Jak się zakochać?

Zagadnienia związane ze sferą uczuciową, a także z problemami dotyczącymi tematów miłosnych oraz kontaktów emocjonalnych z płcią przeciwną.

Moderator: modTeam

pawel1290
Początkujący
Początkujący
Posty: 1
Rejestracja: 27 gru 2010, 12:30
Skąd: Kraków
Płeć:

Jak się zakochać?

Postautor: pawel1290 » 27 gru 2010, 12:40

Cześć, chciałbym się podzielić moim problemem. Polega on na tym, że od dłuższego już czasu (prawie 3 lata) nie mogę się zakochać. Chciałbym być z kimś, ale żadna dziewczyna, którą znam mnie nie kręci... :( Znam kilka fajnych koleżanek, ale bez jakiejś dodatkowej chemii nic z tego nie będzie, a nie mogę sobie powiedzieć, że masz się Paweł w niej zakochać, bo to fajna dziewczyna...
Moim hobby jest fotografia i często umawiam się z "seksi laskami z długimi nogami" jednak takie dziewczyny mnie nie kręcą, gdyż bardzo szybko okazuje się, że to próżne laleczki. Drugim moim hobby jest podróżowanie i zaraz po skończeniu studiów chciałbym zrobić sobie rok przerwy i wybrać się w podróż dookoła świata, to też utrudnia poszukiwania, bo najczęściej dziewczyny pragną jakiejś stabilizacji, niż włóczyć się np. po Azji.

Możecie coś doradzić? Gdzie można poznać inteligentną i szaloną dziewczynę z ambicjami?
Awatar użytkownika
Mijka
Weteran
Weteran
Posty: 2895
Rejestracja: 22 sie 2005, 23:44
Skąd: Śląsk
Płeć:

Postautor: Mijka » 27 gru 2010, 17:22

ja bym się chciała po Azji powłóczyć...

ale do rzeczy, recepty nie ma, spotkasz odpowiednią dziewczynę to zanim się obejrzysz, już będziesz zakochany.

moja rada: przestań chcieć.
Ostatnio zmieniony 27 gru 2010, 17:23 przez Mijka, łącznie zmieniany 1 raz.
kokieteria to zachowanie, które ma dać drugiej osobie do zrozumienia, że spółkowanie jest możliwe, ale ta możliwość nie może być pewnością.
Awatar użytkownika
shaman
Weteran
Weteran
Posty: 2261
Rejestracja: 16 cze 2005, 15:30
Skąd: Polska
Płeć:

Postautor: shaman » 27 gru 2010, 18:22

Sam sobie odpowiedziałeś. Miłość nie zależy od statystyki.
delac
Początkujący
Początkujący
Posty: 3
Rejestracja: 11 sty 2011, 13:38
Skąd: Z tąd
Płeć:

Postautor: delac » 11 sty 2011, 14:04

Odnośnie takich "poszukiwań" polecam książkę Dlaczego mężczyźni pragną seksu, a kobiety potrzebują miłości. Widzę, że masz poukładane w głowie, a ta książka jest dla takich osób. Szczerze polecam. Wpisz tytuł w googlach to może znajdziesz jakieś opisy.


(..)Chciałbym być z kimś, ale żadna dziewczyna, którą znam mnie nie kręci...(..)
Myślę, że to samo nasuwa odpowiedź - potrzebujesz poznawać nowe osoby, nieznane Ci dotąd. Potrzebujesz nowych relacji.
Kotek1212
Zaglądający
Zaglądający
Posty: 16
Rejestracja: 10 gru 2010, 18:19
Skąd: Zielona Góra
Płeć:

Postautor: Kotek1212 » 05 lut 2011, 15:29

jak znajdzesz kogos kto ci sie spodoba to sie zakochasz to nie jest tak raz dwa i juz
pawel1290 pisze:Polega on na tym, że od dłuższego już czasu (prawie 3 lata) nie mogę się zakochać.
FrankFarmer

Postautor: FrankFarmer » 05 lut 2011, 17:00

delac pisze:Dlaczego mężczyźni pragną seksu, a kobiety potrzebują miłości.

Nie trzeba kupować książki, żeby wymyślić odpowiedź na to pytanie.
Kotek1212 pisze:jak znajdzesz kogos kto ci sie spodoba to sie zakochasz to nie jest tak raz dwa i juz

I mówi to do was Weteran po przejściach. <poklony>
Awatar użytkownika
Nemezis
Weteran
Weteran
Posty: 928
Rejestracja: 22 maja 2007, 00:40
Skąd: Dziki Wschód
Płeć:

Postautor: Nemezis » 05 lut 2011, 17:05

FrankFarmer pisze:I mówi to do was Weteran po przejściach. <poklony>

A Pasjonat nie potrafi odróżnić awatarka od rangi :D
FrankFarmer

Postautor: FrankFarmer » 05 lut 2011, 17:20

Nemezis pisze:A Pasjonat nie potrafi odróżnić awatarka od rangi

Potrafi, przecież zaglądał na posty patrząc na datę dołączenia. Co nie zmienia faktu, że jest samozwańczym, wizualnym, doradczym Weteranem, w dodatku po niesamowitych przejściach. <faja>
Ostatnio zmieniony 05 lut 2011, 17:30 przez FrankFarmer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
majkawazka
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 03 gru 2010, 08:41
Skąd: z tamtąd
Płeć:

Postautor: majkawazka » 02 mar 2011, 02:13

Tak to już jest, że im bardziej się chce, tym bardziej nie wychodzi.
Może warto zmienić miejsca, w których do tej pory poznawałeś dziewczyny ? Inny klub czy basen ? Wtedy jest znacznie większa szansa, że poznasz nową osobę.
Inteligentną i szaloną dziewczynę z ambicjami możesz poznać w każdym miejscu, nie ma reguły. Zapytaj znajomych, może mają wolne koleżanki, z którymi mógłbyś się umówić ? Wiele par właśnie w ten sposób się poznaje, przez znajomych...
Mój blog
http://majkawazka.pl
Darmowe porady dla Ciebie
Smile8
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 161
Rejestracja: 15 gru 2009, 15:50
Skąd: Stąd
Płeć:

Postautor: Smile8 » 02 mar 2011, 17:20

majkawazka pisze:Tak to już jest, że im bardziej się chce, tym bardziej nie wychodzi.

Ta jasne..
Najpierw daj coś od siebie a dopiero potem wymagaj, próbuj zamiast ,,omg dlaczego ja nikogo nie spotykam'' nic w tym kierunku nie czyniąc.
A mądre zdanie brzmi dokładnie na odrót, Wszystko jest możliwe jeśli tego bardzo chcesz i dążysz w tym kierunku.
W roku pańskim 1314
patrioci ze Szkocji, zagłodzeni i w mniejszości, zaatakowali pola Bannockburn,
Walczyli jak waleczni poeci,
Walczyli jak Szkoci
i wywalczyli sobie wolność.
Awatar użytkownika
majkawazka
Bywalec
Bywalec
Posty: 39
Rejestracja: 03 gru 2010, 08:41
Skąd: z tamtąd
Płeć:

Postautor: majkawazka » 03 mar 2011, 02:17

Więc dlaczego często tak jest, że mimo, iż bardzo nam zależy i konsekwentnie dążymy do celu, to i tak nie wychodzi ? I nie możemy sobie zarzucić, że się nie staraliśmy, nie daliśmy nic od siebie. Mogliśmy jedynie zrobić coś inaczej...
Mój blog

http://majkawazka.pl

Darmowe porady dla Ciebie
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 03 mar 2011, 09:38

Smile8 pisze:Wszystko jest możliwe jeśli tego bardzo chcesz i dążysz w tym kierunku.

Jak bardzo chcesz i bardzo Ci zależy - zaczynasz desperacją i wywieraną presją odstraszać ludzi. Nie tylko związków się to tyczy, przekłada się na masę innych sfer życia. Ludzie są wygodni, wolą towarzystwo osób w miarę samowystarczalnych, zamiast bluszczy.


Poza tym "bardzo chcenie" nie pozwala cieszyć się życiem tu i teraz. Odwleka spełnienie na kiedyś tam, potem, w przyszłości, kiedy wreszcie obiekt bardzochcenia się w naszym życiu pojawi.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2011, 09:40 przez pani_minister, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
aniania
Entuzjasta
Entuzjasta
Posty: 88
Rejestracja: 23 lut 2011, 20:20
Skąd: Łódź
Płeć:

Postautor: aniania » 03 mar 2011, 12:10

U mnie powiodło się dopiero jak przestałam szukać...
Poszłam na koncert, bez jakiegokolwiek nastawienia na podryw... a jednak, spotkałam tam fantastycznego faceta, który dziś jest moim mężem...
Awatar użytkownika
blue_star
Bywalec
Bywalec
Posty: 30
Rejestracja: 04 maja 2011, 12:37
Skąd: Szczytno
Płeć:

Postautor: blue_star » 12 paź 2011, 15:06

aniania pisze:U mnie powiodło się dopiero jak przestałam szukać...
Poszłam na koncert, bez jakiegokolwiek nastawienia na podryw... a jednak, spotkałam tam fantastycznego faceta, który dziś jest moim mężem...


Zazwyczaj tak jest, że jak już schodzi ciśnienie na bycie z kimś, nagle ktoś się pojawia, ni stąd ni zowąd:)
Awatar użytkownika
Junak
Pasjonat
Pasjonat
Posty: 176
Rejestracja: 13 sie 2007, 21:37
Skąd: Sudety
Płeć:

Postautor: Junak » 13 paź 2011, 00:18

Popatrz, mam podobnie :P

Studiuję to co lubię, kocham motocykle, lubię gotować, regularnie ćwiczę na własnej siłowni, często biegam, dużo czytam ( mowa ciała/psychologia sukcesu/zarządzanie czasem ) i mam parę celów, do których dążenie nadaje sens całemu temu zamieszaniu.

Jestem sam już 3 lata i ten fakt akceptuje. Jestem szczęśliwy sam ze sobą, chociaż brakuje mi kogoś bliskiego. Nie szukam, choć spotykam się z kobietami.

Ładne i zadbane kobiety mają często ten problem, w którym to poza ciałem nie mają wiele do zaoferowania, bowiem od dziecka ich uroda załatwiała im uwagę i aprobatę czy to rodziców czy też facetów. Zero zainteresowań, zero planów, zero celów, zero wizji przyszłości.

Przypadki w których spotykam się z kimś i okazuje się, że kobieta nie dba o zęby, albo poza przytakiwaniem nie chce o niczym z Tobą rozmawiać są dość częste.
Umiesz liczyć ? Licz na siebie.

Wróć do „Miłość, uczucia, problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 265 gości