Zwierzęta a ciąża

Czyli tematy dotyczące dzieci już po ich urodzeniu oraz wszelkie związane z rodziną.

Moderator: modTeam

Ola Czajka
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 31 sty 2017, 19:33
Skąd: Warszawa
Płeć:

Zwierzęta a ciąża

Postautor: Ola Czajka » 31 sty 2017, 19:36

Czy przebywanie z kotem, psem i królikiem na co dzien może zagrozic ciąży?
Awatar użytkownika
Justynka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 13 lis 2016, 11:14
Skąd: Nowe Miasteczko
Płeć:

Re: Zwierzęta a ciąża

Postautor: Justynka » 02 lut 2017, 10:55

Moim zdaniem, przy zachowaniu normalnych srodków higieny, czyli myciu rąk po zabawie ze zwierzetami, czeste wymiany kuwety lub ściółki w klatce, nic złego nie może się wydarzyć. Choroby odzwierzęce wystepują niezmiernie rzadko i to przede wszystkim w kontaktach ze zwierzetami żyjącymi dziko. Mam znajomych krzyrzy mają w domu 2 koty i obecnie mają malucha w wieku 0,5 roku.
mamarzenka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 11
Rejestracja: 17 lut 2017, 20:04
Skąd: opole
Płeć:

Re: Zwierzęta a ciąża

Postautor: mamarzenka » 20 lut 2017, 22:53

potwierdzam. wiem sama po sobie
agina
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 16 cze 2017, 18:52
Skąd: łomża
Płeć:

Re: Zwierzęta a ciąża

Postautor: agina » 27 sie 2017, 13:41

Gdzieś czytałam, że dziecko urodzone w domu w którym są zwierzęta ma mniejszą podatność na alergię. Koty to zwierzaki, które wyjątkowo dbają o higienę, ale trzeba pamiętać żeby je regularnie odkłaczać, bowiem liżąc sierść spore jej ilości niestety połykają. Pomocna jest tu pasta trichocat z vetexpert, która zapobiega bijaniu się włosów w żołądku i ułatwia ich wydalanie.
Awatar użytkownika
Alexa
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 13 gru 2016, 15:52
Skąd: Białystok

Re: Zwierzęta a ciąża

Postautor: Alexa » 05 paź 2017, 14:55

Tak, jest niewielkie ryzyko infekcji (toksoplazmoza, te sprawy), ale też działają bardziej terepautycznie, sprawiają że jesteś odprężona!
sarah15
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 10 lis 2017, 08:29
Skąd: Ełk
Płeć:

Re: Zwierzęta a ciąża

Postautor: sarah15 » 10 lis 2017, 08:41

Moim zdaniem, jeżeli kobieta zachowuje podstawowe zasady higieny, nawet w ciąży, no to nie powinno być problemu wielkiego. Wystarczy stosować się do kilku zasad, takich jak właśnie mycie rąk. Ja trzymam w domu zwierzątka - psy i rybki i pieska miałam, jak byłam w ciąży. Utrzymywałam podstawowe zasady czystości i urodziłam zdrową córeczkę, która do dziś ma się świetnie i jest moim oczkiem w głowie.
ania113
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 11 cze 2018, 10:36
Skąd: Siedlce
Płeć:

Re: Zwierzęta a ciąża

Postautor: ania113 » 11 cze 2018, 11:35

Jeśli masz wątpliwości, udaj się do weterynarza. On na pewno wszystko wyjaśni i rozwieje Twoje obawy!
bella
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 13 cze 2018, 15:14
Skąd: Sopot
Płeć:

Re: Zwierzęta a ciąża

Postautor: bella » 13 cze 2018, 15:17

Ważne jest też badanie zwierząt tzn. jeżeli kot jest wychodzący, to może mieć toksoplazmozę, która już dla kobiet w ciąży jest niebezpieczna. Myślę, że kontrola weterynarza, ginekologa i przede wszystkim przyszłej mamy i wszystko będzie dobrze.
Aktywny Alergik
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 26 gru 2018, 19:50
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: Zwierzęta a ciąża

Postautor: Aktywny Alergik » 26 gru 2018, 20:08

Głupszego pytania nie słyszałem. Równie dobrze może ci zagrażać teściowa, ojciec albo mąż xD
tamka_ro
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 20 maja 2021, 15:14
Skąd: Łódź
Płeć:

Re: Zwierzęta a ciąża

Postautor: tamka_ro » 24 maja 2021, 15:45

Zaszkodzić? Raczej nie. Wydaje mi się, że nawet wręcz przeciwnie - i zwierzęta bardzo dobrze wpływają na kobietę w ciąży i na dziecko, już po jego urodzeniu.
Toothsomeeb
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 25 sty 2020, 00:08
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: Zwierzęta a ciąża

Postautor: Toothsomeeb » 10 kwie 2024, 11:39

Przebywanie z kotem, psem i królikiem na co dzień nie stanowi bezpośredniego zagrożenia dla ciąży, o ile zwierzęta są zdrowe i odpowiednio pielęgnowane. Jednak warto zachować ostrożność i unikać kontaktu z odchodami zwierząt oraz zaniedbanych, chorych zwierząt, które mogą przenosić niebezpieczne dla zdrowia zarazki.

Warto również regularnie odwiedzać weterynarza, aby zapewnić zwierzakom odpowiednią opiekę zdrowotną oraz zastosować środki ostrożności, takie jak regularne odkurzanie i sprzątanie, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia.

Dodatkowo, dbając o bezpieczeństwo swoich zwierząt, warto je zarejestrować w bazie danych lub założyć im chip identyfikacyjny, co może pomóc w ich odnalezieniu w przypadku zaginięcia. Więcej informacji na ten temat znajdziesz tutaj: https://worldpetnet.com/pl/instrukcja-rejestracji-zwierzat-w-worldpenet

Wróć do „Dziecko, wychowanie, sprawy rodzinne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości