blizny po tradziku

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

krycha789
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2015, 11:05
Skąd: Suwałki
Płeć:

blizny po tradziku

Postautor: krycha789 » 07 mar 2015, 11:49

witam mam problem z bliznami po tradziku może ktoś zna jakiegoś dobrego specjaliste? może zna kogoś znajomego kto miał robiony zabieg ,jeśli tak to niech poda namiary mail co kolwiek z góry dzięki
Renia
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2015, 19:09
Skąd: Częstochowa
Płeć:

Postautor: Renia » 18 lip 2015, 19:18

Jest wiele gabinetów, które oferują zabiegi z medycyny estetycznej i dermatologii. Nie wiem skąd jesteś, żeby Ci jakoś bardziej pomóc...
Najtrudniejsza mediacja zachodzi między sercem a rozumem - Lidia Jasińska
http://hairbodydesign.pl/aktualnosci/
amadea27
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 21 lip 2015, 12:51
Skąd: Kraków
Płeć:

Postautor: amadea27 » 21 lip 2015, 13:10

Leczenie takich blizn po trądziku nie jest proste. Moja znajoma borykała się z tym problemem przez kilka lat i w końcu zdecydowała się na zabieg laserowy. Pomogło chociaż nie od razu i musiała poddać się kilku takim zabiegom. Ale to tak niestety jest - nic nie działa natychmiast :) Ważne, aby nie iść do pierwszej lepszej kosmetyczki. Znajoma mieszka w Białymstoku, ale miała polecony gabinet w Warszawie.
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 01:00 przez amadea27, łącznie zmieniany 2 razy.
Rosaline
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 16
Rejestracja: 06 wrz 2015, 20:53
Skąd: Wrocław
Płeć:

Postautor: Rosaline » 08 wrz 2015, 02:04

Oprócz lasera w walce z bliznami potrądzikowymi wykorzystuje się kwasy (AHA, TCA). Warto jednak zaplanować leczenie wraz z doświadczonym specjalistą, ponieważ wiele zależy od indywidualnego przypadku.
Awatar użytkownika
alina12
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 06 sty 2017, 15:59
Skąd: Kielce
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: alina12 » 27 sty 2017, 13:42

Chyba tylko kosmetyczka może tu pomóc.
http://mestetyczna.pl/
Petroleia
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2017, 14:04
Skąd: Łódź
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: Petroleia » 29 sty 2017, 14:07

W zależności od wielkości blizn można stosować różne metody, jednak ogólnie jest to sprawa dla lekarza medycyny estetycznej. Kosmetyczka może sobie nie poradzić
cichawodabrzegirwie
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 28
Rejestracja: 22 gru 2016, 12:48
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: cichawodabrzegirwie » 06 lut 2017, 10:21

No niestety na blizny pomoże chyba tylko laser.Nie da się tego usunąć typowymi kosmetykami. Musicie również wiedzieć że zanim zabierzecie sie za usuwanie blizn powinnyście wyleczyć aktywny trądzik.... Ze swojej strony polecam Sevolium.
Najlepszy chyba produkt do cery trądzikowej. Poleciła mi go koleżanka kosmetyczka. Na początku nie odpowiadał mi ten produkt, ponieważ wydawał mi się zbyt żelowaty. Zupełnie nie jak serum czy krem

Jednak po tym jak zobaczyłam jaki ma dobry wpływ na moja skórę to się do niego przekonałam. Super nawilża oraz rzeczywiście bardzo dobrze zmniejsza pryszcze.
alicjanowakxd
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2017, 14:08
Skąd: Poland
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: alicjanowakxd » 08 lut 2017, 16:04

Dzięki za rady :)
now or never
Buska199
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 05 kwie 2017, 19:09
Skąd: Warszawa
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: Buska199 » 21 kwie 2017, 18:54

Teraz blizny po trądziku nie jest nie do usunięcia, są nowoczesne lasery. Siostra miała z buzi usuwane blizny potrądzikowe w klinice Miracki w Warszawie. Zabiegów miała kilka, ale teraz wygląda super, z 80% blizn zniknęło całkowicie.
antoninasopel
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 26 paź 2017, 16:40
Skąd: Wrocław
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: antoninasopel » 27 paź 2017, 15:44

Zgadzam się laser działa najlepiej, ale nie jest tani i trzeba nie raz przejść kilka zabiegów. Niestety powierzchniowo kremami tego nie usuniesz.
paniProblemowa
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2016, 14:34
Skąd: Warszawa

Re: blizny po tradziku

Postautor: paniProblemowa » 07 gru 2017, 09:44

Niestety pozbycie się takich blizn wymaga cierpliwości. Nie polecam wizyt w zwykłych gabinetach kosmetycznych. Moja znajoma uporała się z problemem dopiero w gabinecie medycyny estetycznej i też usuwała je laserem. Faktycznie takie zabiegi są kosztowne, ale blizny po trądziku są mało estetyczne, dlatego nie warto na tym oszczędzać.
zuzia.gola
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 17 mar 2014, 20:05
Skąd: warszawa
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: zuzia.gola » 06 sty 2018, 14:06

Mój syn miał straszne blizny po przebytej ospie, udało się je usunąć dopiero po konsultacji z chirurgiem i zabiegu dermabrazji. Po tym stosowaliśmy maści i oleje na przyspieszenie gojenia się blizn.
Awatar użytkownika
krap
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 25 sty 2018, 21:38
Skąd: Gniezno
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: krap » 29 sty 2018, 14:40

Tylko medycyna estetyczna nam pomoże. Oczywiście chodzi o wszystkie możliwości jakie oferuje w tym aspekcie.
Nieprawda, że czas leczy rany i zaciera ślady. Może tylko łagodzi przykrywając wszystko osadem kolejnych przeżyć i zdarzeń
paniProblemowa
Bywalec
Bywalec
Posty: 31
Rejestracja: 08 gru 2016, 14:34
Skąd: Warszawa

Re: blizny po tradziku

Postautor: paniProblemowa » 02 mar 2018, 14:13

Czasem też można stosować kremy wybielające, ale to w przypadku łagodniejszych blizn lub zwykłych przebarwień.
July_87
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 12 lut 2018, 01:15
Skąd: Sosnowiec
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: July_87 » 04 kwie 2018, 19:55

Walka z trądzikiem jest trudna, ale przy dobrym sposobie mozna je zmniejszyć. Moja siostra ma ten sam problem i dermatolog zaproponowałn jej na początek wypróbować specjalistyczny olejek Bio-Oil, dostępny jest w aptekach i drogeriach. Siostra smaruje buzię już coś chyba 3miesiące i są widoczne pierwsze efekty działanaia preparatu. Blizny są jaśniejsze niż na początku. Wiadomo, że blizny nie znikną tak od smarowania olejekiem, ale przynajmniej bedą mniej widoczne i tak uciążliwe.
leister
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwie 2018, 13:50
Skąd: Podlasie
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: leister » 12 kwie 2018, 13:59

Blizny po trądziku to moja zmora... Twarz wygląda dramatycznie, totalnie to podkopało moją pewność siebie swojego czasu.
Czy znacie jakieś dobre gabinety w Trójmieście, Elbląg, Wejherowie? Mogą być gabinety medycyny estetycznej, które zajmują się rozjaśnianiem takich zmian. Jestem już naprawdę w stanie sporo wydać na takie zabiegi... :/
beki759
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2018, 13:12
Skąd: Gdańsk
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: beki759 » 16 maja 2018, 13:14

Pomoże nie tyle kosmetyczka co dobry specjalista. Z tego co wiem najskuteczniejszym sposobem na blizny jest laser. Oczywiście nie należy się spodziewać efektów po jednym zabiegu- potrzebna jest seria.
aguniaSz
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 17
Rejestracja: 22 lip 2017, 21:40
Skąd: Bydgoszcz
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: aguniaSz » 18 maja 2018, 18:32

Dokłądnie tak jak pisze @beki - radze umówic sie po prostu do jakiegos zaufanego gabinetu czy kliniki urody i porozmawiac o problemie - dobrac metode. LAsery rzeczywiscie dzialaja, bo regeneruje skore. Robilam w Centrum Medycznym Bieńkowski zabiegi światlem Dermalux. Wystarczyly w moim przypadku wlasciwie 4 sesje. Teraz cyklicznie chodzi do pani kosmetolog bo stala opieka specjalisty przy wrazliwej cerze to jednak podstawa
Kulka89
Początkujący
Początkujący
Posty: 4
Rejestracja: 02 cze 2018, 15:07
Skąd: warszawa
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: Kulka89 » 02 cze 2018, 15:17

No tak, aby trwale usunąć blizny to tylko zabiegi kosmetyczne. Moja siostra miała robiony taki zabieg, efekt w porządku, tylko potem skóra przez jakiś czas bardzo podrażniona i zalecono jej kosmetyki cetaphil- Cetaphil MD Dermoprotektor balsam nawilżający. Dopiero jak zaczęła stosować to buzia się uspokoiła, ale efekt jest.
kamillla90
Początkujący
Początkujący
Posty: 8
Rejestracja: 05 lut 2018, 10:56
Skąd: warszawa
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: kamillla90 » 09 lip 2018, 18:38

jesli komuś faktycznie to przeszkadza, to myślę,że warto zainterweniować, ja na przykład cały czas ubolewałam nad moim trądzikiem, a potem właśnie jak zostały mi brzydkie blizny i poszłam w końcu do kliniki mediart clinic w Poznaniu,żeby usunąc swoje blizny laserowo, wszystko pięknie się udało, a ja juz w końcu nie musze się mocno malowac aby te zmiany zatuszować.
Inatka93
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 19
Rejestracja: 06 paź 2017, 20:48
Skąd: Poznań
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: Inatka93 » 27 wrz 2018, 12:36

Cześć, kilka osób wspominało o zabiegów medycyny estetycznej w usuwaniu blizn i innych niedoskonałości. Moim zdaniem to bardzo dobra metoda, bo można niemal do zera zneutralizować ich widoczność. A powiedzcie mi, czy na ujędrnienie twarzy coś polecicie? Koleżanka mnie namawia na osocze bogatopłytkowe w Novoderm , ale troszkę sie boję.
mlodamama21x
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 30 paź 2018, 07:50
Skąd: Lublin
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: mlodamama21x » 30 paź 2018, 08:44

na blizny po trądziku jest dużo zabiegów, ale laser chyba najskuteczniejszy
Klaudia17
Początkujący
Początkujący
Posty: 5
Rejestracja: 06 gru 2018, 19:29
Skąd: Katowice
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: Klaudia17 » 06 gru 2018, 19:39

Robił ktoś lasery na to? jak efekty?
rusinka
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 27
Rejestracja: 07 gru 2018, 13:58
Skąd: Lublin
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: rusinka » 18 sty 2019, 10:19

Podobno olejek z dzikiej róży jest bardzo dobry na blizny po trądziku, rozjaśnia je i też dobrze nawilża skórę, myślę że warto spróbować
lunka
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 14 mar 2019, 00:55
Skąd: Katowice
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: lunka » 16 mar 2019, 16:47

Klaudia17 pisze:Robił ktoś lasery na to? jak efekty?

ja wykonywalam zabieg usuwania blizny laserem w bienkowscy clinic w czestochowie. Najpierw konsultacje, specjalista dopiero odpowiednie zabiegi dla danej blizny i potem ustalane sa terminy zabiegow. U mnie po serii 4ech udalo sie calkowicie zniwelowac blizne :)
aggnes
Bywalec
Bywalec
Posty: 33
Rejestracja: 07 kwie 2019, 20:56
Skąd: Katowice
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: aggnes » 19 kwie 2019, 21:48

laseroterapia potrafi zdzialac cuda,moge ci z wlasnego doswiadczenia polecic Dermed w Krakowie, bo sama tam robilam :) efekty bardzo zadowalajace,w koncu widze znaczna poprawe ;)
agacia85
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 22 maja 2019, 11:05
Skąd: podkarpackie
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: agacia85 » 22 maja 2019, 11:08

oCZYWIŚCIE ŻE LASERY.Ale przedewszystkim prawidłowa pielęgnacja cery.Tonik to podstawa.Kosmetyki to kluczowa sprawa w walce z trądzikiem.
menu
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2019, 09:00
Skąd: Zielona Góra
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: menu » 24 maja 2019, 09:02

A próbowałes może jakiś kremów, które zredukują blizny?
mimmi
Początkujący
Początkujący
Posty: 7
Rejestracja: 13 maja 2020, 14:13
Skąd: Lublin
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: mimmi » 13 maja 2020, 14:30

Testowałam na sobie różne kremy i maści,ale za wiele to nie pomogło, za to laser owszem. Warto udać się do kliniki.
szept
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 19
Rejestracja: 01 wrz 2019, 00:07
Skąd: Katowice
Płeć:

Re: blizny po tradziku

Postautor: szept » 11 sie 2020, 15:25

Jeśli chodzi o kosmetyki, to trzeba działać wtedy, kiedy blizna jest świeża, później już tylko zabiegi laserowe. Wiem co mówię, bo to z doświadczenia. Ja jestem po zabiegu na usuwanie blizn w Centrum Laseroterapii Neonia w Krakowie i efekt jest naprawdę bardzo dobry. Jestem zadowolona.

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości