauważyłeś ale opinia o kalendarzyku nie jest moja. TAK MYŚLĄ LUDZIE W POLSCE. To nie Holandia. Jak powiedziałam już: Kościół ma w Polsce taką siłę przebicia że rząd nie odważyłby się dofinansować "grzechu". Zresztą: spójrz sobie na forum wpadka.pl o antykoncepcji. Poczytaj sobie, jak myslą o niej Polacy. Przecież agresja wzbiera gdy jakiś dupek z LPRu czy innej Młodzieży Wszechpolskiej wmawia sobie i innym, że postinor duo jest mordercą dzieci.
Ps. Obcięcie rent??? Człowieku, co ty byś chciał obcinać??? Myslisz jak kolejny Hausner. Godne linczu.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 lut 2004, 15:31

A niby czemu nie obcinac rent? Pomysl: jak czlowiek ma dostawac 600zl i nic nie robic a dostawac 700 i charowac jak wol to woli to 600 i na czarno 500 ;) (nie wiem czy liczby sa dobre ale tak to wyglada).

A Ty Keplianica znasz moze mentalnosc spoleczenstwa? Hahahaha, bo zaraz padne ;) Kosciol i duza wladza? Byc moze ale nie teraz a 600 lat temu :twisted: Kosciol nie ma nic do gadania. Kosciol znaczy cos dla babc i dziadkow a i nie wszystkich. Poza tym mnie nie obchodzi cale spoleczenstwo bo sie do niego nie przyznaje.
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 08 lut 2004, 15:55

Maverick pisze:A niby czemu nie obcinac rent? Pomysl: jak czlowiek ma dostawac 600zl i nic nie robic a dostawac 700 i charowac jak wol to woli to 600 i na czarno 500 ;) (nie wiem czy liczby sa dobre ale tak to wyglada).

Poziom rozwoju danego kraju mierzy się często patrząc jak państwo opiekuje sie najbardziej potrzebującymi, najmniej zaradnymi życiowo - patrz kraje Skandynawii. Renty są w Polsce bardzo niskie, a ludzie je dostający wymagają zazwyczaj leczenia, które często jest bardzo kosztowne i ostatnio coraz mniej finansowane. Obnizając renty, pozbawia sie ich praktycznie środków do życia - to po prostu niehumanitarne! Ludzie tworzą społeczności nie po to, by zabijać i dobijać najsłabszych, ale właśnie po to, by sobie pomagać. Poza tym, chyba pomyliłeś renty z zasiłkami dla bezrobotnych ;)
Maverick pisze:A Ty Keplianica znasz moze mentalnosc spoleczenstwa? Hahahaha, bo zaraz padne ;) Kosciol i duza wladza? Byc moze ale nie teraz a 600 lat temu :twisted: Kosciol nie ma nic do gadania. Kosciol znaczy cos dla babc i dziadkow a i nie wszystkich. Poza tym mnie nie obchodzi cale spoleczenstwo bo sie do niego nie przyznaje.

Keplianica ma rację, Kościół Katolicki ma dalej w Polsce bardzo duże wpływy i politycy liczą się z jego zdaniem. Polacy są też narodem o wiele bardziej konserwatywnym niż mieszkańcy Europy Zachodniej. Może Maverick nie widzisz tego wokół siebie, pokolenie młodych ludzi jest o wiele bardziej liberalne i ten liberalizm zwiększa się z roku na rok. Jednak na dużą część społeczeństwa ma wpływ Kościół Katolicki - zwłaszcza na wsiach i w mniejszych miasteczkach. Przecież ok. 95% Polaków to katolicy, co prawda często o podwójnej moralności, ale jednak - te liczby dają do myślenia ;)
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 lut 2004, 16:17

SueEllen - jakby wprowadzili podatek na kosciol tak jak w Niemczech (jestem za tym w 100%) to by sie okazalo ze z 95% zrobi sie 50% ;) No ale dobra. Co do politykow - oni nie licza sie z niczym i nikim droga SueEllen wiec czemu mieliby liczyc sie z kosiolem?? :lol: :lol: :lol:
Co do rent - to chodzilo mi przede wszystkim o weryfikacje osob pobierajacych je. Jesli chodzi o lekarstwa to nie wyzsza renta a refundacja. A poza tym model panstwa opiekunczego (czyli placacego za nic ludziom zyjacym na koszt tych ktorzy zapieprzaja 9 godzin dziennie) musi upasc! Takie panstwo MUSI ZABANKRUTOWAC! Predzej czy puzniej. I juz to zaczynamy czuc. Ludzie maja myslec przede wszystkim i umiec pracowac. A jak sie im bedzie dawac kase za nic to nie zaczna. w ogóle to jestem za calkowita likwidacja ZUS'u (choc to jest dosc odwazne posuniecie) i za tym by nie bylo obowiazkowych skladek na emerytury! Koles bedzie cale pensje dostawal w lape, a co z nia zrobi to jego sprawa. Moze wplacic sam na polise, a moze przepic i na starosc bedzie jadl piasek, bo panstwo nie pomoze.

I wracajac do mentalnosci spoleczenstwa - faktycznie wsrod ludzi mlodych jest inna. I niedlugo ci ludzie mlodzi dorosna i oni beda krajem rzadzic, a co za tym idzie kosciol pojdzie "weg"
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 08 lut 2004, 16:29

Nie, no dobijasz mnie! Wierzyć mi się nie chce, że tak myslisz. Szwecja np. jest bardzo opiekuńczym krajem, a jakoś do bankructwa jej daleko...
Idąc Twoim tokiem:
Nienarodzone dzieci - pasozyty nie pozwalające matce pracować - zabić
Emeryci, którzy np. stracili swoje oszczędności - niech zdychaja z głodu
Niepełnosprawni - przecież to póludzie - zabić
Porzucone dzieci - jak nikt ich nie chce - zabic, zlikwidowac domy dziecka

Niech żyje rasa panów! Resztę trzeba wyeliminować!

Polecam artkuł:
http://kiosk.onet.pl/art.html?NA=1&ITEM=1133088&KAT=242
Keplianica

Postautor: Keplianica » 08 lut 2004, 16:40

Ojojoj. Nadal uważam że twoje poglądy maverick musza troszkę dojrzeć bo na razie wydają mi się utopijne i trochę naiwne. Myslę że troszkę zboczyliśmy z tematu, ale może coś powinno zostac wyjasnione:
Instytucja ZUS to Zakład Ubezpieczen Społecznych. I wyobrax sobie że nie płacisz i nic cię on nie obchodzi. Pracujesz, jest świetnie. A tu nagle chlup- wypadek. I to poważny. Okazuje się ze nagle zostajesz kaleką która się z łóżka nie może zwlec. A że nie przewidziałeś nic takiego masz pewną sumkę odłożoną samemu, która starczy ci na rok egzystencji. I CO DALEJ??? ZUS daje ci chociaż gwarancję jakiegoś życia. A jak nic nie masz? Twojego trupa zje owczarek alzacki. Ps. I nawet nie mogłbyś myśec o eutanazji bo POLSKA JEST KRAJEM KATOLICKIM. Kup sobie kiedyś "Fakty i Mity". Wtedy zobaczysz że czarnymi Polska stoi [jestem antyklerykałem i orintuję się jak jest]

Kościół a rząd? A konkordat to co? KONKORDAT DAJE WŁADZĘ KOŚCIOŁOWI: -nad szkolnictwem [godzin religii może byc TYLE ILE SOBIE BISKUP ZAŻYCZY!!!]
-nad planowaniem rodziny i samą rodziną [kategoryczny sprzeciw dla małżenstw jednopłciowych aborcji i nieprzychylność dla antykoncepcji]
i innymi dziedzinami życia (kapelanie polowi, cmentarze WYŁĄCZNIE DLA KATOLIKÓW), możliwość wykupów gruntów przez kościoły za smieszne ceny, ulgi przy zakładaniu uczelni katolickich.

Przepraszam jesli kogoś tu uraziłam, nie mam absolutnie nic do samej wiary katolickiej. Jednakże nie mogę zdzierżyc nawoływania z ambony do głosowania na konkretnych polityków, zbierania na tacę podczas pogrzebów, linczowania WOŚPu itd.
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 08 lut 2004, 16:50

Dokładnie - brało się slub koscielny? - to niby czemu się teraz narzeka, że Kościół wchodzi z butami do łózka małżonków? - sami mu daliśmy to prawo stając przed ołtarzem! Chrzciło się dzieci? - to czemu się wkurza na krzyze i religię w szkołach? - sami przysiegaliśmy, ze wychowamy dzieci w wierze katolickiej, to skad te fochy? Chciało się białej sukni, welonu, dzwonów i sakramentalnego tak? - to teraz trzeba ponosić tego konsekwencje.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 lut 2004, 17:13

SueEllen pisze:Nie, no dobijasz mnie! Wierzyć mi się nie chce, że tak myslisz. Szwecja np. jest bardzo opiekuńczym krajem, a jakoś do bankructwa jej daleko...

A skad wiesz jak bardzo opiekunczym? I jak daleko jej do bankructwa? Prawda jest taka, ze zasilki dla bezrobotnych powinny byc bardzo male (przy jednoczesmym zmniejszeniu bezrobocia do np 10%). I tu zalezy jeszcze co rozumiemy przez pojecie "opiekuncze".

SueEllen pisze:Nienarodzone dzieci - pasozyty nie pozwalające matce pracować - zabić
Emeryci, którzy np. stracili swoje oszczędności - niech zdychaja z głodu
Niepełnosprawni - przecież to póludzie - zabić
Porzucone dzieci - jak nikt ich nie chce - zabic, zlikwidowac domy dziecka

No oczywiscie ze zabic! A jak! Pasozyty i marnotrawcy!!!
Boze... Seue ale Ty to masz talent do PRZEJASKRAWIANIA ;)
- Pokaz mi moze gdzie napisalem ze nalezy zabijac nienarodzone dzieci bo nie pozwalaja pracowac? Przecizez to absurd! Ja tak absolutnie nie mysle!
- Czemu zabic niepeunosprawnych? Jacy polludzie? Przeciez nawet niepelnosprawny pracowac moze, a nawet jak nie to ich zbyt wielu nie ma i takim pomoc trzeba...
- Zabic pozucone dzieci? Dlaczego? Przeciez to przyszly podatnik! ;)

SueEllen pisze:Niech żyje rasa panów! Resztę trzeba wyeliminować!

Podziwiem Niemcy za czasow 2 wojny ale bez przesady ;)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Keplianica pisze:Instytucja ZUS to Zakład Ubezpieczen Społecznych.

Wiem co oznacza nazwa ZUS
[quote=Keplianica"]I wyobrax sobie że nie płacisz i nic cię on nie obchodzi. Pracujesz, jest świetnie. A tu nagle chlup- wypadek. I to poważny. Okazuje się ze nagle zostajesz kaleką która się z łóżka nie może zwlec. A że nie przewidziałeś nic takiego masz pewną sumkę odłożoną samemu, która starczy ci na rok egzystencji. I CO DALEJ???[/quote]
Wiesz ze jest cos takiego jak: UBEZPIECZENIE? I to sa prywatne firmy. W porownaniu do ZUSu to place mniej, a dostaje wiecej ;) I jeszcze nie ma problemow jak w razie czego czlowiek spozni sie ze skladka
[quote=Keplianica"]ZUS daje ci chociaż gwarancję jakiegoś życia.[/quote]
Wlasnie - "jakiegos". A prywatna firma ubezpieczeniowa daje gwarancje GODNEGO zycia.
Poza tym co do emerytury - sa polisy na zycie. Tak jest na zachodzie! Placisz na polise i odklada sie CALOSC wplaconych pieniedzy, a nie mala czesc tak jak teraz.
Keplianica pisze:godzin religii może byc TYLE ILE SOBIE BISKUP ZAŻYCZY!
czyli 1 tygodniowo i ani jednej wiecej, bo mysle ze powstaly by sprzeciwy itd. A poza tym na religie chodzic nie trzeba. I jaka tu wladza?
Keplianica pisze:kategoryczny sprzeciw dla małżenstw jednopłciowych aborcji i nieprzychylność dla antykoncepcji
I co z tego ze sprzeciw? Myslicie moze ze aborcja nie jest zalegalizowana bo kosciol sie sprzeciwia? Nie! Bo sprzeciwiaja sie ludzie.



Tak na koniec: wiem ze moje poglady sa bulwersujace bo sa o duzych zmianach, a Polacy maja zakorzeniony konserwatyzm i asekuranctwo. A takie radykalne zmiany sa trudne do przejscia i dlatego sie ich nie robi (a potrafia polepszys wiele w krotkim czasie). Jednak to zawse jest kontrowersyjne :) Poza tym Galileusza tez tepili :d
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 08 lut 2004, 17:21

I co z tego ze sprzeciw? Myslicie moze ze aborcja nie jest zalegalizowana bo kosciol sie sprzeciwia? Nie! Bo sprzeciwiaja sie ludzie.


A kto najwięcej wmawia ludziom, ze aborcja jest złem? Kogo ci ludzie słuchają?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 lut 2004, 17:26

No dobra Sue. Kosciol ma wladze nad stetryczalymi dziadkami i ludzmi ktorzy miast isc naprzod cofaja sie (nie obrazajac nikogo ofkors ;) ).
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 08 lut 2004, 17:33

Stetryczałymi powiadasz?
Wejdź sobie na jakies forum katolickie, ruch tam jak na dworcu - i to bynajmniej nie stetryczałych dziadków spotkać tam można :wink:

A jak wytłumaczysz obecność tak duzej liczby młodzieży na pielgrzymkach, w oazach i niekiedy na mszach?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 08 lut 2004, 17:47

No dobrze, niektorzy mlodzi ludzie faktycznie ida slepo za kosciolem :) Nie rozumiem ich ;)
A jesli chodzi o pielgrzymki to wykupuja pewnie cale zapasy kondomow z okolicznych wiosek wiec to zly przyklad :twisted:

Ludzie sa rozni. Ja mam wlasne poglady i zaden kosliol mi ich nie narzuci mowiac, ze "to jest zle" albo ze "pojde do piekla" ;) Kazdy musi w cos wierzyc, a ze ideologia niektorych opiera sie na wierze w kosciol to trudno.
Ehhh, powie sie takiemu ze np to jest dobre a tamto zle i slepo wierzy :) Ale zycie i tak i tak ich ukrztaltuje :d
SueEllen
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 417
Rejestracja: 22 lis 2003, 15:15
Płeć:

Postautor: SueEllen » 08 lut 2004, 18:12

I w tym tkwi problem. Kazdy uważa, że jego recepta na zycie jest najlepsza i mniej lub bardzie stara się swój punkt widzenia narzucić innym. Nawet nakazywanie komuś by nie narzucał innym swojego zdania jest właśnie narzucaniem :lol: :lol:
Andrew™

:)

Postautor: Andrew™ » 08 lut 2004, 19:45

Jak powszechnie wiadomo: naszym państwem rządzą złodzieje(politycy,itp), a tymi złodziejami rządzą jeszcze więksi złodzieje(kler)...

Jeżeli chodzi o tych polityków to na pewno ich gówno obchodzi ta cała antykoncepcja, bo oni mają na to kase a chołota niech sie martwi... Nawet jakby chcieli coś zmienić to nic nie zrobią bo tyle nakradli że niema kasy, a po drugie nawet jakby spadła na sejm 16 tonowa bryła złota i rząd chciał by zrobić z tej kasy coś pożytecznego dla państwa (jak np. ktoś coś mówił o dofinansowaniu antykoncepcji:) to jak cztyaliście wyżej nad nimi stoi kościół a ten zaś z koleji nie pozwoli na to aby mu z przed nosa uciekła kasa( wiadomo chrzty itp.) A poza tym jeżeli kler (który ma za sobą tyle przestępstw: od miliardowych przekrętów do pedofilii) uważa za moralne zło zaplanowanie sobie dziecka (które ma być owoc miłości a nie skutekiem "wpadki" ) to uważam że coś jest nie tak!?
No my świata nie zmienimy, ale zaniedługo wyginą wszystkie dewoty i to co znimi związane np. kler który bez nich zostanie wyeliminowany z gry i wszystkim będzie rządzić MAMONA i jak dobrze pójdzie to zdrowy rozsądek(mam nadzieje)
:wink: Pozdrawiam wszyskich antyklerykalistów na forum :lol:
Keplianica

Postautor: Keplianica » 08 lut 2004, 20:18

Myślę to co powiedziałam. A z ciebie doprawdy oporny dyskutant i dopiero raczkuje pojęcie o świecie. Nie ma sensu dalsza dyskusja na ten temat.

Może założymy jakieś przymierze SueEllen ;) Nie no, to akurat był żart. Ale popieram twoje rozumowanie w pełnej rozciagłości. W niektórych sprawach po prostu Maverick ZUPEŁNIE się nie orientujesz.

Poza tym wątpię że wiesz co to jest Konkordat. GODZIN RELIGII NIEKTÓRE ŚWIECKIE SZKOŁY MAJĄ PO 3 ALBO 4 W TYGODNIU. I nikt nie może tego negowac bez zerwania Konkordatu. Łamanie prawa państwa (czyli także tego feralnego dokumentu) to łamanie międzynarodowej umowy.
Dalej co nastepuje: przed zwolnieniem z religii (wiem bo nie chodze od początku szkoły) rodzice muszą PODPISAĆ SIĘ POD WNIOSKIEM. ROKROCZNIE!!! A to znaczy, że jesli nawet są oni katolikami to maja duże szanse na napiętnowanie z ambony, bo wnioski są przez władze kościelne katalogowane i wykorzystywane: np. jesli ktoś chce slub, chrzest dziecka albo pochówek (sic!) na cmentarzu przykościelnym.

ZUS: na zachodzie gdzie nie popatrzysz każdy kraj ma rozwiniety system OBOWIĄZKOWYCH świadczeń socjalnych. A polisy sa jakby na dodatek. Firmy??? najgorszy z możliwych przykładów! KAŻDA SPÓŁKA POLSKA MA OBOWIĄZEK PŁACENIA ŚWIADCZEŃ DO ZUSU. Za siebie i pracowników. I to nie jest tak, że masz firmeto możesz sobie bimbać na ZUS. Fakt- system jest trochę chory, ale to tak jak każdy w Polsce.

Ps. Zaraz nam tu powiesz że jestes nowym galileuszem... no commentz. Kilkaset postów nie znaczy, że napisałes w nich dużo mądrego. Chwyć czasem za Politykę albo Wprost. Może zasięgniesz choć troche informacji rzetelnych.

Katolicka młodziez to duży odsetek. Co było z Langenortem? Wyobrax sobie że twoja dziewczyna zaszła wtedy w ciążę i chcielibyscie pomocy ze statku a tu czeka 15 katoholików z bejsbolami. I powiedz że nie mieliby w pływu na twoje życie. To jaskrawy przykład, ale cóż, na każdym kroku w utajeniu możesz byc piętnowany: gorszy dostęp do miejsc zatrudnienia, zrobienia kariery politycznej itd. Możesz tu sie wypierać i nie wierzyc. TAK JEST. Ja się moge niedługo o tym przekonać, ale żyję wolnym życiem tak jak chcę bez zakłamania. Tylko że nie kryję, że Kler ma wpływ na nasze życie.
Awatar użytkownika
Jarek
Weteran
Weteran
Posty: 2194
Rejestracja: 23 sty 2004, 13:36
Skąd: z krainy elfów
Płeć:

Postautor: Jarek » 08 lut 2004, 21:42

No i temat przerodził się w całkiem inny...to czy ktoś wierzy czy nie, to jego indywidualna sprawa,można wierzyć lub nie, ale Młynarski juz dawno śpiewał:"róbmy swoje"
Awatar użytkownika
mariusz
Weteran
Weteran
Posty: 2405
Rejestracja: 21 lis 2003, 00:14
Skąd: z Polski:)
Płeć:

Postautor: mariusz » 08 lut 2004, 22:30

Ludzie od zawsze robili to prezed ślubem. Podobno 25% dziewczyn i 14% chłopców traci cnotę po ślubie. Nie jeat to wiele...
A reguły kościoła... trzeba je traktować z przymrużeniem oka. One tylko sa wskazówkami jak żyć, a nie nakzazmi za których nieprzestrzeganie pójdziemy do piekła. Tak ja widzę te sprawę.
Awatar użytkownika
Student
Weteran
Weteran
Posty: 828
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:06
Skąd: dolny ślask
Płeć:

Postautor: Student » 09 lut 2004, 03:07

Maveric Twoj model państwa upadł by chyba w 3 dni. Jak nie masz pojecia o czyms to po prostu nie zabieraj udzialu w dyskusji. Po pierwsze : Polska jest krajem w którym kościół odgrywa wielką role. To państwo katolickie i tak jak wczesniej zostalo wpomniane w 1998 Kwaśniewski ratyfikowal konkordat. Na wszelki wypadek jak byś nie wiedział co to jest to napisze. Jest to umowa zawierana między zwierzchnią władza kościoła (papież) a przedstawicielem danego państwa. Jest tak traktowana jak każda inna umowa miedzynarodowa. Poza tym każa opcja przy władzy bedzie sluchac kosciola i nie odwazy sie wprowadzenia aborcji czy refundacji srodkow antykoncepcyjnych z prostej przyczyny- bo większośc polakow bedzie uwazala to za absurdalne i nie zaglosuja w nastepnych wyborach na tą partie. Wystarczy spojrzeć teraz jak SLD trzesie dupa przed kościołem. A niby to partia o strasznie lewicowych poglądach.

Co do obcinania rent - to Ty chyba pojecia nie masz o wysokosci rent i o tym jak ludzie zyją , szczególnie w małych miastach i na wsiach. A jedyne czemu jestem przeciwny to staruszką pod 60 ( głownie to są emerytowani policjanci) którzy niedość ,że mają niezłą rente to jeszcze są ochroniażami w banku. Wchodząc do kazdego banku zobaczy sie na ochronie siwiejącego dziadka, który w razie czego nawetr by nie piernal i dostal by zawalu.

A tak jeszcze powiem Ci ,że gdyby nie ZUS to w Polsce bieda była by 10-krotnie wieksza od tej co jest teraz.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 445 gości