przebarwienia pozapalne

Dział poświęcony wszelkim tematom i zagadnieniom związanym ze zdrowiem bądź też z szeroko rozumianą urodą.

Moderator: modTeam

wero
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2010, 19:16
Skąd: Warszawa
Płeć:

przebarwienia pozapalne

Postautor: wero » 18 lip 2010, 19:36

Witam serdecznie :)
Pierwszy post i pierwszy problem, no ale trduno, mam nadzieję, że może ktoś z was mi pomoże :)
Problem leży w tym, że na nogach, po depilacji wrastają mi włoski przez co zawsze pojawia się stan zapalny a po nim ciemne plamki na nogach.
Wygląda to paskudnie nieestetycznie, byłam u dermatologa i przepisał mi wit a, acne-derm do smarowania ale nic nie pomaga :/ plamki jak były tak są
i o zgrozo często powstają nowe zazwyczaj w miejscu gdzie włos nie może się przebić przez skórę ale nie tylko, po zwykłym skaleczeniu również i krąg się zamyka :/
Nadmienię tylko, że peeling robię dość regularnie, 1-2 razy w tygodniu wiec to też nie kwestia jego braku. Może ktoś ma podobny problem i wie jak z tym walczyć?
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 18 lip 2010, 19:57

Na pewno zrezygnować z depilacji.
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 lip 2010, 20:14

A moze to wina peelingu? Przeciez on oslabia skore.
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 18 lip 2010, 20:18

Peeling skórę złuszcza i zapobiega właśnie wrastaniu. :>

Czasem po prostu są osoby, które mają większe tendencje do wrastających włosów, zapaleń mieszków czy innych podrażnień. Wtedy zostaje tylko zmienić metodę.
wero
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2010, 19:16
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: wero » 18 lip 2010, 20:23

ze zmianą metody też nieciekawie, po maszynce zostają ciemne kropki na skórze a jako brunetce włoski odrastają bardzo szybko i dużo mocniejsze... <zalamka>
Awatar użytkownika
ksiezycowka
Weteran
Weteran
Posty: 12688
Rejestracja: 13 paź 2004, 13:17
Skąd: Wawa
Płeć:

Postautor: ksiezycowka » 18 lip 2010, 20:37

A woski?
Awatar użytkownika
Maverick
-#
-#
Posty: 7683
Rejestracja: 04 sty 2004, 21:49
Skąd: Eden
Płeć:

Postautor: Maverick » 18 lip 2010, 20:38

księżycówka pisze:Peeling skórę złuszcza i zapobiega właśnie wrastaniu.
No i sprawia ze skora odbudowuje sie intenywniej, grubsza i twardsza. Poza tym zrywa z niej wierzchnia warstwe ulatwiajac wszelkie zapalenia bo bakterie i inne takie maja latwiejsza droge do srodka.

A autorce tematu radzilbym odkladac pieniadze na depilacje laserowa. Skoro i zwykla i golenie odpada.
Ostatnio zmieniony 18 lip 2010, 20:39 przez Maverick, łącznie zmieniany 1 raz.
wero
Początkujący
Początkujący
Posty: 6
Rejestracja: 18 lip 2010, 19:16
Skąd: Warszawa
Płeć:

Postautor: wero » 18 lip 2010, 20:51

wosk stosowałam kiedyś, wówczas nie było takich rewelacji, to co, wrócić?

co do tego peelingu, myślę, że to raczej kwestia wrażliwości skóry i innych indywidualnych rewelacji. ta depilacja laserowa też fajna sprawa, ale ją można wykonywać albo wczesną wiosną albo jesienią/ zimą więc mam jeszcze troche czasu żeby to podleczyć no i troche powalczyć (chyba)
Awatar użytkownika
SaliMali
Weteran
Weteran
Posty: 958
Rejestracja: 22 maja 2006, 21:29
Skąd: z konia
Płeć:

Postautor: SaliMali » 19 lip 2010, 12:17

wero pisze:wówczas nie było takich rewelacji, to co, wrócić?
skoro nic złego się nie działo, a tym samym możliwe, że to była najlepsza metoda, to po co pytasz?

Dla mnie też wosk jest najlepszy. Tylko problematyczne jest zapuszczanie się do długości chwytanej przez wosk.
"To jest tak, że gdy mam co chcę,
Wtedy więcej chcę.
Jeszcze."

Wróć do „Zdrowie i uroda”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości