idealny facet, idealna kobieta... - jacy powinni byc???

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

Jaran1985
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 121
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:04
Skąd: Toruń
Płeć:

idealny facet, idealna kobieta... - jacy powinni byc???

Postautor: Jaran1985 » 31 maja 2006, 19:26

co wplywa na idealny charakter a co niszczy taka opinie...
"...życie jest jedną wielką imprezą... zrób wszystko aby nie być na niej kelnerem..."
onlyjusti
Maniak
Maniak
Posty: 519
Rejestracja: 20 maja 2006, 22:45
Skąd: zeświata
Płeć:

Postautor: onlyjusti » 31 maja 2006, 19:30

Przede wszystkim kto to jest idealny facet albo idealna laska? Bo ideałem dla jednej osoby, jest to samo, co dla kolejnej symbolizuje przeciętność, bądź nawet tandectwo!! A poza tym nie ma idealnych ludzi, no chyba że żyjesz jeszcze w świecie kreskówek, albo medialnych mżonek :P
Ale kazdy powinien dążyć do tego, by dla siebie samego być prawie idealnym, zaznaczajac margines w słowie PRAWIE! Czyli po prostu dbać o rozwój wewnętrzny, walczyć z wadami i co istotne - dbać o swój wyglad zawnetrzny, który jakby nie patrząc jest Naszą wizytówką na codzień:)
OnlyJusti
Jaran1985
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 121
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:04
Skąd: Toruń
Płeć:

Postautor: Jaran1985 » 31 maja 2006, 19:35

a jesli wychowywalo sie na obserwacji pewnej grupy ludzi i obserwowalo sie jaki bledy popelniaja i ich skutki na przyszlosc.... ma asie dusze romantyka, kulture osobista, jest sie upartym w dazeniu do celu, otwartym na pomoc tym, ktorzy jej potrzebuja, pomaga sie bezinteresownie... i jeszcze troche innych cech to jest sie symbolem przecietnosci, tandectwa?? :D :?
"...życie jest jedną wielką imprezą... zrób wszystko aby nie być na niej kelnerem..."
onlyjusti
Maniak
Maniak
Posty: 519
Rejestracja: 20 maja 2006, 22:45
Skąd: zeświata
Płeć:

Postautor: onlyjusti » 31 maja 2006, 19:42

Zauważ że te cechy moze mieć sporo osób, ta grupa ludzi jak sam piszesz, i w tym momencie cechy jak najbardziej pozytywne!! stają się naturalne, a wiec z czasem przecietne w kręgu tych osób. Moze dla osób nie dbajacych aż tak o swój rozwój wewnetrzny itp. są symbolami idealnosci, ale w dalszym ciągu są tylko ludźmi,a wiec poza wypisanymi przez ciebie zaletami maja też wady, co wyklucza idealność :P
OnlyJusti
Awatar użytkownika
KocurekV
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 310
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:52
Skąd: Heaven
Płeć:

Postautor: KocurekV » 31 maja 2006, 19:57

onlyjusti pisze:Przede wszystkim kto to jest idealny facet albo idealna laska? Bo ideałem dla jednej osoby, jest to samo, co dla kolejnej symbolizuje przeciętność, bądź nawet tandectwo!! A poza tym nie ma idealnych ludzi, no chyba że żyjesz jeszcze w świecie kreskówek, albo medialnych mżonek :P
Ale kazdy powinien dążyć do tego, by dla siebie samego być prawie idealnym, zaznaczajac margines w słowie PRAWIE! Czyli po prostu dbać o rozwój wewnętrzny, walczyć z wadami i co istotne - dbać o swój wyglad zawnetrzny, który jakby nie patrząc jest Naszą wizytówką na codzień:)

Zgadzam się z Tobą onlyjusti chyba lepiej bym tego nie ujęła <przytul>
Tak naprawdę nie ma ideałów bo każdy z nas jest inny.
Każdy ma swój gust,każdy ma inne potrzeby...wiec to co dla jednego jest ideałem dla drugiego będzie przeciętnością i na odwrót :P
Carpe diem!
Jaran1985
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 121
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:04
Skąd: Toruń
Płeć:

Postautor: Jaran1985 » 31 maja 2006, 20:17

no fakt macie racje... troszke jest mi przykro jak widze ludzi goniacych pieniadze... zaniedbywajacych bliskich i zapominajacych o tym, co najwazniejsze... :(
"...życie jest jedną wielką imprezą... zrób wszystko aby nie być na niej kelnerem..."
onlyjusti
Maniak
Maniak
Posty: 519
Rejestracja: 20 maja 2006, 22:45
Skąd: zeświata
Płeć:

Postautor: onlyjusti » 31 maja 2006, 20:19

Jaran1985 - dlaczego jest Ci przykro? Ktoś Cię zaniedbuje przez karierę, pogoń za kasą? Nie smuć się i nie myśl o tym co robią inni, najważniejsze, ze Ty zdajesz sobie sprawę co w życiu liczy sie naprawdę, z siebie mozesz byc dumny, a przez to wyłącznie zadowolony!!:)
OnlyJusti
Jaran1985
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 121
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:04
Skąd: Toruń
Płeć:

Postautor: Jaran1985 » 31 maja 2006, 20:25

widze jak znajomi cierpia z tego powodu, kloca sie, wyzywaja... a ja nic na to nie moge poradzic... Ja stworzylem zwiazek oparty na milosci, szczerosci, zaufaniu... prawie rok i ani jednej, chocby najmniejszej sprzeczki... widze u nich pogon za kasa, a na uczucia nie ma miejsca... haruja od rana do nocy, jak wracaja to szybki numerek z partnerka, "kocham Cie" na dobranoc i dla nich wszystko jest OK... paranoja :/ <wsciekly>
"...życie jest jedną wielką imprezą... zrób wszystko aby nie być na niej kelnerem..."
onlyjusti
Maniak
Maniak
Posty: 519
Rejestracja: 20 maja 2006, 22:45
Skąd: zeświata
Płeć:

Postautor: onlyjusti » 31 maja 2006, 20:30

Jaran1985...no faktycznie tak jest i to niestety w wiekszości zwiazków, z którymi sie spotykam...No ale Ty stworzyłęś zwiazek oparty na innych zasadach i Ja równeież, z czego sie bardzo cieszę:) i to jest chyba najważniejsze! Inni zrozumnieja swój błąd...choć pewnie po czasie...Ty dbaj o swój, bo taki ma szansę na przetrwanie, pozostałe pewnie będą obfitować w zdrady, brak zrozumienia itp. do końca :/
OnlyJusti
Jaran1985
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 121
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:04
Skąd: Toruń
Płeć:

Postautor: Jaran1985 » 31 maja 2006, 20:36

Ty tez dbaj o swoj :D prawdopodobnie bedzie niedlugo u mnie jeszcze jeden powod do radosci :D it`s a baby :D rozmawialismy kiedys o tym, chcielismy i moze bedziemy mieli :D
"...życie jest jedną wielką imprezą... zrób wszystko aby nie być na niej kelnerem..."
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 31 maja 2006, 20:41

Strasznie glupie pytanie... Idealny facet? Jaki powinien byc? :[


Taki jak ja <banan>
Jaran1985
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 121
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:04
Skąd: Toruń
Płeć:

Postautor: Jaran1985 » 31 maja 2006, 20:44

Haro pisze:Strasznie glupie pytanie... Idealny facet? Jaki powinien byc? :[


Taki jak ja <banan>




hehe sorki haro - trzeba bylo tak od razu powiedziec :D <pijaki>
"...życie jest jedną wielką imprezą... zrób wszystko aby nie być na niej kelnerem..."
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 31 maja 2006, 20:52

Mysle ze nie wybiera sie partnera wedlug idealow nie tylko z wyzej wymienionego powodu - indywidualnego podejscia do idealu, ale przede wszystkim dlatego, ze nasz partner powiniem spelniac jakies okreslone cechy i nie mowie bynajmniej o wygladzie:> wiec szuka sie cech i tego kim jest ta osoba, jaka jest, a nie czy jest najlepsza :) a jednak pojecie ideal ma zwiazek z czyms wyjatkowo dobrym, dla mnie to glupota idealizowac partnera.
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "

hyhy e(L)o :)
Jaran1985
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 121
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:04
Skąd: Toruń
Płeć:

Postautor: Jaran1985 » 31 maja 2006, 20:58

Hyhy pisze:dla mnie to glupota idealizowac partnera.


ale poszukujac partnera mniej wiecej wiemy kogo chcemy znalezc, jaki ma byc... a jesli po czasie nam nie odpowiada to niestety - szukamy dalej... choc w moim otoczeniu sa pary, ktore sa ze soba aby tylko zaspokoic swoje potrzeby... <belt>
"...życie jest jedną wielką imprezą... zrób wszystko aby nie być na niej kelnerem..."
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 31 maja 2006, 21:00

Partnera wybiera sie tak, aby czuc sie w Jego obecnosci dobrze. Nigdy nie patrzylem wedlug idealow, bo nie mam idealu kobiety. Ma mnie kochac, ma o mnie dbac, szanowac i doceniac to co Jej daje, nie klamac, nie oszukiwac, nie zdradzac i dawac na kazdym kroku znac, ze bardzo mnie kocha :P
Jaran1985
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 121
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:04
Skąd: Toruń
Płeć:

Postautor: Jaran1985 » 31 maja 2006, 21:02

Haro pisze:Ma mnie kochac, ma o mnie dbac, szanowac i doceniac to co Jej daje, nie klamac, nie oszukiwac, nie zdradzac i dawac na kazdym kroku znac, ze bardzo mnie kocha :P



wg mnie to jest wlasnie Twoj ideal :D
"...życie jest jedną wielką imprezą... zrób wszystko aby nie być na niej kelnerem..."
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 31 maja 2006, 21:05

:O Faktycznie :)
onlyjusti
Maniak
Maniak
Posty: 519
Rejestracja: 20 maja 2006, 22:45
Skąd: zeświata
Płeć:

Postautor: onlyjusti » 31 maja 2006, 21:06

Jaran1985 - GRATULUJĘ dojrzałego podejscia!! Masz racje zamierzam dbać, bo wiem, ze warto :) Hero - właśnie napisałeś cechy, które cechują jakiś tam stworzony w podswiadomosci ideał :P sam sobie przeczysz :D
OnlyJusti
Jaran1985
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 121
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:04
Skąd: Toruń
Płeć:

Postautor: Jaran1985 » 31 maja 2006, 21:09

i CI nawet powiem ze moj tez jest po czesci taki... :P
"...życie jest jedną wielką imprezą... zrób wszystko aby nie być na niej kelnerem..."
onlyjusti
Maniak
Maniak
Posty: 519
Rejestracja: 20 maja 2006, 22:45
Skąd: zeświata
Płeć:

Postautor: onlyjusti » 31 maja 2006, 21:13

No cóż, sądzę, że kazdy ma jakieś tam cechy charakteru, sposobu okazywania uczuć, które uważa za konieczne do szczęścia itp., to pewnego rodzaju idealizacja, ale nie osoby,ale tych cech:P problem pojawia się gdy ktoś jest aż tak zapatrzony w osobę posiadajacą dane cechy ze stwarza z niej swój fikcyjny ideał, bożka miłości i osobistego spełnienia...bląd :/
OnlyJusti
Jaran1985
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 121
Rejestracja: 06 lut 2006, 12:04
Skąd: Toruń
Płeć:

Postautor: Jaran1985 » 31 maja 2006, 21:18

grunt to milosc :D a pozatym wnetrze czlowieka jest wazniejsze choc nie powiem ze wyglad sie nie liczy... kwestia gustu... ktos mi kiedys powiedzial : " nie ma brzydkich kobiet - sa mniek ladne i bardziej ladne!!!" <regulamin>
"...życie jest jedną wielką imprezą... zrób wszystko aby nie być na niej kelnerem..."
Awatar użytkownika
KocurekV
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 310
Rejestracja: 14 maja 2006, 13:52
Skąd: Heaven
Płeć:

Postautor: KocurekV » 31 maja 2006, 21:24

Haro pisze:Taki jak ja <banan>

Jaki skromny <diabel>
Słuchajcie...no to mamy ideał <diabel>
Chłopaki bierzcie przykład z Haro ...hahaha
Carpe diem!
onlyjusti
Maniak
Maniak
Posty: 519
Rejestracja: 20 maja 2006, 22:45
Skąd: zeświata
Płeć:

Postautor: onlyjusti » 31 maja 2006, 21:27

Zarówno wnetrze jak i wygla sie liczą, choc kochać sie nie da za wyglad, stąd w tym momencie juz jest jasna kwestia co powinno sie liczyć naprawdę dla człowieka :) Hero - powalajaca skromność :P
OnlyJusti
Awatar użytkownika
paula19
Maniak
Maniak
Posty: 536
Rejestracja: 20 maja 2006, 19:33
Skąd: z nikad
Płeć:

Postautor: paula19 » 01 cze 2006, 08:36

Uwazam , ze jeśli się kogos kocha to miomwolnie sie go idealizuje. Moim ideałem jes mój chłopak, ale jak każdy i on ma swoje małe wady :)
... każda dziewczyna powinna nosić głowę wysoko, z tego powodu, że jest kobietą, że była dla Stwórcy doskonale skończoną poprawką do spartaczonego Adama.
Awatar użytkownika
AlicE!
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 263
Rejestracja: 29 maja 2005, 02:14
Skąd: Somewhere
Płeć:

Postautor: AlicE! » 01 cze 2006, 08:53

Przede facet wszystkim musi mieć trochę oleju w głowie, ale mniej więcej tyle co ja żeby zadne z nas nie zanudzało drugiego ;p Czasami czuje sie jakbym mieszkala na jakiejs pustyni bo jakos dziwnie ciezko takich znalezc ;o
"Wyglad sie nie liczy" ->ja nie patrzylam na to w ogole , przyznacie jednak ze dobrze byloby sie dopasowac... Na poczatku ja w czarnej skorzanej kurtce jak metalówa a on w bezowym dresiku...Wygladalismy dziwnie :) Ale nikomu to nie przeszkadzało i nie przeszkadza:)

A kobieta idealna?
Ładna, mądra, zgrabna... ->powie facet.
Kochająca, czuła, dająca dużo swobody-> odpowie kobieta.

Oczywiscie opinie moga troche odstawac od tego co napisalam [facet powie ze wyuzdana a kobieta ze wyzwolona <banan>] Ale wiadomo ile ludzi tyle opinii. Nie zanudzilam ? :D no to kończę:)
Arczi
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 121
Rejestracja: 11 maja 2006, 21:48
Skąd: ze Śląska
Płeć:

Postautor: Arczi » 01 cze 2006, 21:02

paula19 pisze:ze jeśli się kogos kocha to miomwolnie sie go idealizuje


Popieram. Ideały nie istnieją, my je tworzymy.

Dla mnie ważne jest przede wszystkim wnętrze, to jaka dana osoba jest i co sobą reprezentuje, wygląd jest mniej ważny, ale nie bez znaczenia. Jestem zdania że nie powinno się oceniać ludzi tylko po wyglądzie.
Awatar użytkownika
Haro
Weteran
Weteran
Posty: 1368
Rejestracja: 24 wrz 2005, 19:49
Skąd: Wałbrzych
Płeć:

Postautor: Haro » 01 cze 2006, 21:35

KocurekV pisze:Jaki skromny
Słuchajcie...no to mamy ideał
Chłopaki bierzcie przykład z Haro ...hahaha
<aniolek>
onlyjusti pisze:Haro - powalajaca skromność

Senkju <przytul>

Arczi pisze:Popieram. Ideały nie istnieją, my je tworzymy.

Oczywiscie, ze istnieja. Dla kazdego z nas, kazdy z osobna ma swoj ideal. Po prostu ludzi idealnych nie ma, moj drogi :) <browar>
Arczi
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 121
Rejestracja: 11 maja 2006, 21:48
Skąd: ze Śląska
Płeć:

Postautor: Arczi » 02 cze 2006, 10:29

Haro pisze:Arczi napisał/a:
Popieram. Ideały nie istnieją, my je tworzymy.

Oczywiscie, ze istnieja. Dla kazdego z nas, kazdy z osobna ma swoj ideal. Po prostu ludzi idealnych nie ma, moj drogi :) <browar>


No właśnie to miałem na myśli tak pisząc :)
Awatar użytkownika
Hyhy
Weteran
Weteran
Posty: 2611
Rejestracja: 29 mar 2004, 01:41
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: Hyhy » 02 cze 2006, 13:14

AlicE! pisze:A kobieta idealna?
Facet odpowie zalezy do czego :D
"Jest taka cierpienia granica, za ktora sie usmiech pogodny zaczyna...Hyhy "



hyhy e(L)o :)
Awatar użytkownika
Kubek
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 411
Rejestracja: 14 maja 2006, 23:37
Skąd: Lublin
Płeć:

Postautor: Kubek » 02 cze 2006, 13:42

Idealna kobieta?
Musi być ciepła, kochająca, wyrozumiała i umiejąca rozmawiać... tak jak moje kochanie.

Zawsze zwracałem też pewną uwagę na wygląd fizyczny, rażą mnie u kobiet:
- wielkie łapska
- wielkie stopy
- wyzywający strój (nie mylić z seksownym ubrankiem)
- ostry i jaskrawy makijaż
- prymitywizm językowy
- otyłość lub zbytnia "szczapowatość" (kobieta ma wyglądać jak kobieta, a nie jak wieszak na ubrania, z drugiej strony wielki wałek tłuszczu wylewający się za spodnie "biodrówki" to też nie dla mnie)
Wraz z końcem ostrzeżenia, niski poziom moderacji uprawiany przez użytkownika Maverick będzie napiętnowany w delikatniejszej już formie.

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 729 gości