ginekolog przed 18tką

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Balcer
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2005, 22:47
Skąd: polska
Płeć:

ginekolog przed 18tką

Postautor: Balcer » 17 gru 2005, 15:20

mam taki problem ze mojej dziewczynie pasuje iść do ginekologa, ale nie ma jeszcze 18 lat i sie boi ze sie wyda ze jest już po swoim pierwszym razie, w styczniu konczy 17
jak myślicie, czy lekarz powiadomi rodziców o całej sytuacji?? z góry dzięki za odpowiedz
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 17 gru 2005, 15:24

Nie ma prawa o tym mowic. Tajemnica lekarska zobowiazuje go do zachowania tego dla siebie.
Dodaj jeszcze czy idzie prywatnie czy na NFZ. Jak prywatnie to zasadniczo lekarz nawet jej nazwiska znac nie musi...
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 17 gru 2005, 16:52

Maverick pisze:Nie ma prawa o tym mowic. Tajemnica lekarska zobowiazuje go do zachowania tego dla siebie.

Mav, jesli chodzi o niepełnoletniego pacjenta to Kodeks Etyki Lekarskiej mówi inaczej:

art. 16 ust. 3
W przypadku pacjenta niepełnoletniego lekarz ma obowiązek informowania jego przedstawiciela ustawowego lub opiekuna faktycznego.


Kodeks do wglądu http://www.portalmed.pl/xml/prawo/medyc ... yka/kodeks
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 17 gru 2005, 17:01

Wobec tego pozostaje isc prywatnie. Nie trzeba wtedy w ogóle adresu podawac wiec nie ma problema.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 17 gru 2005, 23:17

Balcer pisze:jak myślicie, czy lekarz powiadomi rodziców o całej sytuacji??

Watpie czy mu sie chciec będzie. Zwłaszcza jesli publiczna przychodnia. Nie spotkałam sie z tym żeby tam ktoś sie w takie pierdoły bawił. Bo tak naprawde dla przecietnego lekarza to ze ona nie ma błonki to pierdoła.
Balcer
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 lut 2005, 22:47
Skąd: polska
Płeć:

Postautor: Balcer » 18 gru 2005, 22:58

narazie i tak moja niunia sie boi ze sie wszystko wyda przed matką i raczej sie nie bedzie wybierała, wielkie thx za ostrzezenie
Awatar użytkownika
Koko
Weteran
Weteran
Posty: 1105
Rejestracja: 25 gru 2004, 00:31
Skąd: Małopolska
Płeć:

Postautor: Koko » 18 gru 2005, 23:11

Ale nic się nie wyda! Bo nie może.
Dziewczyna ma już prawie 17 lat, ma prawo współżyć z kim chce, a i tej 2 osobie nie grożą już żadne konsekwencje...

Rzecz poprę i własnym przykładem, kiedy wybrałam się do ginekologa po tabletki, mając niespełna 16 lat, i nic się nie "wydało", a jeśli nawet to co?
Wiem słowo jak krem
krem na zmarszczki w mojej głowie.
Awatar użytkownika
Mysiorek
Weteran
Weteran
Posty: 5887
Rejestracja: 14 lip 2004, 11:22
Skąd: z wykopalisk
Płeć:

Postautor: Mysiorek » 18 gru 2005, 23:32

Koko pisze:a jeśli nawet to co?

Właśnie chodzi o tą niewiadomą <boje_sie>
Strach ma wielkie oczy, a dziewczyna nie niedojrzała psychicznie do <sex2>.
Stąd schizy.
A wydać się może, jeśli jest jeden gienek w okolicy - wiedzą wszyscy ;P
KOCHAJ...i rób co chcesz!
cubasa
Weteran
Weteran
Posty: 1412
Rejestracja: 15 gru 2004, 01:46
Skąd: VV@r52@vv@
Płeć:

Postautor: cubasa » 18 gru 2005, 23:42

Mysiorek pisze:A wydać się może, jeśli jest jeden gienek w okolicy - wiedzą wszyscy

No na terenach wiejskich na przykład :D
Polecam serwis dla zaginionych i znalezionych zwierzaków http://zaginiony-znaleziony.pl/
Awatar użytkownika
spooky27
Bywalec
Bywalec
Posty: 37
Rejestracja: 27 paź 2005, 18:42
Skąd: Poznań
Płeć:

Postautor: spooky27 » 19 gru 2005, 11:38

No wydac sie moze.. Moge to stwierdzic na przykladzie mojej 16-letniej kuzynki..W tym roku poszla do ginekologa po tabletki (a miejscowosc wcale nie jest mala-miasto powiatowe) i jakis czas pozniej wiedziala o tym jej matka.. Takze lepiej uwazac. Choc dla mnie to jedna wielka bzdura!Jesli dziewczyna jest na tyle madra, ze potrafi sie zabezpieczyc to w czym robic problem? Choc osobiscie nie chcialabym by moje dziecko w tym wieku poszlo "na calosc". Dla mnie to za wczesnie.
A dodatkowo co do wieku - po 16. roku zycia dziewczyna odpowiada sama za siebie: moze sie w kazdej chwili wyprowadzic z domu, a policja na zadanie rodzicow nie moze jej sprowadzic, moze wziac slub itd itp.
Awatar użytkownika
Ona_Mika
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 181
Rejestracja: 09 gru 2005, 15:53
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: Ona_Mika » 19 gru 2005, 16:31

jak juz pisałam wcześnie, ginekolog po zbadaniu mojej koleżanki wyszedł za drzwi i powiedział do jej mamy : gratulacje pani córka jest już kobietą! A miała wtedy chyba 17 lat, więc sama niewiem już co jest z tym wszystkim grane
http://skocz.com/Katalog/ - klikajcie, pomóżmy potrzebującym
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 gru 2005, 17:22

jak juz pisałam wcześnie, ginekolog po zbadaniu mojej koleżanki wyszedł za drzwi i powiedział do jej mamy : gratulacje pani córka jest już kobietą! A miała wtedy chyba 17 lat, więc sama niewiem już co jest z tym wszystkim grane

I wtym momencie robi sie panu doktorowi neiprzyjemnosci bowiem nie mial praw atego robic.

spooky27 pisze:policja na zadanie rodzicow nie moze jej sprowadzic, moze wziac slub itd itp.

Ślub powyżej 18stu a dla policji z tego co wiem [ a bylo tak jeszcze jakis czas temu] musi miec 17 lat.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 19 gru 2005, 17:23

spooky27 pisze:A dodatkowo co do wieku - po 16. roku zycia dziewczyna odpowiada sama za siebie

Cos Ci sie pomylilo :) Do 18 reoku zycia posiada jedynie ograniczona zdolnosc do czynnosci cywilno-prawnych, zas slub dziewcze moze brac od 14ego roku zycia za zgoda opiekunow. Seks moze uprawiac od 15ego (no chyba ze wziela ten slub majac 14 to wowczas od razu jest pelnoletnia).
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 gru 2005, 17:24

A jabym jeszcze dodałaq, ze jesli ktoś sie uwaza za tak dojrzalego zeby sie pitolić to powienen sie nie przejmowac "Co powie mamusia jak sie dowie. Da klapsa?Szlaban?O nie!"
<hahaha>
Awatar użytkownika
Sir Charles
Weteran
Weteran
Posty: 3146
Rejestracja: 02 wrz 2004, 11:38
Skąd: sponad chaosu
Płeć:

Postautor: Sir Charles » 21 gru 2005, 13:33

spooky27 pisze:A dodatkowo co do wieku - po 16. roku zycia dziewczyna odpowiada sama za siebie: moze sie w kazdej chwili wyprowadzic z domu, a policja na zadanie rodzicow nie moze jej sprowadzic, moze wziac slub itd itp.

Z choinki sie urwalas? Gdzie Ty takei rzeczy slyszysz? :| Ja naprawde nei mam pojecia, skad sie te wszystki bzdury a propos wieku biora...
soul of a woman was created below
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 21 gru 2005, 13:54

Przeraza mnie inerpretacja przepisów prawnych jaką tu czasem czytam <browar>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
robinho
Maniak
Maniak
Posty: 563
Rejestracja: 24 wrz 2005, 15:27
Skąd: miasta ze skazą
Płeć:

Postautor: robinho » 22 gru 2005, 10:34

Andrew pisze:Przeraza mnie inerpretacja przepisów prawnych jaką tu czasem czytam



hehe, mnie też.
Ale sie nie wypowiadam, bo nei znam interpretacji przepisów w przypadku obowiązku zachowania tajemnicy lekarskiej u nieletnich..
"Monalizą byłaś mi, marzyłem tylko o tobie
Rysowałem serca dwa, pytałaś po co to robię.



FALUBAZ! Ekstraliga jest już nasza!
Awatar użytkownika
Pegaz
Weteran
Weteran
Posty: 2764
Rejestracja: 26 cze 2005, 16:58
Skąd: Kukuryku
Płeć:

Postautor: Pegaz » 22 gru 2005, 17:00

Jak się ma na tyle odwagi że się uprawia seks to czego się boicie po tym że się starsi dowiedzą?troche konsekwencji..pomijam fakt że dla ginekologa brak dziewictwa to żaden news..średniowiecze się skończylo.. <aniolek2>
Ile jest wart świat pełen grubych krat?
Awatar użytkownika
Ted Bundy
Weteran
Weteran
Posty: 5219
Rejestracja: 16 wrz 2005, 16:29
Skąd: IV RP
Płeć:

Postautor: Ted Bundy » 23 gru 2005, 08:52

spooky27 pisze:A dodatkowo co do wieku - po 16. roku zycia dziewczyna odpowiada sama za siebie: moze sie w kazdej chwili wyprowadzic z domu, a policja na zadanie rodzicow nie moze jej sprowadzic, moze wziac slub itd itp.


brednia i zakłamywanie rzeczywistości. Mav dostatecznie dużo już na ten temat napisał, więc wstrzymuję się od komentarza.
http://www.facebook.com/LKSPogonLwow

Reaktywowany w 2009 r. Razem przywróćmy świetność tej historycznej drużynie!

http://www.piotrlabuz.pl/
http://michalpasterski.pl/
http://www.mateuszgrzesiak.pl/

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 297 gości