podstawówka publiczna czy niepubliczna

Czyli tematy dotyczące dzieci już po ich urodzeniu oraz wszelkie związane z rodziną.

Moderator: modTeam

Buska199
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:09
Skąd: Warszawa
Płeć:

podstawówka publiczna czy niepubliczna

Postautor: Buska199 » 29 maja 2017, 19:36

Jaką szkołę wybrać - publiczną czy niepubliczną? Do jakiej podstawówki lepiej posłać dzieci?
zaborowicz_anna
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 19 kwie 2017, 10:19
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: podstawówka publiczna czy niepubliczna

Postautor: zaborowicz_anna » 31 maja 2017, 10:23

Ja ogólnie jestem zwolenniczką szkół niepublicznych, bo jednak nie ma co się oszukiwać, ale poziom jest w nich wyższy no i nauczyciele mają też większy szacunek dla dzieci. Sama posłałam córkę do szkoły im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie. Jest to szkoła niepubliczna, prowadzona przez Fundację Varsovia. Czesne nie jest jakieś wysokie, a naprawdę córka dobrze się w szkole czuje, ma dobre oceny. Na nic nie narzekam.
Elwira932
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 lip 2017, 15:02
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: podstawówka publiczna czy niepubliczna

Postautor: Elwira932 » 27 lip 2017, 20:02

Zgadzam się! Moja córka też chodzi do tej szkoły i bardzo sobie chwalę! Na Wilanowie jest masa szkół niepublicznych, ja wybrałam najbliższą domu i trafiłam super. Śmiało zapisujcie swoje pociechy do Wiktorii Wiedeńskiej przy ul. Kolegiackiej!
Awatar użytkownika
MonikaZabrze
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 lip 2017, 13:23
Skąd: Zabrze
Płeć:

Re: podstawówka publiczna czy niepubliczna

Postautor: MonikaZabrze » 28 lip 2017, 13:28

Jeżeli stać CIę na szkołę niepubliczną to oczywiscie, że jest to lepszy wybór.
Co powinno Cię do tego przekonać? - Najbardziej to jak mało osób jest w każdej klasie :)
Dzięki temu Twoje dziecko będzie miało okazję aktywnie uczestniczyć na każdym przedmiocie.
W szkołach publicznych klasy są przepełnione - mój starszy syn uczył się w klasie gdzie były 32 osoby - to jakaś masakra.
Możesz sobie wyobrazić jak wyglądały lekcje w takiej klasie
Marzenie o czymś nieprawdopodobnym ma własną nazwę. Nazywamy je nadzieją
kazik543
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 01 sie 2017, 07:27
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: podstawówka publiczna czy niepubliczna

Postautor: kazik543 » 01 sie 2017, 08:16

No to już zależy od Twoich funduszy.
___
Pozdrawiam Anna
pewdiepie
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 15 paź 2017, 20:30
Skąd: Katowice
Płeć:

Re: podstawówka publiczna czy niepubliczna

Postautor: pewdiepie » 15 paź 2017, 20:36

Ja się tam nasłuchałem już przeróżnych punktów widzenia, za i przeciw. Dużo zależy od światopoglądu, bo np. jeżeli jesteś katolikiem i chcesz posłać dziecko do katolickiej szkoły, to szukasz wśród właśnie takich itd. Moim zdaniem, jeżeli poświęcisz swojej pociesze rzeczywiście wystarczająco dużo uwagi, to poradzi sobie w życiu, niezależnie od szkoły, którą wybierzesz (rzecz jasna bez jakiś patologii).
Awatar użytkownika
Alexa
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 13 gru 2016, 15:52
Skąd: Białystok

Re: podstawówka publiczna czy niepubliczna

Postautor: Alexa » 19 paź 2017, 08:52

Ja wolę szkoły publiczne - poziom polskich szkół nie jest zły (tzn. przed reformą PiS, teraz znacznie się pogorszył), a wszkole dziecko pozna bardzo różnych rówieśników. Nie chcę izolować moich dzieci od ludzi, od bardzo różnych rodzin.
sarah15
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 10 lis 2017, 08:29
Skąd: Ełk
Płeć:

Re: podstawówka publiczna czy niepubliczna

Postautor: sarah15 » 10 lis 2017, 08:46

Ja tam skierowałam swoje dziecko do prywatnej szkoły i nie mam co narzekać. Klasy są mniejsze, a wiadomo, że jak w jednym klasowym oddziale jest mniej dzieci, to wychowawca może się nimi lepiej zająć. Wychodzę z założenia, że dziecko w szkole ma nie tylko się uczyć, ale również nabywać pewnej kultury współżycia w grupie. W szkole publicznej nigdy nie ma na to czasu, a dzieci są traktowane jak piąte koło u wozu.
zimie76
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2018, 16:03
Skąd: Rzeszów
Płeć:

Re: podstawówka publiczna czy niepubliczna

Postautor: zimie76 » 20 lut 2018, 11:11

obojętne to jest, różne dzieci są w prywatnych i publicznych
Awatar użytkownika
jaskowice1
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 10 lut 2018, 19:27
Skąd: Tarnów
Płeć:

Re: podstawówka publiczna czy niepubliczna

Postautor: jaskowice1 » 21 lut 2018, 16:30

Dla mnie obojętnie. Wybierałbym tę opcję, która daje lepsze warunki do nauki.
Słowa, które kiedyś wsiąkłyby w błoto, tu przybierają kształt trwały jak folia i trwają uwiecznione w martwym blasku.
ania113
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2018, 10:36
Skąd: Siedlce
Płeć:

Re: podstawówka publiczna czy niepubliczna

Postautor: ania113 » 11 cze 2018, 11:34

Moim zdaniem - publiczna.
Albatros
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 28 cze 2018, 13:23
Skąd: Polska
Płeć:

Re: podstawówka publiczna czy niepubliczna

Postautor: Albatros » 28 cze 2018, 13:40

Powiem to z perspektywy byłego nauczyciela: wszystko zależy od szkoły. Swego czasu pracowałam 3 dni w tygodniu w szkole publicznej, 2 w prywatnej. Uczyłam tego samego, ale w szkole prywatnej miałam zakaz stawiania oceny niższej niż 3, bo rodzic płaci i moim obowiązkiem było przepuszczenie dziecka do następnej klasy z jako taką oceną. Nieistotne było, że dziecko materiału nie umiało, ocena miała być i tyle. Mam nadzieję, że teraz to tak nie wygląda, ale wiadomo jak to jest.
_______________
Janmarsport.pl/ - producenci dzianin
marina12
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 13 maja 2018, 11:27
Skąd: Katowice
Płeć:

Re: podstawówka publiczna czy niepubliczna

Postautor: marina12 » 23 lis 2018, 23:19

Wszystko zależy od samej szkoły i jej poziomu nauczania. Ja swoje dziecko wysłałam do szkoły prywatnej niedaleko domu, którą udało mi się znaleźć. Nauczyciele podchodzą tam do każdego dziecka indywidualnie. Według mnie jeśli mamy możliwość, zdecydowanie warto zapisać dziecko do prywatnej szkoły.
anonikar
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2020, 12:50
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: podstawówka publiczna czy niepubliczna

Postautor: anonikar » 30 mar 2020, 13:05

Jako, że jedno moje dziecko uczęszcza do szkoły publicznej a drugie do niepublicznej stwierdzam tak jak poprzednicy, wszystko zależy od szkoły - a w zasadzie od ludzi w niej pracujących. Grono pedagogiczne ma największe znaczenie. Najlepiej porozmawiać z rodzicami uczniów szkół o których myślisz.
retnu
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2020, 23:36
Skąd: Poznan
Płeć:

Re: podstawówka publiczna czy niepubliczna

Postautor: retnu » 13 lip 2020, 23:31

Nasze dzieci uczą się w prywatnej szkole w klasach po 14,15 osób. Nauczyciele są odpowiednio wybrani i dobrze wynagradzani, wymagający dyscypliny i co ważne, pracy w grupach gdzie istotny jest wynik pracy całej grupy a nie pojedynczego ucznia - aż przyjemnie było popatrzeć jak w wolnym czasie wspólnie "ciągną się za uszy"
Poziom nauczania jest b. wysoki, gwarantujący doskonale wprowadzenie do dalszych szkol. W przeciwieństwie do szkoły publicznej.
szocik
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 28 lip 2020, 13:47
Skąd: warszawa
Płeć:

Re: podstawówka publiczna czy niepubliczna

Postautor: szocik » 29 lip 2020, 14:23

płacisz wymagasz, wiadomo
RThycle
Bywalec
Bywalec
Posty: 41
Rejestracja: 25 sie 2021, 05:47
Skąd: Slovenia
Płeć:

-

Postautor: RThycle » 05 lis 2021, 11:02

oczywiście, że nie o to chodzi. Ale z drugiej strony - nie chodzi też o to, żebym to ja musiała bawić się źle na własnym weselu. Wszystkim gustom nie jestem w stanie dogodzić, szczególnie, że wesele to zbieranina często bardzo różnych ludzi, a więc jakimiś wytycznymi się muszę kierować. I dla mnie tą wytyczną jest właśnie moje zdanie. I dlaczego snobistyczne? Czy tak, jak NAM się podoba musi oznaczać snobistycznie?
kanina8
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 21
Rejestracja: 05 mar 2019, 09:22
Skąd: warszawa
Płeć:

Re: podstawówka publiczna czy niepubliczna

Postautor: kanina8 » 02 gru 2021, 14:50

My właśnie jakiś czas temu zapisaliśmy naszą córkę do świetnego przedszkola jakim jest Tequesta. Zajęcia tutaj prowadzone są przez wspaniałe osoby, pełne ciepła, życzliwości. Moja córka jest po prostu zachwycona

Wróć do „Dziecko, wychowanie, sprawy rodzinne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości