pryszcze ;/

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

agasta16
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 27 sie 2008, 20:54
Skąd: Prabuty
Płeć:

pryszcze ;/

Postautor: agasta16 » 27 sie 2008, 21:45

hej ;* znajcie jakąś dobrą, tanią i sprawdzoną maść na wypryski i pryszcze? Słyszałam, że jest wiele takich w aptece i te tanie z reguły pomagają :)
..nie mów nic, proszę Cię - znajdź mnie!
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 27 sie 2008, 22:01

Awatar użytkownika
unlucky_sink
Maniak
Maniak
Posty: 739
Rejestracja: 06 maja 2005, 15:42
Skąd: ...
Płeć:

Postautor: unlucky_sink » 31 sie 2008, 14:11

agasta16 pisze:ej ;* znajcie jakąś dobrą, tanią i sprawdzoną maść na wypryski i pryszcze? Słyszałam, że jest wiele takich w aptece i te tanie z reguły pomagają :)
afrodyta- 4zł
"Mężczyzna kolo 30 czy 40 nie wiąże się z mlodszą kobietą dla jej jędrnego ciala i przeklutego języka. To czysta propaganda. Wiąże się z nią, by móc stać się tym,kto spieprzy jej życie." T. Parsons
Awatar użytkownika
Rebeca2006
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 392
Rejestracja: 07 kwie 2006, 21:14
Skąd: z tąd :)
Płeć:

Postautor: Rebeca2006 » 05 wrz 2008, 22:15

Moja siostra używała Benzacne ( jakoś tak się pisze ) coś koło 10 zł i Afrodytę - tańsza chyba, też dobra
"Możesz iść szybciej niż niejeden chciałby biec,
możesz tak, tak po prostu znów zapomnieć się,
nowy dzien zawsze daje nowe życie,
słuchaj, zaufaj sobie jeszcze raz "
tylkojawiemkto
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 24 paź 2005, 10:49
Skąd: Miasteczko
Płeć:

Postautor: tylkojawiemkto » 05 wrz 2008, 22:29

Na ropne polecam tanią (w moim przypadku skuteczną) maść - tormentiol, ew. maść ichtiolową (paskudnie wygląda, ale "wynosi" pryszcza do wierzchu) Ale, ale, aleee najlepszy jest zwykły aloes ;) pozdrawiam
soulvibrates
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 187
Rejestracja: 19 lis 2006, 11:05
Skąd: skatowni
Płeć:

Postautor: soulvibrates » 19 wrz 2008, 22:37

Metronidazol koszt ok.3,5 zl niestety tylko na recepte ale mozna poprobowac moze sprzedadza bez .Mi sie kilkakrotnie udalo.Po posmarowaniu sie nia nie radze opalac sie w solarium czy na sloncu.
Awatar użytkownika
statistica
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 14
Rejestracja: 19 cze 2008, 22:11
Skąd: :)
Płeć:

Postautor: statistica » 25 wrz 2008, 17:20

agasta16 napisał/a:
ej ;* znajcie jakąś dobrą, tanią i sprawdzoną maść na wypryski i pryszcze? Słyszałam, że jest wiele takich w aptece i te tanie z reguły pomagają :)
afrodyta- 4zł


po pierwsze - Afrodyta to nie maść tylko tonik
poza tym kiedys nazywala sie Afrodyta i wszyscy tak mówią, ale już od przeszło roku w ramach równouprawnienia nazywa się Adonis

po drugie - wszystko zależy od tego jakie masz pryszcze.... na czym jak na czym ale ładnej buzi nie ma co oszczędzać i polecałabym Ci kuracje Normaderm z Vichy - wcale to nie jest jakaś straszna kasa, a w przeciągu kilku tygodniu będziesz mieć skóre gładką jak bobasek

po trzecie - od biedy rzeczywiście weź ten Adonis + tak jak polecali na gorsze pryszcze Bezacne o stężeniu 10%, lub na łagodniejsze Brevoxyl (4%) nadtlenku benzoilu
Awatar użytkownika
Mona
Weteran
Weteran
Posty: 2944
Rejestracja: 16 lis 2004, 13:34
Skąd: Gdynia
Płeć:

Postautor: Mona » 26 wrz 2008, 23:18

Fajna chemia i pomaga, faktycznie, ale dodatkowo skupiłabym się na diecie i odpowiedniej ilości wypijanych płynów :)
statistica pisze:a w przeciągu kilku tygodniu będziesz mieć skóre gładką jak bobasek

A co później? ;)
"Cause we all have wings, but some of us don’t know why"

Joe Cocker
Awatar użytkownika
Heather
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 04 sty 2009, 14:44
Skąd: z Polski
Płeć:

Postautor: Heather » 07 sty 2009, 21:24

ja polecam maść żelową Davercil ;)) - jest w aptekach na recepte, ale jeśli lekarz pierw.kontaktu sie zgodzi nie powinno być problemu :) (jakies 17zł)
Naprawde działa :D rano i wieczorem, i znikają ^^
paniProblemowa
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2016, 14:34
Skąd: Warszawa

Re: pryszcze ;/

Postautor: paniProblemowa » 17 lis 2017, 14:17

Jeśli chodzi o te maści dostępne bez recepty to faktycznie dobrze ich spróbować na początek (oczywiście jeśli trądzik nie jest bardzo dokuczliwy). No ale po dłuższym stosowaniu skóra się przyzwyczaja:) Ja polecam Brevoxyl;P Chociaż nie wiem jak to teraz jest z jego dostępnością:)
alekisa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 65
Rejestracja: 17 gru 2018, 14:37
Skąd: Zamość
Płeć:

Re: pryszcze ;/

Postautor: alekisa » 16 maja 2020, 18:43

mi się po 30tce nasilił tradzik :( jakiś koszmar
zielarka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 10
Rejestracja: 24 sty 2019, 22:49
Skąd: Siedliska
Płeć:

Re: pryszcze ;/

Postautor: zielarka » 19 maja 2020, 15:15

to koniecznie idź do dermatologa, dobierze ci odpowiednią kurację, warto sobie poziom hormonów sprawdzić. Też miałam kiedyś dużo lepszą cerę niż teraz, ale jestem w trakcie leczenia i jest już o wiele lepiej. Codsziennie stosuję zalecone kosmetyki i biorę normatabs, możesz kupić bez recepty w aptece, warto.
alekisa
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 65
Rejestracja: 17 gru 2018, 14:37
Skąd: Zamość
Płeć:

Re: pryszcze ;/

Postautor: alekisa » 19 maja 2020, 22:51

byłam dzisiaj i zapisał mi maść robioną , już nawet poszłam sobie do DOZ wykupić i czwartek ma byc, mam nadzieję, że pomoże, na te twoje tabletki też zerknę.
Liska
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 22
Rejestracja: 02 lut 2021, 17:08
Skąd: Kudowa
Płeć:

Re: pryszcze ;/

Postautor: Liska » 07 lut 2021, 01:23

Super sprawa to srebro koloidalne, ma właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze, mi bardzo pomaga, używam regularnie. Kupuję je online w te aptece. Mają fajne ceny i robię u nich raz na jakiś czas spore zakupy, tak jest dla mnie bardzo wygodnie no i zakupy są bez wychodzenia z domu.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości