Szukaj Szukaj - FAQ FAQ - Użytkownicy Użytkownicy - Grupy Grupy - Profil Profil - Zaloguj Zaloguj - Sprawdź wiadomości Sprawdź wiadomości - Rejestracja Rejestracja

Poprzedni temat «» Następny temat
Chrapanie - jak tego nie robić?
Autor Wiadomość
carolline19 
Początkujący

Wysłany: 2014-08-07, 14:51   Chrapanie - jak tego nie robić?

Macie jakiś sprawdzony sposób na chrapanie? Słyszałam coś o Sissel Silencium - ponoć innowacyjny system bez konieczności operacji przegrody nosowej, sposób bezinwazyjny. Jedna do końca nie jestem przekonana, dlatego proszę was o poradę.

mariola83 
Początkujący

Wysłany: 2015-02-16, 11:00   

ja miałam zabieg przegrody nosowej. W klinice chirurgi jednego dnia jednego dnia popołudniu się zgłosiłam, następnego rano byłam w domu, potem opatrunek, który trzeba nosić jest nieco uciążliwy ale do przeżycia. Jednak chrapanie do końca nie mineło. Płuczę zatoki roztworem wody morskiej, naklejam plasterki na nos i jeszcze przez jakiś czas brałam sinulan. Było leiej

kondonko 
Początkujący

Wysłany: 2015-03-02, 15:54   

chrapie sie tylko leżąc na plecach więc spać na brzuchu albo na boku

Orzeszek 
Początkujący

Wysłany: 2015-03-12, 20:35   Re: Chrapanie - jak tego nie robić?

carolline19 napisał/a:
Macie jakiś sprawdzony sposób na chrapanie? Słyszałam coś o Sissel Silencium - ponoć innowacyjny system bez konieczności operacji przegrody nosowej, sposób bezinwazyjny. Jedna do końca nie jestem przekonana, dlatego proszę was o poradę.

Czytałam kiedyś o tej poduszce. Tzn. mam nadzieję, że o tej, bo zakładam, iż chodzi konkretnie o ten model:

Ostatecznie nie miałam potrzeby jej wypróbowania, ale na ile zdążyłam zapoznać się z opiniami, to jest ona warta swojej ceny. Metoda działania także jest "przyjazna" (polega na delikatnym przemieszczeniu pozycji głowy po rozpoczęciu chrapania). Tak więc uważam, że ten wynalazek naprawdę może być pomocny.

Aga88 
Początkujący

Wysłany: 2015-06-06, 16:48   

Są specjalne preparaty na chrapanie, można dostac je bez recepty w aptece. Jednak ktoś wcześniej już miał rację - spróbuj spać na boku, może akurat pomoże.

amadea27 
Początkujący

Wysłany: 2015-07-21, 13:01   

Wiele zależy od przyczyn chrapania - czy to defekt przegrody nosowej czy też jakaś przypadłość chorobowa. Chyba na początek trzeba ustalić, co jest przyczyną, a potem można spróbować z tym zawalczyć.

konwalija69 
Początkujący

Wysłany: 2015-08-11, 18:20   chrapanie

Witam. Mój facet chrapie właśnie tylko na plecach, nieustannie go wybudzam i każe położyć mu się na bok. Chrapanie znika ale też nie zawsze. On dużo pracuje, tak więc myślę, że to może ze zmęczenia.

Rosaline 
Początkujący

Wysłany: 2015-09-08, 01:51   

Niekiedy pomaga unikanie spożywania ciężkostrawnych posiłków przed snem. Warto także zadbać o to, aby głowa znajdowała się wyżej niż reszta ciała. Jednak takie działania mogą być niewystarczające np. w przypadku wspominanej już wady budowy przegrody nosowej.

Odpowiedz do tematu