Po zajściu w ciążę, okres ustaje już w pierwszym miesiącu?

Forum służące do wymiany opinii i doświadczeń na tematy związane z antykoncepcją i ciążą.

Moderator: modTeam

Slick Rick
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 18
Rejestracja: 23 mar 2012, 11:58
Skąd: ŁódĹş
Płeć:

Po zajściu w ciążę, okres ustaje już w pierwszym miesiącu?

Postautor: Slick Rick » 03 kwie 2012, 18:18

Jest to regułą, czy też może niekoniecznie?
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 03 kwie 2012, 22:29

nie ! jak moja bratowa ktora urodziła 4 dzieci, a ostatnie kilka miesiecy temu <diabel> przy ostatnim miała normalne miesiaczki 2 zanim sie dowiedziała o ciazy , poszła w wieku 47 lat do lekarza , z e ma guzek na piersi , a lekarz ...prosze panią , ja tu na piersi zadnego guzka nie widzę , ale za to tu ............... gratuluje , jest PANI W CIĄZY <hahaha> TAK SAMO BYŁO przy drugim jej dziecku , a sasiadka do 3 miesiaca normalne miesiaczki miała .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 04 kwie 2012, 07:31

Normalne czyli z owulacja?
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 04 kwie 2012, 12:39

Maverick pisze:Normalne czyli z owulacja?


Myślisz, że sprawdzała, czy w miesiączce jest jajeczko czy nie? :)

Generalnie mogą wystąpić krwawienia, które niektóre kobiety zmylają jako miesiączki.
Z tego co wiem należy to do rzadkości (ale zdarza się).

Zarówno brak miesiączki, jak i występowanie krwawienia nie daje 100% pewności czy jesteśmy w ciąży czy nie. Najlepiej zrobić test domowy, a w razie czego potwierdzić badaniem krwi.

Moim pierwszymi objawami ciąży były rzucenie palenia i awersja do alkoholu, gdzieś w okolicy 3ego tygodnia :D
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 04 kwie 2012, 21:41

Alamakota pisze:Generalnie mogą wystąpić krwawienia, które niektóre kobiety zmylają jako miesiączki.


Co Ty nie powiesz ? <hahaha> w kwesti zmylania ... mozesz to napisać o dziewczynie majaca lat w przedziale 17 - 25 i bedaca pierwszy raz w ciazy , albo drugi , ale kobiecie dorosłej.... ktora ma juz 3 cery wydane za maż <diabel> nie rozbawiaj mnie .
Ostatnio zmieniony 04 kwie 2012, 22:18 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 04 kwie 2012, 23:45

Andrew, moja mama normalnie 'miesiączkowała' przy trzecim dziecku... O ciąży dowiedziała się w czwartym miesiącu. Można? Można.
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 04 kwie 2012, 23:50

Andrew pisze:
Alamakota pisze:Generalnie mogą wystąpić krwawienia, które niektóre kobiety zmylają jako miesiączki.


Co Ty nie powiesz ? <hahaha> w kwesti zmylania ... mozesz to napisać o dziewczynie majaca lat w przedziale 17 - 25 i bedaca pierwszy raz w ciazy , albo drugi , ale kobiecie dorosłej.... ktora ma juz 3 cery wydane za maż <diabel> nie rozbawiaj mnie .


Yyyy, ale o co Ci chodzi Andrew, bo chyba za późno jest dla mnie, żeby zrozumieć Twoją wypowiedź, jak się domyślam prześmiewczą.

To samo pytanie do Ciebie co do Mava - jak kobieta rozpozna, czy w krwi, którą traci jest jajeczko czy nie ma jajeczka, hm?

Miesiączka, taka prawdziwa, to złuszczanie nabłonka w macicy i jego wydalenie - WRAZ z niezapłodnioną komórką jajową.

Zarodek zagnieżdża się w nabłonku dość szybko, do tygodnia po zapłodnieniu. Ergo, nie można mówić o rozwijającej się ciąży i miesiączkowaniu przez jeszcze parę miesięcy. W takim wypadku zapłodniona komórka poszła by do kibla razem z nabłonkiem. Co w sumie zdarza się dość często też - jeśli pamiętam dobrze, to 1/3 ciąż kończy się naturalnie, zanim nawet kobieta się zorientuje, a to naturalne poronienie znowu przypomina miesiączkę.

Krwawienie natomiast występuje czasem przez początkowe miesiące ciąży. Czasem do złudzenia przypominające miesiączke i w terminie normalnych miesiączek, więc kobieta może nie mieć pojęcia - i nieważne ile ma lat, proszę Cię, co to ma do rzeczy.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 05 kwie 2012, 16:38

to ze krwawienie miesiaczkowe a jakiekolwiek inne jest po prostu inne i nie sposób nie zauwazyc roznicy .
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 05 kwie 2012, 17:18

Andrew pisze:to ze krwawienie miesiaczkowe a jakiekolwiek inne jest po prostu inne i nie sposób nie zauwazyc roznicy .


Andrew, ustosunkuj się do tego co napisałam, i napisz mi, jak możliwe jest mieć prawdziwą miesiączkę 3 miesiące będąc w ciąży, uwzględniając fakty:
- miesiączka to złuszczanie i usuwanie nabłonka macicy (już pal licho, że wraz z niezapłodnioną komórką jajową).
- zapłodniona komórka jajowa zagnieżdża się w macicy do tygodnia po zapłodnieniu.

Skoro w tydzień po zapłodnieniu komórka jest zagnieżdżona w nabłonku, to jak może ciąża trwać podczas złuszczania się nabłonka? Jeśli nabłonek się złuszczy, to szlag trafi zapłodnioną komókę i nastąpi poronienie.

Więc chyba Twoja super doświadczona życiowo bratowa nie zauważyła różnicy jednak.
Jeśli nadal uważasz, że miała _prawdziwe_ miesiączki do 3ego miesiąca ciąży, to radzę przebadać dzieciaki porządnie - mogą mieć jakieś kosmiczne DNA z planety Krypton.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 05 kwie 2012, 20:34

zapytaj moją bratowa , albo sasiadkę , lubo jakiegos lekarze , nie mnie ! ja juz swoje napisałem .
i sarkazm zbyteczny , za młoda jestes by sugerowac mi to co próbujesz , przypomne , ze moja akurat bratowa miała tak dwa razy , raz ... mogła i nie zauwazyc roznicy w krwawieniu , ale w wieku lat 47 i drugi raz ? Sasiadka tak samo miała trzy pod rzad dokładnie co 28 dni krwawienia niczym nie rozniace sie od tych poprzednich .
ja nie pisze nigdzie , ze to była prawdziwa miesiaczka , ja pisze cały czas o tym , ze to co wystepuje sie niczym od owej nie rozni !
Ostatnio zmieniony 05 kwie 2012, 20:51 przez Andrew, łącznie zmieniany 2 razy.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 05 kwie 2012, 21:16

Andrew pisze:zapytaj moją bratowa , albo sasiadkę , lubo jakiegos lekarze , nie mnie ! ja juz swoje napisałem .
i sarkazm zbyteczny , za młoda jestes by sugerowac mi to co próbujesz , przypomne , ze moja akurat bratowa miała tak dwa razy , raz ... mogła i nie zauwazyc roznicy w krwawieniu , ale w wieku lat 47 i drugi raz ? Sasiadka tak samo miała trzy pod rzad dokładnie co 28 dni krwawienia niczym nie rozniace sie od tych poprzednich .
ja nie pisze nigdzie , ze to była prawdziwa miesiaczka , ja pisze cały czas o tym , ze to co wystepuje sie niczym od owej nie rozni !


Jak zaczynasz sam od tonu prześmiewczego, to potem nie narzekaj na sarkazm w odpowiedzi.

I o to chodzi. Nie są to prawdziwe miesiączki. Z punktu widzenia kobiety mogą być od miesiączki nieodróżnialne, ale miesiączkami nie są. Voila.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 05 kwie 2012, 21:47

Andrew pisze: krwawienie miesiaczkowe a jakiekolwiek inne jest po prostu inne i nie sposób nie zauwazyc roznicy
Andrew pisze:a nie pisze nigdzie , ze to była prawdziwa miesiaczka , ja pisze cały czas o tym , ze to co wystepuje sie niczym od owej nie rozni !
:?
Awatar użytkownika
Alamakota
Uzależniony
Uzależniony
Posty: 397
Rejestracja: 07 maja 2010, 15:15
Skąd: Z daleka
Płeć:

Postautor: Alamakota » 06 kwie 2012, 10:13

księżycówka pisze:
Andrew pisze: krwawienie miesiaczkowe a jakiekolwiek inne jest po prostu inne i nie sposób nie zauwazyc roznicy
Andrew pisze:a nie pisze nigdzie , ze to była prawdziwa miesiaczka , ja pisze cały czas o tym , ze to co wystepuje sie niczym od owej nie rozni !
:?


Daj spokój, za młoda jesteś, żeby Andrew sugerować zapędzenie się w kozi róg :)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 06 kwie 2012, 22:35

<diabel> no tak przyznaje sie bez bicia <piwko>
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
mariola83
Bywalec
Bywalec
Posty: 46
Rejestracja: 16 lut 2015, 09:58
Skąd: Reda
Płeć:
Kontaktowanie:

Postautor: mariola83 » 16 lut 2015, 11:14

okres ustaje, bo jest on konsekwencją jajeczkowania, a nie będziemy produkować ich gdy doszło do zapłodnieniaa. Jednak u wielu kobiet w pierwszym trymestrze pojawiają się delikatne krwawienia, są zwykle krótsze od normalnego okresu i mają inne przyczyny, więc konieczna jest konsultacja z lekarzem.
Charlesrox
Początkujący
Początkujący
Posty: 2
Rejestracja: 28 lip 2019, 10:10
Skąd: United States
Płeć:

Po zajściu w ciążę okres ustaje już w pierwszym miesiącu

Postautor: Charlesrox » 11 wrz 2019, 17:08

Chyba musisz wybrać wakacje albo ślub.
Tabletki nie gwarantują tego ze nawet jeśli ci się przesunie nie będziesz plamić w dniu właściwej miesiączki. Ja wzięłam w 7 dniu cyklu bo to było po poronieniu, okres powinien się przesunąć a jednak w tym dniu plamiłam.
Nie musisz robić przerwy 7 dni ale oby się to za często nie powtarzało.
Opakowanie trzeba zacząć brać w 1 dniu cyklu, jeśli weźmiesz do 7 dnia to nie dają pewności antykoncepcyjnej i trzeba się dodatkowo zabezpieczać przez tydzień. Jeśli weźmiesz w pierwszym dniu nie ma takiej potrzeby z resztą przeczytaj na ulotce.
https://www.winterisnotcoming.org/baby-moses-basket-bedding/

Wróć do „Antykoncepcja oraz ciąża”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości