Sieci komorkowe, telefony i wszystko co z tym zwiazane

Tu można wypowiadać się na wszystkie inne tematy jakie przyjdą Wam do głowy.
Posty w tym dziale nie są naliczane.

Moderatorzy: ksiezycowka, modTeam

Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 wrz 2010, 08:24

Bo nie pisze sie smsow podczas jazdy. Mam nokie 5230 i ma fajne blokowanie ekranu za pomoca suwaka z boku. SMSy mozna pisac za pomoca slownika lub qwerty oczywiscie wszystko ekranowe. Pisze sie calkiem przyjemnie.

A klawiszowego qwerty i tak nie wymacasz. Za to kupowanie telefonu z windowsem... Powodzenia :P
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 18 wrz 2010, 10:36

Maverick pisze:Mam nokie 5230 i ma fajne blokowanie ekranu za pomoca suwaka
z boku

avila ma przycisk z boku...

i jak chce włączyć głośnik, to muszę przytrzymać ten przycisk, następnie znaleźć mały kwadracik na ekranie i potem jeszcze potwierdzić to naciskając na "tak". niby proste, ale np. prowadząc auto muszę co chwilę lukać na ekran, a przy 110 na trasie jest to mało bezpieczne ;)

Maverick pisze:SMSy mozna pisac za pomoca slownika lub qwerty oczywiscie wszystko ekranowe. Pisze sie calkiem przyjemnie.

pisze się przyjemnie, owszem, ale musisz patrzeć ciąle w ekran. na zwykłej klawiaturze nie.

Maverick pisze:A klawiszowego qwerty i tak nie wymacasz

jak nie? :|

Maverick pisze:Za to kupowanie telefonu z windowsem... Powodzenia

no właśnie słyszałem wiele + i - na ten temat...coś szerzej Mav mogę prosić? :)
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 18 wrz 2010, 12:27

Primo - nie od dziś wiadomo, że ekran dotykowy to szit jakich mało.
Secundo - żaden samsung nawet się nie zbliża do klasy biznesowej.
Z symbianem sobie szukaj komórki młody.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 18 wrz 2010, 23:05

a dlaczego z symbianem ? a nie z windą ? nie czaje ?

[ Dodano: 2010-09-18, 23:08 ]
Symbian sie wiesza ! winda - nie
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 19 wrz 2010, 01:07

księżycówka pisze:Primo - nie od dziś wiadomo, że ekran dotykowy to szit jakich mało.

jest wygodniejszy w kilku przypadkach :)

księżycówka pisze:Secundo - żaden samsung nawet się nie zbliża do klasy biznesowej.

ja jestem wierny samsungom. nie kupię żadnej nokii, bo to szajs jakościowy. nokia przestała robić telefony wytrzymałe...rozlatują się po prostu. na htc mnie nie stać :P
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 19 wrz 2010, 08:51

Primo - nie od dziś wiadomo, że ekran dotykowy to szit jakich mało.

No to ja nie wiedziałąm.
Mam dobre doświadczenia z palmami, to myslałam, ze dotykowy telefon to też fajna rzecz
księżycówka pisze:Secundo - żaden samsung nawet się nie zbliża do klasy biznesowej.

Nie wiem czy do biznesowej się zbliża, wiem, ze do mnie juz się żaden nie zbliży

Mati pisze:nie kupię żadnej nokii, bo to szajs jakościowy

A własnie, ze nie. Nie znam nikogo kto by narzekał na Nokię. Może jakims obcym się popsuła, wszystko sie psuje.

Mati pisze:nokia przestała robić telefony
wytrzymałe...rozlatują się po prostu.

To co Ty robisz tym telefonom ?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 wrz 2010, 11:24

Andrew pisze:dlaczego z symbianem ?
Bo więcej już poprawek do nich wchodzi i pracują nad tym. Powszechniejszy i lepiej dopracowany.
Mati pisze:ja jestem wierny samsungom. nie kupię żadnej nokii, bo to szajs jakościowy. nokia przestała robić telefony wytrzymałe...rozlatują się po prostu. na htc mnie nie stać :P
A klasa biznesowa to właśnie te za min. 1000 zł-2000 zł.
Dzindzer pisze:Nie znam nikogo kto by narzekał na Nokię. Może jakims obcym się popsuła, wszystko sie psuje.
Ja popieram młodego - Nokię są dużo gorsze w tej chwili. Zresztą nie od dziś trąbi się, że firma Nokia przechodzi załamanie i ma straty. Os jakiegoś czasu nie produkują dobrych telefonów.
Trochę się o tym naczytałam jak szukałam w tym miesiącu nowego telefonu dla siebie. I zamiast Nokii mam Samsunga.
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 19 wrz 2010, 11:28

księżycówka pisze:Os jakiegoś czasu nie produkują dobrych telefonów.

Kilka miesięcy do roku wytrzymują, przynajmniej te które mają znajomi.
Spierać sie nie będę, bo nie znam się na tym.
księżycówka pisze:Trochę się o tym naczytałam jak szukałam w tym miesiącu nowego telefonu dla
siebie.

To może i ja sobie poczytam przed następnym telefonem. Bo tak się zastanawiam ile z obecnym wytrzymam. Nie umiem być wierna jednemu telefonowi, kilka miesięcy i szukam nowego. A pomyśleć, ze kiedyś miałąm jeden telefon przez dwa lata
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 wrz 2010, 11:31

Dzindzer pisze:To może i ja sobie poczytam przed następnym telefonem.
Warto, naprawdę. Przede wszystkim nie patrzeć tylko na design, ale na parametry.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 19 wrz 2010, 12:52

Dzindzer pisze:A własnie, ze nie. Nie znam nikogo kto by narzekał na Nokię. Może jakims obcym się popsuła, wszystko sie psuje.

mamy różne doświadczenia z użytkowania nokii. ja widzę to co dzieje się np. u mnie na sklepie, zaraz obok mam serwis komórkowy i gadałem z kolesiem i też mówił, że często nokie dostaje...a tą E52 to miał tygodnie, że 3 nawet :P

Dzindzer pisze:To co Ty robisz tym telefonom ?

ja nic, bo nokię ostatnią miałem z 4-5 lat temu i ona do dzisiaj działa, ale np. telefony, które były w firmie mojego taty popsuły się, klawisze, ekran tracił. nie były na budowie, ale w biurze i autach, tak więc...wiadomo, zależy jak używamy, ale w ten sam sposób mój tata używa swojego samsunga i służbowego teraz i one jakoś działają. może przypadek, a może jednak to nokie...

poza tym, przyzwyczaiłem się do układu menu i funkcji

księżycówka pisze:A klasa biznesowa to właśnie te za min. 1000 zł-2000 zł.

w takim razie się poprawię, chodzi mi o tel pseudo-biznesowy ;)

Dzindzer pisze:ze kiedyś miałąm jeden telefon przez dwa lata

ja zazwyczaj rok. tylko jednegosamsunga miałem 2 lata...no i teraz w listopadzie będzie rok jak mam avile, pora zmienić :D
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 19 wrz 2010, 13:20

zaraz !! uzywany telefon regularnie jakiej firmy by nie był nadaje sie po roku, półtorej max, dwóch do wymiany ! nie jeden juz mialem i czy to nokia czy inny badziew jest tak samo . Ale jak ktoś uzywa mało to kazdy telefon jest dobry !
telefon to nie zabawka by miał ekran dotykowy , ale jak ktos lubi tego typu gadżet to nie ma sprawy .
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2010, 13:22 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 19 wrz 2010, 13:22

A wiecie jaki człowiek jest szczęśliwy nie posiadając żadnego telefonu komórkowego ?
Polecam :)
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
Dzindzer
Moderator
Moderator
Posty: 7882
Rejestracja: 16 lis 2005, 20:01
Skąd: Z Twoich Snów
Płeć:

Postautor: Dzindzer » 19 wrz 2010, 13:23

zaraz !! !! uzywany telefon regularnie jakiej firmy by nie był nadaje sie po roku, półtorej max, dwóch do wymiany
!

Ten mój telefon który miałam 2 lata po tym czasie był niemal jak nowy. Komus go dałam i mu jakiś czas służył.
Teraz to nie wiem, bo nie pamiętam czy aż rok z jakims wytrzymałam ( zmieniałam zanim się psuły)
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 19 wrz 2010, 13:26

Ty jestes byc moze szczesliwy - kto tam wie ? [:D]
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 19 wrz 2010, 13:44

eng pisze:A wiecie jaki człowiek jest szczęśliwy nie posiadając żadnego telefonu komórkowego ?
Polecam :)

jest to jakiś sposób, ale nie mam czasu na hodowlę gołębi by nimi kontaktować się z ludźmi ;) <piwko>

Andrew pisze:uzywany telefon regularnie jakiej firmy by nie był nadaje sie po roku, półtorej max, dwóch do wymiany

no to po roku czy dwóch? bo tak się rozpędziłeś Andrew, że zaraz byśmy do 4 dojechali ;) i tamte nie były nawet pół roku w firmie. ja też korzystam z telefonu dużo, co chwilę dzwonię, sms, internet czasami, jakaś muza. i działa. mój samsung poprzedni ma już 3 lata i gdyby nie akwarium to by działał idealnie do dziś;) ale mimo to, działa :D

Andrew pisze:telefon to nie zabawka by miał ekran dotykowy

teraz jest na to moda po prostu :)
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 19 wrz 2010, 13:46

Mati pisze:jest to jakiś sposób, ale nie mam czasu na hodowlę gołębi by nimi kontaktować się z ludźmi

Ja mam prostrzą metodę, nie kontaktować się bo nie ma z kim :D
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
pani_minister
Administrator
Administrator
Posty: 2011
Rejestracja: 23 kwie 2006, 05:29
Skąd: Dublin
Płeć:

Postautor: pani_minister » 19 wrz 2010, 13:53

Mati pisze:teraz jest na to moda po prostu

Ja nie wiem, czy moda, ale bardzo sobie chwalę dotykowy. Palce mam małe, więc nie przeszkadza mi wymagana faktycznie w tych gadżetach precyzyjność. Jest ok.
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 19 wrz 2010, 14:04

ja jednak nie o działaniu pisałem ! a o wygladzie ! wiec prosze odbierac mnie poprawnie !
telefon lubi upasć ! dlatego jest przeze mnie rozbierzonosc roku podana - wszystko zalezy ile razy upadnie !
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2010, 14:05 przez Andrew, łącznie zmieniany 1 raz.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 wrz 2010, 15:40

pani_minister pisze:Ja nie wiem, czy moda, ale bardzo sobie chwalę dotykowy. Palce mam małe, więc nie przeszkadza mi wymagana faktycznie w tych gadżetach precyzyjność. Jest ok.
Bo wszystko zależy jaki. Te lepsze, raczej z górnej półki prawdopodobnie dają radę, ale raczej nie Avile np. które w byle sieci są za 1zł.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 19 wrz 2010, 16:46

księżycówka pisze:ale raczej nie Avile np. które w byle sieci są za 1zł.

zależy czego od niego oczekujemy. ten dotykowy w avili sprawdza się dobrze i sam telefon też jest dobry jak na swoją cenę. nie spodziewajmy się jakości mercedesa po oplu omedze, chociaż opelek też jest fajnym autem :)
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
eng
Weteran
Weteran
Posty: 1377
Rejestracja: 02 sie 2004, 11:43
Skąd: W-wa
Płeć:

Postautor: eng » 19 wrz 2010, 16:53

I na co wam te bajery ?
Telefon jest do rozmawiania i pisania SMS-ów.
Te wodotryski są jedynie wkurzające.
Od jakiegoś czasu nie posiadam telefonu i mam święty spokój, nikt mi dupy nie zawraca, głupot nie pisze, nie jestem na "smyczy", nic nie muszę ... wolność.

Jak dla mnie jest Nokia, długo,długo nic a potem jakieś inne marki ...
Ostatnio zmieniony 19 wrz 2010, 16:54 przez eng, łącznie zmieniany 1 raz.
bleeeeeeeeeeeee
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 19 wrz 2010, 18:09

Mati pisze:zależy czego od niego oczekujemy.
No właśnie o tym piszę przecież. Za złotówkę czegoś super mieć się nie będzie.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 19 wrz 2010, 19:07

eng pisze:Od jakiegoś czasu nie posiadam telefonu

eng pisze:Jak dla mnie jest Nokia, długo,długo nic a potem jakieś inne marki
...

od czasów gdy miałeś telefon, trochę się zmieniło :) bo kiedyś, owszem, nokia była najlepsza

księżycówka pisze:No właśnie o tym piszę przecież. Za złotówkę czegoś super mieć się nie będzie.

<piwko>
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
Andrew
Weteran
Weteran
Posty: 12396
Rejestracja: 23 lis 2003, 14:38
Skąd: z domu
Płeć:

Postautor: Andrew » 20 wrz 2010, 08:58

eng pisze:I na co wam te bajery ?
Telefon jest do rozmawiania i pisania SMS-ów.
Te wodotryski są jedynie wkurzające.
.

Eng - ja rozumiem dlaczego tak masz , tyle , ze nie rozumiem dlaczego Ty nie mozesz zrozumiec innych !!
mój telefon musi miec jak duzą pamiec , tak dobry jak na te warunki aparat fotograficzny , duzy ekran , odtwarzacz dobry mp3 - to po to bym w samochodzie słuchał muzyki jakiej chce (podłaczam nokie przez wejscie AUX I heja!) no i dostep do internetu - bo to wszystko mi jest potrzebne i z tego kozystam !! inne bajery faktycznie mi są zbedne , ale komus innemu juz nie koniecznie ...

NO I ZAPOMNIALEM O NAWIGACJI !!
Ostatnio zmieniony 20 wrz 2010, 16:42 przez Andrew, łącznie zmieniany 2 razy.
poszukuje radia CEZAR - QUADRO unitry diora
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 wrz 2010, 11:29

Mati pisze:jak nie?
No skoro jestes w stanie wymacac 30 malutkich klawiszy to gratuluje ;)
Mati pisze:no właśnie słyszałem wiele + i - na ten temat...coś szerzej Mav mogę prosić?
Ja czytalem sporo - na temat polaczenia windows + dotykowy ekran. Ogolnie windows na komorki wolno dziala. Juz czasem mnie moj symbian wkurza jak telefon wyswietla komunikat o np zakonczonej rozmowie i nie idzie go szybko wylaczyc tylko "wisi" sekunde na ekranie az zniknie.
księżycówka pisze:A klasa biznesowa to właśnie te za min. 1000 zł-2000 zł.
Dla mnie klasa biznesowa to 6310i :) Prosty, niezawodny i bateria dluuuuuuuugo trzyma. Najlepsza nokia. A wszystko inne... mozna sobie miec palmtopa. Ktory biznesmen bedzie chodzil z telefonem ktoremu bateria po 1 dniu pada, a przy tych wielkich ekranach jakby na telefonie dluzej popracowac padnie kazdemu.
Andrew pisze:telefon to nie zabawka by miał ekran dotykowy , ale jak ktos lubi tego typu gadżet to nie ma sprawy .
Mam dotykowy bo przeglaanie internetu na zwyklym to katorga. A ja czesto wchodze do internetu. Wiec ekran musi byc duzy i poniewaz telefon nie ma myszki musi byc dotykowy.
księżycówka pisze:Bo wszystko zależy jaki. Te lepsze, raczej z górnej półki prawdopodobnie dają radę, ale raczej nie Avile np. które w byle sieci są za 1zł.
Mozna polemizowac. Jak ktos daje 2000 za telefon to prawdopodobnie za rok max dwa i tak kupi nowy bo bedzie nowszy/lepszy itd.

Mialem wczesniej SE K810i. Pomijajac ze po 2 latach zaczal sie przycinac jeden przysick to generalnie dziala. A, no i pomijajac ze od nowosci sie zawieszal jak rozmowy dlugo nie odebralem, a ja nie moglem sie zebrac zeby go reklamowac.
Awatar użytkownika
Mati
Maniak
Maniak
Posty: 694
Rejestracja: 09 kwie 2007, 15:22
Skąd: Zachód
Płeć:

Postautor: Mati » 20 wrz 2010, 13:38

Maverick pisze:No skoro jestes w stanie wymacac 30 malutkich klawiszy to gratuluje ;)

dzięki :)

Maverick pisze:i nie idzie go szybko wylaczyc tylko "wisi" sekunde na ekranie az zniknie.

a tak tak, troszkę to przymulone jest

Maverick pisze:Ja czytalem sporo - na temat polaczenia windows + dotykowy ekran. Ogolnie windows na komorki wolno dziala.

bawiłem się xperią SE i też to zauważyłem. w każdym bądź razie nie biorę w pełni dotykowego telefonu, bo co prawda ma ekran dotykowy, ale ma qwerty klawiaturę i touchpada :)
Fuck it all! Fuck this world!...
Fuck everything that you stand for!...
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 20 wrz 2010, 17:14

Maverick pisze:Dla mnie klasa biznesowa to 6310i :) Prosty, niezawodny i bateria dluuuuuuuugo trzyma. Najlepsza nokia. A wszystko inne... mozna sobie miec palmtopa. Ktory biznesmen bedzie chodzil z telefonem ktoremu bateria po 1 dniu pada, a przy tych wielkich ekranach jakby na telefonie dluzej popracowac padnie kazdemu.
A dla mnie to archaiczny telefon. Choć nie powiem - dobry był, sama miałam gdzieś w połowie liceum chyba. Dla mnie klasa biznesowa to jednak bardziej Blackberry. Poza tym jak biznesowy to i tak się wymienia jak rękawiczki, bo zazwyczaj jest na firmę. :)
Awatar użytkownika
kot_schrodingera
Weteran
Weteran
Posty: 2114
Rejestracja: 21 wrz 2005, 10:18
Skąd: z nikąd
Płeć:

Postautor: kot_schrodingera » 20 wrz 2010, 17:49

Ostatnio zmieniony 20 wrz 2010, 17:54 przez kot_schrodingera, łącznie zmieniany 2 razy.
Patrz, Kościuszko, na nas z nieba raz Polak skandował.
I popatrzył nań Kościuszko i się zwymiotował.
/Konstanty Ildefons Gałczyński/
Awatar użytkownika
Olivia
Weteran
Weteran
Posty: 3859
Rejestracja: 17 wrz 2004, 23:03
Skąd: Z kontenera
Płeć:

Postautor: Olivia » 20 wrz 2010, 18:21

Co do tych różnych bajeranckich funkcji w telefonie, zgadzam się z engiem. Jednak mi jest dodatkowo potrzebny aparat fotograficzny, bluetooth oraz radio. :)

Obecnie zapatruję się na Nokię 6303i. Używa/używał ktoś?
"Miarkuj złość.
Po gniewu cienkim lodzie nie kręć się
Bo on za chwilę może trzasnąć"
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 20 wrz 2010, 20:40

Na firme - ok. Ale umowa 2 lata. Wiec co z tym wymienianiem jak rekawiczki?

[ Dodano: 2010-09-20, 20:42 ]
księżycówka pisze:Dla mnie klasa biznesowa to jednak bardziej Blackberry.
Co kto lubi. Mozna odbieranie maili uznac za biznesowosc. Dla innego biznesowoscia bedzie dostep do arkusza kalkulacyjnego i jakis dobry organizer.

Wróć do „Wszystkie inne tematy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 267 gości