odchudzanie

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

paniProblemowa
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2016, 14:34
Skąd: Warszawa

Re: odchudzanie

Postautor: paniProblemowa » 13 lut 2018, 15:02

Dodałabym jeszcze jak ważne są śniadania. Ja wcześniej pomijałam ten posiłek, jadłam go za późno lub w biegu. Serio, 5 posiłków dziennie, nauczycie organizm systematyczności to i on nie będzie odkładał tkanki tłuszczowej. Ja teraz staram się jeść porządne śniadanie. Specjalnie wstaje wcześniej, dostrzegam w tym teraz więcej plusów. Po tym jak ostatnio weszłam na artykuł na ten temat, to myślę, że warto zmienić swoje nawyki i bardziej dbać o siebie. W końcu to do zaczęcia dnia trzeba mieć najwięcej siły.
azielik
Początkujący
Początkujący
Posty: 9
Rejestracja: 20 lut 2018, 20:39
Skąd: Katowice
Płeć:

Re: odchudzanie

Postautor: azielik » 20 lut 2018, 21:20

Jeśli szukasz mądrej porady, ja bym zaczęła zbieranie danych od tylko profesjonalnych blogów z poradami - takim prowadzonymi przez fachowców, którzy pod swoimi opiniami podpisują się imieniem i nazwiskiem i biorą za to odpowiedzialność. Tu na forum jednak trudno - skoro jesteśmy w większości anonimowi - łatwiej feruje się skrajne wyroki, a potem trudniej jest odróznić opinię typu "wydaje mi się bo slyszałem od innych" od "jestem ekspertem, zajmuje się tym od lat i mam kwalifikacje". Oczywiscie mam na myśli niekomercyjne blogi esperckie, a nie witryny marketingowe firm.
Awatar użytkownika
jaskowice1
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 10 lut 2018, 19:27
Skąd: Tarnów
Płeć:

Re: odchudzanie

Postautor: jaskowice1 » 21 lut 2018, 16:27

Ja polecam zwykłe bieganie. Można się zdziwić jak wiele pozytywnych efektów może to dać.
Słowa, które kiedyś wsiąkłyby w błoto, tu przybierają kształt trwały jak folia i trwają uwiecznione w martwym blasku.
Sofia
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 16 mar 2017, 12:11
Skąd: Kraków
Płeć:

Re: odchudzanie

Postautor: Sofia » 14 mar 2018, 14:50

Bieganie jak najbardziej przynosi dobre rezultaty, ale i tak wypadałoby pilnować się jakiejś diety. Ja z polecenia zaczęłam korzystać z diety pudełkowej (Wygodna Dieta) i całkiem nieźle idzie mi zrzucanie zbędnych kilogramów. Dziś łatwiej jest dbać o linię. ;)
irekk
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 mar 2018, 11:45
Skąd: Opole
Płeć:

Re: odchudzanie

Postautor: irekk » 29 mar 2018, 18:34

Jeśli chodzi o dietę to mi moja dietetyczka zaleciła najpierw badania krwi pod tym względem. Wykonałem je i po niedługim czasie miałem badania w ręku. Podobno takie diety na oko, dają marny efekt. A ja schudłem na tej diecie około 15 kilo w ciągu roku więc polecam bardzo.
aguniaSz
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 22 lip 2017, 21:40
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Re: odchudzanie

Postautor: aguniaSz » 21 kwie 2018, 18:32

Bardzo rozsądnie - jesli ma sie podjerzenia ze przyczyna nadwagi jest jakies schorzenie to badania to podstawa. Tez tak zrobilam a ze bylo wszystko ok to kolejnym etapem byla wspolpraca z macro bios bar ktora w sumie kontynuuje juz ponad rok. Zamawiam od nich w ramach cateringu diete do pracy na cale 10h - mam 5 posilkow kazdy o okrelonej wartosci kalorycznej i co najwazniejsze w diecie - pelnowartosciowy przez co nie czuje glodu i mam energie
Awatar użytkownika
bubblewaffle21
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 08 maja 2017, 21:17
Skąd: Lublin
Płeć:

Re: odchudzanie

Postautor: bubblewaffle21 » 25 mar 2019, 16:04

Z uwagi na fakt, że mam rozregulowaną tarczyćę a do tego chcę brać antykoncepcję to jedynie diety wchodziły w grę lub bardzo lekie środki. Z taką tarczycą jak ja mam to sama dieta bez ruchu to niestety nic nie pomożę :P Wciąż mam napuchnięty "bęben" :D jeśli coś mogę doradzić to bardzo delikatne tabsy jednak po których spektakularnych efektów nie ma, ale człowiek śpi normalnie no i coś tam czuć , że pomaa, może to placebo może nie, nie wiem :)
Odchudzanie to masakryczny proces szczególnie powyżej 25 lat... do tego czasu to nawet 3x w tygodniu pizza jakoś bardzo nie przeszkadzała i <piwko>
Danka
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 09 kwie 2015, 12:53
Skąd: Poznań
Płeć:

Re: odchudzanie

Postautor: Danka » 09 wrz 2019, 22:46

Moim zdaniem wiele osób źle podchuidzi do samego procesu. Nie ma bowiem tak, że nie będzie sie nioc robiło i waga sama będzie spadała. Potrzeba i diety i ćwiczeń i zdaniem koleżanki dobrej suplementacji. Ona sama z tego co wiem to brała Slimunox i była bardzo zadowolona. W sumie, jak ta ją porównam teraz z tym jaka była pół roku temu, to wcale sie jej nie dziwię.
jenLop
Bywalec
Bywalec
Posty: 34
Rejestracja: 31 sty 2019, 11:34
Skąd: Wrocek
Płeć:

Re: odchudzanie

Postautor: jenLop » 04 paź 2019, 13:26

Żeby się odchudzić to trzeba na pewno ćwiczyć ale też ograniczyć porcje jedzenia, mi w tym żeby zmniejszyć chęć podjadania bardzo pomogło picie błonnika, dużo rzadziej mnie łapał głód na słodycze i łatwiej było pilnowć diety
summy5
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 07 wrz 2020, 23:37
Skąd: Szczebrzeszyn
Płeć:

Re: odchudzanie

Postautor: summy5 » 16 paź 2020, 20:21

podjadanie to najgorsza rzecz dla diety, sama mam z tym problem, ale walczę, u mnie to chyhba też wynikało z tego że nie jadłam sniadań, wpadałam do pracy i zaraz jakaś drozdżóweczka, ciasto. Teraz sobie kupiłam shake fitMe, robię rano w kilka chwil i piję po drodze w aucie :D jestem najedzona, taka porcja stanowi pełnowartościowy posiłek, ma dużo witamin i mikroelementów
angie
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 15 mar 2021, 15:28
Skąd: ze świata
Płeć:

Re: odchudzanie

Postautor: angie » 21 mar 2021, 01:27

U mnie sprawdziła się dieta dr Dąbrowskiej. Byłam na turnusie odchudzającym z tą dietą w ośrodku rehabilitacyjno-wczasowym Bursztyn w Jantarze i razem z resztą stosowanych tam środków (m.in. zabiegi rehabilitacyjne i zajęcia z trenerem) przyniosło to fajne skutki. Także jeśli chcecie schudnąć to Jantar wam w tym pomoże. Oczywiście potem trzeba już utrzymać efekty (ewentualnie chudnąć dalej), także należy się pilnować z jedzeniem i ćwiczyć, wiadomo.
misandra
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 08 kwie 2021, 17:07
Skąd: polska
Płeć:

Re: odchudzanie

Postautor: misandra » 18 kwie 2021, 18:04

Każdy z nas wie, że dieta musi być odpowiednio dopasowana do osoby. Nie ma czegoś takiego, jak dieta idealna dla wszystkich. Wiele ciekawych rozwiązań na temat diet znalazłam na blogach na http://dietanathermomix.pl/. Teraz jestem świadoma na czym one polegają. Nie zdawałam sobie sprawy z tego, że o niektórych nie miałam zielonego pojęcia.
aggnes
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 07 kwie 2019, 20:56
Skąd: Katowice
Płeć:

Re: odchudzanie

Postautor: aggnes » 27 kwie 2021, 09:42

Ja Już od dłuższego czasu zmagam się z problemową nadwagą... Nie potrafiłam sobie sama poradzić pomimo diet i ograniczania się. Dopiero jak sie udalam do bariatry, do kliniki leczenia otyłosci Mediocver, to coś sie ruszyło. Porobili mi badania, przeprowadzili szczegółową diagnostykę i dostałam specjalnie dla siebie opracowaną diete.
HermioGrande
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 05 maja 2021, 19:26
Skąd: Katowice
Płeć:

Re: odchudzanie

Postautor: HermioGrande » 05 maja 2021, 23:24

Odchudzanie jest procesem bardzo mozolnym i ciężkim, gdyż musimy zmienić swoje nawyki żywieniowe, co wpływa na eliminację sporej ilości kalorii z naszej diety. Takie deficyty sprawiają, że szybciej się męczymy, dlatego polecam suplement, który zawiera magnez, co polepszy nasze samopoczucie.
patrycjuszka
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 15 wrz 2022, 11:10
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: odchudzanie

Postautor: patrycjuszka » 27 wrz 2022, 12:36

Warto pamiętać, że nadmierne kilogramy to nie tylko problem z sylwetką i wbiciem się w ulubione ciuchy, ale przede wszystkim kwestie zdrowotne. Otyłość przyczynia się do powstawania nadciśnienia, miażdzycy, cukrzycy, a w rezultacie do udarów mózgu. Ostatnio sporo czytałam na ten temat na: https://zyciepoudarze.pl W przypadku udaru naprawdę zdecydowanie jest zapobiegać niż leczyć.
Kasia_97l
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 wrz 2023, 10:40
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: odchudzanie

Postautor: Kasia_97l » 18 sty 2024, 08:20

Teraz nawet takie cuda się stosuje https://leki.pl/poradnik/mounjaro-czy-to-najlepszy-lek-na-odchudzanie/. Ogólnie leczenie otyłości bardzo się rozwinęło w ostatnim czasie, to już nie jest kwestia "mniej żryj" :D tylko pytanie: "Dlaczego chce ci się tyle jeść?". Okazuje sie, że problemy są natury hormonalnej (np. gastryna) czy psychologicznej

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości